Şimdi Ara

DAEWOO (General Motor) NASIL BİR ARABADIR (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
3
Favori
171.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mert63

Merhaba arkadaşlar 98 model lanos aldım ön takım parçalarına ihtiyacım var orjinal gm yada daewoo olabilir nereden bula bilirim?

internette aradınız bulamadıysanız Bostancı Sanayiden Ali Usta ile bir görüşün o size yardımcı olur. Uzaktaysanız kargo ile de gönderir...

0532 675 7333
  • Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucu ve bir eski bir motor ustası olarak şunu söyleye bilirim.
    Bu arabaların yedek parça sıkıntısı yok (mekanik parçalar için söylüyorum) eğer yan sanayi arıyorsanız hiç sıkıntı yok ve orjinal parçalar bile bulunuyor.
    Orjinal parça için triger seti 1.6 16v motor için söylüyorum chevrolet lacetti ile aynı triger seti kullanıyor ve devir daim pompası dahil aynı.

Triger seti için bazı kaliteli markalar ve orjinal parça üritici firmalar: Gates, Continental, Dayco ve Bosch.
    Triger seti yan sanayi marka: Dongil.

Birde ön takım opel kadett e kasa ile birebir aynı ancak orjinal parçalar biraz zor bulunuyor :( .

Ön takım orjinal parça üretici firmalar: trw, swag, delphi ve birde yerli üretici var (kendi aracımda kullandım trw ile neredeyse aynı kalite diye bilirim) ayd aydınlar.
    Ön takım yan sanayi parça üretici firmalar: votto ve pompart.

• Merhaba arkadaşlar. Bu forumda otomobillere ve araç motorlarına meraklı arkadaşlar var. Onların ilgisini çekip bana yardımcı olacak arkadaşların yardımını bekliyorum.

Arkadaşlar aracım daewoo lanos 1.6 sx....
    Arabamı ilk aldığımda allah var hiç sorunum yoktu. Aracı satın alırken ekspertize soktum. Ekspertiz bana motorda küçük yağ kaçakları olduğunu ( üst bölümden) bunun normal olduğunu söyledi. Arabada hiç sıkıntı yoktu. Ben bu arabayı niğdeye getirdim. Arabamda meğer!!! antifriz yokmuş. Karlı havların bastırdığı dönemde motor suyu dondu... Eritmek için çok uğraştık. Biraz buzu eritince motoru çalıştırdım araba çalıştı ama hemen kapattım kontağı. Arabayı tamirciye çekip buzu eritti...

Bu donmadan sonra antifriz koyduk ama arabamın sesi dizel motor gibi çalışmaya başladı...
    Bir sıkıntı yoktur sandım. Ortalam 300- 450 km yol kat ettim. Ancak arabamı görenler arabanın dizel motor gibi çalıştığını çok ses çıkardığını söyledi. Rampalarda performansıda düşmüştü.

Araba Mersindeyken bir anda kitledi. TAK TAK TAK vurmaya başladı. TAK TAK TAK sesler gelmeye başladı. Usta geldi arabayı çekti....

Segman - Üst kapak contası - Vs işlemler yapıldı. Birde rektefiyeci üst kapağı taşladı ( ben anladığım kadarıyla yazıyoum)

Ben bu arabayı aldım tamir olduktan sonra. 120 km hızı bile gördüm. Dizel araba gibi çalışmasada ses birazda olsa vardı. Bu işlemlerden sonra 50 km yol gittim. Otobanda rampada tırı sollarken ( motora güç bindi ) motor bir anda durdu...

Kontağı çevirdim tak tak tak ses geldi... Sonra o seste kesildi ve kontağı çevirdiğimde elektriği kesiyordu...

Burda sorun ne olabilir arakdaşlar.

OKUYANDAN ALLAH RAZI OLSUN....
    Yardımcı olursanız sevinirim.

• Selam aleyküm arkadaşlar 98 daewoo leganza bir araç buldum yarın görüşmek için gideceğim araba hakkında bilgisi olan varmı almalıyım çok konforlu bir araç hemde ucuz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saint2019 S kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun hocam aynı araç bende var.
    Sorun anladığım kadarı ile üst kapak fincanlarında gibi.
    Arabayı görmeden bir şey demek çokta mantıklı gelmiyor.
  • İbrahimoglu İ kullanıcısına yanıt
    Tavsiye ederim fiyatına göre iyi araba opel vectra b ile aynı konforda.
  • Teşekkürler 7000 TL ye aldım arabayı bir sorunum var silindir kapak çatlak değişmesi gerekiyor araştırdım çıkma yada sıfır fiyatı hakkında Bir bilgi bulamadım bilen varmı 98 daewoo leganza 2.0 gtx araba manuel vites

