Şimdi Ara

***** Daihatsu Terios ***** (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
49.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eski terios,30.000YTL ye sx modelini almak mantıklımı? Mini segment arabalardan daha iyi olmazmı birde bu çindemi üretiliyor? Annem araba alacak onun minisegment yerine bunu alması daha iyi değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

http://www.daihatsu.com.tr/terios.asp

eski terios,30.000YTL ye sx modelini almak mantıklımı? Mini segment arabalardan daha iyi olmazmı birde bu çindemi üretiliyor? Annem araba alacak onun minisegment yerine bunu alması daha iyi değil mi?

Değil. Annen bu döküntüyü ne yapacak? İçi daracık kalitesiz çok benzin tüketir, yol tutuşu berbat frenleri kötü , kendisi güvensiz , aynı paraya ufak tipli birşey istiyorsa annene bir sürü araba var yaris clio 207 punto corsa say say bitmez . Ne diye terios??

• kesinlikle. yol uğultusu ve daracık kabinden hoşlanıyorsan bişey diyemem tabii. uygun fiyatlara mpv ler var bence onlara da bir gözat.
  • şimdi arkadaşlar araba genelde yerden yere vurulmuş ama bence hem dış görünüş hem performans hem de fiyat olarak piyasanın artısı yüksek 4x4lerinden.fiyatını çok bulan arkadaşlar alternatif olarak honda hr-v ya da vitarayı örnek göstermişler ama hr-v'nin fiyatı 45.650,bu arabanın full'ü 46.000(otomatik vites,üst barlar,sis farları,...).araçlar arasında şu bakımlardan farklar var,bu araç yenilendi yani doğal olarak piyasaya yüksek rakamla girecek eskisine oranla ama hr-v 7 senedir aynı,ayrıca iç ve dış görüntü olarak yeni terios'un hr-v'den ne kadar iyi olduğu ortada.haa honda ile daihatsu aynı kalitede arabalar değil derseniz onu anlarım ama bu kısımda da şu devreye giriyor ki yeni terios tamamiyle toyota üretimi sadece markası daihatsu.toyota'nın arazi araçlarının kalitesini tartışmaya da gerek yok rav-4 ve land cruiser sınıflarının en iyi araçlarından.bu araba rav-4'ün bir küçük sınıfı zaten iç ve dış görüntüsü de birbirine çok benziyor.fiyatını yüksek bulanlar şunu da unutmasınlar ki bu araba segmentinde nerdeyse tek,rakip arıyorum hr-v,tek kapı vitara ve jimny'den başkası yok snrm.jimny görüntüsüne oranla performans açısından oldukça iyi bir araç ancak boyutlar ve dış görünüş olarak teriosla boy ölçüşecek durumda değil,ama fiyatı çok makul.hr-v'yi kullanmadım sadece dış görünüşe bakarak yorumlamam pek doğru değil ama teriosu kullandım o bakımdan hr-v'yle de karşılaştırmam,terios daha iyi bence.tek kapı vitaraya gelince,belki de teriosla kapışacak tek araba bu aynı segmentten.tek eksisi tek kapı olması ve otomatiğinin bulunmaması ancak suzukinin arazi araçlarının kalitesi ve vitaranın makyajlanmış yeni yüzü arabanın artıları yani aşşağı yukarı aynı ölçütteler.ben 4x4te otomatik yanlısı olduğum için teriosu tercih ederim ama vitarayı kullanmamama rağmen onu da iyi bir seçenek olarak alırım,gerçekten güzel araç.vay bee makale gibi oldu,son olarak aracın sürüşüne değinecem biraz.birincisi araba çok atak ve çok kolay hızlanabiliyor bu arazi aracı olması bakımından büyük artı,ayrıca 1,5motor yakıt tüketimi bakımından olumlu bi seçenek.yolu kavrayamamasına gelince arazi araçlarından zaten yola tamamiyla hakim olan hangi araç var?buna karşın genede yol tutuşu iyi bence.ayrıca aracın vergisinin düşük olması diğer bi avantaj.arabaya 10 üstünden 8 verdim eksik yanı fiyat,30-32 civarı olmasını bekleyemem ama full'ü 46 değil de 41-42 olsa çok daha iyi olurdu ve araç daha çok tercih edilirdi bence,diğeri de her ne kadar toyota üretimi olsa da markanın daihatsu olması bir soru işareti,saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vedder -- 26 Ekim 2006; 0:30:19 >

