Şimdi Ara

Dahili uydu alıcılı LED TV tavsiyeleri.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
1
Favori
86.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6200 serisi ile başlıyor 6500 - 7000 - 8000
  • Samsung d6000 serilerinde dahili uydu alıcısı olduğunu biliyorum. Mutlaka başka modellerde de vardır fakat ben iki hafta önce istanbul bilişimden şu modeli aldım.http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-ue-40d6570-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,22641.html iyi ki samsung almışım, iyi ki bu modeli almışım. Neden derseniz en çok hoşuma giden özelliklerinin başında 3b olması, pip olması, entegre wifi olması, nerdeyse oynatmadığı film müzik fotoğraf dosyası olmaması, hd uydu alıcısının dahili olması, smart tv olması ve bomba geliyor en önemlisi de web browser olmasıdır. yani bu tv neredeyse bir pc nin yaptıklarını hemen hemen yapabilmektedir. wireless ile web browser aracılığıyla bir film sitesine girdim, bir film açayım dedim. yok artık, oha demek zorunda hissettim kendimi çünkü web browser film moduna geçtiğinde mouse işareti çıktı ve imleç ile play tuşuna bastıktan bir iki saniye sonra film oynamaya başladı. sonra tam ekran yaparak oturdum netten film seyretme keyfini yaşadım. Üstelik bir saniye bile takılma olmadan izledim filmi. internet paketim 8mbps e kadar sınırsız paket. Bilgisayarım modeme kablo ile bağlı olmasına rağmen youtube videolarında yada film sitelerinde defalarca takıldığını biliyorum ama bu tv hiç kasmadan çok rahat gösterdi filmi. Çevremdeki herkese 6500 serisini tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla. ha birde samsung apps ile oyun veya çeşitli programları indirip kurulabilmesi için samsung 1gb dahili hafıza koymuş canavara. :) birde klavye ve mouse bağlanabildiğini söylediler taktım fakat çalıştıramadım. kablosuz klavye mouse set var a4 tech 9300. driver mı yüklemem lazım tv ye tam çözemedim maalesef. bir de ist. bil. tvleri yurtdışından getirdiği için kullanma kılavuzunda afrikanın en ücra dilleri varken maalesef türkçe yok. bende samsungun almanya sitesinden indirmeyi düşünüyorum. ha bir de tv nin radyo kanallarını yada mp3leri dinlerken ekranı kapatma modu da var. tasarruf açısından çok önemli bence.
  • dahili hd alıcının performansı nasıl acaba ,sd ve hd olarak biraz açarmısınız
  • hocam şu dahili uydudan bahsedermisiniz mesela ntv spora maç saatlerinde şifre giriyormu
  • Samsung un 46" modellerinin hangilerinde dahili uydu alıcısı var acaba.
  • LG'nin LV570S modeli de var. özellik bakımından 375s'den daha fazla özelliği var. HD uydu alıcısı, kablo tv girişi mevcut fakat fiyat olarak biraz fazla. incelemeni öneririm.
  • Arkadaşlar
    Dahili uydu alıcılı Led tv almayı düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım fakat NTVspor TRT gibi kanallarda maç veya formula 1 vs yayınlarında izlenememe gibi sorunlar olduğu söyleniyor. Bu tarz sorunlar yaşayan var mıdır? Çok fazla bütçem yok En fazla 2000 TL verebilirim 32" yada 42" işimi görecek. Kullananlar varsa marka model tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Arkadaşlar l3d led tv alma aşamasındayım 15 gündür araştırıyorum bakmadığım marka kalmadı .Karar verme yerine kafam daha da karıştı tam UE-40D6500 Samsung Led Tv ye karar vermiştim onunda gözlüklerinin pilli ve rahat olmadığı söylendi lg nin gözlükleri hem basit hemde ucuz fakat aynı özellikte tv sini bulamadım bilen arkadaş varsa yardım lütfen . bir de lg nin s ile biten serilerinde uydu alıcıları var fakat tv 1080 olmasına rağmen uydu alıcı cihazı DVB-S enim bildiğim ful hd uydu alıcısı DVB-S2 şimdi bu durumda tv full hd ama uydu alıcısı hd yani 720 bu durumda görüntü yinede full hd olur mu ? bunun cevabını gerçekten merak ediyorum çünkü buradaki servisler hatta teknosada ki görevliler bile bu incelikleri bilmiyorlar ilgilenen arkadaşlarar şimdiden teşekkürler
  • vestel dahili hd uydu alıcılı smart tv kullanıyorum ki forumda da incelemem var..
    kesinlikle tavsiye debilirim
    artıları
    1)kablo karmaşası yok
    2)kablo bağlantı sorunu yok direk bağlı:)
    3)dandik uydu kumadası yerine kaliteli tv kumandası kullanıyorsun
    4)görüntü kalitesi gerçekten iyi hd lerde ise mükemmel sd lerde ise vestel her zman iyidir
    5)kayıt özelliği ve time shidting özelliği var
    6)bis key var ntv spor ve trt gibi kanllara biss girebiliyorsun
    7)sadco dx var
    8)görüntü ayarlarına hem uydudan hem tv den yapmıyorsun sadece tv den yapıyorsub
    9)modül girişi var d-smart ve ya digitürk takabiliyorsun
    10)ekran bilgi barı çoğu uydu alıcısı gibi dandik değil kaliteli bir görseli var
    11)almasaydım yaklaşık 300 tl ye hd uydu alıcı alacaktım 300 tl kardayım çünkü fiyat farkıda yoktu
    eksileri
    1)kanal geçiş hızı normal uydu alıcıya göre yavaş ama d-smart ve digitürk kutuya göre hızlıdır
    2)bozulursa servise tv de gider şeytan kulağına kurşun bir sıkıntı yaşamadım
    3)timeshifting özelliği var yani yayını durdurup ileri geri yapabiliyorsun ama sistem manuel çalışıyor yani görüntüyü igeri alman için önce pause yapman lazım eski uydum ise sürekli kayıt altındaydı(bence en kötü özelliği bu)

