Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne zaman gelecek fiyatı ne olacak derken bu gün dacia galeriye gittim ve dusterlar gelmiş satışına başlanmış.
    fiyat kataloğu istedim yokmuş.
    öncelikle fiyatlarından bahsedeyim hatırladığım kadarı ile
    29,900 dedikleri bomboş muş ne klima nede abs varmış. işte biraz doldurunca 32.500 civarına çıkıyormuş. dizel full ise 42 civarı bir fiyat söyledi sanırım satıcının başı kalabalıktı ilgilenemedi pek.
    şimdide dusterdan bahsedeyim.
    araç gerçekten çok yüksek arkadaşlar. yüksek araç isteyenlerin beklentilerini rahatlıkal karşılar.
    ama inanılmaz kötü bir malzeme kalitesi var tamam dacia ve uygun ama o kapı açma kollarına dokunduğunuzda inanın ne demek istediğimi anlayacaksınız ful değilde bir düşük modelin içi kullanabilecekleri en kötü plastiği kullanmışlar. cam açma butonları önde yani radyonun altında. içine binip söyle bir baktığında bir hoş ayrıntı bile göze çarpmıyor sert plastik çoğu şey oynuyor ve kalitesiz hissi veriyor. her ne kadar ucuz olması için üretilmiş bir suv olsada bence fazlasıyla kötü malzeme ve işçilik var.
    ön tasarım hariç aracın dış tasarımı hiçte fena değil hatta gayet güzel tok bir duruşu var.
    full olanda o sert plastikten olan bazı kısımların üstüne parlak bir kaplama yapmışlar biraz olsun o kalitesiz görünümü gideriyor.
    şu an sadece 4*2 modeli geliyormuş. bence 42 verip alınacak bir araç değil.
    fakat arazide işi olup korkmadan kullanacağı biraz rahat birazda ekonomik bir araç isteyen 4*4 dizel versiyonunu full olmayan paketini sanırım 44 bin civarına alıp tepe tepe kullanabilir.

bu aracı ciddi ciddi düşünen biri olarak şu an elemiş durumdayım. bence fiyatına göre çokta cazip bir araç değil.

• 4x2 getiren Dacia Türkiye'yi şiddetle kınıyorum ! Vatandaş jip bekliyor bunlar elalemin tampon mallarını vatandaşımıza itelemeye çalışıyorlar

• arkadaşlar nihayet dün akşam dusterı inceledim, logan mcv de yaşadığım hayal kırıklığından fazlasını yaşadım. Aracın iç ve bazı dış dizayınlarında 10 yıl öncesinin teknolojisini kullanmışlar. İnanın bazı yerlerine kendimi tutamayıp güldüm. Yazık yaa bazı yerlerden 1 lira tasarruf yapmak için bile masraf yapmamışlar. ama aracın dışında bazı yerler haric diyecek birşey yok, gayet güzel ve tok duruyor ama bazı yerleride basit durduğunu söylemeliyim.

peki netice ne? netice şu arkadaşlar, duster, ticar araçların jip tipine çevrilemeye çalışan bir araç tipi olmuş, ama çoğu ticari araçların iç dizaynı bu araçtan 10 kat daha iyi ve güzel. bu aracı alacak arkadaşlara hayırlı olsun, güle güle kullansınlar ben ise araç almak için 5 ay boşa beklemişim. selamlar....
  • az evvel bende inceledim fiyatlar yüksek geldi. o fiyatlara 2. el 4x4 alınır. 85 bg lik 4x2 duster laurette donanımında 40.000 tl. 4x4 de bu donanımda 43.000 olacakmış. en üst donanımında 2 airbag var. Ama araç fena değil, yalnız fiyatın düşmesi lazım.
  • Belki bunun da az kullanıldıktan sonra ikinci ele düşmesini beklemek daha mantıklı 43.000 TL'de kalacaksa full 4x4 yine de çok yüksek değil ama İkinci eli 35.000 TL'ye geldikten birkaç ay sonra düşer herhalde full donanımlı olarak. Bir an evvel 4x4 modelleri gelse iyi olacak.
  • yarın fırsatım olursa incelemeye gidicem
    yanlız birşeye şaşırdım arkadaşlar; siz neden iç plastik kalitesinin vasatın altında olduğuna şaşırdınızki!...veya beklentilerinizi yüksek tutmuşsunuz...
    iç mekan kalitesini biraz daha yüksek bekleyenler en az 10 bin tl fazla vermeyi hedefleyip skoda yeti ye bakmalılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

