Şimdi Ara

Dacia Logan Mcv ve Sony DSX A210UI Kombinasyonu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 model Dacia Logan Mcv aracıma Sony DSX A210UI model numaralı teybi satın aldım ve ses sistemini iyileştirmek istiyorum.

Ön kapılarda 13cm orijinal hoparlörler var. Bass ve tiz sesleri fena değil ama yetersiz. Özellikle mid sesler ile tiz sesler karışıyor. Bu sebeple önce kapıya CTK Premium ile ses yalıtımı yapacağım. Ardından ise hoparlörleri değiştireceğim.

İsteğim ise kenwood kfc-s1366 gibi veya benzeri koaksiyel hoparlörler ile veya 16cm hoparlörleri, kapıya zarar vermeden uydurmak.

Ek olarak arka kapıya fabrika elektrik bağlantılarını yapmış ama hoparlör koymamış. Oraya da belki öndeki hoparlörleri takmaya çalışırım ya da yeni hoparlör alırım diye düşünüyorum.

Bu konuda önerisi olan varsa çok makbule geçer dostlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur5545 -- 4 Aralık 2020; 15:18:51 >

• Cevap veren olmadı ama ufak bir Edit yapayım.

Hertz K 165 ve dcx 130 model hoparlörleri satın aldım ve Sony DSX A210UI teybimle baya temiz ses verdi.

Bu sefer de kapılar vızıldamaya başladı sesten.

Şimdi sıra kapı ses yalıtımında :) Pahalıya kaçmadan ufak çaplı ama etkili bir iyileştirme oldu.

Yapmak isteyenler bu şekilde şansını deneyebilir.

Edit: K165 serisi komponentler ile çok başarılı bir ses denetimi oldu. Amfi ile de beslersek sonuç daha iyi olabilir. Ancak şimdilik böyle kalacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur5545 -- 13 Temmuz 2021; 13:7:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.