Şimdi Ara

Daf mı Scania mı? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
232
Cevap
0
Favori
206.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TuranmeRt038

quote:

Orijinalden alıntı: AnormaL_ÜyE

Kamyonda Scania Tek ama TIRda Helede Yenı kasa DAFlarla sıdık yarıstıramaz Scanıa

KAfadan SAllama konuşuyorsunuz daha scania ya binmeden Daf ı Üstünlüyorsunuz Kayseri-İstanbul yaptık DAFlar bize yol verdi neden Scania öle tosun gibi yavaş ilerlemeyi sevmez tam bi genç arabası gibi gaza dokun gerisini scania ya bırak hiç çok yakıyo masrafı çok demeyin Bilenler bilir Vabis Tek Yeter Artık Kafadan SALLAMAYIN

Bak kardeşim laf yarıştırdığın adamlar o tırların kamyonların içinde her an bilmedende konuşmazlar sen gelmişsin burda babanın ağzından duyduğun lafları satıyon tamam scania güzel tır bencede öyle ama herkesin düşüncesi farklı lütfen Çocuk panayırına çevirmeyelim burayıda !!!!

• selam arkadaşlar konu ve yorumlara bakıyorumda sanki iki araçta başa baş gidiyor bende konuyla ilgili görüşlerimi yazmak istiyorum;babamın çalıştığı (eski) firma 1997 yılında 6 adet daf 95xf 480 hp superspace kabin römorklu tır almıştı bu tırlardan bir tanesini sıfır babama teslim etmişlerdi o yıldan 2008 yılına kadar sadece ve sadece babam kullanmıştı (yurtiçi taşımacılıkta) 2008 yılında firma araçları satacaklarını açıkladıklarında bizim kullandığımız araç 1.350.000 (BİRMİLYON ÜÇYÜZELLİBİN) km de motoruna bir kere bile anahtar vurulmadan ikinci sahibini bulmuştu bu olaydan sonra DAF benim favorim oldu şimdi çalıştığımız firmada ben ve babam 2006 model 124L 470 hp römorklu lüx tip yüksek kabin scania kullanıyoruz aralarında 9 yıl fark var fakat bu araçlarda SEKİZYÜZ ELLİBİN civarında bu araçlarda hiç motor arızasına girmemiş (nazar değmesin) demem o ki ikiside mükemmel yapılara sahip ikiside müthiş ve iyiler kurallar çerçevesindeki tonajları ile fazla zorlamadığınız zamanlarda yol ve hava şartlarına göre DAF 95 XF %34/35 SCANİA 124L %35/36 gibi yakıt sarfiyatı yapıyor çekişlerine gelince DAF 8 ileri (4 ağar/4 seri) SCANİA 6 İLERİ (3 ağar/3 seri) bu benim bakış açım ile scania yı rampalarda biraz hantal bırakıyor yol tutuşu ise DAF 295/80/22.5 ebatlarda lastikle yurdumuzun yollarında traktör misali ilerliyordu SCANİA ise 295/60/22.5 lastikle japon taksiler gibi yerle bir duruyor DAF ön süspansyon çift makas sistemliydi sadece arka akslar körüklüydü SCANİA ise komple körüklü kupasına kadar buda konforu müthiş bir şekilde etkiliyor izmir yollarını bilmeyen yoktur çanakçı gelenbe rampaları buralarda bile arabanın içerisinde kahve v.s. içecekleri orta motor bölümüne rahatça koyabiliyorsun DAF biraz sarsıcı arabaydı iç donanımda ise DAF'ın yatak bölümü üst sıkıcı ve dar alt tarafda koltukları yatırarak iki kişi rahat bi şekilde yatabilecek kapasitedeydi SCANİA da ise üst yatağı karşı tarafa alıp neredeyse evdeki tek kişilik baza misali yapmışlar o bölüme çıkmak için merdiven gibi özellikte eklemişler alt yatak ise DAF'ın üst yatağı ile aynı ölçülerde orta konsol bölümü DAF için ilk binenlere uçak kokpiti gibi geliyordu orta bölümde gizli masa gibi özellikleri vardı fakat SCANİA'da bunların yerine bütün düğme ve aparatlar sürücü bölümüne bakıyor dorse ve imdat firenini torpido üzerine koymaları orta bölümde rahat hareket etmeyi sağlıyor bu kadar açıklama yeterli sanırım sonuç olarak DAF=performans/yakıt/çekiş SCANİA=/gösteriş/konfor (yeni modelleri için birşey diyemeyeceğim kullandığım ve bildiklerimi yazdım) herkese teşekkürler....

