Şimdi Ara

Dambıl İle Evde Vücut Geliştirme | ANA KONU (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
132
Cevap
81
Favori
33.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu başlığı iyi hoş zaten de içeriği mayyak yararlı bi konu olmuş, konu sahibine teşekkürü borç bilirim:)

Ben de kendi çapımda evde çalışcam, spora gittim ama pek duzenli devam edemedim. Şu anki sorum ise şu hangi dambıl setini almak daha mantıklı olur??
    http://www.hepsiburada.com/spin-36-kg-vinyl-dambil-set-cs-550-p-SPORVEDSCS550
    http://www.hepsiburada.com/delta-40-kg-deluxe-vinyl-kapli-dura-strong-plaka-bar-set-ds-5440-p-SPORDELTA1899

• Anladığım kadarıyla dış kaplamaları plastik, vidaları da öyle. Bunlar sıkıntı yaratabilir, sürekli gevşeme yapar. Bir süre sonra yalama olur. Bence çelik olanlara bakın. Şunun gibi:

http://www.hepsiburada.com/delta-dura-strong-deluxe-parlak-gri-dokum-plaka-15-kg-ozel-cantali-set-ds-1015-p-SPORDELTA1442

Ama bu sette de tavsiye etmeyeceğim nokta, ortadaki elimizle tuttuğumuz plastik kısım. Bu bir süre sonra çok sıkmaktan dolayı yarılıp soyuluyor. Barın ortasında ağırlıkları yerlerinde tutan başka bir çıkıntı olmadığı için, ortadaki bu plastik soyulunca o bar artık kullanılamaz hale geliyor. O yüzden orta kısmında plastik tutacak olmayan, çelik setlere bakın. Yani şu tip:

http://www.hepsiburada.com/delta-dura-strong-deluxe-kromaj-20-kg-ozel-cantali-set-ds-322-p-SPORDELTA1331

Evet belki biraz daha pahalı, ama iki gün sonra elinizde kalmayacak bir set. Bir kez aldınız mı senelerce götürür sizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Anladığım kadarıyla dış kaplamaları plastik, vidaları da öyle. Bunlar sıkıntı yaratabilir, sürekli gevşeme yapar. Bir süre sonra yalama olur. Bence çelik olanlara bakın. Şunun gibi:

http://www.hepsiburada.com/delta-dura-strong-deluxe-parlak-gri-dokum-plaka-15-kg-ozel-cantali-set-ds-1015-p-SPORDELTA1442

Ama bu sette de tavsiye etmeyeceğim nokta, ortadaki elimizle tuttuğumuz plastik kısım. Bu bir süre sonra çok sıkmaktan dolayı yarılıp soyuluyor. Barın ortasında ağırlıkları yerlerinde tutan başka bir çıkıntı olmadığı için, ortadaki bu plastik soyulunca o bar artık kullanılamaz hale geliyor. O yüzden orta kısmında plastik tutacak olmayan, çelik setlere bakın. Yani şu tip:

http://www.hepsiburada.com/delta-dura-strong-deluxe-kromaj-20-kg-ozel-cantali-set-ds-322-p-SPORDELTA1331

Evet belki biraz daha pahalı, ama iki gün sonra elinizde kalmayacak bir set. Bir kez aldınız mı senelerce götürür sizi.

hocam iyi diyosun da kiloları az bunların ama ya, bi elde 10 kg oluyor?? Bi de plastik falan diyoruz da o kadar da dandik midir ki yine kullanılıyordur sonuçta, ayrıca ben de dikkat ederim, temiz kullanırım yani aletleri??

• bük bük denilen aletten alsam mı arkadaşlar, ne işe yarıyor???
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bisileryapmakisteyen

bük bük denilen aletten alsam mı arkadaşlar, ne işe yarıyor???

Bükbükün göğüs kaslarına faydası olduğu söyleniyor, ispatlanmış bir durum değil. Ben kullanıyorum ara sıra, bir zararını da görmedim. Hem ucuz, hem evde yer kaplamıyor, hem zahmetsiz. Oturduğunuz yerden dizi/film felan izlerken yapabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bisileryapmakisteyen

bük bük denilen aletten alsam mı arkadaşlar, ne işe yarıyor???

Bükbükün göğüs kaslarına faydası olduğu söyleniyor, ispatlanmış bir durum değil. Ben kullanıyorum ara sıra, bir zararını da görmedim. Hem ucuz, hem evde yer kaplamıyor, hem zahmetsiz. Oturduğunuz yerden dizi/film felan izlerken yapabilirsiniz.

