Şimdi Ara

Daikin'in kampanyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bugun gastede gordum bu seri 8700 btu sogutma - 2170 tl.. sizce buna girilir mi?

ATXN25NB7 Inverter Klima

• Ben de bu kampanyanın 12000btu'luk olan ürününden almak istiyorum. Bayi 2488tl fiyat verdi. world ve axess karta 9 taksit yapıyorlarmış. indirim yapmıyor. mitsubishinin 12000lik olanına 2800tl fiyat çektiler.
    daikin bayisi airfel de satıyordu. airfel'in 12000liğine 2100 veya 2200tl fiyat çekti. tam hatırlamıyorum.
    kararsız kaldım. sizce 2200e airfel mi 2488e daikin mi tercih edilmeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raf raf

Ben de bu kampanyanın 12000btu'luk olan ürününden almak istiyorum. Bayi 2488tl fiyat verdi. world ve axess karta 9 taksit yapıyorlarmış. indirim yapmıyor. mitsubishinin 12000lik olanına 2800tl fiyat çektiler.
    daikin bayisi airfel de satıyordu. airfel'in 12000liğine 2100 veya 2200tl fiyat çekti. tam hatırlamıyorum.
    kararsız kaldım. sizce 2200e airfel mi 2488e daikin mi tercih edilmeli?

aldınızmı ?
  • Wikingtoro kullanıcısına yanıt
    almadım. Tatil dönüşü (Ağustos ayında) yine aşırı sıcak olursa düşünüyorum. Yalnız benim bir arkadaş baymak almış. memnunum diyordu. baymak veya airfel de düşünüyorum
  • Raf raf kullanıcısına yanıt
    Ürünle ilgili negatif geri dönüş pek okumadım ama servis ile ilgili şikayetler okuduk forumda, bu nedenle bölgenizdeki servisleri sorgulayarak ürün almanızı tavsiye ederim.
  • Benim de ilgilendiğim bir klima, Daikin güvencesi cazip geliyor fakat alıp kullananlar yorumlarsa soru işaretleri de giderilmiş olacak.
  • 10 gündür Daikin N serisi 24000 btu olanını salonda kullanmaktayım. Başta niyetim daha uzun garantili ve uygun fiyatlı olan modellere yönelmek idi. Ancak esas meselenin montaj ve sonrasında servis kalitesi olmasından dolayı ilçedeki Daikin servis sahibini tanımam hacetiyle ve tavsiyesiyle tercih ettim. Karar aşamamda N serisi hakkında hiç bir yorum ve bilgi olmaması sebebiyle kıyas yapamadan aldım. Kısacası servis kalitesi ve marka sağlamlığı kararımda etkili oldu.

Dış ünitemin kompresörü değişik bir tıkırtı yaptığı için performansı normal olsa da, 2 günde yeni bir üniteyle Pazar günü değiştirildi. Tüm yoğunluklarına rağmen servisin çalışkanlığını takdir etmek lazım. Servis ile sohbetimizde N serisinin yeni olmasına rağmen stoklarını eritecek hızda satış yapıldığını, yaklaşık 100 ünite montajladıklarını, yaptıkları ilk değişimin dış ünitem olduğunu belirttiler.

İzlenimlerim ise "ortalama". Komple bakır sistem ve bakır borularla montajlama. İç ve dış üniteler her bakımdan ortalama düzeyde; hem ses hem de titreşim olarak. 24000 BTU ünite için sevindirici bir sessizliği yok. Sessiz modu dahil hava üfleme ağzından üflenen havanın sesini rahatlıkla duyuyorsunuz. Sessizlik arayanların bir şekilde test ederek karar vermelerini tavsiye ederim. Plastikleri soğutma esnasında çatırdama yapmıyor; belki 1 - 2 kere.. Ancak iç ünitem sessiz modunda dahi elle rahatlıkla tespit edilen bir titremesi var ki fan devri arttıkça artıyor.

Zaten donanımsal özellik olarak ekstralar yok. Temel fonksiyonlar dışında sadece turbo ve sessiz modları mevcut.

