Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (938. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18.946
Cevap
125
Favori
1.580.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 936937938939940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ustaların dediği gibi hidrolik debriyaj ayarlanmıyor aynı sorun bendede var ama ayar yapılamıyor.
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Benim yol bilgisayarı anlık yakıt tüketimi 15 20 litre gösteriyor sürekli nedeni ne olabilir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    2009 telli ayar yapılıyor.. 2012 hidrolikse ayar yoktur
  • arkadaşlar benim 1.2 loganın vitesleri bazen zor geçiyor.biara 3 takılıyordu sonra 1 ve 2 geçmemeye başladı.tamirciye gösterdim baskı balata değişmeli dedi.arabada herhangi bir güç kaybıda yok napsam değiştirsemmi .3000 devirdede 100 yapıyor herhangi bir kaçırmada yok.bu arabaya baskı balata dayanmıyor yokuşta az zorlansa bi tuhaf oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

çok araştırdım hatta arabanın elektrik şemasını komple indirdim aradım ama bulamadım. Bana merkezi kilit tetik lazım

Yani kapıyı kumandadan kilitleyince tetik alıp camı kaldıracak bir modül aldım bağlayamıyorum
    Aynı uca haftaya da fallow me modülü bağlayacam. İki sebepten ihtiyacım var.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacan67

Benim yol bilgisayarı anlık yakıt tüketimi 15 20 litre gösteriyor sürekli nedeni ne olabilir?
    Bilgisayara bağlayıp km/litre olarak değiştirilmeli. Muhtemelen sizin ki litre/km olarak ayarlanmış. Dikkatli bakarsanız anlık tüketimin km olduğunu göreceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H34RTL3SS

arkadaşın dediklerine katılıyorum 5 verip 15 performansı bekleyenleri üzebilir ama 5 verip 8 performansı alırsınız virajları güzel dönüyor ama stapway yerden daha yüksek olduğu için hızlı dönüşlerde tedirgin edebilir yoldaki izlerden etkilenip rüzgardan etkilenip sağ sol kayabilir ama sonuçta motor gücü ve diğer tüm özellikleri fiyat dahil olmak üzere normal kullanım için, spor araba değil offroad deil şehir içi binek araç

Alıntıları Göster
    Aracı 1.5 yıldır EASY r 1.5 dci kullanıyorum . Daha önce golf ve Audi a3 sahibiydim . Ekonomik durumlar vs bu kısmet oldu . Öncelikle şunu söyleyebilirim biz İstanbul’da yaşıyoruz her noktada çukur su birikintisi vs mevcut . Porsche Mercedes jiplerin geçmeye korktuğu yerlere gözüm kapalı kaç defa girdim su birikintisi vs bana mısın demedi . Virajlara defalarca hızlı girip esp yi çalıştırdım şöyle diyebilirim tabi ki bir vw Audi değil ama 301 denilen araçtan da çok çok daha iyi . Yakıtı gaz kapatıp gitmeme rağmen 6.8-7 . EASY r rezalet bir şanzıman ama eski tek kavramalardan iyi en azından dur kalk trafikte işime yarıyor . Yol sesi vs alıyor yüksek süratlerde geziyor . Ama kullanmayı bilip Arabayı da tanırsanız sıkıntı yok aksi halde yavaş gideceksiniz. Ben daciadan çok memnunum . Kafam rahat . Beklentiyi yüksek tutmayıp hava atmayacak iseniz bu araba tam İstanbul un arabası.

