Şimdi Ara

DAIKIN URURU SARARA KLİMA ALDIM İYİMİ ETTİM(KESİNLİKLE İYİ ETMİŞİM:) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
3
Favori
15.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Ah birde adam gibi kullanmak nasip olsaydı. Bizim burda izmir gaz diye şerefsiz bi firma var doğalgaz için temmuzda başvurdum. Mart oldu hâlâ apartmana doğal gaz gelmedi o yüzden evde kalamıyorum iki klimayıda daha kullanmadan bakım yaptırmam gerekecek bu gidişle. Ama daha önce de yazmıştım. Birkaç defa kullanma şansım oldu daha belki erken ama parasını hakettiğini düşünüyorum bi eve yerleşeyim kullanıcı yorumu yazacam zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstediginiz konuda yardımcı olabilirim hocam iyi kullanmalar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ma junior

İstediginiz konuda yardımcı olabilirim hocam iyi kullanmalar

Dostum merhaba siz servis misiniz ben ftxr42ev1b klimanın filtrelerini arıyorum bulamadık bana çerçeveli olarak lazım bizim buradaki servis çerçevesiz olarak bulabildi yedek olarak altta veriyorum kodları olur ya elinde kalmış olan yer vardır

1- kod. 1482371/KAF963A43 Hava giriş filtresi (Sarı) 1 ad.
    2- kod. 1843053/KAF974B43 Streamer için koku giderme filtresi (Siyah) 1 ad.
    3- kod. 1843039/KAF974B41 Titanyum apatit fotokatalitik hava arıtma filtresi (Siyah) 1 ad.

http://www.luxclimat.ru/images/service/instruktsiya-po-ochistke-filtra-i-blokov.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 2 Mart 2014; 12:32:53 >

• şehir?
  • ma junior kullanıcısına yanıt
    Gebze/Kocaeli
  • Arkadaşlar merhaba Daikin ururu sarara için bu filtreleri arıyorum yardımcı olacak arkadaş özelden PM atsın teşekkürler.

3- kod. 1843039/KAF974B41 Titanyum apatit fotokatalitik hava arıtma filtresi (Siyah) 1 ad.
    not. filtreler çerçeveli olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac14

Arkadaşlar merhaba Daikin ururu sarara için bu filtreleri arıyorum yardımcı olacak arkadaş özelden PM atsın teşekkürler.

not. filtreler çerçeveli olması gerekiyor.

İstediğiniz filtreler kullanımdan 3 yıl sonra değişmesi gereken filtreler içinde yer alıyor . Daikin Türkiye ile görüştüğümde filtrelerin yetkili servislerden temin edebileceğimizi söylemişti. Ancak servisi aradığımda İzmir & İstanbul ve Ankara'daki bir kaç servisi biz filtreleri ne olduğunu öğrenip size dönelim dediler ama ne arayan var ne soran.
    Periyodik değişmesi gereken filtrelerin Daikin Airfel gibi kurumsal bir firmada bir liste şeklinde fiyatlarıyla Türkiye genelinde servislere göndermek bir mail atmak yada Fax çekmek ne kadar zor olabilir. Yani belli bu cihazların senelik ve 3 yılda bir değişen filtrelere ihtiyacı var .
    2011 den beri Ururu Sarara kullanıyorum. Çok Memnunum diyebilirim . Her sene iç ve dış ünite temizliğini yaptırıyorum. Kumanda filtre temizlik aralıklarını kullanıcıya hatırlatması gerçekten çok faydalı .
    Mitsubishi Krigamine serisini de çok araştırmıştım ancak en son daikin de karar kıldım.
    Bu arada Ururu Sarara Klima almayı bekleyenler için bir tavsiyem olacak bence biraz daha bekleyin çünkü yeni kasası ve çift hava emiş kanalıyla yepyeni bir model gelmek üzere Youtube vb sitelerde tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

Formdaki ilk mesajımıza yazmış oldum senelerdir güzel bilgiler edindiğim foruma benimde bir katkım olsun istedim :)

