Şimdi Ara

Dacia Sandero Stepway hakkında yorumlar (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
282
Cevap
10
Favori
431.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ocgultekin

Yazılanların neredeyse tamamını okudum. Bizim ülkemizde nedendir anlamam, erkek milleti arbasını asla kötülemez. Eksiklerini, yokluklarını söylemez.

22 aydır Dacia Sandero 1.4 Benzinli Ambiance kullanıyorum. Ben yorum yaparken elimdeki aracı değerlendirdim. 1,5 DCİ olan arkadaşlar beni yalan söylemekle suçlarken yazdıklarımıda okumadıkları ve atgözlüğüyle saldırdıklarını anlıyorum. Çünkü 1.5DCİ olan araçta eski kasa Kango motoru var ve performansının kötü olması mümkün görünmüyor. Bizzat denemedim. Gelelim benim aracıma;

Dacia Sandero 1.4 Ambiance benzinli.
    1- Araç çekişi çok kötü, Bolu tüneli Sakarya tarafından girmeden önceki rampada kamyoncularla kafa kafaya gidersiniz. İsterseniz gaz pedalı döşemeyi yırtsın. Bunun ustalıkla alakası olduğunu söyleyenlere yuh diyorum. Özetle aracı kamyon gibi ağır ağır kullanacaksanız tercihiniz olabilecek bir araç.

2- Malzeme kalitesi benzer fiyatlı araçlarla kıyaslandığında gerçekten kötü. Kıyaslanacak araçlar var elbette, Tata'dan iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

3- Donanım olarak Klima, Radyon CD çalar(MP3 Yok) opsiyonel. Gerisini söylemeye gerek görmüyorum zaten. Isıtmalı elektrik kumandalı aynalar, açık unutulduğunda araç kilitlendiğinde sönen farlar(Bü yüzden dağ başında aküm bitti. Sinyal esnasında farlar açılmş, doğa yürüyüşünden geldiğimde akü bitmişti.) Uzaktan kumanda ile kapıları açın, aracın iç aydınlatması yanar, arka kapıyı açın araç içinden birşeyler almaya çalışın, bir süre sonra iç aydınlatma kararacak karanlıkta kalacaksınız. Neden arka kapı açıldığında araç bunu algılamıyor. Cama su püskürtün silecekler çalışmıyor.
    Bana 4 teker, direksyon ve vites kolu yeter diyenler için mükemmel bir araç.

4- Yakıt sarfiyatı az diyenlere yuh diyorum. Benzinde denemedim gazda depom dolu iken, yaklaşık 80TL ye doluyor (gaz litre fiyatı 2.10tl 18.12.2011) 320km yi zor yapıyorum. Hava filitrem yeni değişti, ancak bujilerim oldukça eski, bu da yakıt miktarını arttıran bir faktör.

5. LPG tankı olduğu için bagaj diye birşeyden söz etmek mümkün değil.

6. Aracımdaki 1.4benzinli motor Renault firmasının çöpe atacağı 2000 model clio motorudur. 8valfdir. Şu anda aracımda seyir halinde ayağımı gazden çektiğimde stop etme sorunu başladı. Araştırdım bu motorların genel hastalığı, gaz kelebeği ve relanti motorunun değişmesi gerekiyor. Bugün servis bana fiyat verdi (18.12.2011) 550TL işçilik hariç parça fiyatı. Hani bu aracın parçaları ucuzdu.

ARACI ALIRKEN GÖZLERİN BAĞLIMIYDI DİYE SORANLARA CEVAP: Ben aracın alımı esnasında yoktum, başka bir marka aracın alımı için yetki verdiğim yakınımın kandırılması sonucu bu araca istemeyerek sahip oldum. Öğrendiğimde aracı henüz teslim almamıştık. ama satış işlemleri başladığı için Renault Yetkili satıcısı 6.000TL aşağısına aracı alabileceklerini söylediler. Daha aracın tekerleri yola değmemişti.

Peki bu aracın hiçmi iyi yanı yok...
    Sadece ve sadece yerden yüksek olması....

bu yazıdan sonra dacia daha bir itici geldi gözüme

• quote:

Orijinalden alıntı: eylülnisaeyvaz

quote:

Orijinalden alıntı: ocgultekin

Yazılanların neredeyse tamamını okudum. Bizim ülkemizde nedendir anlamam, erkek milleti arbasını asla kötülemez. Eksiklerini, yokluklarını söylemez.

