Şimdi Ara

DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
107.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burda mahallede bir arkadaşta 90 model Mitsubishi lancer buldum gayet güzel temiz masrafsız araç lpg li işli otomatik camlı abs hid direksiyon v.s. dediğim gibi masrafsız araç etrafımda araçla hasır nesir olanlara soruyorum biri güzel araba alınır diyor biri alınmaz piyasası yok parçası pahalı arıza çıkartır diyor sasırdım kaldım aynısını applause içinde yaptılar ama suan lancerı araştırıyorum 90 model lancer nasıldın 5000-6000 arası fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: elalembialem_

quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

peki applause parasına alınabilecek başka ne araçlar var (Tofaş hariç)

applause parasına alacağın tek araç reno 9 fairwaydir hocam

fairway de kullandım applause de kullandım kesinlikle applause derim

helede klimalı ön cam otomatik modeli buldun mu temiz ise sakın kaçırma

şimdi R 19 beymen europa aracım var olursa eğer app ile takas etmek isterim olmazsa satıp app almayı düşünüyorum

APPLAUSE DERİM .. ÇÜNKÜ BEN DE ALDIM....PEK ELLENMEMİŞ OLMAK KAYDIYLA KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM... BEN ÇOK MEMNUNUM.....
  • 90-92 model arası

mitsubishi lancer

daihatsu applause

toyota corolla

honda civic

bu araçlar sanki aynı banttan çıkmış hissi veriyor insana 90 model lancer nasıl bilemem ama

93 civic 1,5

92 applause 1,6

94 corolla kullanmış biri olarak japon arabası yol tutuş güzel motor temizse yakıtta az vede yeterli performans sunuyor

alınır araçlar

ben bulsam şöyle güzel bir applause hemen alırım hiç düşünmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandar06

quote:

quote:

şimdi R 19 beymen europa aracım var olursa eğer app ile takas etmek isterim olmazsa satıp app almayı düşünüyorum

APPLAUSE DERİM .. ÇÜNKÜ BEN DE ALDIM....PEK ELLENMEMİŞ OLMAK KAYDIYLA KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM... BEN ÇOK MEMNUNUM.....

hocam maşallah aracınız çok güzelmiş kazasız sıkıntısız günlerde kullanın

• 1990 lancer parça ve piyasa olarak nasıldır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hocam maşallah aracınız çok güzelmiş kazasız sıkıntısız günlerde kullanın

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM . BENİM SAYEMDE EPEY KİŞİ APPLAUSE GÖRDÜ VE BEĞENDİ. ÇOK KİŞİ BU NASIL ARAÇ NEYE ALDIN BUNU DEDİLER AMA TUR ATTIRINCA VE İÇİNE BİNİNCE YÜZ İFADELERİ DE DEĞİŞTİ HEMEN...

• ÖNCE
    applause'cılar toplanmış.
    yorumları okuyunca hemen mesaj yazabilmek için üye oldum.
    yaklaşık bir senedir bende bu araç sahibiyim.
    şimdiye kadar aldığım araçlardan hep kazık yedim, çünkü hiç ince eleme özelliğim yok.
    şimdiki applause'mi de internetten gördüm İzmir'de satılıktı. cebimde para vardı zaten. atladım otobüse gittim baktım. tamirciye bile götürmedim.
    aldıktan sonra gittim tabi tamirciye. ön düzene baktırdım. sol teker 3 santim geride çıktı. sanırım çarpmadan dolayı. ayrıca lastiklerden 3ü 175 biri 165di.
    bunu lastikleri değiştirmek için gittiğim lastikçi farketti. öne 2tane briston:) taktırdım. sıfır.
    sonra çıktım yola başka masraf yapmadım o zaman.

ARABA
    90 model. otomatik klit, hid. direksiyon. klima var ama çalışmıyor. lpg li
    ilk etapda yağmurlu havada yolda kalıyordu. dşstrşbştör galiba su alıyormuş etrafına slikon gibi birşey çetirdim daha almadı.
    yalnız yakıt çok fazla idi. 40 kuruş dayanıyordu. (16Lt/100km) gittim gaz beyni tesisatı tüp hariç komple değiştirttim. enn kralı lavato dediler ondan taktırttım.
    hakkaten şuan şehir içi 10Lt/100 yakıyor.

