Şimdi Ara

daelim S3 Advance 250 nasıldır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
1
Favori
31.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ekomeko

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetkyr

quote:

Orijinalden alıntı: ekomeko

Daelim S3 fiyat/performans oranı açısından şu an rakipsiz. Kullanımı da çok iyi, her hangi bir sorunu yok yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.
    Herkese de tavsiye ederim.

arkadaşım peki satarken 2eli hızlımı sence

Onu bilemiyorum, satmak için değil kullanmak için satın aldım.
    3-4 sene daha götürür beni bu motor. O yüzden alırken ikinci eli nasılmış diye ilgilenmedim bile.

ancak sahibinden.com gibi sitelere bakip araştırırsanız 2.eli tahmin edebilirsiniz.

anladım teşekkür ederim saolun peki kışın almamın fiyatta bi avantajı olurmu

• arkadaşlar scooterlere tüv den muayeme gerekiyormu ?
  • quote:

arkadaşlar scooterlere tüv den muayeme gerekiyormu ?

Sıfır aldığınızda yok tabi ama 3 sene süresi var 3 sene sonra muayeneye sokuyosunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

quote:

arkadaşlar scooterlere tüv den muayeme gerekiyormu ?

Sıfır aldığınızda yok tabi ama 3 sene süresi var 3 sene sonra muayeneye sokuyosunuz :)

Alıntıları Göster
    Motor fiyatları kışın düşmez ancak bayinin elinde kalırsa ve model geçişi olursa ( 2013 ten 2014 e geçildiğinde) tabii ki bayi eski senenin motorunu bir an önce elinden çıkarmaya çalışacaktır.

Tavsiye vermemi kabul ederseniz, boş vaktinizde bayileri dolaşın gerçek alıcı olduğunuz belli edin, zaten yardımcı olacaklardır.

@mehmetkyr

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeune Ottoman

quote:

Orijinalden alıntı: Uğur09

quote:

Daelim yerine Honda CBR250R , Kawasaki Ninja 250 veya Hyosung'a yönelmeni tavsiye ederim. Aynı fiyatlara bulursun, daha kaliteli ve ikinci eli olan bir motor sahibi olursun. Daelim'i tavsiye etmiyorum.

Altın Elbiseli Adam'ın incelemelerini tavsiye ederim fikir sahibi olabilirsin.

ulan kardeş ne kadar yamaha honda yalakası insanlarsınız ömründe daelim bindindemi motoru kötüleyip başka model söylüyorsun sizin gibileri görünce kopuyorum ya.... sen hele al o motoruda bak bakayım başka motor binicenmi :)

Lafını bil de konuş "ulan". Herkesi kendin gibi zannetme. Yalakaymış. Senin popon benim oturduğum kadar farklı seleye otursun ondan sonra konuş. Ömrünüzde bir tane çin malı motor sahibi olmuşsunuz onunda fanboyu acaba kim neyin yalaması. Diğer konularda da görüyorum seni racingde bile yuki tavsiye ediyosun. Olsun. Yavaş yavaş öğreneceksin.

daelim kore malıdır canım benim :) 27 motor alım satımı yaptım bu zamana kadar motor tamircisiyim senin popona sor hertürlü kaç motora binebildi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Daelim yerine Honda CBR250R , Kawasaki Ninja 250 veya Hyosung'a yönelmeni tavsiye ederim. Aynı fiyatlara bulursun, daha kaliteli ve ikinci eli olan bir motor sahibi olursun. Daelim'i tavsiye etmiyorum.

Altın Elbiseli Adam'ın incelemelerini tavsiye ederim fikir sahibi olabilirsin.

ulan kardeş ne kadar yamaha honda yalakası insanlarsınız ömründe daelim bindindemi motoru kötüleyip başka model söylüyorsun sizin gibileri görünce kopuyorum ya.... sen hele al o motoruda bak bakayım başka motor binicenmi :)

Lafını bil de konuş "ulan". Herkesi kendin gibi zannetme. Yalakaymış. Senin popon benim oturduğum kadar farklı seleye otursun ondan sonra konuş. Ömrünüzde bir tane çin malı motor sahibi olmuşsunuz onunda fanboyu acaba kim neyin yalaması. Diğer konularda da görüyorum seni racingde bile yuki tavsiye ediyosun. Olsun. Yavaş yavaş öğreneceksin.