22 aydır Dacia Sandero 1.4 Benzinli Ambiance kullanıyorum. Ben yorum yaparken elimdeki aracı değerlendirdim. 1,5 DCİ olan arkadaşlar beni yalan söylemekle suçlarken yazdıklarımıda okumadıkları ve atgözlüğüyle saldırdıklarını anlıyorum. Çünkü 1.5DCİ olan araçta eski kasa Kango motoru var ve performansının kötü olması mümkün görünmüyor. Bizzat denemedim. Gelelim benim aracıma;

Dacia Sandero 1.4 Ambiance benzinli.
    1- Araç çekişi çok kötü, Bolu tüneli Sakarya tarafından girmeden önceki rampada kamyoncularla kafa kafaya gidersiniz. İsterseniz gaz pedalı döşemeyi yırtsın. Bunun ustalıkla alakası olduğunu söyleyenlere yuh diyorum. Özetle aracı kamyon gibi ağır ağır kullanacaksanız tercihiniz olabilecek bir araç.

2- Malzeme kalitesi benzer fiyatlı araçlarla kıyaslandığında gerçekten kötü. Kıyaslanacak araçlar var elbette, Tata'dan iyi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

3- Donanım olarak Klima, Radyon CD çalar(MP3 Yok) opsiyonel. Gerisini söylemeye gerek görmüyorum zaten. Isıtmalı elektrik kumandalı aynalar, açık unutulduğunda araç kilitlendiğinde sönen farlar(Bü yüzden dağ başında aküm bitti. Sinyal esnasında farlar açılmş, doğa yürüyüşünden geldiğimde akü bitmişti.) Uzaktan kumanda ile kapıları açın, aracın iç aydınlatması yanar, arka kapıyı açın araç içinden birşeyler almaya çalışın, bir süre sonra iç aydınlatma kararacak karanlıkta kalacaksınız. Neden arka kapı açıldığında araç bunu algılamıyor. Cama su püskürtün silecekler çalışmıyor.
    Bana 4 teker, direksyon ve vites kolu yeter diyenler için mükemmel bir araç.

4- Yakıt sarfiyatı az diyenlere yuh diyorum. Benzinde denemedim gazda depom dolu iken, yaklaşık 80TL ye doluyor (gaz litre fiyatı 2.10tl 18.12.2011) 320km yi zor yapıyorum. Hava filitrem yeni değişti, ancak bujilerim oldukça eski, bu da yakıt miktarını arttıran bir faktör.

5. LPG tankı olduğu için bagaj diye birşeyden söz etmek mümkün değil.

6. Aracımdaki 1.4benzinli motor Renault firmasının çöpe atacağı 2000 model clio motorudur. 8valfdir. Şu anda aracımda seyir halinde ayağımı gazden çektiğimde stop etme sorunu başladı. Araştırdım bu motorların genel hastalığı, gaz kelebeği ve relanti motorunun değişmesi gerekiyor. Bugün servis bana fiyat verdi (18.12.2011) 550TL işçilik hariç parça fiyatı. Hani bu aracın parçaları ucuzdu.

ARACI ALIRKEN GÖZLERİN BAĞLIMIYDI DİYE SORANLARA CEVAP: Ben aracın alımı esnasında yoktum, başka bir marka aracın alımı için yetki verdiğim yakınımın kandırılması sonucu bu araca istemeyerek sahip oldum. Öğrendiğimde aracı henüz teslim almamıştık. ama satış işlemleri başladığı için Renault Yetkili satıcısı 6.000TL aşağısına aracı alabileceklerini söylediler. Daha aracın tekerleri yola değmemişti.

Peki bu aracın hiçmi iyi yanı yok...
    Sadece ve sadece yerden yüksek olması....

bu yazıdan sonra dacia daha bir itici geldi gözüme

Alıntıları Göster
    sandero gibi yerden yuksek modeller uretilse, turkyiede bence cok tutar. ama fiyati uygun, kendini ispatlamis bi marka olmali en azindan bi dacia degilde, chevrolet seat skoda uretebilmeli

• Simdiye kadar hic kimsenin aldigi arabayi

O paraya o araba alinirmi essek arabasi al daha iyi demedim dememde sonucta araba isi zevk isi

Ama ciddi soyluyorum dacia alincak araba degil

Yil olmus 2012 abs ust donanimla aliniyor
    Arabalarda klima donannim satiliyor
    Motor devir gostergesi
    Emniyet kemerini adamlar donannim diye utanmadan yazmislar
    Hepsinden gectim guvenlik sifir

Bence sifir dacia almaktansa gene ikinci el reno diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Simdiye kadar hic kimsenin aldigi arabayi

O paraya o araba alinirmi essek arabasi al daha iyi demedim dememde sonucta araba isi zevk isi

