Şimdi Ara

DADG2 | Tavsiyelerinize İhtiyacım Var [Coil Whine | Yeni GPU Yollanacak] (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
4
Favori
22.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XanthiN

450W PSU yetecek mi o sisteme, kuran arkadaş ne söyledi bu konu hakkında?
    1660 ti 120watt
    2600 95watt
    ssd çok az fanlar hdd falan desen 450 çekmez

güç ölçerlerden var bende 5930k vardı 2011v3 4.4ghzde prime95 avx ancak 400watt çektirebiliyordu bu maksimum komple kasa zibil tane hdd ile fan ile ses kartı ve amfi vardı hatta bu 5930k x99 serisi de en çok güç çekenlerdendi şimdikilir o kadar tasarruflu ki hiç sorun yaratmaz
    450watt sorunsuz çalıştırır bu kadar basit bir sistemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: endoplazmik bir kulum

OC yapacak adam 2600x alır, 2600 e Oc yapıp ne bekliyorsun ? Ayrıca soğutmasını da değiştirmesi gerekecek.

Alıntıları Göster
    2600de 2600x kadar overclock olabilir. 2600 tdp degeri olarak daha iyi. Anakart kalitesi onemli burada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eutropius Irmengard

125w amd? Ryzenlerde en çok güç çeken model 105w. Bence ben değil siz kapsamlıca araştırmalısınız.

fx serisinden falan bahsettiyseniz günceli konuşuyoruz onu da belirteyim.
    Haklisiniz, araştırmalıyım. Marka fanatiği olduğum için ryzen ile ilgili makaleleri okuduğumda 105w olduğunu okumuştum ama amd serisinden kötü sürümleri yüzünden soğuduğum için ben hala eski sürümlerle kıyaslıyorum. O özellikleri aklımda.

Ryzen serisi denemedim marka güvenim kayboldu ama intel son sürümlerinde batırdıysa bunu karşılaştırma videosu koyarak desklemenizi öneririm.

105w da olsa 95w ve 65w intel işlemcilerin kıyasla nasıl daha fazla ısındığını anlamış değilim. Oyuncu olsam amd tercih ederim ama ben tasarımcı olarak intel nvidia tercih ediyorum. Oyuncuyken amd tercih etmiştim ne de olsa.. Tasarımcı sistemi olunca da oyuncu sistem olmuş oluyor.

Yine de marka fanatiği olduğumu belirttim bu mesajımda çalışanı falan değilim sadece 12 yıldır hiç intel kullanmamıştım, bu yüzden kan değişimi beni hayran bıraktı.

Sistem alacak arkadaşlar mesajımı gördüğünde tarafsızca karşılaştırma videoları izleyin, bütçenize ve vicdanınızauygun olanı seçin. Marka tercihiniz ne olursa olsun içiniz rahat olsun, neticede para kolay kazanılmıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eutropius Irmengard

en son 2015 yılında amd işlemcileri incelediniz sanırım

En yüksek tdp'li model 105w
    Bir şey yazıyorsak bir bildiğimiz vardır dedim. Bu stok fanla soğumadığı için ve psu için fazladan watt olayı doğru aslında.

125w işlemciler nihayet tarih olmuş, bu da ryzen e uzak kalmam ve o konuda cahilliğin olmuş.

Yüce Türk halkından yanlış bilgi için özür dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

2600de 2600x kadar overclock olabilir. 2600 tdp degeri olarak daha iyi. Anakart kalitesi onemli burada.

Alıntıları Göster
    ciddi değilsiniz değil mi?

2600x alanlar enayi desene
  • quote:

Dikkate aldım tabii ki ama benim tercihim yine de bu yönde oldu. Sizi sallamadım sakın sanmayın. Tün mesajlarınız için teşekkürler.
    Estağfirullah, o benim dikkatsizliğim sonucu yanlış anlamam oldu. Bu konuda özür dilerim. Ben de rica ederim, burda yazan arkadaşlar marka fanatikliği yapıp, tavsiye ettirmiyorsa bir bildikleri vardır.

Zaten nvidia ekran kartı için free sync monitör seçeneği kısıtlı olacağı için o sistem her halükarda bütçe fazlası oluyor ya da gereksiz oluyordu. İçiniz rahat olsun, inşallah arkadaşların tavsiyeleri sizin ihtiyaçlarınızı karşılar. Tekrardan güle güle kullanın. :)

• endoplazmik bir kulum kullanıcısına yanıt
    Hocam enteresan bir tavrınız var...

