Şimdi Ara

Dahili HD Uydu Alıcı TV Bağlantısı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konuda çok bilgisizim yardıma ihtiyacım var. Bir adet 4K Dahili Uydu alıcılı Samsung 40KU7000 model TV ye sahibim. Uzun süredir sadece internet kullanarak bazı kanalları youtube üzerinden izliyordum. Ama bugün merak ettim ve ufak bir araştırma yaptım. TRT 4K gibi kanalları ücretsiz izleyebileceğim bir tv ye sahipmişim. Digitürk,DSmart gibi uydu alıcılarını kullanmadan izleyebilir miyim ? tv yi ilk kurmaya gelen ekipler bir sürü kanal yüklemişlerdi. Ben bu kanalları nasıl izleyebilirim ? Evimde aşağıdaki fotoğraflarda görebileceğiniz bir priz var. Ve tv nin yan panelinin de fotoğrafını görebilirsiniz. Bu priz ve bu tv ye görüntüyü sağlayacak olan kablo hangisidir ? Tv kabloları satan bir yere gittiğimde ne demem gerekir. Yardım eder misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemencamagac1 -- 5 Ekim 2018; 10:50:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İki ucu F konnektörlü ara kablo alıp, duvardaki prizin çıkışı ile TV'nin satellite girişine bağlantı yapmalısın.

Kabloyu hazır da bulabilirsin yada elektrikçilerde istediğin boyda hazırlatabilirsin.
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Tv yi alalı 2 yıl oldu. Acaba ilk yükledikleri kanallar için bir ayar yapmam gerekir mi ? Aptdeki bu prizin bağlı olduğu çanak ile tv arasındaki uyumu manuel mi yapmam gerekiyor. Yoksa herşey otomatik işler mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemencamagac1

Çok teşekkür ederim. Tv yi alalı 2 yıl oldu. Acaba ilk yükledikleri kanallar için bir ayar yapmam gerekir mi ? Aptdeki bu prizin bağlı olduğu çanak ile tv arasındaki uyumu manuel mi yapmam gerekiyor. Yoksa herşey otomatik işler mi ?
    Aradan geçen iki yıl içinde bazı kanalların frekansı değişmiş olabilir. Çıkmayan yada frekansı değişen kanalların yeni frekansını, uzaktan kumandayı kullanarak cihazın menüsüne eklemek gerekecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 5 Ekim 2018; 11:33:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.