• ege2005 E kullanıcısına yanıt
    bütçen varsa atiker gold obd 2 bütçen daha az ise atiker microfast obd 2
  • merhaba arkadaşlar uzun zamandır konuya yazmıyorum eskiler bu konuda bilir beni,sıfır 2011 model 1.4 sandero ambiance almıştım hala kullanıyorum 2 ay önce bakım yaptırdım balatalar orijinaldi. eskimemesine rağmen değiştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 5 Şubat 2019; 10:21:53 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    daçyanın balatsı peynir gibi bir yıl bile gitmiyor

• Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    balata, kullanıma göre değişir

• Herkese selamlar. 2018 1.5 dci kullanıyorum. Yılın sonunda sıfır aldım 7500 km deyim. Araçtan memnun olduğumu söylemeliyim. Şehir ici şehir dışı performans olarak gayet tatmin edici. Yakıt ortalama kar ve kis lastikli binildi genelde 5.9 civarı. Genel olarak yuksek hızlarda 100 den sonra yol sesini aliyor bunun bir çözümü var mi?Fitil uygulaması yaptıran arkadaşlar ne düşünüyorlar?

• Ek olarak sağ on kapıdan, müzik dinlerken ya da müzik kapalıyken bir zırıltı geliyor bu sorunu yasayan yardımcı olabilecek var mi?

• Symbol forumu ölü.
    Farların birbirlerine berzerliğinden dolayı,gündüz sürekli yanan ampulün tipi nedir?
    Bunu led bir ampulle değiştirir isem verim alabilirmiyim?

• attci kullanıcısına yanıt
    Kendi soruma kendim cevap vereyim bari,
    İç aydınlatmların neredeyse tamamı :dipsiz t10
    Gün ampulleri :w5w t20 tipi dipsiz
    Kısalar h4 uzunlar h7
    Plaka ve yandaki sinyaklerde t10 dipsiz

• 2015 model ve 2016 Şubat trafiğe çıkışlı 1.5 dci Stepway aracımı garantisi bittiği halde 3. yıllık bakımı için dün yetkili servise götürdüm. 3. yıllık bakımı (fren hidroliği değişimi dahil) 830 TL'ye hallettim.

İşin garibi ücretsiz şekilde emniyet kemeri takılma uyarı ışığı ve sesli uyarı sistemini eklediler araca. Elbette bakımdan önce bunun bilgilendirmesini yaptılar. Benim sorduğum soru ise 'sağ ön koltuk için de ekleyebilir miyiz' oldu Sadece şoför koltuğu için çalışan bir özellik.
  • daçya araçlarda kullanılan parçaların oem kodunu öğrenmenin bi yolu varmı servis haricinde.satıcılara şase kodu vermeme rağmen birinin önerdiği parçaya diğeri uymaz diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

daçya araçlarda kullanılan parçaların oem kodunu öğrenmenin bi yolu varmı servis haricinde.satıcılara şase kodu vermeme rağmen birinin önerdiği parçaya diğeri uymaz diyor.
    bu site den bulabilirsiniz ama çok fazla versiyon olduğundan doğrusunu bulmak zor.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.benim için bayaa zor.

• Arkadaşlar sandero almaya karar verdim ama sıfırını alırsam ekonomik olarak beni zorlar krediye bulaşmam gerekecek. Aynı zamanda oyak üyesiyim ordan indirimim de mevcut malum. İkinci el olarak malum siteden araştırdım çok farklı modeller farklı fiyatlar var. İyice kafam karıştı. Sanderoyu seçmemdeki neden hem tipinin güzel gelmesi, özellikle mavi renk. Hem de yerden yüksekliğinin fazla olması, suv tarzında. İşim gereği kırsal kesimde oluyorum sürekli, şehir içi-kırsal kesim arasında yol yapılacak senede bir de uzun yol. Bu durumda hangi modelini alayım sıfıra mı bulaşayim ikinci el mi alayım önerilere açığım. Bekarım çoluk çocuk yok az yaksın diye 0.9 motorlu olana mı baksak mesela. Otomatik sevmiyorum Manuel almam lazım. Dizel veya benzinli fark etmez benzinli de alabilirim yani fiyatta zorlanmak istemiyorum zaten fazla km yapmayacak araç senede en fazla 10 bin km.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cevo_61 -- 24 Şubat 2019; 9:1:38 >
  • 
Sayfa: önceki 936937938939940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.