Motor devir gostergesi

+1. Arkadaşım almış Sandero 1.2. Klima, teyp, sis farı filan da ekletince 24 peşin verdim dedi. Tek dediğim parana yazık etmişsin. Aracını inceledim plastik kalitesi kötü, yol tutuşu beğenmedim, arka elektrikli camları geçtim, yan aynalar manuel, cama su fışkırttım silecek çalışmadı. Onu da kendimiz çalıştırıyormuşuz. Direksiyonun derinlik ayarı da yoktu sanırım. Fakat en önemlisi araçta ABS gibi mühim bir sistem yok. Bir an kendimi onun yerine koyup, aracı kendim aldığımı düşündüm ve yemin ederim kalbim sıkıştı. Kalp krizi geçirecektim. Arkadaşın ilk arabası. Heves etmiş almış. Hevesini kırmak istemedim. Fakat elbette ki hata yaptığını yüzüne söylemeden edemedim. Kendisi şu anlık memnun görünüyor. İlk aracının heyecanı ile bu memnuniyetin bir süre daha gideceğini, daha sonra trafikte tecrubelendikten sonra, nasıl bir tercih yaptığını daha iyi anlayacağını biliyorum. Fakat, en azından ABS olmalıydı araçta. Gerçekten yazık başka birşey diyemiyorum.

Araç kesinlikle f/p ürünü değildir. Şu an sahibi olduğum Chery Kimo, bu araçtan daha donanımlı, daha konforlu, daha iyi yol tutuşa sahip ve iç mekanı daha derli, toplu bir araç olup, gerekli tüm ekipmanlar en alt donanım da bile standart sunulmaktadır. Geriye bir tek ön yargılarını kırmak kalıyor. Daha sonrasın da, ne kadar doğru bir karar verdiğinizi kendiniz anlayacaksınız.

Fakat, amacınız yakıt tüketiminden tasarruf etmek ve lpg işlerine bulaşmamaksa. Logan/Sandero gibi araçların dizeline yönelinebilir.

Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: SonpoL

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Simdiye kadar hic kimsenin aldigi arabayi

Motor devir gostergesi

+1. Arkadaşım almış Sandero 1.2. Klima, teyp, sis farı filan da ekletince 24 peşin verdim dedi. Tek dediğim parana yazık etmişsin. Aracını inceledim plastik kalitesi kötü, yol tutuşu beğenmedim, arka elektrikli camları geçtim, yan aynalar manuel, cama su fışkırttım silecek çalışmadı. Onu da kendimiz çalıştırıyormuşuz. Direksiyonun derinlik ayarı da yoktu sanırım. Fakat en önemlisi araçta ABS gibi mühim bir sistem yok. Bir an kendimi onun yerine koyup, aracı kendim aldığımı düşündüm ve yemin ederim kalbim sıkıştı. Kalp krizi geçirecektim. Arkadaşın ilk arabası. Heves etmiş almış. Hevesini kırmak istemedim. Fakat elbette ki hata yaptığını yüzüne söylemeden edemedim. Kendisi şu anlık memnun görünüyor. İlk aracının heyecanı ile bu memnuniyetin bir süre daha gideceğini, daha sonra trafikte tecrubelendikten sonra, nasıl bir tercih yaptığını daha iyi anlayacağını biliyorum. Fakat, en azından ABS olmalıydı araçta. Gerçekten yazık başka birşey diyemiyorum.

Araç kesinlikle f/p ürünü değildir. Şu an sahibi olduğum Chery Kimo, bu araçtan daha donanımlı, daha konforlu, daha iyi yol tutuşa sahip ve iç mekanı daha derli, toplu bir araç olup, gerekli tüm ekipmanlar en alt donanım da bile standart sunulmaktadır. Geriye bir tek ön yargılarını kırmak kalıyor. Daha sonrasın da, ne kadar doğru bir karar verdiğinizi kendiniz anlayacaksınız.

Fakat, amacınız yakıt tüketiminden tasarruf etmek ve lpg işlerine bulaşmamaksa. Logan/Sandero gibi araçların dizeline yönelinebilir.

Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

Saygılarımla.

