Şimdi Ara

Daha önce hiç konuşmadığın bir kızla tanışmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
30
Cevap
5
Favori
53.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Örneğin gözümüze okuldan, dışarıdan vs. bir kız kestirdik diyelim. Okulda gördük fakat sınıflar farklı, yemek yediğimiz bir yerde gördük, tiyatroda gördük vs. örnekler arttırılabilir.

Bu tür kızlara nasıl yaklaşabilirim.

1- Okulda gördük kızı fakat hiç konuşmamız yok bune nasıl yaklaşabiliriz ?

2- Sinemaya, tiyatro, restaurantta falan gördüğümüz bir kıza nasıl yaklaşabiliriz ?

1. sorum için kendimce şöyle bir çözüm geliştirdim sizin yorumlarınızı almak istiyorum. Önce facebooktan eklenir, sohbet vs. edilir, cep telefonu alınır ordan iş ilerletilir, okulda görüşülmeye başlar sonrada dışarı çağırılır.

Ne kadar doğru bu bilmiyorum sizde yorum yapın.

2. sorum içinse hiçbir şey aklıma gelmiyor. O soru tamamen sizlere emanet.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Eminim bu sorunları buradaki bir çok üye yaşıyordur.

• Maksat tanismak konusmaksa her turlu tanisir konusurum. O senin dedigin yontem biraz ozguven eksikligi belirtisi teknolojiyi iliskide amac degil arac olarak kullan.

Ha derseniz ki kizla nasil cikicam? Hicbir fikrim yok. Kelin ilaci olsa .. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Maksat tanismak konusmaksa her turlu tanisir konusurum. O senin dedigin yontem biraz ozguven eksikligi belirtisi teknolojiyi iliskide amac degil arac olarak kullan.

Restaurantta gordun mu buranin yemekleri harika degil mi diye konu acilir.
    Sinemada filmi nasil buldunuz ben pek begenmedim filan felan iste.
    Tiyatroda oyunu begendimiz mi ?

v.b gibi seylerle yaklasilabilir.

tecrubeye sabit degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanım keleşi getir -- 5 Nisan 2011; 13:13:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Maksat tanismak konusmaksa her turlu tanisir konusurum. O senin dedigin yontem biraz ozguven eksikligi belirtisi teknolojiyi iliskide amac degil arac olarak kullan.

dostum o senin taktiği kullanan kaç kişi var bir bilsen, daha doğrusu kullanmaya çalışanlar...bi kaç tane arkadaşım var böyle...benim gördüğüm kadarıyla başarı oranı%1

-----------facebook boş, gez coş---------------

• quote:

Orijinalden alıntı: -öglena-

dostum o senin taktiği kullanan kaç kişi var bir bilsen, daha doğrusu kullanmaya çalışanlar...bi kaç tane arkadaşım var böyle...benim gördüğüm kadarıyla başarı oranı%1

-----------facebook boş, gez coş---------------

Alıntıları Göster
    Peki ne yapabilirim fikri olan var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: scrabG

Peki ne yapabilirim fikri olan var mı ?

