Şimdi Ara

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572 (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
43
Favori
61.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    atınki kullanıcısına yanıt
    Benim ayarım gpedit.msc üzerindendi ve normalde ayda sadece 1 adet kalite güncellemesi alıyordum.

Şimdi ayarı değiştirip test ettim bana da en son yayınlanan güncelleştirme gelmedi.

gpedit.msc ile yaptığım ayar.
    Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

Gelişmiş seçenekler bölümünden yaptığım ayar
    Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 1 Aralık 2018; 19:40:58 >

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Teyit için teşekkürler hocam. Kusura bakmayın, uğraştırmış oldum biraz. Demekki genel bir problem var yine. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atınki kullanıcısına yanıt
    RS5'deki haltları yemeye kararlı sürümlerde de yemeye başladılar sanırım. Mühendislere maaş mı vermiyorlar, nedir? :) Umarım bu tür problemleri kökten çözerler de her yeni güncellemede korku dolu "acaba?" sorusundan kurtuluruz. :)

• hocam ayardakini devre dışı bırakıp grup ilkesinden denemek istedim. ayarları yaptım denetle dediğimde 1803 indirmeye başladı.

daha sonra yeniden başlatım update dosyalarını temizledim ama şu an update ayarlarında gün seçtiğim kısım yok oldu.

sadece semi annual kanalına geçiş kısmı var gğn ayarı gözükmüyo.

çözümünü biliyor musunuz?

edit: gpesit ten ayarları değiştirdiğimde ayarlardaki seçim kısımları pasif hale gelmedi (soluk gri)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atınki -- 1 Aralık 2018; 23:38:26 >
  • atınki kullanıcısına yanıt
    gpedit.msc'den ayarları değiştirince hemen Windows Update gelişmiş seçenekler bölümündeki ayarlar değişmiş olarak gözükmüyor. Güncelleştirmeleri denetle butonuna basmak gerekiyor.
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    Bu dediğinizi biliyordum zaten. Denetleye bastım yine gözükmedi üstüne 1803 geldi ve gün kısmı yok oldu.

Gün kısmını tekrar nası getirebilirim biliyor musunuz?

edit: Şu anda gün kısmını tekrar bi şekilde getirmeyi başardım. Yarı yıllık kanal ve 275 gün seçili olmasına rağmen güncellemeleri denetle dediğimde 1803'ü buluyor hocam. Başınıza geldi mi hiç?

Daha öncede başıma gelmişti veçözememiştim genelde SoftwareDistribution klasörünü sildikten sonra denetle dediğimde bulmaya başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atınki -- 2 Aralık 2018; 2:41:29 >
  • 14 Ekim 2018 de sıfır kurulum olarak kurduğum ve yarıyıllık+365 gün erteleme koyduğum windowsu 1709 um an itibari ile 1803 e geçmiş.Windows ne ayak anlamadım ?@MRT_
  • Petegrus kullanıcısına yanıt
    1709 sürümünü yükledikten sonra aşağıdaki güncelleştirmeyi yüklemeyin.

KB4134661
    https://support.microsoft.com/en-us/help/4134661/provides-a-notification-of-an-improved-privacy-experience-on-upgrade-t

Bu güncelleştirme Update Assistant programını sisteme yüklüyor ve program görev zamanlayıcısına kendini ekliyor.

Bilgisayarı her açıp kapatmada program görev zamanlayıcısından kendini tetikleyip tekrar tekrar devreye sokuyor.

Update Assistant'ı silsen bile görev zamanlayıcısındaki görev ile kendini otomatik olarak tekrar yüklüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 3 Aralık 2018; 18:24:30 >

• Üstat merhaba, regedit ile kayıt defterindeki yaptığımız değişikliği nasıl geri alabilirim, teşekkür ederim....
  • DH nin azizliği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vdtkc -- 4 Aralık 2018; 18:47:9 >
  • vdtkc kullanıcısına yanıt
    Merhaba regedit'den yaptığınız değişikliği gpedit.msc'den eski ayarına getirerek geri alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 4 Aralık 2018; 19:37:29 >
  • Kardeşim kolay gelsin temiz bir windows kurmak istiyorum (1809 Build 17763.1 RTM ) sürümünü kurmayı düşünüyorum.Farklı bi sürüm için önerin varmı ? veya yeni sürüm için beklemeli miyim ? Beklersek ne kadar bekleriz ? Bu arada PC genelde Oyun için..Cevap için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

1709 sürümünü yükledikten sonra aşağıdaki güncelleştirmeyi yüklemeyin.

KB4134661
    https://support.microsoft.com/en-us/help/4134661/provides-a-notification-of-an-improved-privacy-experience-on-upgrade-t

Bu güncelleştirme Update Assistant programını sisteme yüklüyor ve program görev zamanlayıcısına kendini ekliyor.

Bilgisayarı her açıp kapatmada program görev zamanlayıcısından kendini tetikleyip tekrar tekrar devreye sokuyor.

Update Assistant'ı silsen bile görev zamanlayıcısındaki görev ile kendini otomatik olarak tekrar yüklüyor.
    Hocam burada yazdığınızı tam olarak anlayamadım. Şimdi ben 1709 sürümünü kuracağım sıfırdan. Sizin açtığınız konudan güncellenmiş halini indirip onu kuracağım. Ekstra bir şey yapmama gerek var mı ?

• 1709 sürümünü yükledikten sonra aşağıdaki konudaki Show or hide updates programı ile KB4134661 güncellemesini gizleyin.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-da-istedigimiz-guncellemeyi-secip-yukleme-veya-gizleme-ayari-nasil-yapilir--109035651
  • 1809, tahmini olarak mart ayı civarında mı SAC kanalında olacak?
  • Naneli Larry kullanıcısına yanıt
    Tahmini olarak önümüzdeki ay(Ocak ayında) SAC kanalından yayınlanır.
  • quote:

Tahmini olarak önümüzdeki ay(Ocak ayında) SAC kanalından yayınlanır.
    Hocam 1809'daki hatalar düzeldi mi yoksa dediğiniz gibi Ocak ayını mı bekleyelim ?

• Arkadaslar windows 10'da 3 sorun yasiyorum;

1- Her zaman olmasa da bazen ekran parlakligi %100 olmasina ragmen kendi kendine parlaklik azaliyor fakat deger ayni %100.

2- Klavye arka isigi yazilimsal olarak zaman ayarli kapansin istiyorum windows mobility vs bununla ilgili bolum gozukmuyor.

3- En onemlisi ise nadiren de olsa touchpad donma sorunu yasiyorum 1-2 saniye suruyor ve tekrar duzeliyor. Baska bir forum sitesinde sayfalarca tartismasi yapilmis sanirim bununla ilgili.

Laptop kullaniyorum, tum driverler kurulu windows butun guncellemeler yapilmis durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D70944242 -- 1 Ocak 2019; 17:27:14 >
  • quote:

1709 sürümünü yükledikten sonra aşağıdaki konudaki Show or hide updates programı ile KB4134661 güncellemesini gizleyin.

https://forum.donanimhaber.com/windows-10-da-istedigimiz-guncellemeyi-secip-yukleme-veya-gizleme-ayari-nasil-yapilir--109035651
    bende diyorum niye 1803 yüklemeye başladı :)
    ben yedekten 1709 geri yükleyip 1803 gizlemiştim ,şimdi ise bu dediğiniz güncellemeyi kaldırıp program ile gizleyince 365 gün verdi

doğru mu yaptım acaba ?

• C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Home mu kullanıyorsun Pro mu?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.