Şimdi Ara

DAEWOO MATİZ FUN CLUB (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
5
Favori
25.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: barracuda16

Arkadaşlar merhaba,

Resimdeki bagajı örten kapağa ihtiyacım var.. nereden bulabilirim ? Bilgisi olan var mı ?
     DAEWOO MATİZ FUN CLUB

şu linke bir bakın

http://www.ebay.com/itm/1999-DAEWOO-MATIZ-Rear-Parcel-Shelf-/271869255696?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f4caba010

• sa beyler daewoo matizden memnunmusunuz bende almayı düşünüyorum
  • Matiz 2001 Model. Araç 2008 den beri bende. Alır almaz tüp taktırdım. Hiç bir sıkıntı olmadı. Çekişde fark yok. 20 yaklaşok kruş yakıyor. Ben menmunum.
  • Sorusu olan mehmetozturk44@mynet.com a mesaj atsınlar yardımcı olurum.
  • Merhabalar;
    Bende yeni 2000 model 130binde Matiz SE aldım.
    Problemim var ve sorum var duyan bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?
    Aracı ilk aldığımda yağını ve filtreleri değiştirmdi.değişm sonunda motor ısınınca yağ lambası yaktı.yağ müşürü iki kere değişti sonra yağ pompası değişti sorunum kalmamıştı.
    şimdi dün tekrardan yağ değişimi oldu ve aynı problem tekrar etti.
    Filitreden şüpelenerek yeni filitre aldım taktım(başka marka) problem devam etti bugün iyi bir elelktrikçiye gittim elektriksel olabilir diye elektriksel çıkmadı.
    * bu problemi duyan veya başına gelen varmı ?
    * hangi yağ filitresini kullanıyorsunuz (markası/kodu)
    * hangi yağ ve numarasını kullanıyorunuz (benim araca SHELL 10/40W koydular.)
    yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Evet yukarıdaki sorunumu çözmek için önce elektrikçiye gittim tesisatı çek ettiler birşey çıkmadı.yeni bir filitre taktım sorun aynen devam sonrasında piston kol yayataklarını değiştirdim.lamba söner dediler ama hüsran yanmaya devam.tekrar sar başa 10 40 yağ mobil1 yağ koydum sonra GM nın orjinal matiz müşürünü buldum ve sorun çözüldü yan sanayi müşür tirt çıktı. (Pompayı daha önceden değiştirdiğim için 1 aydan fazla lamba yanık gezdim 😄)
    Buarada parçalarımı burdan tedarik ediyorum.www.chevroletyedekparcasi.com diye bir site var eski yetkili servis ellerinde çoğu parça mevcut sitede olmayan parçaları telefon ile sorun gönül rahatlığı ile alın takın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar benim Chucky geçenlerde hortum patlattı.Su ekleye ekleye tamircime gittim ama galiba beceremedik. Yaktık contayı contayı ve üst kapağı değiştirdim.Çalaştırdık herşey normal bir kaç gün sonra , Motor soğukken ilk çalıştırmadan yaklaşık ( 2-3 dk sonra) araç hareket ettiğinde 1den 2 ye çekince gaz verince , gaz yemiyo sanki benzi çekemiyor gibi yığılıp kalıyor.Benzin ibreside resmen düşüşü fark ediliyor. Sonra boşa alıp arabayı rahatlatıyorum 2-3 dk sonra sanki hiç böyle birşey olmamış gibi ne çekişten düşme ne titreme ne yiğilma olmuyor.Herşey normale dönüyor.
    acaba bunu neden yapar başına gelen varmı çözüm ne olabilir?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rb116

Merhabalar benim Chucky geçenlerde hortum patlattı.Su ekleye ekleye tamircime gittim ama galiba beceremedik. Yaktık contayı contayı ve üst kapağı değiştirdim.Çalaştırdık herşey normal bir kaç gün sonra , Motor soğukken ilk çalıştırmadan yaklaşık ( 2-3 dk sonra) araç hareket ettiğinde 1den 2 ye çekince gaz verince , gaz yemiyo sanki benzi çekemiyor gibi yığılıp kalıyor.Benzin ibreside resmen düşüşü fark ediliyor. Sonra boşa alıp arabayı rahatlatıyorum 2-3 dk sonra sanki hiç böyle birşey olmamış gibi ne çekişten düşme ne titreme ne yiğilma olmuyor.Herşey normale dönüyor.
    acaba bunu neden yapar başına gelen varmı çözüm ne olabilir?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

rektefiye istiyor olabilir. sıfırdan aldığım şahin'de hararet yaptığımda rektefiye istemişti. motorun canına okumuştum malesef.

• Merhaba arkadaşlar benim aracın sol arka tekerleği sürtüyor, baktım sağ arkaya göre biraz daha düşük seviyede duruyor, sanırım o yayda bir problem var, bunu nerde yaptırabilirim, birde kaç kaç araç lastiği kullanıyorsunuz acaba? ben 175 taktım bilmeden, sürtüyordu ve suan daha da çok sürtüyor, sizden bir fikir istiyorum, rica etsem, 2001 model
  • Up up up cevap bekliyorum
  • SenfoMy S kullanıcısına yanıt
    Hocam geç de olsa forumda bilgi olması bağabında cevaplayalım.

Bende 165/70 R13 takılı bir sürtme falan yok. Yay vb yedek parça teminini chavroletyedekparcasi.com dan tedarik ediyorum. (sitede olmayan parça için arayın yardımcı oluyorlar eski distrb. )

• @rb116 tskler kardes. Aynen oyle yaptım. Peki cant degiscek olsam onun olcusunu nasıl bilcem

• SenfoMy S kullanıcısına yanıt
    Bu katalogdan araç ( PCT/ED ) göbek çapı ve gijon merkezlerini öğrenip;

http://www.jantsel.com/ARA%C3%87%20APLIKASYON%20KATOLO%C4%9EU%202012.pdf

bu prOgramdanda benzen jantlar arasinda kontrolunu yapabilİrsin.

http://www.mutlulastik.com.tr/faydali-bilgiler/lastik-nedir/lastik-jant-hesaplama-modulu/

JNAT VE LASTİK HAKKINDA İYİ BİR SİTE
    http://www.jantsel.com/aracaplikasyon.html

• Selamlar arkadaşlar

Hala kullananlar bana ulaşabilirler mi,bir kaç sorum olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: TVVINGO

Selamlar arkadaşlar

Hala kullananlar bana ulaşabilirler mi,bir kaç sorum olacak

2001 Matiz

200.000 km

11.000 TL

Alınır mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2006 model matiz var. Hangi versiyonu bilmiyorum. Son 3 haftadır araç dizel gibi çalışıyor. Rusya'da yaşıyorum ustaya götürmeden önce sorayım istedim. Daha önce böyle bişey yaşamış olan var mı?

• Arkadaşlar suan aktif olarak matiz kullanıyorum sorusu olan arkadaşlar varsa elimden geldiğince yardımcı olayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Arkadaşlar suan aktif olarak matiz kullanıyorum sorusu olan arkadaşlar varsa elimden geldiğince yardımcı olayım
    alınırmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfonso_

alınırmı

Alıntıları Göster
    bu yakıt fiyatları ile alınır ama bakımlı olması sart
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

bu yakıt fiyatları ile alınır ama bakımlı olması sart

Alıntıları Göster
    Selamlar

En çok tutulanı hangisi bu matizlerin model ve paket
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.