Saygılar,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• skyytr S kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba sizin tavsiyenizi yaptım filtreler yedek olarak var fakat bana çerçevesi de lazım 3 de, 3 aydır bekliyoruz yok en son geçen hafta genel merkeze meyil attım geri dönen yok en sonunda Japonya dan sipariş edeceğiz galiba hem çok daha uygun fakat kargo ve gümrük beni soğutuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac14

Dostum merhaba sizin tavsiyenizi yaptım filtreler yedek olarak var fakat bana çerçevesi de lazım 3 de, 3 aydır bekliyoruz yok en son geçen hafta genel merkeze meyil attım geri dönen yok en sonunda Japonya dan sipariş edeceğiz galiba hem çok daha uygun fakat kargo ve gümrük beni soğutuyor.

DHL ve UPS kargo ile getirtebilirsiniz. Belli bedelin altı da gümrük yok.Hatta e-bay da varsa alın derim...

Bence hiç gerek yok böyle bir filtre vs.ye..

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için filtre konusunda size de hak veriyorum fakat hiç olmasa hava giriş filtresini bulabilseydim onu şart olarak görüyorum , dışarıdan gelen havayı temizlerdi,diğerlerini aramazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 1 Mayıs 2014; 10:28:32 >
  • mac14 M kullanıcısına yanıt
    Bugün itibariyle filtreler en sonunda geldi ve takıldı maliyet 3 filtre için 170 tl. 3 yılda bir değişim oluyormuş hayırlısı kullanıp göreceğiz artık.
  • Güle Güle Kullanın Yeni Filtrelerinizi .
    Ben iki daikin klimamdanda çok memnunum sadece çözemediğim bir durum var. Bu konuda tam net bir cevap almış değilim hiç bir servisten .

Örnek vermek gerekirse dışarsa 22 derece evin içi 27 derece olduğu bir günden bahsedersek yani DÜN :) Cihazı Cool Soğutma modunda 24 derecede sessiz fan konumunda çalıştırdım. Her şey normal , eşime soğuk geldiği için tahmini 15 dak sonra dereceyi 25 yaptıktan nerdeyse 2 3 dakika sonra bir nem kokusu ve ortam neminin %50 den % 65 lere çıktığını farkettim . Bu sorun diğer klimamdada oluyor , soğuttuğu dereceden biraz daha yüksek dereceye değiştirdiğim anda o nem kokusu hemen meydana geliyor. Cihazlarım hem filtreleri hemde temizliği daha yeni yapıldı .

Bu sorun kumandanın derece ayarınla oynamaz isem kesinlikle oluşmuyor :)

Ne dersiniz ? Dış ortam içeriyi soğutmak istediğimiz dereceden soğuk ise bu olurmu ? Yada dereceyi 1 derecede olsa yükseltmem makinanın içinden nem vermesini sağlarmı ?

• nemlendirmeyi açmış olmalısınız istemeyerek
  • valla ben uzun araştırmalar sonucunda SAMSUNG AQV12KBAN SMART İNVERTER MODELİNİ ALDIM ALTINI CİZEREK SÖYLÜYORUM BİLMEYEN ÇOK İNSAN VAR EMİNİM DAIKIN MISTSUBISMIYMIŞ diye paramı çöpe atamam verilere bakarım o zaman alınır NEDENİNE GELİNCE COP VE EER DEGERLERİ DİKKATE ALACAKSINIZ SOGUK 4,50 SICAKLIK 4,50 SMART İSE ÇİFT BLDC DİR NORMAL İNVERTOR KLİMALARA GÖRE YÜZDE 80 DAHA TSARRUFLUDUR ISITMA SEVİYESİDE MAKSUMU 23,800 CİVARINA CIKIYOR 12 BTU DÜŞÜNÜN SOGUTMADA 13,700 AMA 15,4 EER CIKABİLİYORMUŞ VE BU ÜRÜNÜ BUGUN ŞİPARİŞ VERDİM YENİ CIKAN 5000-7000-9000 SERİSİ DIŞ İNVERTER 10 YIL GARANTİLİ OLDUYU HALDE TERCİHİM AQV12KBAN OLDU CÜNKÜ SAATTE SOGUK 780 WATT SICAKLIKTA 890 WAAT ELEKTİRİK HARCIYOR SAATTE BU WAAT YAKMAZ OTOMATİK KAPANDIGINI DÜŞÜNÜN :) VALLA TOPLAM 6 SAAT TELEFON KONUSMASI YAPTIGIM HALDE FARKLI BİRİMLERLE KİMSE BİR SEYDE ANLAMIYORLAR PAHALI OLDUGUNDAN ÜRETİMİ DURDURULMUŞ YENİ SERİYİ SÜRDÜLER STOKTA ERİTMEKİÇİN GELİNCE BU HAFTA BAKALIM NASIL OALCAK COK MERAK ETMİYOR DEGİLİM :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 17 Temmuz 2014; 23:31:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

