Şimdi Ara

DAIKIN URURU SARARA KLİMA ALDIM İYİMİ ETTİM(KESİNLİKLE İYİ ETMİŞİM:) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
3
Favori
15.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Enola

Elin yalancısıyım. Daikin in tüm parçaları japon menşei li olduğu için bu kadar pahalı ve bu kadar iiymiş.
    Daha bi buçuk aydan fazla var bağlanmasına offff canım sıkıldı.

japonu felan boşver kardeşim. onalr en az 20-30 sene önceki meseleler. ben askerliğmi kıbrısta yaptım 1987 lerde bile herşey uzakdoğuya dönmüştü bile. esas olan senin aldığın model klimanın kralı. made in japan yazar büyük ihtimalle üstüde ama içini açsan çin malı parça bile görürsün. bunlar dert değil. fakat esas ana parçalar yine japondur. tabi her modeli içinde en iyisi diyemeyiz. onunda rekabet açısından çok alt kaliteleri var.

• Ben kullanıyorum arkadaş ururu sarasra 42 çok memnunum elektrik konusundada kardeşime mitsubişi elektrik aldırdım arasında ucurum var parası ona yeti onada yetmedide abi lik işte kolruk cıktım aldırdım benim oturdugum yerde dogal gaz yok.. 3 senedir kullanıyorum senede bir veya iki temizlet kullan..
    Hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsa

Ben kullanıyorum arkadaş ururu sarasra 42 çok memnunum elektrik konusundada kardeşime mitsubişi elektrik aldırdım arasında ucurum var parası ona yeti onada yetmedide abi lik işte kolruk cıktım aldırdım benim oturdugum yerde dogal gaz yok.. 3 senedir kullanıyorum senede bir veya iki temizlet kullan..
    Hayırlısı olsun

iyi abartmışsınız kardeş ne demek uçurum var

24 saat 30 gün kulanıyorsunuz her ikinizde, size 50 tl gelip ME kullanana 250 tl mi geliyor.

aradad 50 tl bile fark olmaz, eger oluyo diyosanız birinizden biriniz klima kulanmayı bilmiyo ben sadece buna

• Meslegin nedir senin .
    Makinaresamıyım hiç pilastik enjeksiyondan cıkan mal farkını veya kesme kalıbından cıkan farkı gördünmü.. kumandaların arasındaki farkı biliyormusun.. dış ortam sıcaklıgını ölce biliyormusun.. hiçbir kayank yok iken nemlendire biliyormusun o dayı.. biri mersedez biri reno aralrarında yakıt farkı yok ise begendigini al kardeşim para senin .. benim paramda benim köpegim.. ok
    Me degil fd serisi
    sanırım yüz başı olmaya calışmak için yazı yazıyorsun yaşın itibarı ile ..hayırlı işler sana .. en başta alacak olan kişi hiç kullanan yokmu demiş... bidaha gözden gecir istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsa -- 8 Nisan 2013; 12:43:10 >
  • Önce Türkçe yaz, sonra sen değil siz diyeceksiniz.
    Ben kaba bir şey yazmadım abartmışsınız dedim.
    İnsanları benim mesleğim bu diye küçümseyemezsiniz çok mühendis geçti elimden, abi abi diye azmı koştular peşimden onun için ne oldum değil, ne olacağım insana daha yakışır.
    Hadi uğurlar olsun.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Yeni yapılan evime bir salona birde yatak odasına klima almaya karar verdim. Önce Mitsubishi Deluxe Power (MSZGE25VA) iki adet 4800tl'ye nakit anlaştım. Sonra Daikin'e gittim bu modelin özelliklerinden bahsettiler hava temizleme özelliği var deyince dayanamadım ondan aldım (FTXR42E). fiyat olarak 4500tl peşine anlaştım. Ürünü iki ay sonra takacaklar şimdi borulamasını sıva olmadan yaptırdım.
    Hiç bu ürünü kullanan varmı varsa bu fiyata değermi yoksa gidip mitsubishi mi alayım tekrar (Gerçi büyük ihtimalle yatak odasına bundan bi tane alacam )
    Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Hocam öncelikle hayırlı olsun güzel bir klima almışsınız bende bu serinin bir alt modelini almak istiyorum.Sizden eğer şuan aktif olarak kullanıyorsanız özellikle soğutma performansı ses ve tüketim ile ilgili tecrübelerinizi almak istiyorum.