daelim kore malıdır canım benim :) 27 motor alım satımı yaptım bu zamana kadar motor tamircisiyim senin popona sor hertürlü kaç motora binebildi :)

merhaba daelim S3 Advance 250 motor nasıldır? alınırmı 2ele en fazla kaç para vermek lazım ? 2el piyasası nasıldır

• Babamda gts evo250 i var bendede daelim s3.4defa kapıştık 3 unde ben birinde evi gecti ama fark var denemez gibi.kısa mesafe ve yokuş yukarı.
    Babam 135 kg ben 85
    Dedikleri gibi 25 beygir değil bence 22. Yada 23 beygir civari yabancı sıtelerde 24 yazıyor zaten.deposu 12.5 Lt ben 12.5 litre aldımbirkeresinde
    Km saati cok yanlış gösteriyor bisiklet km si bağladım gts ile ölçtüm km sı 100 km 6 km fazla km mesafe yol almış gibi gösteriyor.hız konusunda baya cömert 100 ile giderken ibre 135 km gösteriyor.virajları inanılmaz iyi yatıyor ama kâşiflerde hiç memnun değilim on keçe patladı bile 10.de motorum.koltugu berbat ama ayak uzatırsan popopm rahatlıyor.aldığım gun Marmaris yaptım ve dondüm.1600km.yakıt konusununda denildiği gibi cooook ekonomik değil.170 krş yaktı (3.0)Lt/100km sehir içi 200 krş.cok sakin kullanıyorum yavaş kalkış minimum fren. Ve hatta kompresore bile girmesin diye kullanmama rağmen 200 krş sehir içi.evoyu yakıt testi yapamadım.
    On fren yaylanda mesafesi cok az memnun değilim.ama ilk maxi scoterim bu. Rüzgar sorunu var hemde süper berbat motoru satmayı bile düşündüm .sonra on cama uzun cam yaptırdım 25cm yükseklik 35 cm genişlik valla dünya varmış dedim. Bayramda bursadaydık mp3 calarımızda cok konforlu ve eğlenceli bir yolculuk oldu(uzun cam sayasinde) bilgi paylaşımı için görüşelim gokhan adım 5323532364 gokhanbasar@hotmail.com

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbasar

Babamda gts evo250 i var bendede daelim s3.4defa kapıştık 3 unde ben birinde evi gecti ama fark var denemez gibi.kısa mesafe ve yokuş yukarı.
    Babam 135 kg ben 85
    Dedikleri gibi 25 beygir değil bence 22. Yada 23 beygir civari yabancı sıtelerde 24 yazıyor zaten.deposu 12.5 Lt ben 12.5 litre aldımbirkeresinde
    Km saati cok yanlış gösteriyor bisiklet km si bağladım gts ile ölçtüm km sı 100 km 6 km fazla km mesafe yol almış gibi gösteriyor.hız konusunda baya cömert 100 ile giderken ibre 135 km gösteriyor.virajları inanılmaz iyi yatıyor ama kâşiflerde hiç memnun değilim on keçe patladı bile 10.de motorum.koltugu berbat ama ayak uzatırsan popopm rahatlıyor.aldığım gun Marmaris yaptım ve dondüm.1600km.yakıt konusununda denildiği gibi cooook ekonomik değil.170 krş yaktı (3.0)Lt/100km sehir içi 200 krş.cok sakin kullanıyorum yavaş kalkış minimum fren. Ve hatta kompresore bile girmesin diye kullanmama rağmen 200 krş sehir içi.evoyu yakıt testi yapamadım.
    On fren yaylanda mesafesi cok az memnun değilim.ama ilk maxi scoterim bu. Rüzgar sorunu var hemde süper berbat motoru satmayı bile düşündüm .sonra on cama uzun cam yaptırdım 25cm yükseklik 35 cm genişlik valla dünya varmış dedim. Bayramda bursadaydık mp3 calarımızda cok konforlu ve eğlenceli bir yolculuk oldu(uzun cam sayasinde) bilgi paylaşımı için görüşelim gokhan adım 5323532364 gokhanbasar@hotmail.com
    Arkadaslar herkese selam bundan bir ay önce daelim s3 advance almaya karar verdim ve hemen buraya girip yorumlarınızı okudum ondan sonrada almaya karar verdim ve gidip aldım.öncelikle sunu soliyim motor camiasından kime sorsam hepsi daelim ne dediler ama ben yinede aldım arkadaslar ben siyah rengini aldım motor inanılmaz ilgi cekiyor benim ilk motorum bu cok cok memnunum yaklasık bir aydır biniyorum yakıtı arkadısımızın dediği gibi sehir içi 200 kr yakıyor dengesi mukemmel cekişi gidişi on numara yıllardır motor kullanan arkadaslarım binip denediler hepsinin cok hosuna gitti bu forumdan ben şimdiye kadar cok yardım aldım ilk defada bilgi vermeye calısıyorum bunu kendime bi borç bildim oyuzdende bunları yazdım bu paralara alabileceginiz en iyi motor bence bu eğer bu motordan almayı dusunuyorsanız benim fikrim hiç dusunmeyin direk alın ben 2013 model 3000 km de aldım suan motor 4500 km de cok keyifli ve dengeli bi motor hepinize iyi bayramlar