Alıntıları Göster
    amerikan filmlerinde ki dizilerinde ki gibi yürümüyor bu işler bizim ülkede. Ancak duyduğuma göre bu tarz, sosyal ortamlarda tanışma meselesi avrupada gayet normalmiş. Arkadaş demiş ya, 1% başarı oranı diye. Ben aslında onu sosyal yapımıza bağlıyorum. Bir şekilde yaklaşınca garip karşılayabiliyorlar çünkü alışık değiller veya başka bir nedenden. O zamanda anlarsın zaten, nabzı ölçersin 1-2 lafla. İşi espiriye bağlayıp beraber gülebilirsen iyi bir adım olur ama ileriye götürür mü seni bilmem. Ama olayı kısada olsa iyi vakit geçirmek üzerine kurup, karşı tarafın fikirlerine katılıp desteklersen herhalde birşeyler olacaktır. İyi izlenim, kendini iyi sunma vs... Olay bu. Hayat satıştır.
    Yazlık ortamları geçersek, benim öyle nerden geldiğini anlamadığım bir özgüvenle hem de alkolsüz, bu tarz cesaret denemelerim olmuştu. Kafede bir garsona kahve ısmarlamayı teklif etmiştim bir kere. Kafe boş olduğu için oturmuştu. Sonra da görüştük vs... Ama oturmaya da bilirdi, s.ttr git dercesine bakıp sallayabilirdi de. Aradaki kimyanın tutmadığı da oldu. Karşındaki insanın kafasında neler dönüyor bilmediğin için senin o anki varlığın çok gereksiz olabilir. Kendini dışarı kapatmış da olabilir. Yani birazda karşındakiyle alakalı. Ama en önemlisi bu işleri matematiğe dökmeden, içinden geldiği gibi hareket etmek...

• Katiliyorum ulkemizde anlik ortamlarda kiz dusurmek zordur. Mesela sinema,tiyatro gibi yerlerde kizla muhabbet edip isi ilerletmek adami zorlar. Kizin sevgilisi olabilir,oraya kafa dinlemeye gelmis olabilir vs vs.

Ama kafede falan tanisabilirsiniz. Gidip kendizi tanitirsiniz 1-2 muhabbet acarsiniz. Ayni sekilde kitapcida da tanisilabilir. Ben kulturlu kisiligimle D&R de oyle pek cok kizla tanismistim kitap onermistim ama isi ileriye goturemedim.

Metroda tanisma olaylarina hic girmeyin derim. O is biraz tesadufle oluyo.

Tanisma var bir de isi ilerletmek icin tanisma var. Simdi ben gidip sinemada bir kiza ayakustu soru sorsam ve tanissam sonra da eyvallah deyip gitsem bu da bir tanismadir. Eger o kizdan telefon numarasi alip daha sonra bulusmak icin sozlesirsen ya da o an kahve icmeye davet edersen bu da ilerici tanismadir.

Ama benim tavsiyem; cem yilmaz, mehmet gunsur, teoman, okan bayulgen karisimi bir adam degilsen bu tarz ortamlardan hic medet umma. Tanis ama anlik tanis ileriye yonelikbir sey dusunme.

Ek: Unutmusum. Tanismak icin en iyi ortam disko,klup ve konser tarzi yerler. Kafalar guzel,ickiler su gibi.. One night diyorum siz anlayin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: claude
    sokakta yürürken mesela yanından geç şöle bi bakarak sonra önüne geç öle yürü ve birden dön arkana senden bıktım artık ayrılalım de ciddi bir tavırla sonra şanslıysan kız güler ve öle kalır sana der sonra ne diyosun anlamadım tabi bu hoşuna gitmeyebilir çok ters de davranabilir dalga da geçebilir ama tanışmış olursun bi şekilde sonuçta bi iki laf ettiniz artık aradan zaman geçince tekrar görünce konuşursun eğer sonuç kötüyse dersin geçen ki konuşmam için özür dilerim fln ordan gerisi gelir zaten

bunu denedimmi evt ve işe de yaradı 3 kız üzerinde denedim 3ü de tuttu ikisi aynen böle oldu biri de peşimden geldi direk

Güzel bi neg, tebrik ederim dostum. Ama Kac kisi yapabilir iste sorun orada? Bir de asıl mesele devamını getirmekte

• quote:

Orijinalden alıntı: snowor

quote:

Orijinalden alıntı: claude
    sokakta yürürken mesela yanından geç şöle bi bakarak sonra önüne geç öle yürü ve birden dön arkana senden bıktım artık ayrılalım de ciddi bir tavırla sonra şanslıysan kız güler ve öle kalır sana der sonra ne diyosun anlamadım tabi bu hoşuna gitmeyebilir çok ters de davranabilir dalga da geçebilir ama tanışmış olursun bi şekilde sonuçta bi iki laf ettiniz artık aradan zaman geçince tekrar görünce konuşursun eğer sonuç kötüyse dersin geçen ki konuşmam için özür dilerim fln ordan gerisi gelir zaten

bunu denedimmi evt ve işe de yaradı 3 kız üzerinde denedim 3ü de tuttu ikisi aynen böle oldu biri de peşimden geldi direk

