Şimdi Ara

Dandik Skoda bile 200.000 TL yi geçmiş. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
2
Favori
18.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Warexli soba borulu şahine biner gelir burda skoda laf atar seviyorum bu forumun samimiyetini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel cirkin farketmez 200 bin diyo adam oraya odaklanan yaziyla iki yuz bin oha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Superb zaten Prestige idi, ambiyans aydınlatması+4 koltuk ısıtma. Donanım eksikliği dışı sürüş olarak A3 daha iyi. Malzeme kalitesi tartışılır ama ben daha çok beğendim A3'ün malzemesini.

• Skoda mı dandik? Bence farklı bir kullanıcı adı devam et forum hayatına

• A3 sırf düşük bütçeli audi logosu düşkünleri için egolarını tatmin etmeleri için üretilen kazık gibi bir araçtır aynı A180 veya 118 gibi, SuperB ile hiçbir yönden mukayese dahi edilemeyeceği gibi kendi segmentinde Golf, V40 hatta Ceed, İ30 gibi modellerin arkasından belki ismi yazılır
    Audi'ye biniyorum demek için A5'den başlamak gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcqlock

Dandik skoda dedin anilarim depresti.
    2001 model skoda fabia m vardi satip yeni arac alayim dedim. 2016 model egea ya bindim. Ulan skodadan tek farki ic hacmiydi. 15 yasindaki aracla 1 yasindakini karsilastiriyorum evet yipranma dahil. O yuzden dandik olan skoda degildir. O dandik ise fiat nedir
    2000 model golf 4 benim 2011 207 yi 5 e katlardi ev alicam diye sattım.
    Daha 2 hafta once aldığım 2005 model astra enjoy ywpis yeni egeanin yanında das gibi araba, yakının aracı vardı şaşırdım gerçekten.

Benim için yaşına bakıp araba alma devri kapanmistir.
    İyi markanın 15 yaşındaki temiz aracını al teneke alma.

• Dandik mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 21 Ekim 2019; 23:17:7 >
  • bmw yide beğenmemiş zaten.
    başka bir siteden alıntı:

''redbul_540 20 Ekim 2018 at 02:37
    X7 bencede çok güzel değil ama cenaze arabası GLS den güzel.''

Buda bizim forumdan;
    ''redbul_540Yarbay8234 Mesaj
    28 Mayıs 2018 21:03:03DahaPMAlıntıCevapŞikayet
    Clio,Tr şartlarında ideal araç.Güle,güle kullanın.''
  • Adam haklı, yersiz ve saçma şekilde vw nin ilahlaştırılması, üstüne aynı grupta diye skodanın da kaliteli sayılması🤔 ve 500 bin de yapsan vw diye haklı sayılması

• Vag hayranlığı resmen çığrından çıkmış durumda ülkemizde. Skoda ile Bmw kıyaslıyolar yetişin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

Skoda‘ya dandik diyecek kadar ne yedin ictin kanka vw grup‘un markasi vw audi‘deki kalite onda da var motor vs ayni zaten
    Peki sen bu yorumu yapacak kadar ne yiyip içtin? Akıl var mantık var adamlar neden audiye eş araba yapıp bir de daha ucuza satsın? Motor iyi gerisi bir renault bile değil.

Şurada skoda vwden iyi diyenler vw düşmanlığından gözü dönmüş boş yapan kişiler. Adam çıkıp superb passattan iyidir demiş. Skoda arabalarının genel olarak tek artısı hacimdir başka da bir olayı yoktur. Ne malzeme kalitesi, ne yalıtımı, ne de sürüş dinamiği vw kadar iyidir. Özellikle yol tutuşu olarak bildiğin kötü skoda araçlar. Zaten vwden iyi olması mantık olarak imkansız. Aynı motora daha ucuz araç sunuyorlar, tabi ki ucuz olmasının bir nedeni olacak.
  • evet dandik
  • Ucuz olmasının nedeni sandığınız gibi malzeme kalitesi değil malesef..

Emin olun Skoda ile vw nin ve hatta audi in o kadar çok ortak parçası var ki. Özellikle superb - passat gibi aynı altyapı araçlarında..

Sanziniz olsa da her parçanın nereden nasıl geldiğini görebiliyor olsaydınız :)

Emin olun çooook sasirirdiniz..

Unutmayin pahalı araç iyidir diyemeyiz. Marka değeri önemli yer alır..

Ya da soruyu söyle düşünün, audi A4 ile superb arasındaki fiyat farkı, aracın maliyetinden mi geliyor? Gerçekten o kadar fark far mi?

Aradaki maliyet farkı tahmin edemeyeceğiniz kadar az..

Otomobil satışı markalasma üzerinedir, aracın fiyatı ne kadar artarsa markaya verdiğiniz para da (toplam para içindeki payı) o kadar artar

Ek olarak, çok kaliteli olduguni düşündüğünüz marka model araçların bir çok parçasının Türkiye de üretildiğini, ve bu parçayı üreten firmaların aynı ekipman aynı insan kalitesi ve aynı altyapı ile çok daha ucuz araçlar için de parça ürettiğini bilin..

Buna da ek olarak, çok kaliteli olduğunu düşünduguniz araçların ilk bakışta kullacinin dikkatini çekmeyen bölümlerine, gözle görmesinin zor olduğu alanlara ve kapalı olan bölümlerin içine /arkasına bir bakın..

Göreceğiniz manzara pahalı olan marka ile ucuz olan marka arasında, özellikle aynı grubun araçlarında, sizi sasirtacaktir...