Performans yönünden sınıf ortalamasında, soğutma görevini yapıyor.

5 sene kompresör, gerisi 3 sene garantili.

Kişisel yorum olarak, tamamen ortalama. Bence bu cihaz iş yerleri için daha uygun. Ev ortamı için diğer seçeneklere öncelik verilmeli. Malezya üretimli ve kolileme olarak bile ucuzluğu kendisini yetersiz koruma olarak gösteriyor. Dış ünitenin sadece üst ve alt tarafında ince beyaz köpük var. 4 kenar ve yüzünde ise koli haricinde bir koruma yok. Zaten bu nedenle darbe ile zarar görüp geri gönderdikleri üniteler oluyormuş. Kişisel yorumum diyerekten bu model aşırı sıcaklar nedeniyle oluşmuş klima talebine yönelik sağlam marka algısı rüzgarıyla başarılı olabilecek ancak diğer klimalardan bakır boru kullanılması haricinde üstünlüğü olmayan bir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: asıl-nasıl

10 gündür Daikin N serisi 24000 btu olanını salonda kullanmaktayım. Başta niyetim daha uzun garantili ve uygun fiyatlı olan modellere yönelmek idi. Ancak esas meselenin montaj ve sonrasında servis kalitesi olmasından dolayı ilçedeki Daikin servis sahibini tanımam hacetiyle ve tavsiyesiyle tercih ettim. Karar aşamamda N serisi hakkında hiç bir yorum ve bilgi olmaması sebebiyle kıyas yapamadan aldım. Kısacası servis kalitesi ve marka sağlamlığı kararımda etkili oldu.

Dış ünitemin kompresörü değişik bir tıkırtı yaptığı için performansı normal olsa da, 2 günde yeni bir üniteyle Pazar günü değiştirildi. Tüm yoğunluklarına rağmen servisin çalışkanlığını takdir etmek lazım. Servis ile sohbetimizde N serisinin yeni olmasına rağmen stoklarını eritecek hızda satış yapıldığını, yaklaşık 100 ünite montajladıklarını, yaptıkları ilk değişimin dış ünitem olduğunu belirttiler.

İzlenimlerim ise "ortalama". Komple bakır sistem ve bakır borularla montajlama. İç ve dış üniteler her bakımdan ortalama düzeyde; hem ses hem de titreşim olarak. 24000 BTU ünite için sevindirici bir sessizliği yok. Sessiz modu dahil hava üfleme ağzından üflenen havanın sesini rahatlıkla duyuyorsunuz. Sessizlik arayanların bir şekilde test ederek karar vermelerini tavsiye ederim. Plastikleri soğutma esnasında çatırdama yapmıyor; belki 1 - 2 kere.. Ancak iç ünitem sessiz modunda dahi elle rahatlıkla tespit edilen bir titremesi var ki fan devri arttıkça artıyor.

Zaten donanımsal özellik olarak ekstralar yok. Temel fonksiyonlar dışında sadece turbo ve sessiz modları mevcut.

Performans yönünden sınıf ortalamasında, soğutma görevini yapıyor.

5 sene kompresör, gerisi 3 sene garantili.

Kişisel yorum olarak, tamamen ortalama. Bence bu cihaz iş yerleri için daha uygun. Ev ortamı için diğer seçeneklere öncelik verilmeli. Malezya üretimli ve kolileme olarak bile ucuzluğu kendisini yetersiz koruma olarak gösteriyor. Dış ünitenin sadece üst ve alt tarafında ince beyaz köpük var. 4 kenar ve yüzünde ise koli haricinde bir koruma yok. Zaten bu nedenle darbe ile zarar görüp geri gönderdikleri üniteler oluyormuş. Kişisel yorumum diyerekten bu model aşırı sıcaklar nedeniyle oluşmuş klima talebine yönelik sağlam marka algısı rüzgarıyla başarılı olabilecek ancak diğer klimalardan bakır boru kullanılması haricinde üstünlüğü olmayan bir cihaz.

