Şimdi Ara

Dacia Servis Tavsiyeleri.. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
7.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2011 model Dacia Stepway aracımın bakımlarını yaptırmak için servise götürmek istiyorum, Ankara da hangi servisi tavsiye edersiniz ?
  • istanbulda kesinlikle kemal tepretoğullarını öneriyorum gözü kapalı diğer servislerin bakalım edelim demesini adamlar şakk diye buldu Kadıköy-Kemal Tepretoğulları
  • konu biraz eski ama birşey sormak istiyorum arabam dacia stepway 1.5dci 2016 model ve ilk servis için (20 000 bakımı) randevu alındı bana fiyat olarak 680tl dediler bu fiyat niye bukadar fazla kazıklanıyormuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

konu biraz eski ama birşey sormak istiyorum arabam dacia stepway 1.5dci 2016 model ve ilk servis için (20 000 bakımı) randevu alındı bana fiyat olarak 680tl dediler bu fiyat niye bukadar fazla kazıklanıyormuyum

27 temmuzda bayrampaşa acar servisine götürdüm arabanın şase numarasından bakıp fiyat verdiler 575tl peşin çekime 545tl yaptılar bende kabul ettim , gözlemlerim arabayı aşağı kata çekiyorlar siz göremiyorsunuz kamera falanda yok 4.5 saaat sürdü ama gerçekten bakım yapılmış motoru ve çevresini baya güzel temizlemişler filtrelere işaret koymuştum değiştirmezler ise anlarım diye ama değiştirmişler debriyajıda ayarlamışlar biraz boşluğu vardı, lastik basınç sensörü hata veriyordu onu düzelmişler hava yastığı ışığı kontağı ilk açınca yanmıyordu onu aktif etmişler ,
    ben bu bakımı özel bir servisten fiyat almıştım 350tl demişlerdi yani 200 tl fazladan yetkili servise ödemiş oldum ama buna değer en azından garantiden çıkmadı ben memnun kaldım şahsen
     Dacia Servis Tavsiyeleri..

• Baristatales B kullanıcısına yanıt
    merhabalar, aracınızın modeli - versiyonu nedir? duster 4x4 dCi bakım maliyetini öğrenmeye çalışıyorum da forumda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbak

merhabalar, aracınızın modeli - versiyonu nedir? duster 4x4 dCi bakım maliyetini öğrenmeye çalışıyorum da forumda..

stepway 1.5 dci 90bg 2016 model , bu şekilde öğrenemessiniz arabanın şasi numarasına bakıp fiyat veriyorlar ben telefon ile aramıştım şasi numarasını verememiştim ruhsat yanımda değildi 680tl demişlerdi. Muayenede peşin 545tl çektiler, siz bence servisini arayın şasi numarasını vererekten bir fiyat isteyin
  • en dogrusu o evet, tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara Çelik Oto
    Düzenli bakımlarımı burada yaptırdım. 2. bakımda fren balatasını değiştirdiler. Bu sene özel servise götürdüm 10000km de balata bitmiş tekrar değişti. polen filtresini başka model aracın filtresini hazneye dürerek sokmuşlar. Gösterge bozuldu garantiden yine burada değişti. Aracı teslim aldığımda toplam kmye yaklaşık 1000 km eklenmişti. ABS beyni böyle yazıyor biz onu baz alırız gibisinden bir açıklama yaptılar. 40km araba 3. bakımda fren hidroliği değişecek denilip 1000 tl servis ücreti talep ettiler. Servis dökümanlarında yanlış bilmiyorsan 4. yıl ya da 120 binde değişiyor. Boya koruma satın aldım ilk serviste oda çok hoş değildi. bi sonraki sene revizyon diyorlar revizyonda yapılan hiç bir şey yok.

