Şimdi Ara

Daha önce Romatoloji bölümüne giden oldu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce hastanede romatoloji bölğmüne giden oldu mu? Hangi şikayetle gittiniz ve tedavi edielbildi mi?

2 aydır değişik bir rahatsızlığım var da doktor doktor geziyoruz.

Yarın MedicalPark eomaroloji bölümüne gidicem.

Sizlere de bir sorayım dedim.

Hastalık sürecim aşağıdaki gibi ilerledi;

2 ay önce stresli ve yoğun çalıştığım dönemde sırt ağrım başladı(sol kürek kemiğinde yanma ve ağrı şeklinde). (Mali müşavirim, 33 yaşındayım, senede 3-4 kez olur, egzersi yapınca geçerdi). 

1 hafta bekledim geçmedi. Bu arada iş değişikliği yapacaktım ve laptopta aşırı hızlı ve stresli çalıştım. Ağrım devam ederken evde odadan odaya baza taşıdım 10 dk.  

O akşam sol el baş parmağım kaşınmaya başladı. 

Sabah kalktığımda parmağım karıncalanmaya başladı. 

Hemen acile gittim, ilaç verdiler. 1-2 gün içinde ağrım artmaya ve konudaki ilk fotodaki yere vurmaya başladı ve bileğim dahil dayanılmaz ağrı oluştu.  

Vakit kaybetmeden özel hastanede ortopedi doktoruna gittim. (İlaçlı MR çektirdim, boyun fıtığı çıktı). 

O da extra bir kaç ağrı kesici ve kas gevşetici verdi. 

3-5 gün kullandım. Bileğimdeki ağrı geçmedi ve arttı. Ortopedi doktoruna tekrar gittim. Fizik tedaviye gitmelisin dedi. 

İşten ağrılmıştım 1 hafta dinlenip öyle yeni işe başlayacaktım. 

Yeni işe başlayacağım için fizik tedaviye gidemem dedim. 

Hapların yanına iğne verdi. 4 gün sabah akşam iğne vurundum. 

Ağeım hafifler gibi oldu ama 2 gün içinde yine arttı. Yeni işe başladım, ağrım daha da arttı. Tekrar ortopedi doktoruna gittim. 

Fiİk tedavi göemek zorunda olduğumu söyledi. 

Akşam fizik tedavi buldum. Önce fizik tedavi doktorumuz muayene edecek, zorunlu dediler. 

2-3 ağrı kesici verdi doktor ve fizik tedaviye başladım. 14 gün boyunca iş çıkışı fizik tedaviye gittim. Ağrım hafifledi ama yok olmadı. 

14. Gün fizik tedaviden eve gelince en baştaki şiddetli ağeım tekrar geldi. 

Hemen fizik tedavi doktoruna gittim. Neurontin 300’e başlattı (yaninda yine cabral muscorim falan var). 

2 gğn sonra ortopedi doktoruna tekrar gittim. Fiİk tedavi görsüm böyle böyle oldu diye. 

Acilen beyin cerrahi doktoruna gitmem gerektiğini söyledi. 

Daha önce annemin beyin ameliyatını yapan, güvendiğim beyin cerrahi doktoruna (nöroşirurji) gittim. 

Boyun fıtığı var ama ameliyatlık değil dedi. Karpal tunel olabileceğini söyledi. Emg istedi. 

Karpal tunel olsa da olmasa da bileklik takmak zorundasın ve 2 saatte bir 15 dk buz yapmalısın bir süre dedi. Extra ilaç verdi.  

Fakat ertesi gün sağ el baş parmağımda uyuşukluk ve yine dibindeki tombik yerde çekme başladı.  

Sol elim için Başparmak destekli bileklik aldım. Yeni başladığım işi bırakmak zorunda kaldım. 

İlaçlarımı içip 2 elime de bu uyguladım. 

O arada emg çektirdim, hafif sinir sıkışması çıktı. Beyin cerrahi doktoru bileklik ve buza devam artı olarak sende ödem var diyerek ödem ilacı verdi. Tuzu yasakladı. 

(Bu ilacı kullanırken tuz yersem şişermişim. Sağolsun ailem her şeyi tuzsuz yaptı 2-3 hafta boyunca). 

Doktor farklı bir MR daha istedi, onu da başka hastanede çektirdim. 

Bu arada uyku sorunum ve kız arkadaşımdan ayrılmamla ilgili psikiyatri desteği alıyordum. O doktora da ağeılarımsan bahsettim. Stres kaynaklı başlamış olabileceğini söyleyip ilaç dozumu ayarladı. 

Ve ödem ilacı bitti. Bu Cuma beyin cerrahi doktoruna gittim. Ağrım azaldı ama kaybolmadı dedim. Yeni çekilen MR’a baktı. Ameliyatlık bir durum olmadığını bilekliği çıkarabileceğimi ağrı olursa gece takmamı söyledi. Ayrıca beni o hastanede kensi güvendiği fizik tesavi doktoruna yönlendirdi. 

Fizik tedavi doktoru biraz gevşekti. Stes yapmışsın, yapma, sana yapılacak tüm tedaviler yapılmış, başka bi paikiyatriste git, belki okb olabilir vb. Ona gittikten snra bana tekrar gel falan diyip canımı sıktı. 

Ha bir de tüm süreç boyunca bol bol su içtim(günlük 3-4-5 litre). 

Yine 2 doktor da bol su iç ve yürü spor yap dediler. (183 boy, 82 kiloyum ama eskiden aktif spor yaparken 1 senedir hiç bişey yapmıyorum). 

Sonuç olarak hala ağrım var ama az. Tavsiye üzerine salı günü Medical parkta önerdikleri vaskülit doktoruna gidicem. 

(Ben bu sorunun hem aşırı stres (gerçekten aşırı üst üate geldi olaylar) hem de bileklerimi hem bastırarak hem de bükerek çalıştığımdan kaynaklandığını düşünüyorum).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.