• cino126 C kullanıcısına yanıt
    bundan önce hangi model kullandınız? karşılaştırma yapar mısınız? Öncelikle merak ettiğim konforu nasıl, selesi rahat mı? şehiriçi kullanım için pratik mi, aralara girip seri hareket edebiliyor musunuz? Bir de servisinden memnun musunuz? Sanırım Asya motor servisleri bakıyor sıkıntı var mı? Bu tarz maxi scooter düşünüyorum. sym gts evo, yamaha xmax, piaggio xevo, kymco xciting arasında gidip geliyorum henüz kararım netleşmedi sizce daelim de bu listeye girer mi? Özellikle konfor çok önemli, şu an kullandığım sym symphony den tek şikayetim dik oturuş pozisyonu nedeniyle konfor sıkıntısı. Onun haricinde performans beklentim yok sakin kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cervinff

bundan önce hangi model kullandınız? karşılaştırma yapar mısınız? Öncelikle merak ettiğim konforu nasıl, selesi rahat mı? şehiriçi kullanım için pratik mi, aralara girip seri hareket edebiliyor musunuz? Bir de servisinden memnun musunuz? Sanırım Asya motor servisleri bakıyor sıkıntı var mı? Bu tarz maxi scooter düşünüyorum. sym gts evo, yamaha xmax, piaggio xevo, kymco xciting arasında gidip geliyorum henüz kararım netleşmedi sizce daelim de bu listeye girer mi? Özellikle konfor çok önemli, şu an kullandığım sym symphony den tek şikayetim dik oturuş pozisyonu nedeniyle konfor sıkıntısı. Onun haricinde performans beklentim yok sakin kullanırım.
    daha önce baska bi model kullanmadım yalnız dun yamaha xmax 250 lik kullandım son değil bi onceki kasasından 2013 model onunla kıyasladıgım zaman kesinlikle s3 advance cok cok ustun bitek yamahada sarsıntı bıraz daha azdı ve frenleri yamahanın gercekten cok guzel(abs li modeliydi) daelim in konforu mukemmel selesi cok kullanıslı cok dengeli bi model oldugundan sehir içi cok pratik servisine bi kere gittim 4000 bakımını yaptırdım bi sıkıntı gormedim saydıgınız modellerde cok guzel motorlar olabilir ama benim tavsiyem kesinlikle s3 advance alın pişman olmazsınız baska bi sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarım

• quote:

Orijinalden alıntı: cino126

daha önce baska bi model kullanmadım yalnız dun yamaha xmax 250 lik kullandım son değil bi onceki kasasından 2013 model onunla kıyasladıgım zaman kesinlikle s3 advance cok cok ustun bitek yamahada sarsıntı bıraz daha azdı ve frenleri yamahanın gercekten cok guzel(abs li modeliydi) daelim in konforu mukemmel selesi cok kullanıslı cok dengeli bi model oldugundan sehir içi cok pratik servisine bi kere gittim 4000 bakımını yaptırdım bi sıkıntı gormedim saydıgınız modellerde cok guzel motorlar olabilir ama benim tavsiyem kesinlikle s3 advance alın pişman olmazsınız baska bi sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarım

Alıntıları Göster
    ben de bir s3 kullanıcısı olarak cevap yazabilirim. marş kavrama sorunu yaşadım, 4. iş günü parça fabrikadan temin edilmiş olarak motoruma montajı yapılıyordu. çekişi gayet iyi, ivmelenmesi yüksek bir motor. yakıt konusunda sakin kullanırsanız uzun yolda 2.9 a kadar indim ama henüz çok yeni bir motorum var. belki ileride daha da düşebilir ama 250 cc bir scooterda daha altının olabileceğini sanmıyorum. kullanımı zevkli, gece aydınlatması güzel. gittiği yerde ilgi çekiyor, yakışıklı bir tipi var. ben memnunum, en azından şimdilik. makul fiyata verdiğinizde de ikinci eli gayet hızlı. bütün ürünler gibi; doğru rakam, çabuk satılmasını sağlıyor. korkmadan alınabilecek bir motor olarak değerlendiriyorum.

• Benim 4. Maxi scooter'ım. Sym gts 250 ile takas ettik ve 8 yıllık motorun üstüne bu motor gerçekten çok rahat. ondan önce sym maxisym 400 ve xmax 250 kullandım. Sıfır olarak 10500 liraya aldım ve şuanda 8000 km'de motorum allah kısmet ederse 5-6 sene motor değiştirmeyi düşünmüyorum. Sorulara gelirsek, Selesi kullandığım diğer motorlara göre en rahat olan diyebilirim. Dediğiniz gibi servisler asya motorun üstüne kurulu ve pek fazla servisi yok. (Yalova'da oturuyorum ve motoru servise götürmek için bursaya gidip geliyorum, Halbuki sym'nin yalova'da 3 tane servisi var.) En beğendiğim özelliği anahtarı ki kontağa anahtar sokmadan çalıştırıyorsunuz ki bu çalınmayı önlüyor. Onun dışında gerçekten görüntüsü çok güzel yalova'da bu motorla dolaşırken çok dikkat çekiyorum :). Performans beklemiyorsan bence performans beklemelisin çünkü gaz kolunu çevirdikçe çeviresin geliyor motoru sürerken. Çok seri bir motor gerçekten ki Yalova-Adana (900 Km) Arası 12 saatte gittim. (Molalarda dahil) Şehir içi motoru olduğu için şehir içinde kullanımı çok rahat ve motoru rahatça yatırabiliyorsun. Honda PCX gibi teknedeymişsin hissi vermiyor. Oturuş pozisyonuna gelirsek selenin sırtınıza dayadığınız bölümünü ileri geri yapabilirsiniz ve oturuş pozisyonunuzu değiştirebilirsiniz. (bu çoğu maxi scooter'da var zaten.) eğer merak ettiğiniz başka sorular var ise sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

• DeNpEh123 D kullanıcısına yanıt
    Bi SS atıverinde görelim 2 yakışıklıyı........

• Yok mu daha yorum yapacak.. bende niyetliyim bu motoru almaya da.. az var sanki piyasada..
  • mehmetkyr kullanıcısına yanıt
    merhaba daelimciler s 3 turkiyenin en iyi maxi scoteridir hayirli surusler civan palas
    daelim doktoru
  • cathedral kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar herkese hayirli yolculuklar
  • mehmetkyr kullanıcısına yanıt
    degerli maxi scoterli arkadaslarim bencivanpalas olarak kirk sndir motorcuyum daelim s 3benim 8inci maxi scoterim ben bukdr guvenli.bu kdr sri maxi gormdim iki yldr kullandı gim maxi
    tavsiye edrm
    slm sevgilr daelimdoktoru
  • quote:

Orijinalden alıntı: civanpalas

degerli maxi scoterli arkadaslarim bencivanpalas olarak kirk sndir motorcuyum daelim s 3benim 8inci maxi scoterim ben bukdr guvenli.bu kdr sri maxi gormdim iki yldr kullandı gim maxi
    tavsiye edrm
    slm sevgilr daelimdoktoru
    reklamları izlediniz..
  • Dostlar kullanan bilen pcx ten sonra yorum yapabilecek arkadaslar var mı acaba 2 el deger kaybı sadece beni korkutan
  • Yok mu koca forumda daelim kullanan bilgi verebilecek bir allahın kulu hic mi satmadı bu makine ya da bu kadar kusursuz mu acaba
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.