Şimdi Ara

DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI ISPARTA EĞİRDİR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
1
Favori
82.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kocaeliler baya varmıs yaa bende kocaeliden hayırdır inş...
  • Aday Nu. 71139
    Adı ve Soyadı ALİ ORAL
    Baba Adı CEVDET
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı P.Komando
    Statüsü Yedek Subay Komando
    Branşı KOL K.
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Bakım
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ KOMD. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

bu bakım sınıfı ne iş yapar bileniniz var mı?
  • ÇAĞLAR GÜRLER
    Baba Adı MEHMET
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı P.Komando
    Branşı KOL K.
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

Arkadaslar adanadan 11 inde aksam 9.30 Sec Firmasiyla gidiyorum gidenler pm atsinlar !
  • Kuvveti: Kara Kuvvetleri
    Sınıfı: P.Komando
    Statüsü: Yedek Subay Komando
    Branşı: KOL K.
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi: DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

İstanbuldan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi em17ah -- 10 Ağustos 2009; 2:36:36 >
  • Aday Nu. 86272
    Adı ve Soyadı DEHA KURAN
    Baba Adı NİYAZİ
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi DAĞ KOMD. OKL. VE EĞT. MRK. K.LIĞI EĞİRDİR ISPARTA

valla tertip,komando okulu ve ıspartanın asker ihtiyacı olarak gidiyoruz oraya sanırım.
  • Arkadaşlar çarşamba günü görüşürüz......Hepimize hayırlı olsun....GENCEBAYI UNUTMAYIN....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechanicstorm -- 10 Ağustos 2009; 10:09:19 >
  • selam devrelerimm.. bende ankaradan ısparta eğirdir dağ komando okulu uzun dönem olarak geliyorumm..hepimize hayırlı olsun
  • eğirdir çıkan arkadaşlar Allah yar5dımcınız olsun kolay değil moral bozmak istemem ama 50-60 70 km yürüyüşler travers dediğimiz bir nevi iz bulmalar 50-60 km 3 travers yaparsınız acemi si.en yokuşunuda unutmamak lazım ve oranın muhteşem lafı tecavüz kaçınılmazsa zevk almayı bileceksin ama KURTULUŞ çaresi var REFÜZE OLMAK
  • REFÜZE DEMEK KOMANDO OLAMAZ DEMEK DOKTORLAR GELİR 1 VE 2 GÜN SİZLERİ MUAYENE EDER BASURU OLAN VARSA İŞE YARIYOR NEYSE 650 KİŞİDEN 28-300 KİŞİ KALIR GERİ KALANLAR İSTANBUL YOLCUSU TRENLE İSTANBULA GİDER TUZLA PİYADE OKULUNA ORADA ASTEKLİĞE DEVAM AMA İSPARTA İLE EĞİRDİR KARŞILAŞTIRILMAZ ALİMİNYÜM TABAKLARDA TAŞ GİBİ EKMEKLE YEMEK VAR BİR DE PORSELEN TABAKLARDA 4 ÇEŞİT YEMEK VAR GERİSİNİ SİĞZ DÜŞÜNÜN ORADA RANZALARIN ALTINDEA YAZANLARI YAZAYIM
    1 ETİNİ SAT GÖTÜNÜ SAT REFÜZE OL
    2 RAMBO BURAYA GELSEYDİ REFÜZE OLURDU
    GİDECEĞİNİZ YERLER SİİRT ŞIRNAK HAKKARİ 1-2 KIBRIS ŞANSLI ZÜPPELER O KADAR TUNCELİ
  • KEŞKE BENDE ORAYA DÜŞSEYDİM. ARKADAŞLARI İMRENİYORUM
  • HAYIRLISI OLSUN NEREYE DÜŞTÜN SEN
  • RİZE
  • hepinize hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar öncelikle...
    evet zorlanacaksınız ama hayatınızda edinemeyeceğiniz tecrübeler edinip, harika dostluklar kuracaksınız... insanların rüyalarında bile görmeyeceği bir eğitim alıp, özgüveni tam insanlar olacaksınız...

323. dönem P. komando asteğmen ŞIRNAK( emekli:)
  • herkese hayırlı olsun. kısa dönem olarak çıkanlar için ekşi sözlük'e yazdıklarımı buraya da kopyalayayım..
    özellikle buraya kısa dönem çıkmak kulağa garip geliyor farkındayım, anlatalım;

sevgili türk askeri, kısa dönem komando adayı. her şeyden önce sınav sonuç sayfasında eğirdir dağ komando okulu yazısını görmenin yarattığı şoku neyseki kısa dönemmiş diyerek hafiflettiğini biliyorum. ama daha sonra sakin kafayla düşününce eğirdir'de komando olarak kısa dönemin ne işi var diye düşüneceksin. böyle düşünmekte haklısın. eğirdir dağ komando okulunda kısa dönem askerin ne işi vardır. oradaki yetkili komutanlar da böyle düşünmüş olsa gerek, kısa dönemlerin acemilik eğitimini burada vermemeye karar vermişler.