Güzel bi neg, tebrik ederim dostum. Ama Kac kisi yapabilir iste sorun orada? Bir de asıl mesele devamını getirmekte

Alıntıları Göster
    valla faceden ekledim , 1-2 hafta sonra okulla ilgili muhabbet açtım , sonra kızla 2 haftada 1500 mesajı geçik sohbet ettik ki siz düşünün. ondan sonra kız kendi dedi zaten okulda dersanede falan niye selam vermiyorsun falan diye. öyle böyle selam vermeye başladık birbirimize merhaba falan isimle hitap edecek kadar ilerlettim. şimdi gece 2 lere kadar sohbet ediyoruz kızdan hoşlandıgımıda açıkça belli ediyorum , kısmetse önümüzdeki haftada çıkma teklifi edeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Andy Dufrense

valla faceden ekledim , 1-2 hafta sonra okulla ilgili muhabbet açtım , sonra kızla 2 haftada 1500 mesajı geçik sohbet ettik ki siz düşünün. ondan sonra kız kendi dedi zaten okulda dersanede falan niye selam vermiyorsun falan diye. öyle böyle selam vermeye başladık birbirimize merhaba falan isimle hitap edecek kadar ilerlettim. şimdi gece 2 lere kadar sohbet ediyoruz kızdan hoşlandıgımıda açıkça belli ediyorum , kısmetse önümüzdeki haftada çıkma teklifi edeceğim.

Helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andy Dufrense

Teklif etme. Yine haftasonu bir bulusma ayarla,bu digerlerinden farklı olacak,özel olacak falan de. Sonra güzelce giyin,parfümler sıkın,kendine güvenerek çık evden. Kızla bulus,bowling oynayın,bilardo oynayın,go kart'a gidin,buz patenine gidin,yemek yiyin,nargile için (bunlar senin bütçene ve zevkine kalmıs). En son kızla ayrılmadan önce sana bir sey söylemek istiyorum de. Ve ondan hoslandıgını,onun digerlerinden farklı oldugunu,sen ve ben'in artık biz olması gerektigini ona söyle. Muhtelemen gerizekalı falan degilse olayı hemen anlayacaktır. Ya boynuna atlar o anda,ya da bilmiyorum ki düsünmem lazım falan der.

Tutup da ''Yaa xxx benimle çıkar mısın'' dersen kız da ''nereye çıkıyoruz iyiydik böyle'' ''ayy ben çıkamam yükseklik korkum var'' gibilerinden bir sey diyebilir. Basıma gelmisti,aynısının basına gelmesini istemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Size benım kızlarla tanısma hıkayelerımı anlatsam var ya ohoooo Bır tanesınden kısaca bahsedeyım.

Taksım ıstıklalde gezdıkten sonra otobus duragına yoneldım.Tam otobuse bınecekken durakta bır kız gordum.Kızı gorunce otobuse bınmekten vazgectım.Kızı cok begenmıstım.Bu duraktan bır otobuse bıner ben de aynı otobuse bınerım dıye dusundum.Tahmın ettıgım gıbı olmadı.Kız oradan uzaklasmaya basladı.Ben de kızın pesınden gıttım.Hıcbırsey yokmus gıbı mesafelı bır sekılde arkasından yurudum.Kız asagı caddede kalan duraga gıttı.Ben de onun oldugu durakta beklemeye basladım.Durakta bızden baska ıkı uc kısı daha vardı.Saat aksam 6-7 falandı.O esnada otobus calısmaya basladı.Kız otobuse yoneldı.Ben ıse tereddüt yasadım.Cunku otobus Başakşehir'e gıdıyordu.Kız otobuse bındı.Ben hala beklıyorum.Kaptan tam gaza bastı kalkıyoor hooop ben de atladım otobuse.Kızın yanına bır adam oturmustu.Ben de en arkaya oturdum.Tum yol boyunca kızı kestım.Kız benı bı ara sapık zannetmıs