• vedder dostum selam yazını baştan sona okudum. tam 29 satır . yalnız sana şunu sormak istiyorum ilk 25 satır tamam sana ait onu anladık, son 4 satırı kim yazdı. sen o esnada biyerlere gittinde başkası falan mı yazdı son 4 satırı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ggbyt

daha cumartesi gün honda hr-v 1.6 için 41.500 fiyat verdiler .4x4 harika bir araç . şimdi bu dururken gidip terios'a 43 milyar veren arkadaşlar olacaktır. Ne diyelim hayırlısı . Honda hr-v 4x4 41.500 güzel fiyat

Abi Hrv ne demek ya? Hrv'de kötü bir araç kanaatimce...City tarzı bir araca 20'den fazla verilmez...

Jip dediğin arazi vitesine sahip olacak ve motoru minimum 4000 cc olacak, düşük devirli olacak. O zaman keyif alırsın...
  • yaaaa ne enteresan biz bu söylediklerini bilmiyorduk aydınlattığın iyi oldu
  • hayır ggbyt son 4 satır da bana ait,seni böyle düşündürten kısım tam olarak ne daha açık yazabilirsen,saygılar...
  • güzel ve tatlı bi görüntüsü var ..

eskisine göre gayet güzel ve ilerleme var gibi..
  • 5 gün önce 1.5 gold at versiyonunu park sensörü ve yan basamaklar dahil 44 milyara aldığım ve bu kısa süre içerisinde beni oldukça memnun eden,ankara'da nerdeyse kimse de olmaması nedeniyle görenlerin meraklı bakışlarla incelediği güzel araç.
  • bunu nasıl jip diye satıyolar anlamıyorum önü 1,5 kişilik gibi çok dandik bir görüntüsü var bence
  • tebrik ederim o arabaya 44 milyar verdiniz demek ?
    ben de showroom'a gittim izmitte
    arabanin fiatini sordum. 40 civari bi rakam dediler.
    bakimlari kac binde bi dedim , ne kadar? dedim. bilmiyorus dediler.
    dedim triger bakimi kac binde? bilmiyorus dediler.
    baski balata kaca? dedim . bilmiyorus dediler.
    fren balatalari kaca dedim. bilmiyorus dediler .
    bende hadi o zaman optum size doyum olmaz dedim ciktim.
    o paraya neler alinirdi muhabbetine girmiycem ama bi dizel focus alinabilirdi ghia mesela .
    neyse almissiniz hayirli olsun...
    quote:

Orjinalden alıntı: vedder

5 gün önce 1.5 gold at versiyonunu park sensörü ve yan basamaklar dahil 44 milyara aldığım ve bu kısa süre içerisinde beni oldukça memnun eden,ankara'da nerdeyse kimse de olmaması nedeniyle görenlerin meraklı bakışlarla incelediği güzel araç.

• Hayırlı olsun.İzlenimlerinizi bizimle paylaşırsanız memnun olurum.Bende bu aracı beğeniyorum.Focusla Terios ayrı sınıf arabalar.Sanırım karşılaştırma için doğru bir örnek değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: boss71

quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

bu haftaki otohaber de de iç dizaynı basit ama kesinlikle ucuz malzeme kullanılmamış diyordu.

orada da içeri ses alması eksi olarak belirtilmiş ama..

valla benim kriterlerime göre bayağı ucuz malzeme kullanılmış, gözümle gördüm

otohaber de testi yapan arkadaş, kaliteli malzeme görmemiş herhalde

y kardeşim saçmalam abuk sabuk konuşma malmısın nesin otohaberde ne verilerle inceliyolar kalkmış burda iki sürmüşsün ötüyosun plastiği inceleme kriterlerin nedir söyle kaç katmanlı kullanılmış ve cinsini söyle herlade mercedesin ön konsolunda kullanılmış plastikten kullanılmasını bekliyorsun anlamadan bikaç kez sürdün diye atılma fikrini söyle çekil bence gayet iyi bi araç SUV alamayanların bu fiyata zevkini tatmin için gayet iyi olmuş

