Şimdi Ara

Daha önce diyet yapan bi gelsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Diyet yapmaya karar verdim fakat diyet listelerinin hepsi benim ve benim gibi bir çok çalışanın günlük hayatta uygulayamayacağı listeler. Bu listeler sadece 7 24 evde oturan hanımlar için yapılmış galiba. Yaw öyle yemeğine gitmiş haşlanmış patlıcan tavuk kızartması karpuz dilimi gibi şeyler yazmış. Ya arkadaşlar ben sanayide çalışan bir insanım oranın kendi mutfağı var ordan yemek çıkıyorda ben ordan yemiyeceğim fakat fabrikada günün ortasında ben bu yemekleri nasıl tedarik ediceğim? Gitmiş süslü püslü yiyecekler yazmış. Yok ejderha d*şşağı suyu yok eşşek burnu kızartması. Bu diyetler ya bizim gibi çalışanlara uygun değil yada zengin işi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de diyete girdim. bilmiyorum ne kadar sağlıklıdır ama benim formülüm basit;

günlük kalori ihtiyacını bul internette bir sürü site var benimki 1,6k-2k

bir de şunu biliyorum; 8000 kalori deficit 1 kilo kaybına denk geliyor. yani her gün 1000 kalori eksik alırsam 8 günde 1 kilo vereceğim.

benim hesaplamam bu kadar. günde 600-1k kalori yemeye çalışıyorum yediğimde de protein ağırlıklı yemekleri yemeye çalışıyorum bu kadar. şimdilik güzel kilo veriyorum.

ha 1000 kalori deficit çok fazla gelebilir sen çalışıyorsun 500 kalori yaparsın onu tamamdır ayda 2 kilo işte temiz.

diğer bi taktik eğer kalori falan hiç uğraşmak istemiyorsan; çok basit, aç dolaş. bu kadar. çok acıkırsan protein ağırlıklı yemekler ye, yediğinde de az ye. easy peasy lemon squeezy. ha sağlıklı olur mu olmaz mı bilemem ama verirsin kilo xd başlangıçta böyle veriyordum. yaklaşık 1 aydır diyetteyim bayağı zayıfladım karın kasları yavaştan belli olmaya başladı. spor da yapıyorum tabi aynı zamanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old Mac New Clip -- 22 Ağustos 2021; 19:53:43 >

• Kalori sayma uygulaması indirip sınırı en aza getirdim, uygulama bana günlük 1106 kalori sınır verdi. Sonra bu sınırı geçmedikçe istediğimi yedim. Mesela yaş pasta dilimi yedim ama kalorisi atıyorum 800 kalori olduğundan günün geri kalanında anca bir veya iki tane domates yiyebildim. Böyle 4 ayda 20 kilo verdim, 95'ten 75'e düştüm. Ama sonra yapacak bir şey olmadığından 1.5 ayda yeniden canım sıkıldıkça yemek yedim ve eski kilolarımı aldım. Aradan 1 yıl geçti, hala sıkıldıkça yiyorum, bu sefer rekor kırıp 97 oldum.

Ha ama ben bunu yaparken korona yeni başlamıştı, o yüzden 4 ay boyunca evden neredeyse hiç çıkmadım. Bunu yaparken insanın enerjisi çok düşüyor. Böyle kilo verirken yağ erirken kas da eriyecek. İşe gitmen gerekiyorsa bunun yerine kalori limitini daha yüksek tut, hedefi 1-2 yıl arasına koy, ve spor yap. Ben spor yapmadım, yattım. Evde yürürken bile başım dönüyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: _giray_

Kalori sayma uygulaması indirip sınırı en aza getirdim, uygulama bana günlük 1106 kalori sınır verdi. Sonra bu sınırı geçmedikçe istediğimi yedim. Mesela yaş pasta dilimi yedim ama kalorisi atıyorum 800 kalori olduğundan günün geri kalanında anca bir veya iki tane domates yiyebildim. Böyle 4 ayda 20 kilo verdim, 95'ten 75'e düştüm. Ama sonra yapacak bir şey olmadığından 1.5 ayda yeniden canım sıkıldıkça yemek yedim ve eski kilolarımı aldım. Aradan 1 yıl geçti, hala sıkıldıkça yiyorum, bu sefer rekor kırıp 97 oldum.

Ha ama ben bunu yaparken korona yeni başlamıştı, o yüzden 4 ay boyunca evden neredeyse hiç çıkmadım. Bunu yaparken insanın enerjisi çok düşüyor. Böyle kilo verirken yağ erirken kas da eriyecek. İşe gitmen gerekiyorsa bunun yerine kalori limitini daha yüksek tut, hedefi 1-2 yıl arasına koy, ve spor yap. Ben spor yapmadım, yattım. Evde yürürken bile başım dönüyordu.