• karşılaştırmanın hiç bir anlamı yok biri scania biri daf scania konforlu ve çok uzun ömürlü bir araç dafsa evet sağlam ama hiç bir zaman scania kadar değil şantiyeye gelmez uzun yolda ferah ferah gidiceksin o zaman daf scaniadan daha ekonomik bildiğim kadarıyla ama kimse beni küstah olarak almasın ben sadece bilgimi söledim akside olabilir ama dafın görünüşüde pek hoşuma gitmiyor scania çok yakışıklı bir araç ayrıca çok karşılaştırmayada gerek yok ikiside aynı parayı kazandırır 5 kuruş fazla az paranızı kazandırsında 2 km hızlı rampa sarıyo diye kimsenin ekmek teknesine laf etmenin hiç bir anlamı yok
  • arkadaşım kimsenin ekmek teknesine laf ettiğimz yok bizde 11 sene daf tan ekmek yedik şimdide scania yediriyor sadece ikisinin arasında olan benim gördüğüm farkları yazdım .....
  • zaten sana laf eden yok ki yanlış anlıyıp sonra gelip bana laf etme düzgünce oku kimseye laf ettiğim yok bende aralarında gördüğüm farkları yazdım fark ettiysen senlik bişey yok ortada ayrıca ben senin düşüncelerine saygı duyuyorum ve katılıyorum sadece scanianın rampada hantal kaldığı konusunda hatan olduğunu düşünüyorum 124l ler nasıl bilemem ama r serisi çekiş konusunda çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMeyon_hastası -- 10 Haziran 2010; 12:06:26 >
  • kusura bakma arkadaşım yanlış anlaşılma olmuş ..... pardon .
  • önemli değil olur böyle şeyler allah kazasız belasız yollar versin kolay gelsin
  •  Daf mı Scania mı?

Buyurun size R500 v8
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEST_OF_THE_BUCAK

quote:

Orijinalden alıntı: TuranmeRt038

quote:

Kamyonda Scania Tek ama TIRda Helede Yenı kasa DAFlarla sıdık yarıstıramaz Scanıa

KAfadan SAllama konuşuyorsunuz daha scania ya binmeden Daf ı Üstünlüyorsunuz Kayseri-İstanbul yaptık DAFlar bize yol verdi neden Scania öle tosun gibi yavaş ilerlemeyi sevmez tam bi genç arabası gibi gaza dokun gerisini scania ya bırak hiç çok yakıyo masrafı çok demeyin Bilenler bilir Vabis Tek Yeter Artık Kafadan SALLAMAYIN

Bak kardeşim laf yarıştırdığın adamlar o tırların kamyonların içinde her an bilmedende konuşmazlar sen gelmişsin burda babanın ağzından duyduğun lafları satıyon tamam scania güzel tır bencede öyle ama herkesin düşüncesi farklı lütfen Çocuk panayırına çevirmeyelim burayıda !!!!

EğeR benim KonuŞtukLarım Çocuk panayırı konusuySa yukarılara bak görürsün kim panayıra çeviriyor ben babamın ağzından duyduklarımı da söylüyorum gördüklerimi de
    DaF gerisi Laf diyenLeri de gördük yoldaki dafLarı da Scania performanstan konfordan ödün vermiyor..Kayseri-İstanbuL yaPtığımızda da anLadım......Araba Scania Gerisi Anya KOnya...

•  Daf mı Scania mı?

Yaksada kaçsada konforda da yolda da KRAL SCANIA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onthelastway -- 9 Temmuz 2010; 10:32:46 >
  • tabikide scanıa yani[simage][/simage]
    [simage][/simage]
  • Babam bir çok firmada çalışmış bir tır şoförüdür fakat İlçe firması vardı eskiden battı sanırım, Scania'ları vardı babam onlara bitiyordu o zamandan beridir DAF, Volvo kullandı fakat hiç biri yerini tutmuyormuş öyle dedi.
  • İlçe nakliyattan bahsediyorsan duruyor deprem dedenin ilçe nakliyat orda çalışmak çok sabır ister çok gıcık bir genel müdürleri ve araç kordinatörleri var topline yada highline zaten onların scaniaları doğal olarak yerini tutmaz hiç bir araç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMeyon_hastası -- 13 Temmuz 2010; 10:50:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eticet06