• quote:

Orjinalden alıntı: mcyavuz

tebrik ederim o arabaya 44 milyar verdiniz demek ?
    ben de showroom'a gittim izmitte
    arabanin fiatini sordum. 40 civari bi rakam dediler.
    bakimlari kac binde bi dedim , ne kadar? dedim. bilmiyorus dediler.
    dedim triger bakimi kac binde? bilmiyorus dediler.
    baski balata kaca? dedim . bilmiyorus dediler.
    fren balatalari kaca dedim. bilmiyorus dediler .
    bende hadi o zaman optum size doyum olmaz dedim ciktim.
    o paraya neler alinirdi muhabbetine girmiycem ama bi dizel focus alinabilirdi ghia mesela .
    neyse almissiniz hayirli olsun...
    quote:

Orjinalden alıntı: vedder

5 gün önce 1.5 gold at versiyonunu park sensörü ve yan basamaklar dahil 44 milyara aldığım ve bu kısa süre içerisinde beni oldukça memnun eden,ankara'da nerdeyse kimse de olmaması nedeniyle görenlerin meraklı bakışlarla incelediği güzel araç.

sen bu sorduklarini mercedes reyonunda da sorsaydin acaba cevaplarini alabilecek miydin merak ediyorum

• öncelikle teşekkür ederim,evet o araca 44 milyar verdim.aynı paraya bu ölçüde alabileceğim daha iyi bi araç olsaydı zaten daihatsu'yu tercih etmezdim,ama suv alma aşkım üstün geldi bu duruma.seçeneklerim kısıtlıydı:honda hrv,suzuki vitara 3k ve daihatsu yeni terios.arabayı almadan önce entry girip değerlendirmiştim zaten bu 3ünü kendimce.focusla terios'un ne alakası var bunu anlamış değilim,ayrı segmentte araçlar.dizel focus'un fiyatı 40 küsür,o parayı o araca vermektense güzel görünüşlü bir suv almayı tercih ederim ama bu da kişiden kişiye değişir çünkü segmentler ayrı.aracı eleştirenler bana aynı segmentte fiyat,kalite,görünüş ve marka olarak daha iyi bir araba söylerlerse memnun olurum.
  • bu arada fiat da suv piyasasına girmiş,sedici ile.aracı sitesinden inceledim fena bir araca benzemiyor görüntü olarak da fiyatı da 44-48 arası değişiyor,bir seçenek olarak düşünülebilir tabi sürüş yapmadığım için ayrıntılı yorum yapamiicam ama aracın şöyle bir eksik yönü var 4x4 olmasına rağmen station wagon gibi duruyor.teriosu alırken sedici henüz çıkmamıştı ama çıkmış olsa da gene tercihim terios olurdu sanırım.ayrıca peugeot ve citroen de 2007 yılı içerisinde 2.2 ve 2.0 dizel motor seçenekleriyle suv piyasasına gireceklermiş araçlar oldukça güzel ve birbirine çok benziyor,sizce de biraz geç kalmadılar mı?
  • Ben de nihayet aldım. İlk izlenimlerim burada:http://forum.donanimhaber.com/m_11218722/mpage_1/key_//tm.htm#11219614
  • arkadaşlar 2002 2003 model 1300cc terios almayı düşünüyorum bütçem ona uygun o parayada bakıyorum daha iyi bişey yok gibi 18000-20000 ytl ye bulunuyor herhalde dış görünüşü çok hoş ama aracı hiç tanımıyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var yanlış birşey yapmak istemiyorum şimdiden teşekkürler
  • aracınız hayırlı olsun. ben eski kasalara bakmıştım.
    eski kasayla kıyaslanmayacak kadar güzel bi araç yapmışlar.
    iç ve dış görünümü gayet güzel olmuş.
    dışarıdan bakınca ben burdayım diyen bi araç.benim de hayallerimi süslüyor
    beni yakıt ve yedek parça konuları korkutuyor.keşke dizel bi motor da koysalarmış.
    yakıt sarfiyatı,yedek parça ve servis maliyetleri nasıl
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.