Şimdi Ara

Daire başına birer otopark gösterme zorunluğu geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben önemsiyorum soran da benim. O önemsemiyor zaten ev kiralık. Kanunu delmek için yapılacak şeyi söyledim bir inşaatçı olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her daire için ortalama üstü hızı olan internet verin park edecek yer bulunur : )

• zaten 3 daire basina 1 araclik otopark yeri zorunluydu. peki gorebiliyor muyduk? hayir.

yine aynisi olur.
  • Hayatım boyunca istediğim tek şey akşam işten dönerken "ulan acep yer var mıdır?" dememek.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fazladan bi kaç daire satmak için insanları zemin katta yada bodrum katta yaşamaya mahkum ediyorlar.. memlekette arazi sıkıntısı olsa anlarım oda yok.. giriş katı ve bodrum katlar otopark ıvır zıvır vs. şeyler için olmalı daireler de ikinci kattan başlamalı...

örnek
    Daire başına birer otopark gösterme zorunluğu geliyor
  • Daireye ait otoparkı olmayan evlere bakmıyorum , özellikle soruyorum otopark mevzusunu. Herkes sorarsa , talep ederse ve otoparksız evleri es geçerse birşeyler değişir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış park etmeyle ilgili cezalarda yanlış kriterler var, dolayısıyla bu haberdeki uygulama tek başına yetersizdir. Geçen sene şahit olduğum olay, Pazar günü sabahı bir sitenin araç çıkış yoluna bir araba park etmiş gitmiş, sitenin içinde 30 civarı araba vardı yarısından fazlası çıkamadı, adam ortada yok, arabayı hırpalayanlar oldu, polis çağırdılar, yarım saat kadar daha o civardaydım ben ayrıldığımda daha polis gelmemişti, başka bir zaman o civardakilere merakımdan sordum adam tutuklanmamış, demekki trafik cezasıyla kurtuldu.
    Halbuki değil 30 araç, bir aracın hareketine bile engel olsan bunun cezası caydırıcı olmalı, çok kişiden önlerine birisi park edip gittiği için arabasında çocuklarıyla akşam 11-12 lerde soğukta mahsur kaldıklarına dair olaylar duymuşsunuzdur, buna sebep olanlar caydırıcı cezalar almadıkça yan tedbirler gelir geçer, etkisiz kalır.
  • peki zeytinburnu şirinevler bayrampaşa gibi sıkışık mahallelerde nasıl yapacaklar o otopark girişini ?

Zeytinburnunda yeni yapılan binaların hiç birinde otopark girişide yok

İstanbulu düzeltmenin tek yolu apartman apartman yıkım değil kitselsel olarak mahalle mahalle yıkımdır ve asgari ataköy emlak konutları gibi şehri tekrar inşaa dır yoksa bu istanbul düzelmez trafik sorunuda bitmez ayrıca bodrum kat daire ve giriş kata daire yapılmasını yasaklayacaksın insan onuruna,yaşamına terstir. yazıyoruz ama nafile
  • bizim sitede her araç için bir araçlık yer var fakat bazı sığırlar park yeri yerine çizgiyi ortaladığı için 2 araçlık yer kaplıyorlar. bereket herkeste araç yokta o şekilde telafi ediyoruz.

• Bi taraflarından element uydurmasınlar,madem hazine para dolu her semte büyük katlı otopark yapsınlar.Ne hikmetse her şeyi tersten yapıyorlar belediyeler ortaklaşa çalşıp kendileri elini taşın altına koysunlar.Böyle şeyler öyle söylendiği gibi bir anda yerine getirilemez kimse kimseyi kandırmasın.Şehir zaten karmakarışık bunu dile getirenler her yeri Bebek,Ataköy,Bahçeşehir filan zannediyorlar galiba...

• quote:

Orijinalden alıntı: Why Shy

En iyisi müstakil ev. Gelişmiş ülkeler hep müstakil ev.

aynen

Apartmanda birbirinden kılıksız-kompleksli komşular, Yönetici-Kapıcı uyuzlukları, Üstündeki tepindi, altındaki son ses gürültü yaptı derdi yok, Aracını dapdar sokağa atıp, balık istifi araba çöplüğünde çizdiler derdi yok

miss!

Müstakilde karışan yok eden yok,Evin heryeri senin...Apartmanda öyle mi? birşey yaptırmak için bile izin alıyorsun...

Akılları yeni mi başlarına gelmiş?

Her evde 2-3 aracı olan var, yapılacak otopark da yetmez bu millete!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 18 Kasım 2017; 19:2:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asansörlü otoparka güvenip hayatta aracımı bırakmam. geç kalınmış bir karar sokaklar araba dolu
    96 dairelik sitede 30 araçlık yer var.. her gün köşe kapmaca oynuyoruz..

Müstakil bir evin olacak bahçenin bir kenarını garaj yapacaksın hem fazla eşyalarını koyarsın hem de
    aracını korumuş olursun..

garajın nimetleri büyük oto yıkamaya para vermezsin kendin güzel güzel yıkarsın.. gece başına bir iş gelir mi diye düşünme derdin olmaz.. evine geldin bas kumandaya açılsın hop gir içeri bitti..
  • Yetmez ama evet
  • Pilot bölge olan Kocaeli'de bir süredir uygulanmakta olan bir karardı, aslında çok daha önce alınması gereken bir karardı ama birçok konuda olduğu gibi eksik kaldı. 300 konutluk bir toplu konut bölgesi düşünün, yeni yönetmelikle 300 adet otopark yapılma zorunluluğu geldi, güzel ama sitenin bulunduğu parselin etrafındaki yollar çoğunlukla 10-15m'lik imar yolları yani o bölgeye gelecek araç sayısını kaldırmayacak seviyede, alın size imara yeni açılmış bir bölgede daha oturmaya bile başlanmadan trafik yoğunluğu sebebi.
  • 1990 da geldiğimiz istanbul da yaşamaya artık daha fazla dayanamayacağım
    en azından evi satıp şileden müstakil alacağım
    iş için geleceksin sadece , git gel 50+50 km , daha sessiz daha sakin yaşamak için her türlü değer
    yeni yol da yapılıyor

ne kazısı biter , ne ayısı biter , ne kutu kola tenekesini yere atanı biter
    kaçalım bari
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Nufusumuz keske az ve oz olsaydı ve ulkede mustakil evlerde rahat rahat yasayabılseydık

• Ülkece sorunumuz nüfusun çok olması değil, nüfusun dengesiz dağılmasıdır.
    Bütün sermayeyi ve iş dünyasını sadece İstanbul'a yığıp diğer kentleri ihmal etmekten oluyor hep bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müştemilat Bey

Nufusumuz keske az ve oz olsaydı ve ulkede mustakil evlerde rahat rahat yasayabılseydık

Nüfusla alakası yok. Türkiye'nin coğrafi büyüklüğü yeterince büyük. İşsizlik yüzünden halk büyükşehirlere göç edince müstakil ev hayal oluyor. Tabi büyükşehirlerde de imkanı olan müstakil ev yapıyor.
  • bir peyzaj mimarı eskisi ve mimar ortağı olarak (ki bu branşlarla aktif olarak ilgilenmesem de içindeyim ister istemez) sadece ama sadece "yav he he" diyorum

Altı komple otopark görünen tükanımın bodrumuna aracını viçsiz, konvansiyonel bi şekilde parkedebilene tükanın anahtarlarını vereceem. (bajaj majaj hint malı poklar hariç)

OtoPark hee mi >:(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.