ilk gün, eğirdir'e teslim olacaksınız. burada isimlerinizin olduğu listelerin oldugu masalara gidecek ve isimlerinizi işaretlenecek. daha sonra bekleme salonu olarak sayılabilecek askeri kantine götüreleceksiniz. belli sayıda bir grup olduğunda da akşam yemeği için yemekhanelere götüreleceksiniz. ilk gecenizi eğirdir dağ komando okulunda gecirecek ve askerde ilk gece heyecanını burada yaşayacaksınız. ne olduğunu anlamaya çalışan bakışlarınız ve düşüncelerinize o gün ve o gece sizden sorumlu olan komutanlarınız açıklık getirmeye çalışacaklar ama yüzde yüz bilgi vermeyecekler. ben vereyim.

ertesi sabah, otobüsler ile ısparta merkezde yer alan iç güvenlik eğitim tatbikat merkez komutanlığına bağlı komando alayına götüreleceksiniz ve acemi eğitiminizi burada alacaksınız. eğirdir'den en azından acemi asker olarak kurtulmuş olmanın sevincini duyacaksınız belki, ama gideceğiniz yer olan komando alayı'da sonucta komando yetiştiren bir alay. ama siz komando eğitimi almayacaksınız. zaten kaç gün askerlik yapıyorsunuz da 75 gün süren komando eğitimini alasınız. acemiliğiniz 4 hafta boyunca ısparta merkezde sürecek ve bu 4 haftalık sürenin ilk haftasından son haftasına kadar her acemi askerin aldığı eğitimlerden olan, yanaşık düzen eğitimi, mekanize nişancılık, selamlama, yürüyüş eğitimleri alacaksınız, 4. haftanın sonunda da yemin töreniniz olacak. askerliğin bence en güzel kısmı olan acemilik döneminiz bitmiş olacak böylece. aileniz gelirse onlarla beraber evci iznine cıkacak, eger gelmezse hafta sonu 2 gün carsıda gecirebileceksiniz. cuma günü olan yemin töreninden sonra pazar akşam 5 de evci izni alan askerlerin de birliğe katılmasından sonra son bir yat içtiması alınacak ve ertesi sabah eğitim alanında toplanıp dağıtımlarınızın yapıldığı yerler okunacak. burda önemli olan noktayı açayım. dağıtımlar nereye olacak ?

1- acemilik yaptığınız ısparta merkez komando alayı
    2- yine ısparta merkezde yer alan 40. piyade er eğitim alayı
    3- eğirdir dağ ve komando okulu
    4- aile kantin ( bu şehir merkezinde yer alan subay astsubaya yönelik bir kantin. buraya düşen yaşadı. kamuflaj yok, bot yok, nöbet yok, svil elbise ile tamamlayacak askerliğini)
    5- orduevi
    6- poligon ( burası düşülebilecek en kötü, en sakat yer. buraya düşene allah yardım etsin)
    7- askerlik şubesi ( ortalama 25 kişi alınacak ve bu 25 kişi şu an için belli, zira askerlik şubesine dağıtımı yapılacak olan adaylar direk asal'dan seçiliyor, kamu yönetimi mezunlarının şansı yüksek )

işte bu 7 ihtimalden bir yere dağıtımınız yapılacak buraya onbaşı olarak gidecek yaklaşık 15 20 gün sonra çavuş olacaksınız. çavuşlar nöbet tutmaz genellemesi bu 7 yerde geçerli değil. sadece 40.piyade er eğitim alayı'ndaki bazı taburların bazı bölüklerinde geçerli. diğer yerler hakkında kesin bi bilgim yok ama komando alayında çavuşlar nöbet tutuyor buna eminim.

şimdi bu kadar yazdım ama elbette aklına takılan birşeyler olanlar vardır, onlar özel mesaj yolu ile ulaşabilirler.

• Adı ve Soyadı RAMAZAN ÇAKIR
    Baba Adı
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı P.Komando
    Branşı KOL K.
    Kabul Toplama Merkezi -

Tertipler İstanbuldanım.Herkese hayırlı olsun.Çarşamba görüşmek üzere.
  • bende ankaradan uzun dönem..
    çarşamba eğirdirde görüşmek üzere..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nopasaran

herkese hayırlı olsun. kısa dönem olarak çıkanlar için ekşi sözlük'e yazdıklarımı buraya da kopyalayayım..
    özellikle buraya kısa dönem çıkmak kulağa garip geliyor farkındayım, anlatalım;

sevgili türk askeri, kısa dönem komando adayı. her şeyden önce sınav sonuç sayfasında eğirdir dağ komando okulu yazısını görmenin yarattığı şoku neyseki kısa dönemmiş diyerek hafiflettiğini biliyorum. ama daha sonra sakin kafayla düşününce eğirdir'de komando olarak kısa dönemin ne işi var diye düşüneceksin. böyle düşünmekte haklısın. eğirdir dağ komando okulunda kısa dönem askerin ne işi vardır. oradaki yetkili komutanlar da böyle düşünmüş olsa gerek, kısa dönemlerin acemilik eğitimini burada vermemeye karar vermişler.