yarın fırsatım olursa incelemeye gidicem
    yanlız birşeye şaşırdım arkadaşlar; siz neden iç plastik kalitesinin vasatın altında olduğuna şaşırdınızki!...veya beklentilerinizi yüksek tutmuşsunuz...
    iç mekan kalitesini biraz daha yüksek bekleyenler en az 10 bin tl fazla vermeyi hedefleyip skoda yeti ye bakmalılar

beklentimizi tabiki yüksek tutmadık herşey fiyatına göre fakat o kadar kötü bir plastiği (bir arabada gördüğüm en dandik plastik) o kadar kötü tasarım ve işçilikle kullanılınca ortaya lada nivayı aratan bir düzen çıkmış. en basitinden bir kapı açma kolu var elinizde kaldı kalıcak sanki. ben en azından bir daihatsu kalitesi beklerdim ama onun yanına bile yaklaşamamış düşük ve orta donanım seviyesinde. fiyatı da öyle makul değil.
    inceleyin sizde anlayacaksınız.

• bugun aradım bayiyi, haftasonu görebilirsiniz dediler; veya siz hangi bayide gördünüz istanbulda.....
    ben tabiki iç mekanda terios kalitesi beklemiyorum, ama teriosunda saçma ölçüleri benim için arabayı bitirdi....
    neyse...arkadaşlar ben zaten kendime bakmıyorum duster ı...zaten benim tarzım değil...kardeşim için...hep yüksek jipvari araç istiyordu yıllardan beri...3 ay önce resimlerden duster ı görünce...hah dedim bu...tam kardeşime göre bir araç...onu teriostan soğuttum duster için.....
    ben resimlerden çok da içini dandik görmedim ama canlı gören arkadaşların yorumları aynı doğrultuda
    ha aslında 40 bin tl az buz para değil....aracı beğenebilirsek full unu aldırmayı düşünüyorum
  • içinin kalitesi logan gibi, koltular rahat, içide c sınıfı araba gibi. bagaj 475 lt. 4x2 de, 408 lt. 4x4 de. 85 bg lik motor (maisin parkında bindik) 100 bg lik grand scenic gibi çekişi. büyüklük olarak teriosla sportage arasında. fiyat bu araç için fazla. en dolusu bile boş. ekstra paketler var, onları aldınmı zaten dacia almaya gerek yok, başka markanın daha büyük 2. el aracını alırsın.

quote:

Orijinalden alıntı: egunns

bugun aradım bayiyi, haftasonu görebilirsiniz dediler; veya siz hangi bayide gördünüz istanbulda.....
    ben tabiki iç mekanda terios kalitesi beklemiyorum, ama teriosunda saçma ölçüleri benim için arabayı bitirdi....
    neyse...arkadaşlar ben zaten kendime bakmıyorum duster ı...zaten benim tarzım değil...kardeşim için...hep yüksek jipvari araç istiyordu yıllardan beri...3 ay önce resimlerden duster ı görünce...hah dedim bu...tam kardeşime göre bir araç...onu teriostan soğuttum duster için.....
    ben resimlerden çok da içini dandik görmedim ama canlı gören arkadaşların yorumları aynı doğrultuda
    ha aslında 40 bin tl az buz para değil....aracı beğenebilirsek full unu aldırmayı düşünüyorum