Hayırlı olsun kazasın belasız kullanmak nasib olsun.
    İstanbul aksaray'da üçler otomotiv var orası ile görüşün başka firmalarda var hepsinden fiyat almanızı tavsiye edrim opel ve chevrolet parça tedarikçileri de olur.
    Üzerindeki motor büyük ihtimalle chevrolet evanda ile aynı.
    Aracın şase numarasını alın öyle gidin.
    Size tavsiyem yapmışken triger seti, V kayışı ve motor komple conta seti değiştirin.
    Aracı hafta sonu bakmaya gidecektim ama nasip değilmiş sanırım arnavutköy'den aldınız.
    dostum mersinde daewoo nun silindir kapağı bulunuyor. bir görüş istersen.http://www.silindirkapakcim.com

http://www.silindirkapakcim.com
  • mert63 M kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Çok güzel araba lanos.
    Usta Motoru söktü baktı. Pistonlardan biri bulgur gibi olmuş. Param parça. Bir şekilde oraya bir parça gelmiş diyor. Ama nasıl gelmiş manifolttanmı nedir anlamadı.

Yağ pompasından şüpheleniyor. Üst kapak bitik. Eksantrik milindende şüpheleniyor ama üst kapak değişince eksantrik milide değişecek. pistan takım alınacak. İnşallah krank milinde sorun yoktur. krank mili pahalı.

Üst kapak için bu adrese sizde bakabilirsiniz.

http://www.silindirkapakcim.com

benim masraf rektefiye hariç krank hariç 2500 tl
    dostum maddi durumum olmadığı için hazirana kadar araba açık alanda evin önünde yatıyor. silindirlere gazete koyduk motor açık üst kapa bagajda. motorun olduğu yere bez örttüm. kaput kapalı.
    sizce bişi olurmu 6-7 ay beklese.
  • Gömlek kere güzel bir yağla kuru kalmasın kolay gelsin kardeşim inşallah tez zamanda hallolur bakalim benim arabadan ne çıkacak silindir kapak lazım kurtarırsa model çok iyi :)

• Tamam sağol bu bakayım :)

Evet Arnavutköy den aldım :)

evet en sonunda doğru dürüst bir usta buldum.
    arabayı gösterdim. daha önce tamir eden usta arabayı yanlış monte etmiş motorunu.
    arabanın anasını s2miş.
    trigerden eksantrik miline atlama yapmış. buna zaten sente deniyor. motor sentesi.
    üst kapağı taşlanacak tamir edilecek. eski yapan salak usta 4 bin tl masraf çıkardı. bana bi motor bul taktır diyor.
    bu usta ise ben hallederim sinek vızıltısı gibi yaparım motoru dedi. 2000- 2500 tl masrafı olur dedi.

banka kredisi alacam. hayırlısı. motor 1 haftaya hazır olur.
  • İyi inşallah tertemiz çıkar hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim

• Şimdi bende aynı senin durumunda yım motor sökük piston larin üzerine bez örttüm araba evin önünde yatıyor :) silindir kapak bekliyorum

valla ben şartları zorladım. gelen bakan usta yüreğime su serpti... 2000- 2500 e hallederim dedi her şey dahil.
    öbür gerizekalı ustadan paramı isteyecem.
    arabayı hemen sat diyor arkadaşlar. niye satayım motoru sıfır yapılmış daha ne isteyeyim....
    inşallah güzel olur. şase numarasından parça siparişi verecekler. bakalım hayırlısı.
  • Bencede motor u sıfır yaptık tan sonra bende satmam sıfır kapak geldi bugün bıraktım bende tamirciye :) daewoo güzel araba sevdim

• Arkadaşlar herkese iyi akşamlar iyi forumlar bende bir daewoo lanos sahibi olaraktan bütün daewoo sahibi olan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler dilerim öncelikle şunu belirtmek isterimki bende daewoo aracımı aldıgımda karamsalık içinde hatamı ettim diye düşünmeye başlamıştım fakat aracımı kulladıkca ne kadar konforlu olduğunu sağlam olduğunu gördüm ve şu an iyki almısım diyorum çünkü konforu pahalı arabalarla aynı olması ve sağlam.olması beni sevindirdi bende parça sıkıntıtısı var diye düşünürken inanın laf olsun diye söylemiyorum bana lazım olan bütün parçalarını buldun çünkü motor olarak otomobil ve motor devi geneal motorun e-tech motora sahip bi araç çoğu marka araçlarda kullanılan motor ve hala dewoo lanosun motoruna sahip olan chevrolt aveo ve kalos markaları ve opel astra f kasa ile aynı olması avantaj hem.opel parçası satan ve chevrolet parçası satan yerlerden temin edebiliyorum buradaki arkadaslarlada bilgi paylaşımı yapmaktan memnun olucamı berlitmek isterim herkese iyi forumlar iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lanoscu -- 22 Şubat 2017; 22:47:55 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.