valla ben uzun araştırmalar sonucunda SAMSUNG AQV12 KBAN SMART İNVERTER MODELİNİ ALDIM ALTINI CİZEREK SÖYLÜYORUM BİLMEYEN ÇOK İNSAN VAR EMİNİM DAIKIN MISTSUBISMIYMUIŞ GEÇİN BUNLARI NEDENİNE GELİNCE COP VE EER DEGERLERİ DİKATE ALACAKSINIZ SOGUK 4,50 SICAKLIK 4,50 SMARRT İSE ÇİFT BLDC DİR NORMAL ENVERTOR KLİMALARA GÖRE YÜZDE 80 DAHA TSARRUFLUDUR ISITMA SEVİYESİDE MAKSUMU 23,800 CİVARINA CIKIYOR 12 BTU DÜŞÜNÜN SOGUTMADA 13,700 AMA 15,4 EER CIKABİLİYORMUŞ VE BU ÜRÜNÜ BUGUN ŞİPARİŞ VERDİM YENİ CIKAN 5000-7000-9000 SERİSİ DIŞ İNVERTER 10 YUIL GARANTİLİ OLDUYU HALDE TERCİHİM AQV12KBAN OLDU CÜNKÜ SAATTE SAGOK 780 WATT SICAKLIKTA 890 WAAT ELEKTİRİK HARCIYOR EE SAATTE BU WAAT YAKMAZ OTOMATİK KAPANDIGINI DÜŞÜNÜN :) VALLA 6 SAAT TELEFON KONUSMASI YAPTIGIM HALDE KİMSE BİR SEYDE ANLAMIYORLAR PAHALI OLDUGUNDAN ÜRETİMİ DURDURULMUŞ YENİ SERİYİ SÜRDÜLER STOKTA ERİTMEKİÇİN GELİNCE BU HAFTA BAKALIM NASIL OALCAK COK MERAK ETMİYOR DEGİLİM :)

arkadaşım samsung iyi marka olabilir ama mitsubishiye çamur atmayaydın iyiydi. bende krigamine 9000 btu olanı var 28m2 odada kışları şortla oturduğumu bilirim ve elektrik tüketimi maksimun +50-60 geçmezdi. yazın ise en düşük kademesinde olmasına rağmen evin içini buz gibi yapıyor. sen yine cop eer değerlerini dikkate al samsung gibi firmalar telefon tvde iyi olabilir ama komprasör sisteminde hiçbir zaman mitsubishi ve daikini geçemez