Neyse kız Allahın Başakşehiri'nde otobusten ındı.Ben de hemen arkasından ındım.Cok az yürüdümm ve pardon dedım.Kız efendım dedı.Ben belkı sacma gelecek ama tanısabılır mıyız dedım ! Kız da olabılır dedı Sıcakkanlı cıktı.Bıraz yuruduk , muhabbet ettık.Sonra ılerde bı durak var orada oturalım mı dedı.Olur dedım.Gectık duraga.Orada baya uzunca konustuk.Kızın cantasında sımıt varmıs.Acıktın mı dedı.Bıraz acıktım dedım.Cıkardı sımıtın yarısını bana verdı.Sonra cok yurudugumuz ıcın ters yone gıden bır otobuse bınmek zorunda kaldık.Otobuse bındık.Ben o esnada kızın numarasını ve msnsını aldım.Tekrar gorusmek ıcın de bır soz kopardım.Hava karardı tabi.Ben o saatte tekrar otobuse bınıp evın yolunu tuttum.Ama nasıl mutluyum nasıl sevınclıyım anlatamam

Eve vardım.Kızla msnden konustuk falan.Tabı o zamanlar kız konusunda o kadar tecrubelı degıldım.Kıza odan hoslandıgımı hemen bellı ettım.Bu buyuk bır hataydı.Sonra bır kac kez dısarda bulustuk.Uygun taktıklerı kullanamadıgım ıcın 3 ya da 4. gorusmeden sonra bıttı.

Ben de bu tarz cok hıkaye var.Cool story degıldır.

K.Bakma ama burası kesinlikle

Daha önce hiç konuşmadığın bir kızla tanışmak

• Bende üniversiteye ilk geldiğim sene gelmenin heyecanıyla bi kız ayarlamak istiyordum. Yurttan bi kızı gözüme kestirdim sonra bi gün bunu kantinde uzun uzun kestim oda bana bakıp gülümsüyordu o gülümsedikce benim özgüven artıyordu. Sonra bu kantinden çıktı bende arkasından koştum çıktım tam kendi yurduna yönelmiştiki arkasından "Pardon!" dedim döndü kime diyor bu der gibi baktı ben o an heyecandan bi an duraksadim. Sonra kıza çok saçma birşey dedim "Müsaitseniz yarın gezebilir miyiz?". Insan cafeye gider miyiz felan der yada yemeğe davet eder o an bi anlık istemeden öyle çıktı ağzımdan oda "Ne alaka?" dedi. Bende tanışmak için dedim. Oda müsait değilim dedi ve dönüp gitti. O an benim moral, özgüven hepsi çöktü. Bu yüzden bu şekilde tanışmanı tavsiye etmem pek yararlı olmuyor :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tavus

Bende üniversiteye ilk geldiğim sene gelmenin heyecanıyla bi kız ayarlamak istiyordum. Yurttan bi kızı gözüme kestirdim sonra bi gün bunu kantinde uzun uzun kestim oda bana bakıp gülümsüyordu o gülümsedikce benim özgüven artıyordu. Sonra bu kantinden çıktı bende arkasından koştum çıktım tam kendi yurduna yönelmiştiki arkasından "Pardon!" dedim döndü kime diyor bu der gibi baktı ben o an heyecandan bi an duraksadim. Sonra kıza çok saçma birşey dedim "Müsaitseniz yarın gezebilir miyiz?". Insan cafeye gider miyiz felan der yada yemeğe davet eder o an bi anlık istemeden öyle çıktı ağzımdan oda "Ne alaka?" dedi. Bende tanışmak için dedim. Oda müsait değilim dedi ve dönüp gitti. O an benim moral, özgüven hepsi çöktü. Bu yüzden bu şekilde tanışmanı tavsiye etmem pek yararlı olmuyor :))