• Diamondx
    merhaba gerci arkadaşa yazmısın ama dayanamadım..
    Daykın urusarara 42 modelini 2009 da aldım ve halla kullanıyorum elektrik sarfiyatım tüm evin elektirigi içinde kışın 238 tl bir kere gördüm ortalama 150 170 tl evimin bulundugu yerde dogal gaz yok yetişkin 2 çocugum var 17 ve 10 yaşlarında 2 televizyon bir evde ne varsa var işte
    ilk alırken kilimayı mitsubişi fd serisi ile ururu sarara arasında kaldım secimim ururu oldu
    kardeşime mitsubişi fd aldık Elektirk sarfıyatı aynı endüşük çalımada sesi yüksek servis cagırdık ses seviyesi bu imiş..
    bence akılılık edersin hee ben aldıgımda bukadar pahalı degildi 6000 tl lik aracım vardı 3140 tl ye aldım ozaman bindigi arabaya bak kullandıgı klimaya bak diyen cok oldu .. ama cogu bu kilimayı aldı sonradan banka kredisi ile almıştım ozaman .. iyi kide almışım diyorum bankadan üzülerek çektigim kredi çok ama bunun için çektigim klimaya acımıyorum.. Allah kolaylık versin

• quote:

Orijinalden alıntı: forsa

Diamondx
    merhaba gerci arkadaşa yazmısın ama dayanamadım..
    Daykın urusarara 42 modelini 2009 da aldım ve halla kullanıyorum elektrik sarfiyatım tüm evin elektirigi içinde kışın 238 tl bir kere gördüm ortalama 150 170 tl evimin bulundugu yerde dogal gaz yok yetişkin 2 çocugum var 17 ve 10 yaşlarında 2 televizyon bir evde ne varsa var işte
    ilk alırken kilimayı mitsubişi fd serisi ile ururu sarara arasında kaldım secimim ururu oldu
    kardeşime mitsubişi fd aldık Elektirk sarfıyatı aynı endüşük çalımada sesi yüksek servis cagırdık ses seviyesi bu imiş..
    bence akılılık edersin hee ben aldıgımda bukadar pahalı degildi 6000 tl lik aracım vardı 3140 tl ye aldım ozaman bindigi arabaya bak kullandıgı klimaya bak diyen cok oldu .. ama cogu bu kilimayı aldı sonradan banka kredisi ile almıştım ozaman .. iyi kide almışım diyorum bankadan üzülerek çektigim kredi çok ama bunun için çektigim klimaya acımıyorum.. Allah kolaylık versin

EyvAllah hocam klima aslında yaza girerken alınması gerek fakat nedense hep yazın başında aklıma geliyor (: fiyatlarda malum Hitachi 18SX ve Ururu sarara arasında kaldım hitachi'nin bu modeli Türkiye'de yok malesef.
    İnternette araştırırken ururu sarara modellerinin Made in Japan olduğunu gördüm sizdeki klimada japon üretimimi?

• Diamondx
    Evet japon malı.. Hata 2.5 ay gelmesini bekledim parasını verdikten sonra. Bugün çalıştıgım firmaya daykın Türkiyeden iki denetleyici geldi.. klima hakında konuştuk birkaç yerde daha bukonuyu konuştuk memnun oluyoruz diyorlar..
    Ben klimayı almadan 1 sene evel japonyada teknoloji ödülünü alıyor ururusara.. bilgine
    hoşcakal
  • ya hala Japon du Çin di tartışmaları var ,Çin olsa ne olacak sanki o cihaz Çin de üretiliyor diye Çinli mi olacak ?

Intel de Çin de üretiliyor o zaman kötü mü oluyor ?

artık piyasada bulunan ürünlerin neredeyse % 80 i Çin de üretiliyor,nedeni çok basit ,işçi mailiyetleri ve vergi avantajları nedeniyle orada üretiliyor yoksa adamlar ne diye fabrikalarını Çin'e taşısınlar ?

Çin olup olmadığına değil kaliteli Çin mi ona bakmak gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

ya hala Japon du Çin di tartışmaları var ,Çin olsa ne olacak sanki o cihaz Çin de üretiliyor diye Çinli mi olacak ?

Intel de Çin de üretiliyor o zaman kötü mü oluyor ?

artık piyasada bulunan ürünlerin neredeyse % 80 i Çin de üretiliyor,nedeni çok basit ,işçi mailiyetleri ve vergi avantajları nedeniyle orada üretiliyor yoksa adamlar ne diye fabrikalarını Çin'e taşısınlar ?