Yorumunuz için çok teşekkürler, böyle yeni ürünlerde insanlar açıklayıcı yazılar arıyorlar, ışık tuttunuz sağolun.
    Anladığım kadarıyla ortalama bir ürün. Peki aynı özelliklerde daha ucuz bir markaya baksak kaybedecek fazla birşeyimiz olmadığını çıkardım ben, siz ne düşünüyorsunuz?

• Sağolun. İzlenimlerimi yazma gereği hissettim çünkü yeni N serisi marka fiyat yönünden cazip lakin bir o kadar da kapalı kutu bir model.

Sorunuza "tamamiyle kişisel" cevabım, şayet hizmet alacağınız servis "kaliteliyse", evet, başka marka - modellere yönelmek bence daha anlamlı (sessizlik, özellik, verim, fiyat..) ve evet, kaybedeceğiniz bir şey olmaz.

Evvelden yazdığım yoruma bir iki ilave yapmak ihtiyacı görüyorum. Montaj esnasında iç ve dış ünitelerin içine göz atma imkânım oldu. Kalitesiz değil ama… Bazı yönlerden maliyeti düşürmek için verimlilikten pek ödün vermeden kısıtlamalar yapılmış. Örneğin gürültü filtreleme konusunda kasaya ve kompresöre yapılan uygulama gayet standart. Temel ihtiyacı karşılamaktan öteye gidemiyor. İç ünite Cross fanının ve kapağının geometrisi de pek düz; hava akımının sesini yumuşatma ve ideal yönlendirme konusunda faydalı olmuyorlar. Veyahut seçilen kompresörün "ortalama" ses, titreşim, verim karakteristiği var.

Ama sistem olarak bu 24000 BTU model verimsiz değil. 50 m2 lik bir alanı (salon - mutfak – koridor) düşük güçte dahi ortalama 27 derecede tutabiliyor. Daha düşük derecede ise üşütüyor.

"Hata yaptığınızı düşünüyor musunuz?" diye sorarsanız cevabım hayır olur. En doğru seçim olmadı ama risk almamak için böyle tercihte bulundum. Bir cihazın ömrü, verimliliği, sessizliği servisinin prosedüre uygun montaj ve yalıtım yapmasına bağlı. Daikin ciddi bir marka ve bu ciddiyet servislerine de pekâlâ yansımakta, müşteri olarak muhatap bulamama sıkıntısı pek olası değil.

Kişisel yorumum, cihaz az özellikli ancak tok "denilebilecek" bir yapısı var ki bu da "beklenen arızasız ömür" konusunda ümit verici diyebilirim; tabii normal kullanım şartlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asıl-nasıl -- 8 Temmuz 2016; 1:02:58 >

• Cihazı aldım, montajı an itibarıyla tamamlandı. Şimdi, test etmeye başlayacağım, yine yorumlarım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Daikin'in kampanyası Daikin'in kampanyası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6s 6 kullanıcısına yanıt
    Gunaydin.
    Şimdi hocam benim bir huyum vardir, yazmis olmak icin yazmam. Bahsettiginiz konu icin dogrudur veya yalandir diyemem zira tespit edip gozunmle gordugum,en dogru cumle ise, BILDIGIM konu degil maalesef. Ancak size aykiri bir ornek vermek isterim. Bildiginiz uzere LG markasi uretici firmadir ve televizyonlarinida kendileri uretir. Hatta oyle ureticidir ki LCD paneli dahi kendisi uretir ve hatta oyle ureticidir ki urettigi panelleri diger markalara satar. Dunyada toplasaniz 6 panel ureticisi vardir ve LG bunlarin icinde kaliteli denebilir uretimlerdir ve tabi buna paralel daha ucuz uretimler vardir. Asil enteresan konu şu dur. LG gibi bir marka kendisi panel ureticisi olmasina ragmen, kendi markasini yani LG logosunu tasiyan televizyonda CHIMEI marka panel kullanmistir (bazi modellerde) sebebi elbette ki bellidir zira LG panel gercekten uretim maliyeti yuksek bir unsurdur. Ancak CHIMEI panel ucuzdur ;)

Simdi buradan hareketle, bahsettiginiz konu tek bir markaya atfedilecek uygulama degildir. ME nin de bilinen bazi yaniltici uygulamalari vardir forumlarda dile getirilen. Tüm bu bilgiler isiginda tekrar etmek isterim ki ben bilmiyorum ancak dogruluk payi yuksektir. Ayrica aylardir forumda lider markalara odenen yuksek bedellerin marka degeri oldugunu, kalitelerini kabul ettigini ancak bu derece fiyat farkini kabul edemedigimi yazarim.