Konudaki her mesajı okudum, söylediğiniz şeyleri de araştırmıştım. Kısıtlı bütçeyle temel seviyede kullanım için bu sistemi topladım. Bütçemi aşmak istemediğim içim seçimlerim bir yere kadar olabildi. Overclock vs. uğraşacağımı sanmıyorum bile. 1660Ti modeli bana fazla + daha maliyetli + seçebileceğim model kusurlu bir tasarım, yani almak istemedim bu kadar basit :) 590 problem çıkarırsa gönderirim servise olur biter. Garantisi bitmeye yakın da yeni GPU'ya geçerim. Kasayı soğutma kanallarına önem vererek seçtim. Tekrar söylüyorum, kampanyalı bir ürün aldığım için modifikasyon yapma seçeneklerim oldukça sınırlıydı. Kendi tercihlerime göre olabilecek en iyi sistemi topladığıma inanıyorum. Ben mutluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 6 Haziran 2019; 20:17:53 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam inceledim konuyu teşekkürler

• Yasin_1903 kullanıcısına yanıt
    Yil 2019 tdp ile güç tüketimi ayni sanan var intel de 9900k da tdp 95 ama cektigi guc 250-300 watt. Tabi Adam gibi sicaklik istiyorsaniz intel de delid yapmak da şart 8700k 7700k 6700k sahip leri hep delid yapti yani intel cpu lar hallice isiniyor fiyat performansi olarak hangi cpu varsa onu almak gerekiyor amd/intel demeden

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/

Alıntıları Göster
    Ben bu monitörü aldım. Fiyatı 1399TL idi.

Şimdi bakıyorum fiyatı 1461TL'ye çıkmış. İyi ki önce almışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Yil 2019 tdp ile güç tüketimi ayni sanan var intel de 9900k da tdp 95 ama cektigi guc 250-300 watt. Tabi Adam gibi sicaklik istiyorsaniz intel de delid yapmak da şart 8700k 7700k 6700k sahip leri hep delid yapti yani intel cpu lar hallice isiniyor fiyat performansi olarak hangi cpu varsa onu almak gerekiyor amd/intel demeden
    Bu konuda orta halli bir bilgisayar meraklısı olduğumu ve uzmanı olmadığımı defalarca kez söyledim. Bilmemek ayıp değil.

Ayrıca bir kez işlemciyi seçtiğinde anakart ve monitörü de ona göre seçmek lazım. Bu yüzden amd ile 11 senedir farklı donanımlarda bilgisayar kullandım.

Athlon x2 7250 harici işlemcilerden memnun değildim o da ısınmıyordu çok fazla. Onun haricinde ısınıyor. Ayrıca k serisi işlemciler kullanmıyorum. Bu değerli bilgiyi verdiğiniz için de teşekkürler. AMD ye ara vermem gerektiğini düşünüyorum. Ekran kartı olarak tekrar geri dönmem ama işlemcide duruma göre bakarım. İntel denemeden AMD ile kiyas yapmam da doğru olmaz ama kullandığım kadarıyla memnun olmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin_1903 -- 6 Haziran 2019; 23:33:26 >
  • quote:

Ben bu monitörü aldım. Fiyatı 1399TL idi.

Şimdi bakıyorum fiyatı 1461TL'ye çıkmış. İyi ki önce almışım.

Alıntıları Göster
    bende hala 1400 hocam
  • MrCaner kullanıcısına yanıt
    Bende böyle görünüyor:

DADG2 | Tavsiyelerinize İhtiyacım Var [Coil Whine | Yeni GPU Yollanacak]

Gizli sekmeden açınca 1399 TL göründü enteresan. Satın aldığım için ikinciyi pahalıdan mı gösteriyor nedir.
  • Monitörü iptal edip başka sipariş verebilirim.

Sizce hangisi?

AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör 1399TL
    https://www.itopya.com/aoc-24-c24g1-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-curved-gaming-monitor-/

ViewSonic VX2458-C-mhd 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync/GSync FHD Curved Oyuncu Monitör 1499TL (hoparlörü var)
    https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-pm-HB00000F4VYQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 7 Haziran 2019; 0:8:37 >
    G sync destegi kesinlikle var mi wiew in onu iyice araştır. İş görür ileride. Nvida sitesinden vs bak g sync sikintili durum çünkü nvidia ben garanti veriyorum diyorsa 100tl hiç bir şey

Alttaki linkte 1400 lira ViewSonic. Nasıldır diye araştırmadım fakat ileride ekran kartınızı Nvidia bir kartla değiştirirseniz bunu almak daha mantıklı olacaktır Gsync desteği varmış. N11'de 1226 liraya da var 2 yıl garantili fakat onun ekranında bir tane ölü piksel varmış.
    https://www.trendyol.com/viewsonic/viewsonic-vx2458-mhd-24-freesync-1ms-144hz-curved-gaming-monitor-p-4243435?boutiqueId=305254?utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_urun_listeleme&adjust_tracker=1xed9e_u72in2&adjust_campaign=cimri_urun_listeleme
  • Ben tdp ile çektiği gücün aynı olmadığını biliyorum da arkadaşa anlatmak zor oldu

Zaten kendisi de söylemiş fanatiğim diye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.