Şimdi Ara

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572 (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
43
Favori
61.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • W10 1607 her türlü 1709 u güncellemelerde buluyor. Tam bela. Şu an tam anlamıyla final diyebileceğimiz stablite 1607 de var. 1607 yi özellik güncellemesi almadan sabitleyebilme özelliği olmalı. reg kayıtları güncelleme gizleme yardımcıları bi yere kadar. illa çıkıyor ve yüklüyor. Büyük şirketler için bu çok önemli. Bilgi-işlem bölümlerini çok yoruyor diğer sürümler. Kalıcı bir çözümü bulunmalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhantinmaz -- 2 Şubat 2018; 0:13:13 >
  • gokhantinmaz G kullanıcısına yanıt
    Büyük şirketler için Windows 10 Enterprise 2016 LTSB sürümünü öneriyorum. Bu sürüme yükseltme güncelleştirmeleri gelmiyor.

5 Yıl Tam destek ve artı 5 yılda uzatılmış desteği bulunuyor.

Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

Yukarıdaki resimde gözüktüğü gibi;

1511 sürümünün uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 10 Nisan 2018 tarihine kadar devam ediyor.
    1607 sürümünün desteği 10 Nisan 2018 tarihinde bitiyor. Uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 09 Ekim 2018 tarihine kadar devam ediyor.
    1703 sürümünün desteği 09 Ekim 2018 tarihinde bitiyor. Uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 09 Nisan 2019 tarihine kadar devam ediyor.
    1709 sürümünün desteği 09 Nisan 2019 tarihinde bitiyor. Uzatılmış desteği Education ve Enterprise sürümleri için 08 Ekim 2019 tarihine kadar devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Şubat 2018; 12:44:12 >

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Evet çok haklısın o sürüm çok kullanışlı fakat elimizdeki enterprise lisansları ile kullanılamıyor malesef
    1607 sürümünü kullanıyorsunuz ve Özellik güncelleştirmeleri devamlı sizi rahatsız ediyor sanırım. İsterseniz bu sorunu bilgisayarınıza girip çözebilirim.
    Evet baya rahatsız ediyor. Bu işlemi ben de yapıyorum ama çok vakit alıyor. Tek makina olsa sorun değil. 120 makine var onu nasıl yapıcaz. vakit yok. hepsiyle birer birer güncelleme bulmasın diye oynayamıyorum. :)
    Makinelerden birine bakayım ve size göstereyim hepsinde ayni işlemi uygularsınız. İşlem 2 dakika sürmez.

Yada 1703 sürümünü yükleyip SAC dalına alıp 200 gün kadar ek geciktirme ekleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 2 Şubat 2018; 22:54:28 >
    Hocam merhabalar,

Sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Sorum şu ki 2 hafta boyunca sürüm 1607 kullanıyordum fakat bilgisayarı açtığımda W10 Uptade Assistant programının kendi kendine yüklenmiş olduğunu ve sürüm 1709'a güncellenmiş olduğunu gördüm. Son çare olarak windows uptade ı kapatmak çözüm olur mu?
  • Merhaba,

Şuan 1709 sürümünde misiniz? Bu sürümü kullanmak istiyorsanız Windows Update'ı kapatmanıza gerek yok. Açık kalması daha iyi olur.

1607 sürümüne tekrar geri döndüyseniz. Görev zamanlayıcısından Update Assistant'ı kapatırsanız tekrar Uptade Assistant programı kendi kendine yüklenmez ve sürüm 1709 olmaz. İsterseniz TW programı ile bilgisayarınıza girip yardımcı olabilirim.
    Şu an W10 Home 64 Bit Sürüm 1709 (16299.125) kullanıyorum daha 1607 e dönmedim. O zaman ben tekrar sürüm 1607 e dönüp Uptade Assistant programını kapatıp sorun çözülmüş olacak değil mi?
  • Windows 10 Home sürümünü kullanıyorsanız Özellik güncelleştirmesini Windows Update'de gözükmemesi için Show or Hide Updates toolu ile gizlemeniz gerekiyor.

Gizlediğiniz halde Uptade Assistant programı sürekli kendi kendine çalışıyorsa Görev zamanlayıcısından görevi devre dışı bırakmanız ve Uptade Assistant programını program ekle kaldırdan kaldırmanız gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 6 Şubat 2018; 0:31:54 >
    Hocam sorun bulundu sanırım ben zaten sizin tavsiyeniz ile 1709 özellik güncelleştirmesini kapattım ve demek ki Uptade Assistant programı arka planda kendi kendine çalışıyormuş. O zaman ben eski sürüme bir döneyim sonra da programı kapatıp size dönüt sağlayayım.
  • Tamamdır. "Ayarlar/Güncelleştirme ve güvenlik/Kurtarma" Bölümünden eski sürüme geri dönebilirsiniz.
    Hocam demeseniz az kalsın format işine girişiyordum. Peki nasıl yapıcam hocam mazur görün
  • Dediğim yoldan Kurtarma bölümünü açın orada Eski sürüme geri dön yazını göreceksiniz. O butona basın 2 dk içinde eski sürüm olarak PC yeniden açılır.

Örnek resim;
    Daha Kararlı Windows 10 Deneyimi İçin SAC Güncelleştirme Kanalını Kullanın / Build: 19041.572

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 6 Şubat 2018; 0:51:57 >

Hocam Allah razı olsun sizden iyi akşamlar. :)

Hocam burada birçok uptade assistant programı var hangilerini devre dışı bırakmam lazım.
  • Hepsini(sadece update assistanlari) sağ tıklayıp sil gitsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler hocam
    Hocam merhabalar,

Bu Update assistant programı her gün düzenli olarak çıkıyor. Bu hep böyle mi olacak?
  • TeamViewer ID ve şifre verebilir misin?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.