• ttcelik T kullanıcısına yanıt
    valla ben uzun araştırmalar sonucunda SAMSUNG AQV12KBAN SMART İNVERTER MODELİNİ ALDIM ALTINI CİZEREK SÖYLÜYORUM BİLMEYEN ÇOK İNSAN VAR EMİNİM DAIKIN MISTSUBISMIYMUIŞ GEÇİN BUNLARI NEDENİNE GELİNCE COP VE EER DEGERLERİ DİKATE ALACAKSINIZ SOGUK 4,50 SICAKLIK 4,50 SMARRT İSE ÇİFT BLDC DİR NORMAL ENVERTOR KLİMALARA GÖRE YÜZDE 80 DAHA TSARRUFLUDUR ISITMA SEVİYESİDE MAKSUMU 23,800 CİVARINA CIKIYOR 12 BTU DÜŞÜNÜN SOGUTMADA 13,700 AMA 15,4 EER CIKABİLİYORMUŞ VE BU ÜRÜNÜ BUGUN ŞİPARİŞ VERDİM YENİ CIKAN 5000-7000-9000 SERİSİ DIŞ İNVERTER 10 YUIL GARANTİLİ OLDUYU HALDE TERCİHİM AQV12KBAN OLDU CÜNKÜ SAATTE SAGOK 780 WATT SICAKLIKTA 890 WAAT ELEKTİRİK HARCIYOR EE SAATTE BU WAAT YAKMAZ OTOMATİK KAPANDIGINI DÜŞÜNÜN :) VALLA 6 SAAT TELEFON KONUSMASI YAPTIGIM HALDE KİMSE BİR SEYDE ANLAMIYORLAR PAHALI OLDUGUNDAN ÜRETİMİ DURDURULMUŞ YENİ SERİYİ SÜRDÜLER STOKTA ERİTMEK İÇİN GELİNCE BU HAFTA BAKALIM NASIL OACAK COK ME

ttcelik estafullah kardeşim çamur atmıyorum sadece kesinlikle o paraya verilmez yan yana koysanız fiyatı aynı olsa bu elektrik sarfiyatına bakarım ben dış ünitenin incelemeden yorumu yazmısın incele bakalım ve karşılaştır mistubishiyle farkı anlayacaksın ben markaya bakmam işleyişi paraya tasarrufa bakarım ve sessiz çalışmasına standart inverter degil 2 çift blcd ve smart inverter her klimada yok herkes bilsinki parasını fazlasını çöpe atmasın o anlamda para kolay kazanılmıyor piyasada bulamasın stoklar azaldı aldıgım üründe yani kısaca mistusbichı daıkın modelleri 4,50 cop ve eer degerlerine bakın ki birde fiyatına bakın uçurmuşlar enayi bulularsa alsınlar bir kuruş para vermem samsung soymuyor hakkını veriyor paranın umarım mantıklı olarak acıklamış oldum saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 18 Temmuz 2014; 21:08:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harbibirii

valla ben uzun araştırmalar sonucunda SAMSUNG AQV12 KBAN SMART İNVERTER MODELİNİ ALDIM ALTINI CİZEREK SÖYLÜYORUM BİLMEYEN ÇOK İNSAN VAR EMİNİM DAIKIN MISTSUBISMIYMUIŞ GEÇİN BUNLARI NEDENİNE GELİNCE COP VE EER DEGERLERİ DİKATE ALACAKSINIZ SOGUK 4,50 SICAKLIK 4,50 SMARRT İSE ÇİFT BLDC DİR NORMAL ENVERTOR KLİMALARA GÖRE YÜZDE 80 DAHA TSARRUFLUDUR ISITMA SEVİYESİDE MAKSUMU 23,800 CİVARINA CIKIYOR 12 BTU DÜŞÜNÜN SOGUTMADA 13,700 AMA 15,4 EER CIKABİLİYORMUŞ VE BU ÜRÜNÜ BUGUN ŞİPARİŞ VERDİM YENİ CIKAN 5000-7000-9000 SERİSİ DIŞ İNVERTER 10 YUIL GARANTİLİ OLDUYU HALDE TERCİHİM AQV12KBAN OLDU CÜNKÜ SAATTE SAGOK 780 WATT SICAKLIKTA 890 WAAT ELEKTİRİK HARCIYOR EE SAATTE BU WAAT YAKMAZ OTOMATİK KAPANDIGINI DÜŞÜNÜN :) VALLA 6 SAAT TELEFON KONUSMASI YAPTIGIM HALDE KİMSE BİR SEYDE ANLAMIYORLAR PAHALI OLDUGUNDAN ÜRETİMİ DURDURULMUŞ YENİ SERİYİ SÜRDÜLER STOKTA ERİTMEKİÇİN GELİNCE BU HAFTA BAKALIM NASIL OACAK COK ME