Ankara Cihan Oto
    Sol arka çamurluğun yırtıldığı kaza için aracımı bu servise götürdüm. çok uzun sürede çıktı aracım ve sol stop sağ stoptan oldukça farklı yuvasına oturuyor. Dacia bu ne olacak anlayışı var. Sol tarafı boyarken sağ tarafa tozutmuşlar boya iz yaptı. Ustalığı beğenmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mekatronik_muh -- 4 Temmuz 2019; 16:57:42 >

• İL: ISTANBUL ESENYURT

SERVİS ADI: RENAULT BİKA

OLUMLU GÖZLEMLER : YOK

OLUMSUZ GÖZLEMLER : Son derece yavas calisan bir servis. Saglam biraktiginiz aracinizi arizali olarak alma ihtimaliniz cok yuksek. Cok yogun olduklari icin fazla onem vermiyorlar. Balatasindan cok hafif ses cikan aracimi 40bin bakimina biraktim. Araci teslim aldigimda arac yuruyemez vaziyetteydi. Acayip sesler cikartiyor ve frenleri tutmuyordu. Artik ne yaptiysalar arabaya, bizi fren diski ve balata taktirmaya zorladilar. Zorunda kaldik acikcasi. Cunku son derece normal bir sekilde kullanarak bakima biraktigim aracimi kullanilamayacak vaziyette geri aldim. Servisin otoparkindan cikaramadim araci. Beni bu kadar guvensiz bir sekilde arac surmeye zorladilar. Basima bisey gelse ne olacakti acaba. Simdi ekstra 1500 tl verip disk ve balata degisimi yapacaklar. 40binde arac daha. Bir daha hayatta goturmem servise. Sanayiye devamm

• Vay be yıllar öncesinde açmış olduğum konu :)

Biraz bilgi paylaşalım bu geçmiş süreç hakkında.

Araçlarımızı Demirkollar'a götürmeye devam ettik , garantilerimiz bitene kadar.
    Sonrasında ustamıza emananet oldu.

Kiralama yaptığımız dönemde birden fazla servis görme şansımız oldu.

Uzman Renault
    Çok memnun kalmadığım bir servis idi. Zaman ve verilen sözler kavramına uymuyorlardı.Kaporta işçilikleri vasat denebilirdi. (2015-2017)

Demirkollar Altunizade 2013-2018
    Makul,çözümcü ve ilgili oldular hep.

Güven Altan 2017-2020
    Hem araç alımlarımızı hemde kiralama yaptığımız araçların bakımı için gittik ve hala gidiyoruz.

Servis gayet iyi ustalar ilgili ama yeri küçük ve her daim yoğun. Kesinlikle randevu ile gidilmeli.

Kemal Tepretoğlu , Daren gibi servislere de gittik ama olumsuz bir yanlarını görmedim.Filtre bakımı idi.

Gözdem ( Ataşehir)
    Ufak bir servis mekan çok ferah olmasına karşın müşteri bekleme yerini sevmemiştim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droll -- 1 Şubat 2020; 15:0:0 >

• İzmir
    Mais İzmir
    Bornova

Sürekli gittiğim servis , Fix %30 indirimim var
    Km ye göre tüm bakımını , yapıyorlar tavsiye veriyorlar profesyoneller , tertemiz teslim ediyorlar
    tavsiye ederim

bekleme salonundaki ikramlar biraz daha arttırılabilir :)
  • Arkadaşlar istanbul avrupa yakasinda guncel tavsiye edebileceginiz bir ozel servis var mi bakim icin? Yetkili servis 1600 tl diyince yagi ve filtreleri kendim aldim, onlarin degisimi olacak sadece. Arac sandero

• Manisa ordu aş. Firmasindan uzak durun arkadaşlar. Renault ve dacia satis ve servis yetkili bayi. Bana motoru ve sanzimani ellenmiş arabayı sıfır diye sattilar. Mahkeme devam efiyor. Bilirkisiler lehime rapor verdi. Ayrıca daha once bakima goturdüğumde aracimın bujilerini de degistirmemisler. Yolda kakinca anladım. Aman uzak durun. Manisa dacia renault bayi ordu aş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmed_s -- 9 Nisan 2023; 15:46:54 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.