Oncelikle teşekkürler, elden f/p ürünü bir buk buk nerde, alabilirim istanbulda, bilginiz var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstanbul'u bilmiyorum ama bütün spor mağazalarında satılıyor. Gimsa, Kipa, Carrefour gibi büyük marketlerde de var. Ben Gimsa'dan almıştım.
  • quote:

İstanbul'u bilmiyorum ama bütün spor mağazalarında satılıyor. Gimsa, Kipa, Carrefour gibi büyük marketlerde de var. Ben Gimsa'dan almıştım.

Saolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • protein tozu ne tavsiye edersiniz..
  • erhanak2000@hotmail. E kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen "Optimum Gold Standard Whey" kullanıyorum.
  • 1 ayda 10 kılo fıtnessla nasıl kılo verırım nasıl bır egzersız programıyla+beslenmeyle
    Boyum 1.70
    Kılom69
    Kaslı sayılırım ama bıraz yagda var tabı
    Ben bu yağları gidermek ıstıyorum evdevyeterlı ımkanım olmadıgı için salona gıdıyorum
    Protein kullanmam etkılermı
    Boyumu etkılermı
    Acıl yardım
    Süreç 1 ay değil ama ılk amacım 10 kolo vermek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda gördüğüm en başarılı spor konularından. Teşekkürler.
  • bence evde yapmak zor.Ben iki hafta kadar yaptım aman sonra elimin altında nasıl olsa diyerek bıraktım Şu an yine salona gidiyorum motive açısından daha iyi
  • Ben yaklaşık 6 aydır programa uyuyorum. Elbette arada bir kaç gün üst üste hiç spor yapamadığım oluyor; bazen yorgun oluyorsunuz, bazen canınız sıkkın oluyor, yağmur yağıyor vs.. Bir şekilde bahaneler çıkıyor. Ama isterse bir haftalık bir ara vermiş olun, önemli olan programa geri dönebilmek, tekrar başlayabilmek. Her defasında geri dönebildim neyse ki.

Olay iradenizde ve kararlılığınızda bitiyor. İradesi zayıf olan, isterse en iyi salonlara gitsin, yine başarılı olamaz.
  • Hocam 19 yıldır ayda bir halı saha ve basketbol haricinde sporla alakam olmadı boy 1.72 kilo 60 benim sıkıntım nereden başlayayım onu bilmiyorum mesela 1 düzgün şınav çekemiyorum kas kütlem o kadar zayıf yürüyüş kısmında sıkıntı yaşamam ama bu kas kütlesini nasıl geĺiştireceğim onu bilmiyorum @Darkness

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ezergecer26 E kullanıcısına yanıt
    Boyunuza göre kilonuz da düşük bence; ki zaten bahsettiğiniz "güç" sorunu kas kütlenizin az olduğuna delalet. Konuda bahsettiğimiz gibi, beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Protein ve karbonhidrat bazlı bir beslenme, ve bunları kas yapımında kullanmak için ağırlık çalışması. Şınavı dert etmeyin, imzamda da linki olan şınav ile ilgili konuya bir göz gezdirin fikir vermesi açısından. Plank hareketinin de faydası olur. Ufak ufak, günde bir kaç şınav çekerek, ağırlık çalışarak, yeterince dengeli beslenip, güzelce dinlenerek 6 ay gibi bir sürede vücudunuzda değişiklikler görebilecek hale gelirsiniz diye tahmin ediyorum. Konudaki diyete de bir bakın, ne yiyip, ne yemeyeceğinizi anlatmaya çalıştım.
  • Konu, model olarakda içerik olarak foruma örnek teskil eder.

Ellerine saglık kardesim, yazdıklarını hazmederek anlamaya ve uygulamaya calısacagım.
  • Havaların soğumasıyla dışarıda yürüş yapma işi zorlaştı. Evi müstakil olanlar evde izleyebilecekleri kardiyo programlarıyla aynı sonucu alabilirler. Benim gibi apartmanda yaşayanların böyle bir şansı yok. Ya spor salonuna gideceksiniz kalori yakmaya, ya dışarıdaki soğuğa aldırmadan yürüyüş yapacaksınız, ya da yemeden içmeden keseceksiniz biraz.
  • Darkness kullanıcısına yanıt
    Konunuz çok yararlı olmuş, teşekkürler :) Ben 80 kg dan 73 kg'a indim bu konu sayesinde. Sadece kendime göre seçtiğim dambıl egzersizleri ve günlük 45 dakika yürüyüş yapmam yeterli oldu.Birde günlük 2 litre su içtim.Siyah çayı bıraktım, sadece günde iki kere yeşil çay içiyorum. Yeşil çayın çok faydası oldu kilo verme konusunda, keşke önceden başlasaydım yeşil çaya. Artık ömrüm boyunca yeşil çay içeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara344 -- 13 Kasım 2015; 22:31:51 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.