Bende tanısmak için 2 haftadır üzerine planlar kurdugum kızı şans eseri D&R'de sevgilisinle görünce yıkılmıstım. Neden gittim ki oraya,neden gördüm ki onları. O olaydan sonra,hoslandıgım her kızın sevgilisi çıktı. Geçenlerde kurstan bir kıza yazdım onun da sevgilisi çıktı. Ya ben bahtsız bedeviyim ya da bir yerlerde bedavaya kız dagıtıyolar.

• quote:

Bende üniversiteye ilk geldiğim sene gelmenin heyecanıyla bi kız ayarlamak istiyordum. Yurttan bi kızı gözüme kestirdim sonra bi gün bunu kantinde uzun uzun kestim oda bana bakıp gülümsüyordu o gülümsedikce benim özgüven artıyordu. Sonra bu kantinden çıktı bende arkasından koştum çıktım tam kendi yurduna yönelmiştiki arkasından "Pardon!" dedim döndü kime diyor bu der gibi baktı ben o an heyecandan bi an duraksadim. Sonra kıza çok saçma birşey dedim "Müsaitseniz yarın gezebilir miyiz?". Insan cafeye gider miyiz felan der yada yemeğe davet eder o an bi anlık istemeden öyle çıktı ağzımdan oda "Ne alaka?" dedi. Bende tanışmak için dedim. Oda müsait değilim dedi ve dönüp gitti. O an benim moral, özgüven hepsi çöktü. Bu yüzden bu şekilde tanışmanı tavsiye etmem pek yararlı olmuyor :))

Bu konusmadan sonra kiza hic yaklasmadin mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hanım keleşi getir

quote:

Bu konusmadan sonra kiza hic yaklasmadin mi ?

Konuşamadım çünkü böyle birşeyi ilk defa yapmıştım ve tekrar kızın karşısına çıkmaktan korktum. Cesaretimi o gün kaybettim sonra da toparlayamadım. Işin garip tarafıda ne biliyor musunuz? Sonradan öğrendim ki kız hem memleketlim hemde çok yakın bi arkadaşımın alt komşusuymuş :))

• Kızlar tuhaf varlıklardır. Bakışırsınız, gülümser falan ama sonra kafaya tanışmayı koyarsınız. Bir bakarsın kızın sevgilisi var. Madem sevgilin var ne diye bakiyor gülümsüyorsun bir erkege.

Benim de yakın zamanda başımdan böyle bir olay geçti. Okula gitmek için otobüse bindiğimde haftada 2 gün bir kizla karşılaşıyorum. Normalde bir kıza baktığımda o bana bakmıyorsa ikinciye dönüp bakmam. Ne olursa o ilk bakışmada olur diye düşünüyordum. Neyse bir gün kizin yanindan biri kalkti ve indi otobüsten. Kizin yanina oturdum ama muhabbet yok. Otobüste de oyle tanimadığın biriyle sohbet açılması kolay değil. Çünkü karşındakinin sevgilisinin olup olmadiğini bilmiyorsun. Bir gun iki gun derken bu her karsilastigimizda otobuste benim ona gore daha arka tarafta olmama ragmen donup bana bakiyordu sık sık.

En son iki hafta once okula giderken en arka koltuga oturdum. Sol ön caprazimda o kiz vardi. Elinde telefonla mesajlasiyordu. Ekrana bakayim dedim gozum sadece mesajin kime atildigi kisimdaydi. Tahmin edebileceginiz gibi "Askimmm" :)

Ee haliyle ben gidip buna tanismak istiyorum deseydim reddi yiyecektik. Bir bakima iyi oldu. Ama o kadar da bakilmaz yani. Sonuc olarak bu isler zor yani tanimadigin biriyle tanismak isi ilerletmek. İsin ucunda sevgilisi var mi yok mu gercegi insanin ozguvenini elinden aliyor.