KONFOR
    modelli arabalardan hondaCıvıc, toyotaVerso, meganScenic bu tarz arabaları kullandım. konforda honda ile arasındaki farkı pek ayıramadım sadece diğerlerinden bariz iyi. yerli ve modeli düşükleri saymadım.
    öncelikle arabanın yüksekliği normal ama koltuk epey alçak ve ilk defa oturan düşüyordum diye tepki veriyor. bu koonforu etkiliyor. virajlar hissedemiyorum. seni cama yapıştırmıyor. fakat ani frende ön tekerlerim acayip kızaklıyor. belki fazla hava basıyorum bilmiyorum. ama tekerler eski değil.
    bagaj inanılmaz geniş. camla beraber kalkıyor bagaj kapağı ve süper büyük. tüpü stepne yerine taktırmışlar stepneyide attım müthiş yer oldu. insan yatırsan yadıramaz uyur. arka koltuklarıda yatırınca süper geniş oluyor.

VUKUAT
    geçen arkadaşlar söyledi. altında yağ birikmiş. açtım kaputu heryer yağ. tamirci gittim. birisi dedi conta istiyor allah dedim. yüzüm düştü. başkasına gittim. benzin otomatiği dedi. hemen parçacıyı aradık çocuk getirdi. 60TL. yarım saat demedi işimiz bitti. yani tamircisini iyi bulmak lazım. bazı tamircilere gidiyorum. tata mı bu diyorlar. bana insanmısın dese bu kadar zoruma gitmez. la bu araba kraaaaaaal. tata ne ya bunun yanında.

KAZA
    ışıkta biri telefona dalmış. vurdu hafif. boya bile çizilmedi.
    ama geçenn bi PASSAT arka tekerden arka kapıya kadar sıyırttırdı. PASSATın tampun boyaları soyuldu ama benim araba oralar epey göçtü sayılır. böyle biniyorum 2 aydır. işler gevşesin yaptırıcam. şuan hergün araba bana lazım. yani demek istediğim çarpışma bölgeleri önemli. kuşları saymazsan önden vuran arabalar genelde tampondan dolayı avantajlı.

HAYRANLIK
    hararet. antalyada ikamet ediyorum. izmir fethiye sık giderim. yayla yolları favorim. korkuteli elmalı falan.
    ama hararet çizgisi hiç yerinden şaşmadı. ya bozuk mu diyorum bazen. hiç bu duyguyu yaşamamıştım. sıfır hararet hiç yok. fan sesi çok az bazen duyuyorum. radyoteri çok büyük. tamirci gördü inananmadı. bu kesin sonradan çakma dedi. bilmiyorum artık. ama şu var abi hararet yok ya kafam rahat. bigün bilen bilir çakırlardan antalya çakırlar yani. vurdum arabayı bu geyikbayırı ve feslikan yaylası falan var. oraya 30dakikada tırmandım. bilmeyen için şöyle diyim. deniz seviyesinden 1500rakıma. hanımla ikimiz.

yeter kafam dağıldı. sorusu olan mail atsın. umitmercan48@gmail.com
    bu arada 6100 aldım arabayı. 90 karbüratörlü.

• ÖNCE
    applause'cılar toplanmış.
    yorumları okuyunca hemen mesaj yazabilmek için üye oldum.
    yaklaşık bir senedir bende bu araç sahibiyim.
    şimdiye kadar aldığım araçlardan hep kazık yedim, çünkü hiç ince eleme özelliğim yok.
    şimdiki applause'mi de internetten gördüm İzmir'de satılıktı. cebimde para vardı zaten. atladım otobüse gittim baktım. tamirciye bile götürmedim.
    aldıktan sonra gittim tabi tamirciye. ön düzene baktırdım. sol teker 3 santim geride çıktı. sanırım çarpmadan dolayı. ayrıca lastiklerden 3ü 175 biri 165di.
    bunu lastikleri değiştirmek için gittiğim lastikçi farketti. öne 2tane briston:) taktırdım. sıfır.
    sonra çıktım yola başka masraf yapmadım o zaman.

ARABA
    90 model. otomatik klit, hid. direksiyon. klima var ama çalışmıyor. lpg li
    ilk etapda yağmurlu havada yolda kalıyordu. dşstrşbştör galiba su alıyormuş etrafına slikon gibi birşey çetirdim daha almadı.
    yalnız yakıt çok fazla idi. 40 kuruş dayanıyordu. (16Lt/100km) gittim gaz beyni tesisatı tüp hariç komple değiştirttim. enn kralı lavato dediler ondan taktırttım.
    hakkaten şuan şehir içi 10Lt/100 yakıyor.