Çin olup olmadığına değil kaliteli Çin mi ona bakmak gerekiyor

• kemal1414
    Sana katılıyorum honda jazz aldım cin üretimi 2012 çok araştırdım almadan önce hemen hemen bütün marka araçların showrom larını gezdim bu araçta karar kıldım ki başıma neler gelmediki her aracın altına yatıp baktım showrom da.. hata bir golfun altında ilken bir ses
    --nasıl Yardımcı olabilirmiyim
    kafamı bicevirdim mini etekli bir kadın başımda dikiliyor
    -- Bakıyorum dedim..
    buderece
  • Intel'den örnek verdiniz devam edeyim alt seviye CPU'ları cinde yaptırdıgı dogru AMD'de oyle dizayn alman yazar üretim çindir.
    Peki AMD ve Intel'in (Xeon, Extreme Edition AMD X6) üst seviye işlemcileri neden Costa Rica ve Almanya üretimidir sizce
    Zibro Made in Japan diye bayağı satılan bir klima etken olarak japon malı olması olabilir mi?

Ben çin malını sevmiyorum ve param var japon malı almak istiyorum bu kadar sizin kararınızı bilmem
  • bir ürün illa Çin'de üretilecek diye bir şey yok,her Çin'li kötü olmayacağı gibi her abd.-ab. veya Japon malı da mutlaka süper olacak değildir

ayrıca firmaların değişik stratejileri vardır ,misal rakipleri kendi icatlarını kopyalamasın diye bazı ürünleri Çin gibi teknoloji kopyacısı bir ülkede üretmek istemeyebilir ,veya oradaki fabrika bu ürünü yetecek teknolojiye sahip olmayabilir

benim eski arabamda hakiki Japon hoparlörler vardı ama sesleri hiç de iyi değildi ,bunun gibi bir sürü örnek getirilebilir

biz millet olarak Çin mallarına genelde sıcak bakmayız ama onlar olmasaydı bugün kullandığımız bir çok ürüne gücümüz yetmeyeceğinden sahip olamayacaktık

bende Japon'lara genel anlamda daha sıcak bakan biriyim ama dediğim gibi onların kendi ülkelerinde ürettikleri ürünler genelde Çin'e kıyasla 2-10 kat daha pahalı oluyor

• quote:

Elin yalancısıyım. Daikin in tüm parçaları japon menşei li olduğu için bu kadar pahalı ve bu kadar iiymiş.

Dostum merhaba kullanıyor musun klimayı memnun musun bütün özeliklerini kullandın mı paylaşır mısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mac14

quote:

Dostum merhaba kullanıyor musun klimayı memnun musun bütün özeliklerini kullandın mı paylaşır mısın.

Yok be dostum bizim burda izmirgaz diye lanet bi firma var herifler hala apartmana doğalgaz kutusu bağlamadılar 7 ay oldu e doğalgaz olmayınca eve yerleşemedim ama geçer geçmez yorumlarımı paylaşıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogamebattal

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tafitaf

fiyat iyi nerden aldınız sorması ayıp

İki gündür mobil cevap yazamıyorum siteye. İzmir den aldım şu aralar klima satışları berbat diye indirim yapmışlar.
    Sanırım kimse de yok bu klima kimse yorum yazmamış.

eğer masuru yoksa aldığınız yerin ismini verebilirmisiniz?

bende almayı düşünüyorum. Sizide referans verebilirmiyim acaba?

masurumu yok basuru.

Türkçe yazamayan toplum.

• orphanage O kullanıcısına yanıt
    Arkadaş Geşmiş te bilerek veya bilmeyerek Kalbini kırdı isem..
    Kusuruma bakma.. Hatta özürdilerim.. Gerek yok boş ver..
  • kemal1414
    Sana katılıyorum honda jazz aldım cin üretimi 2012 çok araştırdım almadan önce hemen hemen bütün marka araçların showrom larını gezdim bu araçta karar kıldım ki başıma neler gelmediki her aracın altına yatıp baktım showrom da.. hata bir golfun altında ilken bir ses
    --nasıl Yardımcı olabilirmiyim
    kafamı bicevirdim mini etekli bir kadın başımda dikiliyor
    -- Bakıyorum dedim..
    bu derece

konunun özü şudur bir şeyi araştırıp alma esnasında ne kadar öteye gidile bilecegini yazmayaçalıştım..

Herkes farklı anlaya bilir (saygı duyuyorum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsa -- 20 Ocak 2014; 15:37:54 >
  • Enola kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba ben bu pazar kurdurdum klimayı daikin ftxr42ev bana göre uygun fiyata toplama bi klima aldım dış unite 2008 model iç unite 2011 model teşir ürünler kurduk ve çalıştırdık problem yok ısıtması soğutması süper kumandası biraz karışık gelen servis elemanı yeni almış ururu sarara kurma eğitimi fazla bilgili değil artık yavaş yavaş oğrenecez sana tavsiyem taşın evine klima ile ısınırsın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.