Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (937. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
18.946
Cevap
125
Favori
1.580.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1200 motor benzinli sanderoya şanzuman yağı alıcam özelliği numarasını bilen varmı.

bayram tatilinde 2215 km yol yaptım. istanbul sivas arası geziler felan derken 900 lira yaktı.

16 saatte gidip aynı sürede döndüm,aşırı yoğun trafik vardı,trafik açıldıkça 120 ile sürdüm ,klima yolculuk süresinin yarısında 3.kademede açıktı.tüketim sizce iyimi benzin 6.97 shell-opet kullandım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Dacia Sandero Stepway serisi dolu olan model

Otomatik/Benzinli

kullannalar var mı? 2-3 sene doğuda ikamet edeceğim. Beni orada idare edebilir mi? Kullananlar yorum yapabilir mi?

Yakıtı zorlamaz herhalde motoru küçük. Genelde hafta sonlari 500-600 km yol yapacagim iki haftada bir. Belli bir kronik sorunu var mi aracin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 tl verip hâla stepway alan var mı? :)
  • Akhenatonnn kullanıcısına yanıt
    129 lt benzin almışsın 1 litre benzinle 17.2 km yol gitmişsin. iyi fena değil..
    biz lpg de 1250 km yi 350 tl ye hallediyoz istanbul erzurum arasını ..
    1 lt lpg ile 15 km gidiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nabiaga -- 29 Eylül 2018; 0:3:21 >
  • arkadaşlar merhaba 2014 model dacıa logan aracımın ebnzin göstergelerinde full depo olmasına ragmen 1 diş eksik gösteriyor kalibrasyon yapmak istiyorum ama nasıl yapıldıgını bulamadım 2014 ve sonrası dacıa araçlarda gösterge kalibrasyon yada benzin gösterge kalibrasyon nasıl yapılıyor bilen varmı.
  • malum kış mevsimi yaklaşıyor.

Benim 2015 90bg Dacia Sandero Stepway için hangi lastikler uygundur?

Şimdiye kadar kışları da yaz lastiği ile dolaştığımdan Lastik işinden hiç anlamyorum biri elimizden tutsun yol göstersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tequilla1984

malum kış mevsimi yaklaşıyor.

Benim 2015 90bg Dacia Sandero Stepway için hangi lastikler uygundur?

Şimdiye kadar kışları da yaz lastiği ile dolaştığımdan Lastik işinden hiç anlamyorum biri elimizden tutsun yol göstersin.
    Hangi derken boyut olarak mı soruyorsunuz? Lastiğin üzerinde yazar, 2017 modellerde 205/55/R16 kullanılıyor muhtemelen sizinki de öyledir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza06018

arkadaşlar merhaba 2014 model dacıa logan aracımın ebnzin göstergelerinde full depo olmasına ragmen 1 diş eksik gösteriyor kalibrasyon yapmak istiyorum ama nasıl yapıldıgını bulamadım 2014 ve sonrası dacıa araçlarda gösterge kalibrasyon yada benzin gösterge kalibrasyon nasıl yapılıyor bilen varmı.
    Muhtemelen serviste yapılıyordur o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Hangi derken boyut olarak mı soruyorsunuz? Lastiğin üzerinde yazar, 2017 modellerde 205/55/R16 kullanılıyor muhtemelen sizinki de öyledir.

Alıntıları Göster
    teşekkürler, lastiğe bir bakayım sabah
  • 55.000 TL bütçe ile 2016 0.9 motor Sandero almak üzereyim. Otomatik vites. Araç beni tatmin eder mi, memnun musunuz? Motor başarılı mı? Tüketim ve performans dengesi önemli benim için.

Ön, arka ve yan korumalar taktırmak istiyorum, tavsiyeniz olur mu? Bu korumalar gerçekten sağlam mı, işe yarar mı?

İkinci el alırken neye dikkat ermeliyim özellikle bu modelde?

Teşekkürler

EDIT: Bütçemi yükselttim. Ya 60.000 TL verip 2017 0.9 otomatik alacağım ya da 75.000 TL ye çıkıp 1.5 otomatik alacağım.