Burada ortaya 2 gorus cikar.
    1 ben icerigi ile degil marka guvencesi ile ilgilenirim.

2 markanin benim icin onemi yok ben sonuca bakarim

Her iki gorus acisi da kisileri baglar. Ben 2 inci kategoride olanlardanim. Bunisin prensibini bildigim ve bazi seyleri pesin pesin kabul ettigim icin yillardir orta veya alt segment urun kullandim hic de sorun yasamadim. 43 yasindayim ve hayatimda ne klimam ne televizyonum ne camasir makinem bozulmamistir zira kullanim mantigim degisiktir.

Benden marka siralamami istemissiniz ancak ben o islere girmiyorum kusura bakmayiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: asıl-nasıl

Sağolun. İzlenimlerimi yazma gereği hissettim çünkü yeni N serisi marka fiyat yönünden cazip lakin bir o kadar da kapalı kutu bir model.

Sorunuza "tamamiyle kişisel" cevabım, şayet hizmet alacağınız servis "kaliteliyse", evet, başka marka - modellere yönelmek bence daha anlamlı (sessizlik, özellik, verim, fiyat..) ve evet, kaybedeceğiniz bir şey olmaz.

Evvelden yazdığım yoruma bir iki ilave yapmak ihtiyacı görüyorum. Montaj esnasında iç ve dış ünitelerin içine göz atma imkânım oldu. Kalitesiz değil ama… Bazı yönlerden maliyeti düşürmek için verimlilikten pek ödün vermeden kısıtlamalar yapılmış. Örneğin gürültü filtreleme konusunda kasaya ve kompresöre yapılan uygulama gayet standart. Temel ihtiyacı karşılamaktan öteye gidemiyor. İç ünite Cross fanının ve kapağının geometrisi de pek düz; hava akımının sesini yumuşatma ve ideal yönlendirme konusunda faydalı olmuyorlar. Veyahut seçilen kompresörün "ortalama" ses, titreşim, verim karakteristiği var.

Ama sistem olarak bu 24000 BTU model verimsiz değil. 50 m2 lik bir alanı (salon - mutfak – koridor) düşük güçte dahi ortalama 27 derecede tutabiliyor. Daha düşük derecede ise üşütüyor.

"Hata yaptığınızı düşünüyor musunuz?" diye sorarsanız cevabım hayır olur. En doğru seçim olmadı ama risk almamak için böyle tercihte bulundum. Bir cihazın ömrü, verimliliği, sessizliği servisinin prosedüre uygun montaj ve yalıtım yapmasına bağlı. Daikin ciddi bir marka ve bu ciddiyet servislerine de pekâlâ yansımakta, müşteri olarak muhatap bulamama sıkıntısı pek olası değil.

Kişisel yorumum, cihaz az özellikli ancak tok "denilebilecek" bir yapısı var ki bu da "beklenen arızasız ömür" konusunda ümit verici diyebilirim; tabii normal kullanım şartlarında.

Tesekkur ederim. Piyasadaki n serisi ile ilgili doyuruuc kullanici yorumlatindan birisi. 55 metre kare salon mutfak icin aldik biz de bakalm uzmez insallah. Ayrica oturmabodasina da 12 ligini aldik.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkans.

Cihazı aldım, montajı an itibarıyla tamamlandı. Şimdi, test etmeye başlayacağım, yine yorumlarım.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Daikin'in kampanyası Daikin'in kampanyası

Tesekkur ederim oneriniz dogrultusunda 22 ligini ve 12 ligini aldik urunun

• tlgrn T kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Umarım siz de beğenirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.