ttcelik estafullah kardeşim çamur atmıyorum sadece kesinlikle o paraya verilmez yan yana koysanız fiyatı aynı olsa bu elektrik sarfiyatına bakarım ben dış ünitenin incelemeden yorumu yazmısın incele bakalım ve karşılaştır mistubishiyle farkı anlayacaksın ben markaya bakmam işleyişi paraya tasarrufa bakarım ve sessiz çalışmasına standart inverter degil 2 çift blcd ve smart inverter her klimada yok herkes bilsinki parasını fazlasını çöpe atmasın o anlamda para kolay kazanılmıyor piyasada bulamasın stoklar azaldı aldıgım üründe yani kısaca mistusbichı daıkın modelleri 4,50 cop ve eer degerlerine bakın ki birde fiyatına bakın uçurmuşlar enayi bulularsa alsınlar bir kuruş para vermem samsung soymuyor hakkını veriyor paranın umarım mantıklı olarak acıklamış oldum saygılar

bugün keşif için mitsubishiyi çağırdım ikinci klimayı alacağım. dediğiniz değerler iyi olabilir ama servisi ile ilgili araştırma yapmanızı da tavsiye ederim. dün daikine de gittim keşif istediğimi söyledim bana söylenen siz mitsubishinin hangi btuyu söyleyin o klimadan verelim dediler. mitsubishi servisi telefonumu alıp akşam iftar saatinde geldi yarım saat konuştuk adam mutfaktaki ocak ısısına kadar hesaplayıp size bu klima yarar dedi. ilk aldığım klimada da servis yönünden hiçbir sıkıntı yaşamadım bu tercih meselesidir f/p yönünden sizin klima da iyi olabilir ama almak isteyenlere kötü yönlendirme yapmanız etik olmaz burası bilgi paylaşım platformu sizin fikirleriniz de çok değerlidir sözüm yok ama farkettiyseniz daikin kullanmadığım için bir yorum yapmadım alacağınız cihaz hayırlı olsun

• Merhaba konu Daikin ururu sarara konusu yorumlarınızı yanlış yere yazıyorsunuz ve bağırarak (büyük harf) yazmayın.
    Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 17 Temmuz 2014; 9:36:03 >
  • ttcelik T kullanıcısına yanıt
    sevgili ttcelik servis konusunda haklısınız ama şunu unutmayın tüm sehirler için her servis içinde geçerlidir senin konumunda servislerin iyi olması senin şansına bizler içinde geçerli bu durum bir kişinin yani servis konumundaki sahısların kötü keşifi herkesi kapsayamaz altını çizerim mesela burdaki dediğiniz marka servisin iyi olup olmadıgınıda kimse bilemez buda şans meselesidir cihazda oldugu gibi o yüzden herkesi bir tutmanız doğru olmaz oda o şehirin servisi kötü yaptıgını anlamına gelir o zaman başka servisi çagırırsınız olur biter hayırlısı olsun siizn içinde elektrik sarfiyatı ve enerji verimliliklerini görmezden gelip servisi iyi olmasını herkes ister aksi halde deliliktir yani saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 17 Temmuz 2014; 23:28:44 >
  • resimleri paylaşıyorum montajını bu hafta yaptırım artık ev büyüklüğü 40 metre karedir yalıtımlı penceereler konfordur catı kattayım aldıgım ürün 12 btu dir yani soguk 3000-15 400 min-mksimum btu dur ısıtması 4000-23,800 min-maksimum civarıdır aşagı yukarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbibirii -- 18 Temmuz 2014; 13:53:46 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.