Aradaki 15.000 TL farka değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegriM -- 21 Ekim 2018; 18:35:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerg

arkadaşlar benim bir sorunum daha var arabayı biraz kullandığımda yani 2-3km kadar
    arabadan inerken kapılarda yada diğer kaporta bölümlerinde statik elektriklenme oluyor.
    Yani rabanın kapısına dokununca küçük bir elektirik çarpması yaşıyoruz. Bu yüzden eşim
    için arabadan inmek ızdırap haline geldi bunun nedenleri ve çözüm yolları konusunda
    yardımcı olabilecek olan var mı acaba?
    Taksiciyim ve bu arabayı en az 250 bin kullandım. Şu anda 425 bin km"de.

Sadece 1 sorunun çözümünü yazıyorum, arabadan inince metal bir yüzeye dokunduğunda elektrik çarpıyor. Bende mesela kıvılcım bile çıkıyor, o kadar şiddetli yani. Koltukları deri kılıf kaplatinca böyle bir sorun kalmadı artık. Sanırım koltuğun dandik naylon kumaşından oluyordu bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MegriM

55.000 TL bütçe ile 2016 0.9 motor Sandero almak üzereyim. Otomatik vites. Araç beni tatmin eder mi, memnun musunuz? Motor başarılı mı? Tüketim ve performans dengesi önemli benim için.

Ön, arka ve yan korumalar taktırmak istiyorum, tavsiyeniz olur mu? Bu korumalar gerçekten sağlam mı, işe yarar mı?

İkinci el alırken neye dikkat ermeliyim özellikle bu modelde?

Teşekkürler

EDIT: Bütçemi yükselttim. Ya 60.000 TL verip 2017 0.9 otomatik alacağım ya da 75.000 TL ye çıkıp 1.5 otomatik alacağım.

Aradaki 15.000 TL farka değer mi?
    Ben bu arabayı 2 yıldır hergun kullanıyorum. Almak isteyenlere diyeceğim tek şey şu; eğer herhangi bir otomobilin bijon yuvası jant söküp takma nedeniyle yalama olabiliyorsa o arabaya kesinlikle para yatırılmaz. Neden sürekli jant söküp takılıyor? Çünkü 1 hafta geçmez mutlaka bir lastiği patlıyor ya da jant kenarından hava kaçırıyor. Bunun sebebi de jantların konserve kutusundan yapılmış olması galiba.

Bir kere bu arabanın asfalta irtibatı kesinlikle yok, araba resmen havada gidiyor. Yol tutuş diye bir şeyi unut, aklından çıkar.

Son derece rahatsız bir oturuş pozisyonu var. Direksiyon Tofaş Kartal falan bundan iyidirler herhalde.

Koltuğa oturduğunda bir otomobilde olduğunu hissettirmiyor. Dışarıda mısın içeride misin belli değil, rezalet bir ses yalıtımı gerçekten.

Yani bu arabayı ben günde 1 km kullanacam desen bile alma bu arabayı kardeşim. Kontağı her çevirdiğinde pişman olursun.

• Havrix kullanıcısına yanıt
    Lastikleri iyileştirmek çözüm oluyor yazmış biri yol tutuşu için. Denediniz mi?
  • MegriM kullanıcısına yanıt
    1.5 otomatik 2017 stapway kullanıyorum otomatik vitesden çok performans bekleme yüksek devirlerde vites atamıyor yola hızlı gireyim kurtarayım diyorsanız demeyin devir ani yükselip vites atamıyor ama düzgün sankin kullanırım diyorsanız güzel rahat çok hafif geçişleri hissettiriyor hızlanması sürati frenlemesi güzel rüzgardan çok etkileniyor motor iyi az yakıyor devrinde kullanıp gaza yüklenmez hafif basıp hızlanmasını çok basmadan beklerseniz çok iyi yakıt bakımından ama yüksek devirlerde yakıyor tabi 120 max 130 1500 1600 devir olarak kullanırsanız çok iyi
    lastik patlıyor falan yazmışlarda onu bilemem ama lastikler hava kaçırıyor 32 psi basıyorum 2 ay sonra 28 psi olmuş basınçlar çok sıkıntı çıkarmıyor çok düşerse farklılık olursa uyarıyor zaten araba çok sıkıntı çıkarmıyor ama arada kontrol etmek lazım 2 3 ayda bir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegriM

Lastikleri iyileştirmek çözüm oluyor yazmış biri yol tutuşu için. Denediniz mi?
    Hocam bakmayın siz o arkadaşa, abartmış. Yol tutuştan beklentiniz nedir ona göre değişir. 130 ile önünü görmediğim viraja gireceğim diyorsanız evet bu araba girmez ama insanca kullanımlarda yol tutuşu ile alakalı bir probleme rastlamazsınız. 1 senedir kullanıyorum ESP lik durum olmadı bile. Bence 2016 ile 2017 versiyonu arasında fark çok fazla, 2017 versiyonu günümüz şartlarını karşılayabilen donanımlara sahip. 2016 modeli o yıla yakışmayacak bir araba (yan aynalar elektrikli değil, direksiyon leğen gibi, arka camlar elektrikli değil, cc yok vs.).
  • quote:

Orijinalden alıntı: cricet

Hocam bakmayın siz o arkadaşa, abartmış. Yol tutuştan beklentiniz nedir ona göre değişir. 130 ile önünü görmediğim viraja gireceğim diyorsanız evet bu araba girmez ama insanca kullanımlarda yol tutuşu ile alakalı bir probleme rastlamazsınız. 1 senedir kullanıyorum ESP lik durum olmadı bile. Bence 2016 ile 2017 versiyonu arasında fark çok fazla, 2017 versiyonu günümüz şartlarını karşılayabilen donanımlara sahip. 2016 modeli o yıla yakışmayacak bir araba (yan aynalar elektrikli değil, direksiyon leğen gibi, arka camlar elektrikli değil, cc yok vs.).

Alıntıları Göster
    arkadaşın dediklerine katılıyorum 5 verip 15 performansı bekleyenleri üzebilir ama 5 verip 8 performansı alırsınız virajları güzel dönüyor ama stapway yerden daha yüksek olduğu için hızlı dönüşlerde tedirgin edebilir yoldaki izlerden etkilenip rüzgardan etkilenip sağ sol kayabilir ama sonuçta motor gücü ve diğer tüm özellikleri fiyat dahil olmak üzere normal kullanım için, spor araba değil offroad deil şehir içi binek araç
  • Yeni Sandero Stepway'lerde 40.000 bakımında neler değişiyor arkadaşlar? Bir de ortalama bakım ücreti ne kadar tutar tahminen?
  • Arkadaşlar 2013 stepway silecek takımı alıcam 50×50cm mi 55×48cm mi acaba ???

• Merhaba,

forma baktım ama cevap bulamadım.
    bende Dacia Sandero 1.4 ambiance 2010 model var.
    bu araca atiker lpg taktırmayı düşünüyorum.
    hanfi modelini taktırırsam sizce en uygun olur,

ATİKER Nanofast 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.000 TL
    ATİKER Microfast 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.000 TL
    ATİKER Microfast OBD-II 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.300 TL
    ATİKER Atikfast 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.000 TL
    ATİKER Atikfast OBD-II 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.300 TL
    ATİKER Atikfast DI 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 3.100 TL
    ATİKER Safefast DI 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 3.100 TL
    ATİKER Gold OBD-II 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.810 TL
    ATİKER Grand OBD-II 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.680 TL
    ATİKER Gold OBD-II Süper 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 3.000 TL
    ATİKER Grand OBD-II Süper 3 - 4 Silidir Motorlu Araçlar 2.900 TL

şimdiden teşekkürler
  • LaZsTyL kullanıcısına yanıt
    googlede araştırırken gördüm, bende pedaldan dolayı sorunum var çok yukaıda biraz aşağı indirmek istiyorum fakat ustalar bu hidrolik debriyaj ayarlanmaz diyorlar. bildiğim kadarı ile dacia ve renault aynı motor ve şanzımanı kullanıyor. aracım 2012 model euro 5 motor acaba benim aracımda da böyle bir ayar vidası mevcutmu. bilginiz varmı.
  • 
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.