ilk gün, eğirdir'e teslim olacaksınız. burada isimlerinizin olduğu listelerin oldugu masalara gidecek ve isimlerinizi işaretlenecek. daha sonra bekleme salonu olarak sayılabilecek askeri kantine götüreleceksiniz. belli sayıda bir grup olduğunda da akşam yemeği için yemekhanelere götüreleceksiniz. ilk gecenizi eğirdir dağ komando okulunda gecirecek ve askerde ilk gece heyecanını burada yaşayacaksınız. ne olduğunu anlamaya çalışan bakışlarınız ve düşüncelerinize o gün ve o gece sizden sorumlu olan komutanlarınız açıklık getirmeye çalışacaklar ama yüzde yüz bilgi vermeyecekler. ben vereyim.

ertesi sabah, otobüsler ile ısparta merkezde yer alan iç güvenlik eğitim tatbikat merkez komutanlığına bağlı komando alayına götüreleceksiniz ve acemi eğitiminizi burada alacaksınız. eğirdir'den en azından acemi asker olarak kurtulmuş olmanın sevincini duyacaksınız belki, ama gideceğiniz yer olan komando alayı'da sonucta komando yetiştiren bir alay. ama siz komando eğitimi almayacaksınız. zaten kaç gün askerlik yapıyorsunuz da 75 gün süren komando eğitimini alasınız. acemiliğiniz 4 hafta boyunca ısparta merkezde sürecek ve bu 4 haftalık sürenin ilk haftasından son haftasına kadar her acemi askerin aldığı eğitimlerden olan, yanaşık düzen eğitimi, mekanize nişancılık, selamlama, yürüyüş eğitimleri alacaksınız, 4. haftanın sonunda da yemin töreniniz olacak. askerliğin bence en güzel kısmı olan acemilik döneminiz bitmiş olacak böylece. aileniz gelirse onlarla beraber evci iznine cıkacak, eger gelmezse hafta sonu 2 gün carsıda gecirebileceksiniz. cuma günü olan yemin töreninden sonra pazar akşam 5 de evci izni alan askerlerin de birliğe katılmasından sonra son bir yat içtiması alınacak ve ertesi sabah eğitim alanında toplanıp dağıtımlarınızın yapıldığı yerler okunacak. burda önemli olan noktayı açayım. dağıtımlar nereye olacak ?

1- acemilik yaptığınız ısparta merkez komando alayı
    2- yine ısparta merkezde yer alan 40. piyade er eğitim alayı
    3- eğirdir dağ ve komando okulu
    4- aile kantin ( bu şehir merkezinde yer alan subay astsubaya yönelik bir kantin. buraya düşen yaşadı. kamuflaj yok, bot yok, nöbet yok, svil elbise ile tamamlayacak askerliğini)
    5- orduevi
    6- poligon ( burası düşülebilecek en kötü, en sakat yer. buraya düşene allah yardım etsin)
    7- askerlik şubesi ( ortalama 25 kişi alınacak ve bu 25 kişi şu an için belli, zira askerlik şubesine dağıtımı yapılacak olan adaylar direk asal'dan seçiliyor, kamu yönetimi mezunlarının şansı yüksek )

işte bu 7 ihtimalden bir yere dağıtımınız yapılacak buraya onbaşı olarak gidecek yaklaşık 15 20 gün sonra çavuş olacaksınız. çavuşlar nöbet tutmaz genellemesi bu 7 yerde geçerli değil. sadece 40.piyade er eğitim alayı'ndaki bazı taburların bazı bölüklerinde geçerli. diğer yerler hakkında kesin bi bilgim yok ama komando alayında çavuşlar nöbet tutuyor buna eminim.

şimdi bu kadar yazdım ama elbette aklına takılan birşeyler olanlar vardır, onlar özel mesaj yolu ile ulaşabilirler.

cok guzel acıklama içime su serptin
    inşallah bu dediklerin bakım sınıfı olanlar içinde gecerlidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasit68 -- 10 Ağustos 2009; 15:02:45 >

• ARKADASLAR ADANADAN GİDECEKLER MESAJ ATSİN VEYA EKLESİN OTOGARDAN BERABER GİDELİM caglar123@hotmail.com
  • Aday Nu. 12643
    Adı ve Soyadı MUSTAFA BAKIR
    Baba Adı YUSUF
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı P.Komando
    Branşı KOL K.
    Kabul Toplama Merkezi -
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.