Klasik olarak, hicbirsey göründüğü gibi değildir

• Adam Skoda bile derken çocukluğumuz un arkasına teneke taktığımız 80 lerin skodasi demek istemiştir kızmayın hemen :)

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Ucuz olmasının nedeni sandığınız gibi malzeme kalitesi değil malesef..

Emin olun Skoda ile vw nin ve hatta audi in o kadar çok ortak parçası var ki. Özellikle superb - passat gibi aynı altyapı araçlarında..

Sanziniz olsa da her parçanın nereden nasıl geldiğini görebiliyor olsaydınız :)

Emin olun çooook sasirirdiniz..

Unutmayin pahalı araç iyidir diyemeyiz. Marka değeri önemli yer alır..

Ya da soruyu söyle düşünün, audi A4 ile superb arasındaki fiyat farkı, aracın maliyetinden mi geliyor? Gerçekten o kadar fark far mi?

Aradaki maliyet farkı tahmin edemeyeceğiniz kadar az..

Otomobil satışı markalasma üzerinedir, aracın fiyatı ne kadar artarsa markaya verdiğiniz para da (toplam para içindeki payı) o kadar artar

Ek olarak, çok kaliteli olduguni düşündüğünüz marka model araçların bir çok parçasının Türkiye de üretildiğini, ve bu parçayı üreten firmaların aynı ekipman aynı insan kalitesi ve aynı altyapı ile çok daha ucuz araçlar için de parça ürettiğini bilin..

Buna da ek olarak, çok kaliteli olduğunu düşünduguniz araçların ilk bakışta kullacinin dikkatini çekmeyen bölümlerine, gözle görmesinin zor olduğu alanlara ve kapalı olan bölümlerin içine /arkasına bir bakın..

Göreceğiniz manzara pahalı olan marka ile ucuz olan marka arasında, özellikle aynı grubun araçlarında, sizi sasirtacaktir...

Klasik olarak, hicbirsey göründüğü gibi değildir
    Ben görünen kısımlar üzerinden yorum yapıyorum zaten. Yalıtım filan öyle saklanacak şeyler değil. Sürüş dinamikleri de aynı şekilde ortada. Ortak parçasının çok olması aynı seviyede olduğunu göstermez. Fiyat farkını hakedip haketmemesi apayrı bir konu ama 3 kuruş 5 köfte olayı bunda da geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Peki sen bu yorumu yapacak kadar ne yiyip içtin? Akıl var mantık var adamlar neden audiye eş araba yapıp bir de daha ucuza satsın? Motor iyi gerisi bir renault bile değil.

Şurada skoda vwden iyi diyenler vw düşmanlığından gözü dönmüş boş yapan kişiler. Adam çıkıp superb passattan iyidir demiş. Skoda arabalarının genel olarak tek artısı hacimdir başka da bir olayı yoktur. Ne malzeme kalitesi, ne yalıtımı, ne de sürüş dinamiği vw kadar iyidir. Özellikle yol tutuşu olarak bildiğin kötü skoda araçlar. Zaten vwden iyi olması mantık olarak imkansız. Aynı motora daha ucuz araç sunuyorlar, tabi ki ucuz olmasının bir nedeni olacak.

Alıntıları Göster
    Gel bide kaliteli arabaya binmemiş,çıkıp bir 3 saat seyahat etmemiş adamlara anlat.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Gel bide kaliteli arabaya binmemiş,çıkıp bir 3 saat seyahat etmemiş adamlara anlat.

Alıntıları Göster
    Yine de dandik biraz abartılı olmuş. Bence alınabilir bir araba(sıfır değil). İç hacmi ve motor seçeneği insanı çekebiliyor. Evet binince vwden farkını direk anlıyorsunuz ama fiyat farkı da var. Sürüş dinamiği, yalıtım gibi konulardan feragat edilirse skoda da gayet iyidir. Benim gıcık olduğum tipler bu arabanın vwden hatta audiden farkı olmadığını söyleyenler. Superbyi passata tercih ederim demiş birisi yukarıda. Adama niye diye sorsan sana bagaj magaj der. Evet iç hacim konusunda en tepede ama hepsi bu kadar. Kalan her konuda vwden zayıf. Skodanın olayı da budur zaten. Ben ralli mi yapacağım rüzgar sesi de rahatsız etmez diyen adama hitap eder. Böyle deyince bir yandan bana bile mantıklı bir tercih gibi geldi. Gel gelelim vag grubunda olmasından mıdır nedir fiyat konusunda diğer markalardan uygun değil. Yani bir focustan pahalıya satılıyor octavia. Focus(3-3,5) özellikle klostofrobik olmasa her türlü içinden geçer octavia gibi bir arabanın. Neyse sonuç olarak ülke şartlarında en iyi araba elinizdeki arabadır diyelim. Şu şartlarda dilim hiç bir arabaya dandik demeye varmaz benim. 15 senelik de olsa arabanız işinizi görüyorsa en iyisi odur.

• dandik skoda demeyelim lütfen şukoda onun doğrusu
  • Skoda sahipleri kudurmuş. Lakin gel gelelim ki Avrupa’nın yüzüne s.çmadığı araçlara buradan tonla para ödediğimiz gerçeğini gözardı edemezsiniz. Bu hemen hemen her marka için geçerli. Ve kesinlikle octavia gibi çöp bir araca 200bin birim para çok çok fazla. Almanlar 200bin birim paraya nelere biniyor bir inceleyin isterim.

Not; 7 ile çarpmadan hesaplayınız.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.