Şimdi Ara

dali zensor 1 hoparlörleri apple music ile dinlemek için hangi aparat?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar. dali zensor 1 hoparlör ve onkyo crn755 ten oluşan bir müzik sistemim var.
    ama onkyo daki radyo yada cd playerı hiç kullanmıyorum.
    apple music ten cep telefonum ile müzik aktarıp dinliyorum sadece.
    şöyle bir düşüncem var. onkyo yu satıp. dali zensor 1 leri music stream için dalilere bağlayabileceğim bir aparat var mıdır_? ses kalitesinden ödün vermeyecek.

dali zensor 1 arkasında şu girişler var sadece.
    yoksa bu sistemi komple satıp. bose bluetooth hoparlör yada sonos mu alayım?

dali zensor 1 hoparlörleri apple music ile dinlemek için hangi aparat?

• normalde arkasınad aux girişi olsa şöyle bir aparat alacam ama uymaz tabi buna

http://www.hepsiburada.com/tp-link-ha100-bluetooth-nfc-4-1-kablosuz-cevirici-audio-adaptor-pm-bd803771
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Ucuz bir çözüm arıyorsan Onkyo yu elden çıkaracağını düşünerek linkteki gibi bir amfi ve Tplink veya Philips in Bluetooth audio adaptörü bağlayarak sonuç alınır.

https://www.amazon.com/SMSL-50Wx2-TDA7492-Amplifier-Adapter/dp/B00F0H8TOC

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Aslında beni rahatsız eden arkasındaki kablolar.mecburen arkası görünen bir yere koyuyorum sistemi.o sebeple tek parça bir ürüne yöneldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

Google Chrome Cast Audio ile bu isteklerinizi yapabilirsiniz

http://www.hepsiburada.com/google-chromecast-audio-p-HBV000003U450?magaza=Gen%C3%A7ler%20Elektronik&wt_gl=cpc.elk.evelektronigi.pla.ses-goruntu-sistemleri&gclid=CPCe1PHH2tICFTYz0wodm5ADgA

teşekkürler cevap için.
    ama bu ürün ile benim hoparlörlere bağlanmaz sanırı. aux ,rca ve optik girişi var bunda. onkyo ya bağlanır ama hoparlöre bağlanmaz .
    onkyo yu satmzazsam kullabailirim.

sizce bu 3 bağlantıdan hangisi tercih edilmeli en iyi ses kalitesi için?

bir de bende google chromecast 2 var. hiç kullanmıyorum öylece duruyor. o yapar mı bununla aynı işi sizce? gerçi onda hdmi girişi var. bir aparatla dönüşebilir mi?

• Kullandığınız Onkyo bence hoparlörleriniz ve günün ihityaçları düşünüldüğünde gayet uygun bir cihaz, satmanızı kesinlikle önermem.

Madem apple cihaz kullanıyorsanız, 200 TL'ye alın bir tane air port express, optik kablo ile Onkyo'nuza bağlayıp airplay ile istediğinizi dinleyin.

airplay varken bluetooth vs. uğraşılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Kullandığınız Onkyo bence hoparlörleriniz ve günün ihityaçları düşünüldüğünde gayet uygun bir cihaz, satmanızı kesinlikle önermem.

Madem apple cihaz kullanıyorsanız, 200 TL'ye alın bir tane air port express, optik kablo ile Onkyo'nuza bağlayıp airplay ile istediğinizi dinleyin.

airplay varken bluetooth vs. uğraşılmaz.

sayın the wade,
    aslında dediğiniz gibi onkyo nun ses kalitesinden , dali zensor 1 hoparlörlerinden çok memnunum.
    bluetooth aparatı ile ses aktarıyorum, macbook, iPad Air 2 yada iphone dan.

bir kaç sorum olacak.

1.bluetooth apartıyla aktardığım ses, airport express ile aktardığımdan daha mı düşük olur. mesela flac çalsam macbook tan. bluetooth ile aktardığımda ses kalitesi düşüyor gibi geliyor. airport express kayıpsız gider mi?

2.chromecast audio ve airport express arasında hangisini tercih etmeliyim? airplay teknolojisi halen iyi midir? 2004 de çıkmış çünkü bu

3.airport express in başka avantajı olacak mı ses aktarma dışında? sonuçta apple ın tüm ürünlerini kullanan birisiyim.

teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodysolid -- 16 Mart 2017; 12:57:57 >

• bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Eğer apple cihazdan kablosuz bağlantı yapacaksanız airplay dışında hiç bir şey önermem.

bir kere bluetoothun her zaman kesilme, takılma sorunu var. airplayde öyle bir durum yok aynı ağa bağlı olduğunuz sürece.

airport ekspresi aynı zamanda kablosuz ağınızı güçlendirmek ve usb üzerinden bağlantı yaparak printerınızı kablosuz olarak paylaştırmak için de kullanabilirsiniz.
  • mac üzerinden flac dosyalarınızı DLNA ile kayıpsız aktarabilirsiniz üstelik onkyo'nun kendi DAC'ını kullanmış olursunuz ses kalitesi en üst seviyede olucaktır.

apple music'i windows veya mac'ten dlna ile stream yapabilen programlar olabilir,windows için jamcast diye bir uygulama görmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfatih85 -- 16 Mart 2017; 15:44:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.