özetle dahili uydu alıcısını ben tavsiye ediyorum hatta sana yaklaşık 1800 tl ye 42" dahili hd uydulu,kablosuz inteernet ve dlna özelliği olan internete girebilen vestel smart tv yi öneriyorum.. umarım faydalı olmuştur..
  • Ben de dvb-s2 (hd uydu alıcılı) televizyon araştırıyorum baya model var ama öğrenemediğim konu bu tv ler ntv spor v.s gibi biss gereken kanalları açabiliyor mu ya da hangi modeller de açar ve güncelleme konusunda sıkıntı yaşamayız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Ben de dvb-s2 (hd uydu alıcılı) televizyon araştırıyorum baya model var ama öğrenemediğim konu bu tv ler ntv spor v.s gibi biss gereken kanalları açabiliyor mu ya da hangi modeller de açar ve güncelleme konusunda sıkıntı yaşamayız?

hocam bir önceki mesajı okusan öğrenmeye çalıştığın biss keyi açıp açmamayı öğrenirdin
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

quote:

Ben de dvb-s2 (hd uydu alıcılı) televizyon araştırıyorum baya model var ama öğrenemediğim konu bu tv ler ntv spor v.s gibi biss gereken kanalları açabiliyor mu ya da hangi modeller de açar ve güncelleme konusunda sıkıntı yaşamayız?

hocam bir önceki mesajı okusan öğrenmeye çalıştığın biss keyi açıp açmamayı öğrenirdin

Hocam okudum ama Vestel markası hariç bir marka model arıyorum
  • quote:

quote:

quote:

tamam o zman bidaha olmasın :) ben yanlış anlamışım demekki bu tvler biss açabiliyor mu deyince daha üst mesajda açtığımı yazmıştım yalnız soruna böyle cevap bulman zor ben açıyor dedim yarın başkası benim modl açmaz der piyasada 30 tane model var sen en iyisi gözüne ksetirdiğin model üzerinden direk sor sorunu..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

tamam o zman bidaha olmasın :) ben yanlış anlamışım demekki bu tvler biss açabiliyor mu deyince daha üst mesajda açtığımı yazmıştım yalnız soruna böyle cevap bulman zor ben açıyor dedim yarın başkası benim modl açmaz der piyasada 30 tane model var sen en iyisi gözüne ksetirdiğin model üzerinden direk sor sorunu..