Alıntıları Göster
    Bir de bana kızıyorsunuz. Ama yine de kimseye karışmayacağım artık. Millet bıkmış çünkü. Ancak dizelini alacaktım. İlk araştırmaya başladım. Güvenlik, kalite, donanım, motor kısmını geçersek 0-100 değeri 16,7 saniye idi. Sonra 15 saniyeye çekildi. Ama araçta motor vs. hiçbir yenilik yapılmadı. Alanlar bunu bilsinler. Kağıt üstünde mi çekildi, yazılımla mı bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

quote:

Orijinalden alıntı: zaferyilmazz

Bugün aldım bu arabayı yarın elimde olacak füme rengini,,,Bursada ilki bende olacak ama tam anlamıyla harika bi araba bu fiyata muhteşem diyebilirim iç dizaynda ufak tefek eksiklkler war yok değil,,,
    Ben 1,5 dizelini aldım yarın işlemleri halledecm kullandıkça buraya yorumlarımı yazacam

hayırlı olsun kazasız belasız keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle..

resimleri bekliyoruz

Alıntıları Göster
    datcha iyidir son yıllarda çok gelişti

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

datcha iyidir son yıllarda çok gelişti

Alıntıları Göster
    konum hortlamış.bu aracı almaktan vazgeçeli seneler oldu.gittim arabayı satıp yine mercedes aldım.vay be duygulandım şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulas1907

konum hortlamış.bu aracı almaktan vazgeçeli seneler oldu.gittim arabayı satıp yine mercedes aldım.vay be duygulandım şimdi.

Alıntıları Göster
    Stepway de 90 beygirlik yeni motor var. Bu konuda bilgisi olan var mı ? şimdi daha alınası olmuş mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzsevgi

Stepway de 90 beygirlik yeni motor var. Bu konuda bilgisi olan var mı ? şimdi daha alınası olmuş mu ?

Alıntıları Göster
    şimdide sitede fiyat yok ... ya 90bg yalan oldu ya fiyat :)

NOT: Bu sabah sitede 1.5 dci 90 bg stepway 31800 TL idi . Bu motor için cazip bir fiyat. Teknik özelliklerde halen 90bg görünüyor :
    Şehiriçi 5,9
    Şehirdışı 4,6
    Ortalama 5,0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzsevgi -- 11 Ocak 2012; 15:11:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzsevgi

şimdide sitede fiyat yok ... ya 90bg yalan oldu ya fiyat :)

NOT: Bu sabah sitede 1.5 dci 90 bg stepway 31800 TL idi . Bu motor için cazip bir fiyat. Teknik özelliklerde halen 90bg görünüyor :
    Şehiriçi 5,9
    Şehirdışı 4,6
    Ortalama 5,0

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, bu araç babamın asker olmasından dolayı 1.6 motorlusu tahminimizce 24 civarına geliyor nasıl sizce alınırmı? 2012 modellerinde değişen özellikleri varmı? bence araba dış tasarım olarak çok güzel yakıt olarak sıkıntı gibi ama benzin sorun değil benim için. 2012 araç alıpta kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim yorumlarını eksilerini artılarını teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

Aracın dışı güzel ancak içi facia desem yanılmam.Bu kadar güzel bir arabaya azcık da içi için bişiler yapsalarmış daha iyi olurdu

Alıntıları Göster
    Konu hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları erinmeden atlamadan okudum.

Öncelikle iyi bir ikinci el almaktansa vasat bir sıfır almayı tercih ederim. Çünkü sanayide tanıdıklar yoktur, arabadan anlamam, ilgi alanıma da girmez. Dolayısıyla inciğini cinciğini bileceğim araç lazım bana.

Piyasa da dacia, fiat gibi sıfırlara baktım. tercihimi sandero'dan veya sandero stepway'dan yana kullanma kararı aldım. Benimde ilk arabam olacak kısmetse. Tamamını kredi ile alacağım.

Demek istediğim 25000 liraya belki 2006 modele kadar ford focus bile rahat bulunur, fakat arabadan anlamadığımdan ne kadar masraf gerektirdiğini çıkaramam. kafadan yağı, yağ filtresini, hava filtresini, balataları, lastikleri, vs değiştirmek isterim ki en az 1000 lira eder.

Yanlış mı düşünüyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: kornburak

Arkadaşlar, bu araç babamın asker olmasından dolayı 1.6 motorlusu tahminimizce 24 civarına geliyor nasıl sizce alınırmı? 2012 modellerinde değişen özellikleri varmı? bence araba dış tasarım olarak çok güzel yakıt olarak sıkıntı gibi ama benzin sorun değil benim için. 2012 araç alıpta kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim yorumlarını eksilerini artılarını teşekkürler.

babanın asker olması bu aracın fiyatını düşürmez.
    reno araçlara bakacaksınız, eğer o indirimden faydalanmak istiyorsanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühürdar

Konu hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları erinmeden atlamadan okudum.

Öncelikle iyi bir ikinci el almaktansa vasat bir sıfır almayı tercih ederim. Çünkü sanayide tanıdıklar yoktur, arabadan anlamam, ilgi alanıma da girmez. Dolayısıyla inciğini cinciğini bileceğim araç lazım bana.

