Şimdi Ara

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
0
Favori
51.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: swrc

forumda ararken dusterın EuroNcapta 3 yıldız almasını konuşmuşlar orada bi arkadaş bu fotoyu paylaşmış
    http://forum.donanimhaber.com/m_47022435/mpage_1/f_/key_duster//tm.htm#56406285

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider?

araba resmen uzamış :D

• kesinlikle duster almam , 50.000tl ye ikinci elde SUV nin kralını bulurum , bu kadar boş donanımla işleri çok zor , ayrıca yukardaki golf dacia karşılaştırmasının espri olduğunu düşünüyorum eğer değilse kaza hızlarını bulmak lazım , euro ncap testleri eş zamanlı izlenirse fark açıkça görülür
  • Torosun tahtına oturacak duster
  • quote:

forumda ararken dusterın EuroNcapta 3 yıldız almasını konuşmuşlar orada bi arkadaş bu fotoyu paylaşmış
    http://forum.donanimhaber.com/m_47022435/mpage_1/f_/key_duster//tm.htm#56406285

DACİA DUSTER SUV SINIFI 1.LİĞE GİDİYOR.+LODGY de gelirse satışları nereye gider?

Bu nedir yahu

• Ancak satış rakamlarında birinci olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakangrbz

Ancak satış rakamlarında birinci olur.

Daha ne olsun? Zaten Firmanında amacı ürettiği aracın satması değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Firma onu ister tabi.Ama müşteri ne ister kalite sağlamlık donanım bunlarda vasat kalitede bile değil duster
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Firma onu ister tabi.Ama müşteri ne ister kalite sağlamlık donanım bunlarda vasat kalitede bile değil duster

Her müşterinin istekleri aynı değil demekki:)
    Duster ne sunuyorda bu kadar satıyor derseniz;
    - Fiyat
    - Düşük sorun çıkarma olasılığı (Ne kadar az donanım o kadar az sorun.)
    - Türkiye yol şartlarına uygunluk
    - dci motor için düşük yakıt tüketimi
    - Bakım maliyetleri / Renault sayesinde geniş servis ağı

Sonuç olarak ben almam, sen almazsın ama başka bir kişi için tam aradığı araç olabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: AykutEsk

bildiğiniz yüksek logan halkımızda jipe binme merakı olduğu için az çok para biriktiren jipe bineyim diye duster alıyor satıs rakamları ondan bu kadar yüksek

Biliğimiz yüksek Logan değil bu araç. İç mekan ve iç mekan kalitesi tartışılır. Ama bu paraya bundan iyisi mi var mı sorusunun cevabı alım kararını etkiliyor.

4X4 Duster altyapısı tamamen Nissan'dan alınmıştır. Bu artı puandır. Yani Logan altyapısı eğildir.

Duster 1.5 dCİ motorunu söylemeye dahi gerek yok. Kendini ispatlamış ekonomik tüketimli ve sorunsuz motor , ulaşılabilir fiyat, Renault servisi, yedek parça...

Dış görünümünü beğeniyorum. Kapı koluna elinizi attığınız anda hayal kırıklığı başlıyor; iç mekanı ise malzeme ve ön konsoldan olayı kesinlikle beğenmiyorum.

Amaç uygun fiyatlı ve ekonomik kullanımlı bir SUV ise tercih edilir ve sorunsuz kullanılır.

Birkaç ay önce arkadaşım 4x4 dolu donanımlısını uygun fiyata (ikinci el) aldı. Çok memnun.

Dağ-taş fark etmiyor, her yolda kullanıyor.

• Millet sirf Jipe biniyorum demek icin 50 bin liraya cok daha iyi araclar varken parayi Duster`a veriyor. Demekki halkimiz icin kalite o kadar da onemli.

Ben ekomik cuz araba isteyenler Dacia aliyor diye dusunuyordum, Fakat ekonomi isteyen adamin SUV ile ne isi olur. Mutlaka bu araci toprak yollarda vs. kullanmak icin alanlar vardir ama sehircinde kullananlarin tek bir amaci var o da gosteris. Ben olsam o fiyata cok daha kaliteli, donanimli ve konforlu bir C sinifi araba alirim.
  • Dusteri bende beğeniyorum. Nedenlerine gelecek olursak:

dci motoruyla yakıt ekonomisinden
    parçalarının ucuzluğundan.
    dacia - reno olduğu ve genel parçaları logan - megane la aynı olduğundan ustasının kolay bulunmasından.
    çok fonksiyonu olmadığından daha az sorun çıkartabilecek olduğundan.
    yolların berbat durumu yüzünden yüksek araç istememden.
    sürüş pozisyonu olarak diğer araçlara göre yüksek görüş sağladığından.
    iç hacmi geniş olduğundan.
    yan plastik korumaları takılırsa şehir içinde yaşadığımız araç sürtmelerin çoğundan rahatlıkla korunabileceğinden.
  • Valla ben aldım. 3 ay önce 2012 model 0 km. de aracımı 44.000 TL. civarına tıkır tıkır parayı sayarak aldım.