Peki
    Ben yanlış anlatmış olabilirim
    Belki yanlış düşünüyorum ya da daha önce Vestel den dolayı yaşadığım sıkıntılar böyle düşünmeme sebep oldu
    Aslında aradığım tam sizin bahsettiğiniz şeyler bu özelliklerde Samsung LG Philips v.s bir modeli var mı pekte olduğunu sanmıyorum aslında
  • belki lg de olabilir ama diğerlerinde pek sanmıyorum doğrusu ayrıca vestel içinde çok önyargılı olma sonuçta zamanla herşey değişiyor benim ikinci ürünüm gayet memnunum özellikle servisinden memnunum en azından karşımda diğerleri gibi kıvırmayan muhatap oluyor ama tabi dişğer markalarında ürüne göre bariz üstünlükleri varsa tabiki onlarıo seçeceksin..
  • samsungun 6500 modeli gerçekten güzel. aradığın s2 özelliği yani hd uydu alıcısıda var. webbrowser özelliği ayrı güzel. ben baya bi araştırdım 46 sını. çoğu sitede stok yok. fiyat analiz sitelerinden baktım bedavacim.com da hem ürün var(bizzat aradım), hemde uygun.
  • SONY 40HX725 aslında bu gibi elektronik cihazlara yatkınlığım var ama dahili uydu alıcısı çok kullanışlı değil. Örneğin tarama yapıldıktan sonra aynı anda bir kaç kanalı birlikte silemiyorsunuz herbir silmek istediğiniz kanal için aynı işlemi teker teker yapmak zorundasınız. Ayrıca kanalı sildikten sonra örneğin sildiğiniz kanal 10.sırada ise kanal silindikten sonra yerine SERVİS AĞI YOK diye bir ibare geçiyor ayrıca bunu altlara taşımak zorundasınız yoksa normal menüde 8-9 - 11-12 şeklinde devam ediyor buda çok can sıkcı birşey.

NOrmal uydu alıcılarında böyle bir şey yok aynı anda neredeyse istediğiniz kadar kanalı silebiliyorsunuz yer değiştirebiliyorsunuz. Bilmiyorum belki yazılım güncellemesiyle çözülebilir yalnız zaten tvnin arkasında üretim yılı olarak 01/2012 yazıyor zaten daha 4 aylık yazılım güncellemesinin olduğunu sanmıyorum olsa bile bunun halledildiğinide düşünmüyorum.

Eğer sizde benim gibi kanalların tvdeki sıralaması konusunda örneğin 2.NTV 3.TRT 8.FOX şeklinde bir sıralama takıntınız varsa ben çoook çoook kurcaladım ama yukarıda anlattığım zahmetli işlemleri yapmak zorunda kalırsınız. Daha denemedim korkudan aman sıralamalar değişir diye hele bir de tekrar kanal araması yapmak isterseniz sıralama bozulursa vay halinize diyorum başkada birşey demiyorum.

Açıkçası bunu sonye hiç mi hiç yakıştıramadım. Böyle dandik bir uydu alıcısı ayarlama metodunu hiç görmemiştim en kötü uydu alıcılarında bile.

Benim şimdiye kadar gördüğüm en kötü kusuru bu. Onun dışında görüntü kalitesi ve ses konusunda bir problem yaşayacağınızı hiç düşünmüyorum..

Edit: Bu hx725 ve üzeri modellerde galiba dahili uydu alıcısı var. HX720 nx720'de yok.

Daha önce benim yaşadığım bu problemi hiçbir forumda hiçbir arkadaş söylememişti. Acaba üst modellerde örneğin hx820 ve üzerinde böyle bir sorunmu yok bilmiyorum.

Valla böyle olursa dahili uyduyu anladığım kadarıyla borçlarım bittikten sonra kullanmıcam harici bir uydu alıcısı alacam gibi çünkü kanalları ayarlamak gerçekten çook çoook can sıkıcı...Resmen sinir küpüüüü oldum yani...
  • Bende aynı şekilde dahili uydu alıcılı tv almayı düşünüyorum.
    Philips 46'' Full Hd Led Smart Televizyon 46PFL5007K
    http://www.hepsiburada.com/liste/philips-46-full-hd-led-smart-televizyon-46pfl5007k/productDetails.aspx?productId=evph46pfl5007k&categoryId=163192
    nasıl sizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taniker

Bende aynı şekilde dahili uydu alıcılı tv almayı düşünüyorum.
    http://www.hepsiburada.com/liste/philips-46-full-hd-led-smart-televizyon-46pfl5007k/productDetails.aspx?productId=evph46pfl5007k&categoryId=163192
    nasıl sizce.

fiyat iyiymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: taniker

Bende aynı şekilde dahili uydu alıcılı tv almayı düşünüyorum.
    nasıl sizce.

ben cok arastirdim. bugun bu tv yi aliyorum. hem fiyati hem ozellikleri harika.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.