Piyasa da dacia, fiat gibi sıfırlara baktım. tercihimi sandero'dan veya sandero stepway'dan yana kullanma kararı aldım. Benimde ilk arabam olacak kısmetse. Tamamını kredi ile alacağım.

Demek istediğim 25000 liraya belki 2006 modele kadar ford focus bile rahat bulunur, fakat arabadan anlamadığımdan ne kadar masraf gerektirdiğini çıkaramam. kafadan yağı, yağ filtresini, hava filtresini, balataları, lastikleri, vs değiştirmek isterim ki en az 1000 lira eder.

Yanlış mı düşünüyorum?

ben de aynen böyle düşünüp stepway aldım. sıfır dizel.
    10 numara araç .
    vasat falan bi daha duymayayım

• quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

dacia renaultun olduğuna göre oyak indirimi sağlıyor

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

dacia renaultun olduğuna göre oyak indirimi sağlıyor

yok sağlamıyor.
    sadece reno.

• bende 2011 dizel stepway aldim. Diger sandero modellerine gore bos ve dolusu arasinda stiliyle alinabilecek arac. Ama gunumuzde reno nun 90larda yaptignı hala yapiyo malzeme caliiyor. Stepwayda cok eksik var ve maliyeti yuksek deil.
    Torpido gözü lambası siviçle beraber 15 tl
    arka kapı paralel sivici 20 tl
    arka kolonlar 50 tl blaunkpunt
    yol bilgisayarı parcalar romanyadan geldi 50 euro
    ısıtma ön koltuk 65 tl
    kapı acık ikaz lambası malıyetı 2*2 mt kablo ve led ampul
    elektrikli ve ısıtmalı aynalar kontr
  • okuma lambasi
    yükseklik ayarlı direksiyon
    yolcu hava yastığı
    yüksekli ayarlı sürücü koltugu eksikler bu
    Ben fiyatını yazdıgım tüm ürünleri alıp montajını yapım.miktarlar ufak ayrıca stil paketinde opsiyonel sunulan arka spoiler 120 tl ye aldım servis 650 tl istedi.
    Bircok uygulam yptım fırsatını ilk buldugumda psylasıcm.
    Motor kaputuna mortisor koymaktn bile acizler. 15 liralık bi parca ben koydum snderonun en full vers. Daha ucuza geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirES_26

okuma lambasi
    yükseklik ayarlı direksiyon
    yolcu hava yastığı
    yüksekli ayarlı sürücü koltugu eksikler bu
    Ben fiyatını yazdıgım tüm ürünleri alıp montajını yapım.miktarlar ufak ayrıca stil paketinde opsiyonel sunulan arka spoiler 120 tl ye aldım servis 650 tl istedi.
    Bircok uygulam yptım fırsatını ilk buldugumda psylasıcm.
    Motor kaputuna mortisor koymaktn bile acizler. 15 liralık bi parca ben koydum snderonun en full vers. Daha ucuza geldi.

REsimler bekleniyor

Bir de neden stepway kullanıcı kulübüne yazmıyorsnz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirES_26

bende 2011 dizel stepway aldim. Diger sandero modellerine gore bos ve dolusu arasinda stiliyle alinabilecek arac. Ama gunumuzde reno nun 90larda yaptignı hala yapiyo malzeme caliiyor. Stepwayda cok eksik var ve maliyeti yuksek deil.
    Torpido gözü lambası siviçle beraber 15 tl
    arka kapı paralel sivici 20 tl
    arka kolonlar 50 tl blaunkpunt
    yol bilgisayarı parcalar romanyadan geldi 50 euro
    ısıtma ön koltuk 65 tl
    kapı acık ikaz lambası malıyetı 2*2 mt kablo ve led ampul
    elektrikli ve ısıtmalı aynalar kontr

BUnları koyarsa reno tek bi araba satamaz. O yüzden ambargo koyuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

quote:

Orijinalden alıntı: zaferyilmazz

Bugün aldım bu arabayı yarın elimde olacak füme rengini,,,Bursada ilki bende olacak ama tam anlamıyla harika bi araba bu fiyata muhteşem diyebilirim iç dizaynda ufak tefek eksiklkler war yok değil,,,
    Ben 1,5 dizelini aldım yarın işlemleri halledecm kullandıkça buraya yorumlarımı yazacam

hayırlı olsun kazasız belasız keyifli günlerde kullanmanız dileğiyle..

resimleri bekliyoruz

Alıntıları Göster
    http://www.sikayetvar.com/arama/ arkadaşlar gezerken buldum bakmanızı oneririm dacia alırken mutlak bakın

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.