Şimdi Ara

Dali Zensor 1? Wharfedale Dioamon 9.2?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Denon PMA520ae stereo amfi (70W - 4ohm || 45W - 8ohm) ile süreceğim bookshelf tipi bi hoparlör arayışı içindeyim. Aslında floorstanding'lere de kapalı değilim. Fakat fiyat olarak bütçemi aşmaması önemli. Çok parlak bir ses istemiyorum ve mümkünse bana 2. dinlemeden sonra subwoofer almak zorunda bırakacak da bi hoparlör olmasın istiyorum. Bookshelf hoparlörlerden beklentim tabi ki hayvani düşük frekanslar değil fakat yine de detaylara verdiğin önem kadar , kafi miktar düşük frekanslara da önem veriyorum. Genel olarak chillout, lounge, house ve bazen de jazz dinleyeceğim. Dikkatimi çeken bir kaç model oldu;

Dali Zensor 1
    Wharfedale Diamond 9.2

Öncelikle ikisi hakkında yorum yapabilecek yetkili abilerden yardım bekliyorum :) Bütçem 600 700 lira civarı. Bu hoparlörler dışında da tavsiyelere açığım. Sıfır ya da ikinci el olabilir. Temiz olduktan sonra farketmez

Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 11 Eylül 2014; 11:51:12 >

• ma bx2 o fiyata bulabilirmisin bilmem ama
  • FrontLiner F kullanıcısına yanıt
    Jazz, blues ve rock dinleyen biri olarak Dali'nin sesi bana çok kapalı ve donuk gelmişti. Bu sebeple daha temiz ve orta tonları çok daha güzel olan Heco'lara bakmanızı öneririm. Kendim kullanıyorum ve çok memnunum. Ama Denon ile nasıl olur, tam olarak bilemiyorum. Denemekte fayda var.

Sizin bütçenizde raf tipi olarak Heco Victa 302 alınabilir. Sürücüsü de büyük olduğu için bas konusunda eksiklik hissedeceğinizi düşünmüyorum.

Kule tipi için ise odanın minimum 20m2 olması gerek bence. Diğer türlü odanın içinde kule hoparlör ile ses boğulur.

Nacizane tavsiyelerim bu şekildedir efendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denon ile wharfedale diamond pek uyumlu değiller.
    Dali daha iyi uyum sağlar o ampli ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Denon ile wharfedale diamond pek uyumlu değiller.
    Dali daha iyi uyum sağlar o ampli ile.

Teşekkür ederim tavsiyeler için. En sonunda Zensor 3 alarak bu arayışa bi son nokta koydum. Mükemmel bir ikili oldular. Kablolarim da geldiginde fırsat bulursam bu ikili ile ilgili bir inceleme yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 22 Eylül 2014; 1:41:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullanın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.