• şu an yeni kangoyu kullanıyorum bu ondan çok mu kötü arkadaşlar ?
  • aracı inceleme fırsatm oldu; ambient di sanırım
    bir arkadaşın yukarıda yazdığı gibi kapı hızlıca açıldığında kulp elde kalıcak cinsten
    satış temsilcisi aracın dolu versiyondaki kaplamalar daha farklı daha aydınlık dedi ama yinede pek birşey baklememek lazım...
    bu herkezin tahmin ettiği nokta dışında benim 1 de beğenmediğim olay aracın içine bindiğinizde sınıfı olarakta pek birşey hissettirmiyor,,yani ufak bir suv un içinde değilde arabadasınız sanki;; bu önemli noktaların dışında tipi gayet yerinde aracın;; kaslı yapısı gayet tok duruyor...
    ortalama 40 bin tl de az buz para olmadığı için soru işaretleri çok fazla;; kardeşimi makyajlı aurise yönlendirmeyi düşünüyorum
  • İçerisi plastikmiş neymiş vs. çok önemli değil. Neticede Mercedeslerin bile içini altından yapmıyorlar. Tek motor, süspansiyon ve şanszıman aksamı iyi olsun ! Neticede hepsi plastik zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yilmaz07

İçerisi plastikmiş neymiş vs. çok önemli değil. Neticede Mercedeslerin bile içini altından yapmıyorlar. Tek motor, süspansiyon ve şanszıman aksamı iyi olsun ! Neticede hepsi plastik zaten

evet hepsi plastikte, mesela tofaşın kuş grubunda ortadan yarılan ön konsol plastiğini mersedeste göremezsiniz. 30 bin liralık aracta kullanılan plastikle 100 bin liralık mersedesi nasılsa hepsi aynı diye kıyaslarsanız bizim hala daha şahine veya torosa biniyor olmamız gerek
  • en üstün bir alt modeli olan 36.000 tl lik benzinli 4X4 ünde bile klima(1300 TL) ve ABS+sürücü havayastığı(1200 TL) opsiyonel, bu yüzden 44.000 lik 110 bg lik dizel 4X4 ü bana gayet mantıklı geldi, hiç değilse bunlar standart ve 800 TL ye ESP, 400 TL ye yan hava yastıklarını alabiliyorsunuz, 1300 TL ye deri döşeme koltuk, 1300 TL krom paket farkı bana gereksiz geldi, 45.000 TL ye böylece ESP li, yan hava yastıklı, 4X4 110 hp dizel makine almak bence mantıklı, eli yüzü düzgün bir C sınıfı binek şuanda bu fiyatlarda, bu yüzden mantıklı geliyor sanırım,
  • böyle güzel bir kasaya bu kadar kötü bir iç tasarım. bir 3008'e baktım, bir buna. yani bilemiyorum, beklenti yüksek olmayabilir velakin bu kadar da düşük olmamalı.
  • 44 tl'lik full (!) modelde deri , esp vs. standart değil mi yani !!!! Şu Renault-Dacia Türkiye'ye
  • Hafta sonu Renault bayisinde gördüm ben de. Biraz inceledim. Dışarıdan biraz albenisi var ama içine binince hayal kırıklığı başlıyor. 45 bine satılan araçta kalite bu kadar düşük olmamalı bence.
  • Herhalde araci forumdan ilk alanlardan benim :)
    Dacia Duster 1.5 dci Laurate Look Paket yani fullu 39800 e aldik.
    3 hafta sonra teslim alicaz araci.
    Araca disardan baktginizda gayet tatmim edici,ama icine girdiginizde malzeme kalitesindeki zayiflik farkedilior. Ama donanim tatmin edici.
    Ben Megane 3 Coupe kullaniorm 2 .arac olarak alicaz. Plastik kalitesi gercekten cok zayif kalior megane la kiyaslandiginda.
    Ama sole bakarsak olaya 2009 Nissan Quaskai 1.5 dizel 48bin lira.
    Ayni motora sahip ve neredeyse ayni donanima sahip sifir Dusterla farki 10bin lira.
    Dis gorusunuz tartisiabilir ama ic kalitesi Nissan cok onde.
    Yinede ne kdr ekmek o kdr kofte.
    Ben Duster guzel bir secenek diorum ve aldim :)
  • velter arkadaş güvenlik paketide aldınızmı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.