Şimdi Ara

Dacia solenza hararet (1.4 Clio motor ile aynı motor)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Gravedigger38 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
50
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Diğer Motorlu Araçlar Genel >> Dacia solenza hararet (1.4 Clio motor ile aynı motor)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    51 Mesaj

Şu anlık bi gelişme yok fakat önceden bu kadar yüksekte fan açmıyordu sonradan böyle yüksek te fan açmaya başladı araç o yüzden aklım karışıyor. Asil oto ahmet abiyi bilirim ona hiç hararet konusunda gitmedim şuan. Ama brn normal olduğunu düşünmüyorum çünkü hararet fan açmaya çok yakınken araçtan kabutu açmak için indiğimde daha kabutu açmadan aracın aşırı sıcak çalıştığını ayaklarıma vuran sıcaklığından hissedebiliyorum bide kabutu açarsam yüzüme yüzüme vuruyor motorun sıcaklığı. Brn normal olduğunu düşünmüyorum çünkü bu kadar geç açmazdı fan önceden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravedigger38 -- 20 Haziran 2020; 9:33:7 >
    |
    |
    babapars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2037 Mesaj
    Bir obd aparatı olsa bakilirdi aslında tam su sıcaklığı kaça gelince açıyor fanı ama şöyle birşey de var zaten orijinal termostat 88-92 derede açıyor yani fan 95 den önce açmasının mantığı yok herneyse gelişme olursa haber edin belki bizimkinde bir hata vardır biz farketmiyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Cihaza bağlatıp bakmak en mantıklısı tabiki. Ama yine eminim fanın geç açtığından. Sorunu çözebilirsem inşallah haberdar edicem tabiki. Isı müşürü kaç derecelik acaba bizim araçlarda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2037 Mesaj
    Isı musuru sadece gösterge ye ve ECU ya bilgi sağlıyor fan açıp kapatma ECU sayesinde oluyor benim bildigim

Anladım acaba sistemde hava olma ihtimali nedir araç fan açınca taşırma kabının kapağını açınca az bi miktar hava çıkıyor tabi yavaşça açıyorum açtıkçada su taşmaya başlıyor hemen kapatıyorum. Taşırma kabı kapağımı bozuk acaba kafayı yiycem az kaldı 😂

|
    |
  • Yarbay
    2037 Mesaj
    Basınç olduğu için açınca bir miktar kopurmesi hava varmış gibi yapması normal.radyatorden havasını aldıysan eğer genleşme kavanozu kapağını aç araç çalışsın bir defa fan açıp kapatınca stop et kapağı kapat soğuyunca suyu tamamla. Ama dediğim gibi çok anormal değil arabanın durumu. Sıkışık trafikte fan açıp ibreyi düşürüyorsa olay normal akışında ilerliyor demektir

Anladım ama ben yinede ısı sensörünü bi değiştirmeyi düşünüyorum çünkü araç çok sıcak çalışıyor ve fazla yakıyor.

|
    |
  • Yarbay
    2037 Mesaj

Hayırlısı

|
    |
    Gravedigger38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla soeun hala devam etmekte reis bugün ısı sensörünü söktüm ucu simsiyah olmuş temizledim taktım ama değişen bişey olmadı yenisini almayı düşünüyorum ama onda sorun yoksa boşa para vermek istemiyorum. Fan hala geç açıyor. Araç beyninini mi resetlettirsem acaba

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Media Sözlük
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.