Şimdi Ara

[Daha iyiyim teşekkürler] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
3
Favori
3.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konuyu okumadum, popüler konulara girmiş ordan görüp sadece başlığa göre yazıyorum.

fazla takmayın gençler, bu kadar çalışıp edip üniversite kazanacaksınız ama gidince hocalar sizi okumaktan bıktıracak hale getirecekler. severek yazdığınız bölümden nefret ediyor olacaksınız. hani bu kadar genci çoğunluğunun isteyerek yazdığı bölümlerden soğutmak ayrı bir başarı.

• Zeki adam merak ettiği için değil çalışması gerektiği için çalışır. Araştırma %80 hevesle alakalı bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanka yapacak birşey Yok herkesin kafası farklı yere çalışıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Zeka-Merak ayrı şeyler. Bence bu tarz şeylere kafa yoruyorsan zeki olabilirsin. Gerçekten zekanı öğrenmek istiyorsan da ilgili bir kaç hastaneye başvurabilirsin. Ama zeki olmak, hatta dahi olmak öyle bir şey değil. Önüne konan her şeyi takır takır yapay zeka gibi 3-5 saatte çözeceksin diye bir şey yok. Einstein'ın önüne keman koyunca 2 hafta sonra üst düzey çalmaz. Zeka, ilgi alanı ile birleştiğinde ya da gerçekten bir şeyi istediğinde faydalı hale geliyor.

• Ben düşünüyorum.o zaman varım🤔

• Zeki insanlar hızlı tatmin olmak isterler ve zor tatmin olurlar, belki de zekidindir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yanlış düşünce hocam. İlk 10 bin hala kişinin kendi elinde. Liseyle vs alakası yok. Zira meslek liselerinden de derece çıktığını görüyoruz.

• barryallenn kullanıcısına yanıt

dikkat dağınıklığın var hocam o yüzden dersin başına oturamıyorsun

• Ben onu bunu bilmiyorum sadece okumak çok ama çok saçma bir eylem

• Zeki ama çalışmıyor sözü bana biraz da, zengin çocuğu olunca hiperaktif, fakir çocuğu olunca serseri denilmesi gibi geliyor. Ne yazık ki çoğu veli de hoca iyi diyon zekiymiş de acaba çalışmayı akıl edecek kadar zeki olmayabilir mi diye de sormazdı.

Önce sormanız gereken şey zekanın ne olduğu? evrimsel açıdan bakarsanız zeka dediğiniz şey doğada hayatta kalmanızı sağlayan uyum yeteneğimiz. Ama sosyal açıdan bakarsanız espiri yeteneği vs. gibi şeyleri de işin içine dahil edersiniz. Bunların yanına mühendislik gibi konulardaki matematik yeteneği falan da girince ortalık iyice karışır.

O yüzden bu konuları çok da takmayın. Şu hikayedeki horoz gibi olun. Birisi size zeki demiş veya dememiş çok da umurunuzda olmasın. Okul hayatınızda sizi yargılayıp zekanızla ilgili yorum yapacak insanların çoğu ileriki hayatlarınızda belki bir daha hiç karşılaşmayacağınız insanlar.

• çalışkan adam işini iyi yapar zeki adam fark yaratır

• hocam konuyu neden sildin, senden başkalarına da katkısı olmasını önemse biraz. sadece başlığı editlesen yeterdi aslında.

konu içeriğine yazdığın metin elindeyse konuya yeniden ekler misin?

• Silindi artık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.