Şimdi Ara

Dahili Telefon Hattı Üzerinden İnterneti Paylaştırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İş yerimde yer alan bir dahili telefon şebekem var. Bu şebeke üzerinden hali hazırda kullandığım ADSL internetimi paylaştırarak kullanmak istiyorum. Bunun için yapmam gerekenler nelerdir? Bu iş için donanımsal cihazlar olarak ne kullanmamı önerirsiniz?

• erhanakt E kullanıcısına yanıt
    Bunun yerine kablosuz ag kurmayi dusundunuz mu? Maliyet acisindan daha ucuz ve uzun omurlu olacaktir.

Bahsettigin sistemi 1999-2000 li yillarda yasadigimiz komplekste kullanmistim. 56K modemler vardi o zamanlar. Santralden numara yonlendirilip o numarayi arayinca baglaniyorsun. Dial-up sistemi. O zamanki teknoloji ona musade ediyordu ve kullanicilar ile server arasindaki mesafe nerden baksan 400-500mt idi.

Daha sonra adsl olayina gecilmisti. Her kullanici adsl modem almisti vs.

Bunlarin yerine kablosuz ag kurabilirsiniz. Daha uygun fiyatli olacaktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefon hattı üzerinden internet paylaşımı yapmak mümkün, fakat kullanımı yaygın değil ve donanımlarını temin etmek zor. Vede profesyonel yardım gerektirebilir.

Kablosuz sistem kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine çok pratik bir yöntem var. Her bir bilgisayar için Powerline Adaptör alıp hiç kablo çekmeden kablolu internet kullanabilirsiniz.

Powerline için elektrik tesisatınıza bağlı 220v prizlerin aynı faz üzerinde olması gerekir. Elektrik sayacınız monofaze ise 300 metreye kadar kablo tesisatı üzerinde kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpm

Bunun yerine kablosuz ag kurmayi dusundunuz mu? Maliyet acisindan daha ucuz ve uzun omurlu olacaktir.

Bahsettigin sistemi 1999-2000 li yillarda yasadigimiz komplekste kullanmistim. 56K modemler vardi o zamanlar. Santralden numara yonlendirilip o numarayi arayinca baglaniyorsun. Dial-up sistemi. O zamanki teknoloji ona musade ediyordu ve kullanicilar ile server arasindaki mesafe nerden baksan 400-500mt idi.

Daha sonra adsl olayina gecilmisti. Her kullanici adsl modem almisti vs.

Bunlarin yerine kablosuz ag kurabilirsiniz. Daha uygun fiyatli olacaktir.

:) Kablosuz sistem işime yaramıyor. Engel var arada. Zira amacım uzak mesafeden bağlanmak. Hatta bunun bir de DSL olanı da varmış ama ona daha sıra gelmedi açıkçası. 56k yapsak o bile eh işte.

quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

Telefon hattı üzerinden internet paylaşımı yapmak mümkün, fakat kullanımı yaygın değil ve donanımlarını temin etmek zor. Vede profesyonel yardım gerektirebilir.

Kablosuz sistem kullanmak istemiyorsanız, bunun yerine çok pratik bir yöntem var. Her bir bilgisayar için Powerline Adaptör alıp hiç kablo çekmeden kablolu internet kullanabilirsiniz.

Powerline için elektrik tesisatınıza bağlı 220v prizlerin aynı faz üzerinde olması gerekir. Elektrik sayacınız monofaze ise 300 metreye kadar kablo tesisatı üzerinde kullanılabilir.

En temizi 2 tane 56k modemi birbirine haberleştirmek olacak bu durumda benim için. Mesafe zaten çok daha fazla.

• Ethernet over Telephone Wire Media Converter kullanacaksiniz ama pahaliya kacar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.