Uygulama adı verirmisiniz hocam. Sağolun bilgiler için bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

ben de diyete girdim. bilmiyorum ne kadar sağlıklıdır ama benim formülüm basit;

günlük kalori ihtiyacını bul internette bir sürü site var benimki 1,6k-2k

bir de şunu biliyorum; 8000 kalori deficit 1 kilo kaybına denk geliyor. yani her gün 1000 kalori eksik alırsam 8 günde 1 kilo vereceğim.

benim hesaplamam bu kadar. günde 600-1k kalori yemeye çalışıyorum yediğimde de protein ağırlıklı yemekleri yemeye çalışıyorum bu kadar. şimdilik güzel kilo veriyorum.

ha 1000 kalori deficit çok fazla gelebilir sen çalışıyorsun 500 kalori yaparsın onu tamamdır ayda 2 kilo işte temiz.

diğer bi taktik eğer kalori falan hiç uğraşmak istemiyorsan; çok basit, aç dolaş. bu kadar. çok acıkırsan protein ağırlıklı yemekler ye, yediğinde de az ye. easy peasy lemon squeezy. ha sağlıklı olur mu olmaz mı bilemem ama verirsin kilo xd başlangıçta böyle veriyordum. yaklaşık 1 aydır diyetteyim bayağı zayıfladım karın kasları yavaştan belli olmaya başladı. spor da yapıyorum tabi aynı zamanda

Site önerebilirmisiniz hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hernos2

Site önerebilirmisiniz hocam?

Alıntıları Göster

ben buradan baktım

https://www.calculator.net/bmr-calculator.html

Basal Metabolic Rate (BMR) yani bazal metabolizma hızı, nötr sıcaklıkta hiçbir şey yapmıyorken ki metabolizma hızındır. oraya yaşını boyunu kilo gir hesaplaya bas sağda çıkarıyor. yaptığın egzersize göre ihtiyacın olan kalori yükseliyor tabi altında onu gösteriyor. ona göre günlük kalori alımını ayarla. 8000 kalori eksikliği 1 kilo yapıyor.her gün 1000 kalori eksik al 8 günde 1 kilo verirsin. ama her gün 1000 kalori eksikliği fazla gelebilir özellikle çalıştığın için kötü hissedebilirsin sen 500 yap ayda 2 kiloya denk geliyor işte neredeyse. on numara kilo verirsin.

• Peki yediğim besinlerin kalorisini nasıl bilicem hocam? Ev yemeklerinden komple vazgeçip kendi diyet listemimi yapmam lazım? Siz nasıl yapıyorsunuz günlük listenizi?

• quote:

Peki yediğim besinlerin kalorisini nasıl bilicem hocam? Ev yemeklerinden komple vazgeçip kendi diyet listemimi yapmam lazım? Siz nasıl yapıyorsunuz günlük listenizi?

marketlerden falan bir şey aldığında kalorisi arkasında yazıyor onlara bakarsın.

dediğin gibi sanayide yemekçilerde falan yerken de dikkat etmen gereken şey, protein ağırlıklı yemekleri tercih etmen ve az yemen bu kadar. yani günlerini yarı aç dolaşman gerekiyor ona göre ayarla kendini. kalori saymana gerek yok herkes kendini biliyor zaten.

bu arada tekrar belirtmek istiyorum ben uzman falan değilim bu benim yaptığım, ve benim için işe yarayan bir şey. sağlık sorunum falan olmadı hiç şimdiye dek. yine de belirteyim istedim sonra bişe olur başıma kalma xd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old Mac New Clip -- 22 Ağustos 2021; 21:54:41 >

• Hocam sanayide yemek hayal oldu ozamam çünkü sanayide bol yağlı patlıcanlı musakka kebap ve benzeri yağlı yemekler çıkıyor 😂😁

• Zamanında 40-50 kilo vermiş biri olarak sadece kalori hesaplaması yaparak başarmıştım.

Amacının diyet değil rejim olduğunu anlıyorum yazından. Diyet sağlıklı beslenme, kilonu koruma üzerine bir şey. Rejim ise kilo verme amaçlı yapılır. Günlük harcadığın kaloriden 300 kalori az bile yesen kilo vermeye başlarsın. Ne yediğin önemli değil. İstersen baklava ye. Ama baklava yersen mesela kalori değeri çok yüksek olduğu için daha doyurucu bir şey yemek varken boşuna kalori almış olursun. Olay bundan ibaret. O yüzden rejim listelerine daha az kalorili ve sağlıklı şeyler koymaya çalışıyorlar.