O yuzden ortak arkadas ya da en yakin arkasindan kiz hakkinda bilgi almak ve ondan sonra kiza acilmak sart. Kizlar garip ya, erkeklere derler ama kendileri de erkekleri suzer durur sevgilisi oldugu halde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acgforth
    Kızlar tuhaf varlıklardır. Bakışırsınız, gülümser falan ama sonra kafaya tanışmayı koyarsınız. Bir bakarsın kızın sevgilisi var. Madem sevgilin var ne diye bakiyor gülümsüyorsun bir erkege.

Benim de yakın zamanda başımdan böyle bir olay geçti. Okula gitmek için otobüse bindiğimde haftada 2 gün bir kizla karşılaşıyorum. Normalde bir kıza baktığımda o bana bakmıyorsa ikinciye dönüp bakmam. Ne olursa o ilk bakışmada olur diye düşünüyordum. Neyse bir gün kizin yanindan biri kalkti ve indi otobüsten. Kizin yanina oturdum ama muhabbet yok. Otobüste de oyle tanimadığın biriyle sohbet açılması kolay değil. Çünkü karşındakinin sevgilisinin olup olmadiğini bilmiyorsun. Bir gun iki gun derken bu her karsilastigimizda otobuste benim ona gore daha arka tarafta olmama ragmen donup bana bakiyordu sık sık.

En son iki hafta once okula giderken en arka koltuga oturdum. Sol ön caprazimda o kiz vardi. Elinde telefonla mesajlasiyordu. Ekrana bakayim dedim gozum sadece mesajin kime atildigi kisimdaydi. Tahmin edebileceginiz gibi "Askimmm" :)

Ee haliyle ben gidip buna tanismak istiyorum deseydim reddi yiyecektik. Bir bakima iyi oldu. Ama o kadar da bakilmaz yani. Sonuc olarak bu isler zor yani tanimadigin biriyle tanismak isi ilerletmek. İsin ucunda sevgilisi var mi yok mu gercegi insanin ozguvenini elinden aliyor.

O yuzden ortak arkadas ya da en yakin arkasindan kiz hakkinda bilgi almak ve ondan sonra kiza acilmak sart. Kizlar garip ya, erkeklere derler ama kendileri de erkekleri suzer durur sevgilisi oldugu halde.

Hocam kızlar böyle işte, sevgilisi bile olsa her zaman yedek arayışı içinde oluyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: snowor

quote:

Orijinalden alıntı: Acgforth
    Kızlar tuhaf varlıklardır. Bakışırsınız, gülümser falan ama sonra kafaya tanışmayı koyarsınız. Bir bakarsın kızın sevgilisi var. Madem sevgilin var ne diye bakiyor gülümsüyorsun bir erkege.

Hocam kızlar böyle işte, sevgilisi bile olsa her zaman yedek arayışı içinde oluyorlar

Alıntıları Göster
    Ama aynisini biz yapsak hemen naza gelirler somurturlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: hanım keleşi getir

Ama aynisini biz yapsak hemen naza gelirler somurturlar...

Alıntıları Göster
    Fazla abd filmi izlemeyin yada inanmayın oranın kültürüyle bizimkinin alakası yok orada insanlar biraz daha rahat bir arkadaşın dediği gibi tanımadığınız sadece dış görünüşünü beğendiğiniz birisi için vaktinizi boşa harcamayın bir kızı bir kaç gün üstü üste görünce hemen aşık olmayın varsa sevgilisi olan arkadaşınız onun sevgilisinin illaki bir tane arkadaşı vardır oda olmadı bir akrabası vardır çok ihtiyacınız varsa bu arkadaşınızın ortamına girip ondan yardım isteyin yoksa otobüste bulduğun kızla illişkin bidiğiniz durakta başlar indiğiniz durakta biter

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.