arkadaslar sole soleyım bende sıze ıkı aracada bındım scanıa nın bır cok modelını de kullandım bılen bılır vabis :)scanıa bu konuda lıder markadır en onemlı ozellıgıde saglamlıktır ısvec malı bır arac olup orneklersem mesela sıze scanıa baska bır fırmaya parca urettırmez mercedes vb araclar oledır
    mercedesın bır yerı baska bır ulkede baska bır parcası baska ulkededır ama vabisde bu olay yoktur ıkıncısı ısvec celıgı ıle unludur scanıa da saglamlıgını burdan alır artı ek bır not dusmek gerekırse volvo da ısvec malıdır ama volvo devlet malıdır scanıa ırızar ve saab sahısdır bence scanıa arkadaslar otesı yghdur :)

Aynen usTa Scaniada tek geçerim Daf İle kyaslamayn
  • quote:

Orijinalden alıntı: seco 34

Böyle Bir Soruya Gerek Yok ;) Scania!!! Bilen Bilir Bu İsveç Kralını ;)

Aynen Seco :) Vabisler ve R620 fLn senin sürdüğün araç gibi .D Scania da tek geçerim ama deseniz ki Man mı DaF mı O zaman konu anLamLı olurDu tüm tırcıların Göz bebeği Scania..
  • quote:

Scanıa Sı oLan var mı burada ya alah Askına sabahtan berı Sıze bı soru soruyorum bana teorık bılgıler yazıyorsunuz bırader Daf cf 80 Le gıdersen yuzde 25 le 261 00km hız uzerınde gıdersen yuzde 27 30 yakıyor bana scanıası gercekden oLupda ne yakdıgını SOlıyebılecek var mı Bırde kucuk lastık ebat olan var mı scanıa modellerınde ben yollarda hıc gormedım

Şu bir gerçek ki Scania Daf'a göre çok yakıyor Devirli kullanmak önemli o da zor bir şey

Martaş ta vaRdı galiba bilmiyorum ama

ha bu arada rampada iveco eurotech tokatladı r420 yi seçim sizin ama Scania nın yeri başka
  • quote:

Kaç kere direksiyon başına geçtin?***

ben şöför değilim ama şöfrlerin hepsi Scania der kime sorarsan sor sidik yarıştıramazmş
  • Scania ama ne yaptığınıza bağlı yakıttan tasarruf istiyorsanız o konuda daf daha iyi ama scania performans konfor güç yetkili servis konuusnda daftan daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMeyon_hastası -- 17 Temmuz 2010; 11:52:33 >
  • Buradaki tüm yorumları da okudum, ve ben de nacizane bir-iki şey yazayım istedim..

DAF için patron arabası derler, Scania ise Servis arabasıdır:) --- kızacak olanlar çıkacaktır muhakkak, kızmayın, hafif espri olsun diye böyle yazdım:)
    DAF'ı alırsınız, servise uğramadan, istediğiniz yakıtla yıllarca sorunsuz kullanırsınız.. --- beni yalanlayabilecek şoför arkadaşlar olabilir, ben genelleme yapıyorum, istisnalar çıkacaktır... Yakıt sarfiyatı ve performansı, kullanıcıya göre değişmekle birlikte, tatminkardır.

Scania ise, sanıyorum daha konforlu, güçlü, performansı ve yakıt sarfiyatı doğru orantılı yani performans ve yakıt sarfiyatı birlikte artıyor. Ancak, İsveç'li mühendisler, bu Scania'yı öyle güzel tasarlamışlarki, bu araç belirli periyodlarda muhakkak Servis'e gidecek... İşte bu mühendisliktir...

Kısacası, her iki araç da kendilerini seven kullanıcıları ve patronları memnun eder:)

Şunu da unutmamak lazım, bu araçların teknik özellikleri Türkiye distribütörleri tarafından belirlenmektedir.

Küçük bir not: MX Motor sistemi, DAF NV-Hollanda tarafından geliştirilmiştir, Paccar değil. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FormulaX Store -- 29 Temmuz 2010; 16:23:36 >

• Scania R620 akaaar
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.