Zaten vücudunun hiçbir şey yapmadan harcadığı bir enerji miktarı var. Buna bazal metabolizma diyoruz. Onu hesapla. Bir de gün içinde çalıştığın için harcadığın kalori miktarı var. Sanayide hiç çalışmadığım için tam kestiremesem de en az 800-900 kalori yaktığını tahmin ediyorum. İşte toplam yaktığın kaloriden azını yersen kilo vermeye başlarsın. Çok kalorili ve doyurucu olmayan şeyleri tüketmemeye çalış. Kola vs. içme mesela. Onun haricinde pilavmış, etmiş tüketebilirsin.

Anlayacağın taktik kısaca şu: Toplam harcadığın kaloriden az kalori tüket. Çok azını tüketme çünkü baş dönmeleri falan başlar sanayide çalıştığın için. Bir şey yerken yediğin şeyin aşağı yukarı kaç kalori olduğunu internet üzerinden hesapla. Mesela 1 tabak pilav kaç kalori yazarsan şak çıkar zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 22 Ağustos 2021; 22:5:12 >

• quote:

Hocam sanayide yemek hayal oldu ozamam çünkü sanayide bol yağlı patlıcanlı musakka kebap ve benzeri yağlı yemekler çıkıyor 😂😁

birden fazla yemek çeşidi sunuyorlar kanka oralardan çek işte uygun olanı. protein ağırlıklı yemeye çalış o kadar. baktın o gün olmadı hiçbir şekilde o zaman sırf pilav ye ama ne yersen ye az ye.

edit: bu arada üstteki arkadaş sanayiyi pek bilmiyorum 800-900 kalori dedi ama ben iyi kötü biliyorum 500 kalori civarıdır fazladan harcadığın muhtemelen. ama tabi yaptığın işi söylersen daha isabetli bir şeyler söyleyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Old Mac New Clip -- 22 Ağustos 2021; 22:6:1 >
  • hernos2 kullanıcısına yanıt

Google Play'da Lose It yazınca çıkan uygulamayı kullandım. Yemekleri Türkçe yazınca da çıkıyor ama bazen çıkmayınca İngilizce yazmak gerekebiliyor.

• Ben ozaman normal yemek hiç yemiyim sabah 2 dilim kepek ekmek öğlen 1 dilim elma yada başka bir meyve akşamda tavuk haşlaması yiyim en iyisi. Çünkü işyerinde sunulan yemeklerin çoğu yağlı ve kalorili.İş yükü konusuna gelirsek fazla ağır bir iş yükü yok. Evdede egzersiz yaparım yarım saat olur biter.

• quote:

Ben ozaman normal yemek hiç yemiyim sabah 2 dilim kepek ekmek öğlen 1 dilim elma yada başka bir meyve akşamda tavuk haşlaması yiyim en iyisi. Çünkü işyerinde sunulan yemeklerin çoğu yağlı ve kalorili.İş yükü konusuna gelirsek fazla ağır bir iş yükü yok. Evdede egzersiz yaparım yarım saat olur biter.

tavuk haşlamasından kastın ne bilmiyorum ama bahsettiğin yemekler çok az. sağlıklı olmaz o şekilde biraz daha fazla yemen lazım. bak git bime. oradan nugget, sandviçelr falan geldi onlara bak. yani biraz proteinli bir şeyler bak ton balığına (ki ton balığı çok yemek zararlıdıf haftada birkaç kereden fazla yeme bence). falan bakın işte arkalarında kalori de yazar pek bahalı da değiller. evde ekmek kombinasyonuyla yaparsın bir şeyler. akşamları tavuk yersin. domates salatalık çok şekerli olmayan birkaç meyve de al. kalorini ayarla bu şekilde işte. hepten aç kalmak doğru değil. çok fazla kas da kaybedersin o şekilde ve neticede skinny fat olursun yine kilo (yağ) vermen gerekir.

• quote:

Ben ozaman normal yemek hiç yemiyim sabah 2 dilim kepek ekmek öğlen 1 dilim elma yada başka bir meyve akşamda tavuk haşlaması yiyim en iyisi. Çünkü işyerinde sunulan yemeklerin çoğu yağlı ve kalorili.İş yükü konusuna gelirsek fazla ağır bir iş yükü yok. Evdede egzersiz yaparım yarım saat olur biter.

nasıl gidiyor konu sahibi bey

• quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

nasıl gidiyor konu sahibi bey

Alıntıları Göster

Fabrika yemekhanesinde çıkan bütün patlıcan musakka köfte kızartma tavuk çöp şiş ne çıkıyorsa yiyorum hocam O kadar insan yanımda yiyince dayanamıyorumDaha önce diyet yapan bi gelsin 

Ama artık plan yapıcam sadece çorba ufak ekmek o kadar belki öyle zayıflarım

• intermittent fasting

• hernos2 kullanıcısına yanıt

nası gidiyo kız

• şu anki beslenmeniz nasıl?

• 15 kilo verdim arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.