Memnunum. Hatta çok memnunum. Para benim, huzur benim. İstediğimi alırım. O paraya alabileceğim bir çok marka-model araç vardı, ben DUSTER'i tercih ettim. İyikide etmişim... Baktım, test sürüşü yaptım, gezdim, tozdum, araştırdım, inceledim, aldım...

Satış rakamlarına bakılırsa, haksızda sayılmam...

Merak ediyorum, Dacia'ya o kadar atıp tutan arkadaşlar, acaba Duster'e bir kez olsun bindilermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaansay

Valla ben aldım. 3 ay önce 2012 model 0 km. de aracımı 44.000 TL. civarına tıkır tıkır parayı sayarak aldım.

Memnunum. Hatta çok memnunum. Para benim, huzur benim. İstediğimi alırım. O paraya alabileceğim bir çok marka-model araç vardı, ben DUSTER'i tercih ettim. İyikide etmişim... Baktım, test sürüşü yaptım, gezdim, tozdum, araştırdım, inceledim, aldım...

Satış rakamlarına bakılırsa, haksızda sayılmam...

Merak ediyorum, Dacia'ya o kadar atıp tutan arkadaşlar, acaba Duster'e bir kez olsun bindilermi?

Dostum merhaba aracın hayırlı olsun hangi donanımı aldın acaba?
  • Gerek dcı dizel motorun az yakıtı sorunsuzluğu, gerekse de fiyatı ve dayanıklığı ve bizim milletin yüksek araba merakı onu satış birinciliğine taşımış.Birçoğu benzinli suv a binmektense dusteri alıp tepe tepe kullanıyor dağda bayırda....Araba dayanıklı araba gerçekten.
  • quote:

Dacia duster 2011 yılında büyük atak yaptı. Aralık ayının suv sınıfı birincisi olmasına rağmen 2011 yılı toplam satış rakamlarında 2. oldu.

Kompakt SUV segmentinin bu yıl da birincisi Nissan Qashqai oldu. 8.465 adet satan modeli 7.985 adetle Dacia Duster izliyor. Geçtiğimiz yıllarda rakiplerine daha fazla fark atan Qashqai’nin rekabetin arttığı bu segmentte tahtının sallantıda olduğunu söylemek çok zor değil.

sizce duster alınır mı? 50.000 TL deri koltuklu ?

Yalnız Qashqai + 2 unutmayalım 1000-1500 arası bir satış yaptı, listelerde ayrı yer alıyor ...
  • bir ğretmen arkadaşım engellilerin ötv muafiyetinden yararlanarak sıfırını aldı, 14.000 tl kar ile! demek ki bir duster + kdv ile devlete 20.000den fazla kazandırıyor!
  • En basitinden hiçbir şeyi golf ten daha iyi yapamıyor ancak yazıldığı gibi yüksekte oturma sevdası nelere kadir.

Golf 1.6 kırk kat daha evladır bu araçta,ancak semerle ilgili bir ata sözümüz var ki, tam bu konuya cuk diye uyuyor.

Yinede alanlar güle güle binsin,alamadığımız keyfi alsınlar.
  • lütfen araçları fiyatlarına göre değerlendirin.Fİyatına göre normal.TÜrkiyede dizel olsun 4x4 olsun parçası ucuz olsun diye olaya bakan çok var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

En basitinden hiçbir şeyi golf ten daha iyi yapamıyor ancak yazıldığı gibi yüksekte oturma sevdası nelere kadir.

Golf 1.6 kırk kat daha evladır bu araçta,ancak semerle ilgili bir ata sözümüz var ki, tam bu konuya cuk diye uyuyor.

Yinede alanlar güle güle binsin,alamadığımız keyfi alsınlar.

Golf bir efsane! Fakat Golf ile Duster'i karşılaştırmak mı?

Golf alıp dağ-taş, dere-tepe...gezeceksin kardeşim.

Herkes bakıp : "İşte kalite ve prestij!" diyecektir. Aynı fiyata Golf alacaksın.

Duster ise asla...

Ne de olsa Dacıa. İsmi yeter almamak için.

Şaka şaka. Kızmayın lütfen.

Bu fiyata Tiguan var da kimse almıyor mu? Merak ettim.
  • Fiyatına göre normal gelmedi bana. Aksine işçilik düşük olduğu için bu araba biraz tutulunca fiyata abanmışlar. Alınır, gözünü kararttıktan sonra ama 50bin TL gözüme çok geldi.

Anadolu, yolu sokağı olmayan yerler var diyorsanız 50bine 4x2 sıfır km otomatik, ya da temiz 4x4 Ford Ranger alınır. Kaya gibi. Binilir. Mesela 3 litre 156 PS. 380 NM tork Wildtrak; 9000 km, otomatik vites.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ford-cesur-otomotiv-den-ford-ranger-3-0-wildrak-hatasiz-4x4-hatasiz-70878304/detay

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.