Şimdi Ara

Daha gelişmiş bir ETS serisinin ETS3 ün vakti gelmedi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sıkıcı olmaya başladı. 5 Senedir aynı oyun bazı dlc falan güncelleme geliyor eyvallah ama biraz daha farklı daha güncel bir oyun istemiyor mu kimse çok sıkıcı gelmiyor mu size de?

• SCS, halen gelişmekte olan bir şirket. Rockstar gibi, Ubisoft gibi yüzlerce, binlerce çalışanı olan bir şirket değil. ETS 2'yi ancak geliştiriyor, bir de ATS var. ETS 3'ü geliştirmeye kalksa ciddi bir uğraşı gerektirecek ve ETS 2'den çok farklı olacağını da sanmıyorum. Kendileri de bunun farkındalar o yüzden ETS 2'yi geliştirmekle uğraşıyorlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • ETS3 çıkaracaklarını zannetmiyorum çıkarsada kötü olur bu sefer oyuncu kitlesi dağılacak.
    Zaten ETS2 sürekli güncellenen bir oyun ilk çıktığı gün ki gibi kalmıyor.
  • Hocam 18 wos hard truck'tan beri bu oyunu oynuyorum. Oynamadığım sürümü versiyonu cartı curtu kalmadı. İmzamdaki sistemi de sırf ETS için topladım.

Ets2'nin ilk sürümü ile güncel sürümü arasındaki fark diğer oyunlarla kıyaslarsak (örn Battlefield) zaten ets3 ayarında.

Biz ETS oyuncuları olarak ETS3'ten ne bekliyoruz, kendi dorsemiz, tırın aşınması vs vs beklentimiz SCS'nin yapay zekasının çok üstünde. Bu tarz şeyleri yavaş yavaş oyuna yedirmeye başladılar zaten (ATS'deki kaçış rampaları) ama yedirecek ekip bir BF ekibi kadar olmadığından daha en az 2 sene bekleriz

Birde şu var, Steam'den oyuncuların genel olarak kullandığı donanımları bildiklerinden ETS 3 için oyuncuların hazır olmasını da bekliyor olabilirler. Burada bahsettiğimiz her türlü yenilik = daha fazla cpu ve gpu demek.

Benim gördüğüm kadarıyla simulasyoncu kesimde genel olarak alt seviye donanım kullanıyor. (En azından TR'de) Doğal olarak birde bu yeniliklerin bu sistemlere fix edilmesi var ki SCS'nin bu konudaki başarısını (!) biliyoruz

Çatır çatır CoD:AW'yi yüksek ayarlarda oynadığım Q9300 ile ETS 2 deli gibi kasıyordu, yetmeyip sürekli BlueScreen veriyordu yani ETS 3 yarın çıkarsa muhtemelen hepimiz anca avrupalıların youtube videolarını izleyip dururuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

SCS, halen gelişmekte olan bir şirket. Rockstar gibi, Ubisoft gibi yüzlerce, binlerce çalışanı olan bir şirket değil. ETS 2'yi ancak geliştiriyor, bir de ATS var. ETS 3'ü geliştirmeye kalksa ciddi bir uğraşı gerektirecek ve ETS 2'den çok farklı olacağını da sanmıyorum. Kendileri de bunun farkındalar o yüzden ETS 2'yi geliştirmekle uğraşıyorlar.

Hocam hala buralarda mısın senin kediye ne oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Raptor.. -- 13 Haziran 2017; 22:31:28 >
  • Hocam ben seni bir yerden hatırlıyorum ama nerden bilemedimBende eskiden buralarda çok takılırdım.Belki sen bir grup falan açmıştın herhalde ordan hatırlıyorum.Ama diğer kedisi olan arkadaşı hatırlamıyorum
    Edit:Hee bu arada bu benim 3.nickİlk nick hatırlamıyorum şuan.Belki o nickimi duysan bilirsin beni.Adım Berk Can

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_CEO_- -- 14 Haziran 2017; 15:21:18 >
  • Yıllardır vazgeçemediğim tek oyun ETS 2. Kediyi emekli ettik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -_CEO_-

Hocam ben seni bir yerden hatırlıyorum ama nerden bilemedimBende eskiden buralarda çok takılırdım.Belki sen bir grup falan açmıştın herhalde ordan hatırlıyorum.Ama diğer kedisi olan arkadaşı hatırlamıyorum
    Edit:Hee bu arada bu benim 3.nickİlk nick hatırlamıyorum şuan.Belki o nickimi duysan bilirsin beni.Adım Berk Can

Doğrudur hocam. Uzun zamandır yoktum. Kışın ETS'nin tadı çıkmıyor. Zamanında Nezih Şoförler Kulübü'müz vardı. Hatta geri canlandıralım kulübü steam neydi hocam belki ordan hatırlarım

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Yıllardır vazgeçemediğim tek oyun ETS 2. Kediyi emekli ettik.

Ets öyle bi bulaştınmı bağımlılık yapıyo zamanında vice city filan vardı, hepsi unutuldu ama ets'ye devam

Kedisiz olmamış hocam. Biz seni kediyle tanıdık

• Aynen usta hatırladım şimdi Nezih Şoförler Kulübünü tamamAma aktif olmayınca çıkmıştım.Uzun zamandir steamada girmiyorum haftaya gireceğim girdiğim zaman sise geri dönerim usta

• ETS 2 zaten şu anda abidik gubidik şeyler ile hala para getirmeye devam ediyor. Ayrıca şu anki oyuncu kitlesi simülasyon istemiyor. Mesela dorse dengesi ve fren gücü ayarları oyunun koyu bir simülasyon olmadığının göstergesi. Bununla birlikte arabanın yıpranması olayı yok mesela. Tüm olay görsellik üzerine kurulu. Kısa süre sonra bir yükün 60-70 bin € getirmeye başladığı zamanlar oluyor. Hele bir de şoför çalıştırırsanız para kısa zamanda sorun olmaktan çıkıyor. Hoşuna giden dorseyi al, kamyonu hoşuna gittiği gibi modifiye et, gez oyunu olmuş. E oyuncular da bunu istiyor zaten, gerçek bir simülasyon isteyen yok. Şimdi oyun oyuncuların isteğini karşılıyorken ne gerek var bir de yeni bir oyuna?

Gel gelelim çok basit şeyleri bile eklemiyorlar oyuna. Mesela ikinci el kamyon, yeni hiç bir şey gerektirmeden, sadece kodlama ile yapılabilecek bir şey. Yani eski kasa kamyonları modellemelerinden falan bahsetmiyorum, sadece oyunun başında şirkete çalışmak yerine (Baştan bize 500k kredi çıkıyor) 300-400 bin kilometrede (Ki bir kamyon için yeni sayılır aslında) kamyon satın alabileceğimiz bir imkan olmalı mesela. Yük de az para getirmeli. Ayrıca kamyonun arızası ve bakımı olmalı (Taa 2001'in King Of The Road'ında vardı o olay, o kadar zor bir şey değil yani). Ama oyunun yapısı bu değil. Oyuncuların beklentisi bunlarla uğraşmak değil.

Hatta dorse alma modu gelse, emin olun yük taşıyacak adam kalmayacak oyunda (Bilhassa MP'de), istediği dorseyi alan adam kafasına göre gezecek ama bu da ETS'nin özüne aykırı olduğu için bunla uğraşmıyorlar.

Sadece insanların istediği görselliğe yönelik DLC'ler (Jant modifiye paketi, direksiyon simidi modifiye paketi, iç mekan modifiye paketi, boyalar v.b) getiriyorlar ve insanlar bunu seviyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.