Şimdi Ara

Dacia Sandero Türkiye, Almanya, İngiltere Satınalma gücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Örnek bir fiyat karşılaştırmasıdır. Fiyattan ziyade satınalma gücü daha da önemli.

Emeği geçenleri, destek olanları kutluyorum. Nice başarılara.

Dacia Sandero Türkiye, Almanya, İngiltere Satınalma gücü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Renault alamayanlar için çıkarılan markayı bile alamıyoruz  

Almanya ve İngiltere ile karşılaştırılmamız saçma çünkü AKP olmasaydı da asla o ülkelerin yanına gelemezdik ama Güney Kore olurduk çok rahat olurduk. 1954'te Köy Enstitüleri kapatılmasaydı hatta Almanya gerçekten bizi kıskanabilirdi bile ama olmadı. İnsanların inançlarını kullananlar Osmanlı'yı bitirdiği gibi bizi de engelledi. Acı ama gerçek bu. 2021 yılında bile hala bir tarikat bitiyor diğeri başlıyor. Oysaki ileri görüşlü bir lider şöyle demişti:

"Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

Bizde üretim yok, oyun büyük, 2023 yılında inşallah bizde bu fiyatlara alacağız, TOGG çıksın var ya, 50 senedir heykel yapılmamış olsaydı şimdi bedavaya devlet verirdi, yılların enkazını devraldılar vs vs. İstediğin kadar yaz kafa bu. Çevremde bir tane bile kişi önceden hükümete oy verip şimdi eleştiren yok. En eleştireni Reis iyi ama çevresi kötü diyor :)

5.5 senede diyelim ki biriktirdim dacia alacak parayı, fakat bu seferde devalüasyon olur yine bir o kadar daha para biriktirmem gerekebilir.Olsun bir 5.5 yıl daha biriktiririm bende, sonra yine devalüasyon olur ben yine alamam ve bu böyle sürer gider.Böbrekleri satıp arabayı bugün almaktan başka bir çare yok.
  • Bizde üretim yok, oyun büyük, 2023 yılında inşallah bizde bu fiyatlara alacağız, TOGG çıksın var ya, 50 senedir heykel yapılmamış olsaydı şimdi bedavaya devlet verirdi, yılların enkazını devraldılar vs vs. İstediğin kadar yaz kafa bu. Çevremde bir tane bile kişi önceden hükümete oy verip şimdi eleştiren yok. En eleştireni Reis iyi ama çevresi kötü diyor :)

• 2010 da clio almıştım ikinci el 1 yaşında

850*24 ay taksit ödemesi vardı. Peşinat vermemiştim.

maaşım 1850 liraydı...

• Bari Dacia yı rahatça alalım.Bu krizler, virüsler,çip tedarik sorunu falan dünyada bir bizimi etkiliyor abi ya Oturup youtube da testlerini izliyoruz anca

• şu alım gücü avrupada x araba şu kadar, bizde bu kadar muhabbetleri baydı iyiden iyiye artık.

• Renault alamayanlar için çıkarılan markayı bile alamıyoruz Dacia Sandero Türkiye, Almanya, İngiltere Satınalma gücü 

Almanya ve İngiltere ile karşılaştırılmamız saçma çünkü AKP olmasaydı da asla o ülkelerin yanına gelemezdik ama Güney Kore olurduk çok rahat olurduk. 1954'te Köy Enstitüleri kapatılmasaydı hatta Almanya gerçekten bizi kıskanabilirdi bile ama olmadı. İnsanların inançlarını kullananlar Osmanlı'yı bitirdiği gibi bizi de engelledi. Acı ama gerçek bu. 2021 yılında bile hala bir tarikat bitiyor diğeri başlıyor. Oysaki ileri görüşlü bir lider şöyle demişti:

"Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 3 Mayıs 2021; 13:57:38 >

• Dış minnaklar, içimizdeki hainler, törörüstler, Eset ve cehape zihniyeti yüzünden hep. Bir de ingiltere kralı, başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbauyer, kaleci mıyer, nadya komanaçi, biricit bardo, fenerbahçeli cemil var tabi, onları da unutmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 3 Mayıs 2021; 13:49:43 >
  • 5.5 senede diyelim ki biriktirdim dacia alacak parayı, fakat bu seferde devalüasyon olur yine bir o kadar daha para biriktirmem gerekebilir.Olsun bir 5.5 yıl daha biriktiririm bende, sonra yine devalüasyon olur ben yine alamam ve bu böyle sürer gider.Böbrekleri satıp arabayı bugün almaktan başka bir çare yok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Dış minnaklar, içimizdeki hainler, törörüstler, Eset ve cehape zihniyeti yüzünden hep. Bir de ingiltere kralı, başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbauyer, kaleci mıyer, nadya komanaçi, biricit bardo, fenerbahçeli cemil var tabi, onları da unutmamak lazım.

👏😁

• Araba binmeyin yigenim.😼

• Ama yol yabtıla diyenler gelir az sonra...
    Sanki o yolları babalarının parasıyla yaptılar ya. 70 senede yapılan her şeyi sattılar elde edilen parayla 1 liralık yolu 3 liraya yandaşa yaptırdılar. Ama yol yaptılar!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Dış minnaklar, içimizdeki hainler, törörüstler, Eset ve cehape zihniyeti yüzünden hep. Bir de ingiltere kralı, başkan kennedy, taçsız kral pele, bakenbauyer, kaleci mıyer, nadya komanaçi, biricit bardo, fenerbahçeli cemil var tabi, onları da unutmamak lazım.

Hahahahah Efsane replik bu ya.

• o zaman gidin almanyada yaşayın

• Otomobil bölümünde konu siyasete giriyor diye yorum yapmak istemiyorum fakat sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ki hükümetler bence Türkiye’ nin alım gücünün en zirve olduğu dönemlerdir.

Binaenaleyh ülkemizde asgari ücret 1 milyara yakın iken dacia loganlar 17 milyara satılıyordu. Bir sabah yüzünü yıkayan ekmek almaya gider gibi araba almaya gidiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Radikal ve Sert

o zaman gidin almanyada yaşayın

Sizinkiler yolluyordu gri pasaport falan cikariyorlardi ama o kampanya bitti galibaDacia Sandero Türkiye, Almanya, İngiltere Satınalma gücü 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 3 Mayıs 2021; 17:41:39 >
  • Bu arac alinmaz :) yan apartmandan biri almis soyle bi inceledim hic hos degil yakindan bakinca gene reklamlarinda guzel duruyor :)

• Datçaya da binmeyiverin. Çıkar telefonunu göster

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Sizinkiler yolluyordu gri pasaport falan cikariyorlardi ama o kampanya bitti galiba 

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

futbolda şikeye kadar doğru şikenin olmadığı futbol ülkesi yoktur bundesliga dada defalarca şike yapıldı ispatlandı.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.