KONFOR
    modelli arabalardan hondaCıvıc, toyotaVerso, meganScenic bu tarz arabaları kullandım. konforda honda ile arasındaki farkı pek ayıramadım sadece diğerlerinden bariz iyi. yerli ve modeli düşükleri saymadım.
    öncelikle arabanın yüksekliği normal ama koltuk epey alçak ve ilk defa oturan düşüyordum diye tepki veriyor. bu koonforu etkiliyor. virajlar hissedemiyorum. seni cama yapıştırmıyor. fakat ani frende ön tekerlerim acayip kızaklıyor. belki fazla hava basıyorum bilmiyorum. ama tekerler eski değil.
    bagaj inanılmaz geniş. camla beraber kalkıyor bagaj kapağı ve süper büyük. tüpü stepne yerine taktırmışlar stepneyide attım müthiş yer oldu. insan yatırsan yadıramaz uyur. arka koltuklarıda yatırınca süper geniş oluyor.

VUKUAT
    geçen arkadaşlar söyledi. altında yağ birikmiş. açtım kaputu heryer yağ. tamirci gittim. birisi dedi conta istiyor allah dedim. yüzüm düştü. başkasına gittim. benzin otomatiği dedi. hemen parçacıyı aradık çocuk getirdi. 60TL. yarım saat demedi işimiz bitti. yani tamircisini iyi bulmak lazım. bazı tamircilere gidiyorum. tata mı bu diyorlar. bana insanmısın dese bu kadar zoruma gitmez. la bu araba kraaaaaaal. tata ne ya bunun yanında.

KAZA
    ışıkta biri telefona dalmış. vurdu hafif. boya bile çizilmedi.
    ama geçenn bi PASSAT arka tekerden arka kapıya kadar sıyırttırdı. PASSATın tampun boyaları soyuldu ama benim araba oralar epey göçtü sayılır. böyle biniyorum 2 aydır. işler gevşesin yaptırıcam. şuan hergün araba bana lazım. yani demek istediğim çarpışma bölgeleri önemli. kuşları saymazsan önden vuran arabalar genelde tampondan dolayı avantajlı.

HAYRANLIK
    hararet. antalyada ikamet ediyorum. izmir fethiye sık giderim. yayla yolları favorim. korkuteli elmalı falan.
    ama hararet çizgisi hiç yerinden şaşmadı. ya bozuk mu diyorum bazen. hiç bu duyguyu yaşamamıştım. sıfır hararet hiç yok. fan sesi çok az bazen duyuyorum. radyoteri çok büyük. tamirci gördü inananmadı. bu kesin sonradan çakma dedi. bilmiyorum artık. ama şu var abi hararet yok ya kafam rahat. bigün bilen bilir çakırlardan antalya çakırlar yani. vurdum arabayı bu geyikbayırı ve feslikan yaylası falan var. oraya 30dakikada tırmandım. bilmeyen için şöyle diyim. deniz seviyesinden 1500rakıma. hanımla ikimiz.

yeter kafam dağıldı. sorusu olan mail atsın. umitmercan48@gmail.com
    bu arada 6100 aldım arabayı. 90 karbüratörlü.

• arkadaşlar herkese selamlar 2 yıllık bir aradan sonra

92 model applause ile yeniden aranızdayım bugün aldım

araç 92 model daha hiç tüp takılmamış daha önceki app da motor sorunu vardı ama on rağmen iyi gidiyordu bu app aracım motorda sorun yok ve ciddi anlamda fırlıyor yerinden babamdaki 2004 c-max ile 3 viteste yorgun yorgun çıktığım rampaları app ile sorunsuz hatta bazı yerlerde 4 vites çıktım

şu anlık yakıt verilerim

330 km de 55 km şehir içi geri kalan kısmı uzun yol 90-110 km hızlarda ara ara 170-180 e zorladım aracı 4-5 sefer

100 tl lik benzin harcamam oldu

yani benzinde 30 kuruş yakıyor aracım daha motora bakım yapamadım

yarın yağ yağ filitresi hava benzin filitreleri bujiler kablolar v.s değiştiricem

antifiriz yenileyecem ozaman araç ok gibi olacak eminim

ve lpg taktırıcam malesef yakıt değerleri her nekadar uygun olsa da ülkemiz şartlarında malesef bu araca benzinde binmek mümkün değil

lpg taktırdıktan sonra en kötü şartlarda aracın yakıtı 20 kuruş olur diye düşünüyorum

paylaşım da bulunmaya devam edelim arkadaşlar

herkese iyi geceler...

• elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınızın fotoğraflarını bekliyoruz. Allah kaza bela vermesin.
  • elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun kaza herkesin başına gelebilir takmayın kafanıza nazarlık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Geçmiş olsun kaza herkesin başına gelebilir takmayın kafanıza nazarlık olsun.

saolun hocam teşekkür ederim
  • Arkadaşlar Merhaba

Applause Karbüratörlü klimalı bir motorum var.

Karbüratör ile ilgili ciddi sıkıntılarım var bir sürü girişi çıkışı hortumu vakumu vs var ama bir türlü burda anlıyan yok bana yardım edermisiniz neyi nereye takıcam.

Lütfen yardım edin.

DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?)

• arkadaşlar herkese selamlar applause araçlar için alışveriş yaptığınız bir site varmı

bulamadığım bazı parçalar

yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum
  • ANKARA DA YAREN OTO JAPON DA ARADIĞIM ÇOĞU PARÇAYI BULABİLİRSİN. BEN LAZIM OLUNCA ARAYIP ALIP KARGO İLE GETİRTİP MONTAJINI YAPTIRIYORUM TOKAT ZİLEDE.İSTERSEN TELEFONU: YAREN OTO JAPON 0312 278 50 15 . SATILMIŞ BEY İLGİLİDİR EPEY. PAZARLIK TA YAPABİLİRSİNİZ
  • quote:

ANKARA DA YAREN OTO JAPON DA ARADIĞIM ÇOĞU PARÇAYI BULABİLİRSİN. BEN LAZIM OLUNCA ARAYIP ALIP KARGO İLE GETİRTİP MONTAJINI YAPTIRIYORUM TOKAT ZİLEDE.İSTERSEN TELEFONU: YAREN OTO JAPON 0312 278 50 15 . SATILMIŞ BEY İLGİLİDİR EPEY. PAZARLIK TA YAPABİLİRSİNİZ

üstadım çok teşekkür ederim

ilk etapta radyatör ön fren diskleri ve ön fren balataları lazım bana

siz daha önce aracınız için hangi parçaları aldınız ve yaptırdınız yaptırdıklarınızdan memnun oldunuz mu aldığınız parçaların kalitesi felan nasıldı

çünkü piyasada 45 tl ye de fren diski var 150 tl ye de fren diski var

yani sizin aldığınız parçaların kalitesi felan nasıldı

bilgi vermeniz mümkün mü acaba ?

bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim

• PARÇALAR İÇİN VAR MI YOK MU ONLARLA GÖRÜŞMEN LAZIM.BEN TRİGER KAYISI BİLYASI ALMAN MALIYDI GALİBA , DİSTRİBÜTOR KAPAGI JAPON PARÇA, YAG FİLTRESİ, ,SU DEVİRDAİM POMPASI JAPON MALI, ALMIŞTIM. 160 TL ÖDEMİŞTİM. ONLARA PARÇALARIN NE MALI OLDUĞUNU SORUN. İLGİLENİRLER. MALZEMELERDE HERHANGİBİR SIKINTI OLMADI. 1 SENE OLDU ALALI TAKTIRALI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandar06 -- 25 Şubat 2014; 10:48:31 >
  • quote:

PARÇALAR İÇİN VAR MI YOK MU ONLARLA GÖRÜŞMEN LAZIM.BEN TRİGER KAYISI BİLYASI ALMAN MALIYDI GALİBA , DİSTRİBÜTOR KAPAGI JAPON PARÇA, YAG FİLTRESİ, ,SU DEVİRDAİM POMPASI JAPON MALI, ALMIŞTIM. 160 TL ÖDEMİŞTİM. ONLARA PARÇALARIN NE MALI OLDUĞUNU SORUN. İLGİLENİRLER. MALZEMELERDE HERHANGİBİR SIKINTI OLMADI. 1 SENE OLDU ALALI TAKTIRALI.

hocam dediğiniz yeri aradım ancak fiyatlar biraz pahalı geldi bana

birde telefonda görüştüğüm kişi pek musamahakar biri değildi pazarlık konusuna hiç yanaşmadı

daha uyguna aradığım ürünleri buldum

hafta içi alımı yapıp değişimi ustama yaptıracağım

tüm süreci burda sizlerle paylaşacağım

@osmandar06

hocam yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim

birde son olarak araçlarınızın yakıt durumu bilgisi paylaşmanız mümkün mü acaba gaz litresi nekadar alıp kaç tl gaz ile kaç km gittiğiniz gibi bilgileri paylaşmanız mümkün mü araçlarımızın durumu böylece konusabilriz

ben şu an deneme yapıyorum depomdaki gaz bitsin burada paylaşım yapacağım

ve araçlarda yağ eksiltme sorunu var mı benim aracım 7000km de 1 litreden biraz daha az yağ eksiltti usta bu yaşta lpg li bir aracın bu kadar eksiltme yapması normal bir sorun yok dedi

sizlerde durum nedir acaba

• ARKADAŞIM SELAM. YAĞ EKSİLTME SORUNU BENDE KESİNLİKLE YOK ÖNCELİKLE BELİRTEYİM. BU ANKARADA YAREN JAPON PARÇACISININ NUMARASIYDI. ORADA BANA SATILMIŞ ADLI KİŞİ YARDIMCI OLMUŞTU O İYİ İLGİLENMİŞTİ. TABİ AYNI MALI DAHA UYGUNA BULDUYSAN ORADAN ALMALISIN.. BEN TOKAT ZİLEDEYİM. ANKARA SİNCANLIYIM. YAZIN ANKARAYA GİDİNCE TANIŞMAK İÇİN UĞRADIM. YANLIŞ ŞUBEYE GİTMİŞİM .. GÖRÜŞEMEDİM BU ARKADAŞLA. SAHİBİNDEN COM ÜZERİNDEhttp://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-corolla-aks-korugu-corolla-aks-korugu-dis-aks-korugu-corolla-129587598/detay/ BU İLANDAKİ KİŞİDEN DE KÖRÜK FALAN ALMIŞTIM. ONA DA SORABİLİRSİN. EĞER ANKARADAYSAN İVEDİK SANAYİDE ÇOK PARÇACI VAR İSTEDİĞİNDEN ALABİLİRSİN.HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN. GELİŞMELERİ YAZMANI İSTERİM ..SAYGILAR

• quote:

ARKADAŞIM SELAM. YAĞ EKSİLTME SORUNU BENDE KESİNLİKLE YOK ÖNCELİKLE BELİRTEYİM. BU ANKARADA YAREN JAPON PARÇACISININ NUMARASIYDI. ORADA BANA SATILMIŞ ADLI KİŞİ YARDIMCI OLMUŞTU O İYİ İLGİLENMİŞTİ. TABİ AYNI MALI DAHA UYGUNA BULDUYSAN ORADAN ALMALISIN.. BEN TOKAT ZİLEDEYİM. ANKARA SİNCANLIYIM. YAZIN ANKARAYA GİDİNCE TANIŞMAK İÇİN UĞRADIM. YANLIŞ ŞUBEYE GİTMİŞİM .. GÖRÜŞEMEDİM BU ARKADAŞLA. SAHİBİNDEN COM ÜZERİNDEhttp://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-corolla-aks-korugu-corolla-aks-korugu-dis-aks-korugu-corolla-129587598/detay/ BU İLANDAKİ KİŞİDEN DE KÖRÜK FALAN ALMIŞTIM. ONA DA SORABİLİRSİN. EĞER ANKARADAYSAN İVEDİK SANAYİDE ÇOK PARÇACI VAR İSTEDİĞİNDEN ALABİLİRSİN.HAKKINDA HAYIRLISI OLSUN. GELİŞMELERİ YAZMANI İSTERİM ..SAYGILAR

hocam malesef daha parçaları alamadım bugün gittim almaya bana 400 tl gibi bir fiyat çıkardılar

ben dedim bana 280 tl toplam fiyat vermişlerdi dediö

yanlış parçalara baktık dediler

bende almadım

hala daha devam ediyor sıkıntılarım şu an radyatöre arada ( yaklaşık 1000km de 1 lt kadar) antifiriz ekleyerek durumu idare ediyoruz

frenleri de biraz daha dikkatli kullanıyoruz bakalım 1 ay daha böyle idare etmem lazım

durumda değişiklik olursa burada mutlaka paylaşım yaparım

yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim üstadım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.