Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burası duster başlığı diye duster değerlerini soruyorum. Geçen ay birinden duymuştum Türkiye'ye stepway artık getirilmeyecek diye. Yanlışmış demekki. Ben de fiyat bilgisine basınca normal sandero listesine atınca dikkat etmemiştim. Arada sadece 2 versiyon koymuşlar. Neden 85 BG seçeneği yok anlamadım. Belki tercih ederdim ama şuan daha yerden daha yüksek ve geniş iç hacmi, ayrıca daha güçlü motor gücüyle duster almaya çalışacağım. Ama yakıt tüketimi beni düşündürüyor işte. Güncel tüketim değeri verebilecek yokmu. En kötü ne yakar bilmek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi
    Burası duster başlığı diye duster değerlerini soruyorum. Geçen ay birinden duymuştum Türkiye'ye stepway artık getirilmeyecek diye. Yanlışmış demekki. Ben de fiyat bilgisine basınca normal sandero listesine atınca dikkat etmemiştim. Arada sadece 2 versiyon koymuşlar. Neden 85 BG seçeneği yok anlamadım. Belki tercih ederdim ama şuan daha yerden daha yüksek ve geniş iç hacmi, ayrıca daha güçlü motor gücüyle duster almaya çalışacağım. Ama yakıt tüketimi beni düşündürüyor işte. Güncel tüketim değeri verebilecek yokmu. En kötü ne yakar bilmek istiyorum.

onbin km'den sonra yani motor alıştıktan sonra, en kötü 23 kurus civari yakar, diye tahmin ediyorum
  • Tahmin değil de gerçek veri verebilecek yok mu? 4x2 mi 4x4 mü, benzinli mi dizel mi yoksa LPG ile mi? 85 BG olan mı 105 BG olan mı. Yakıt tüketimi fabrika verilerine ne kadar yakın?
  • quote:

Tahmin değil de gerçek veri verebilecek yok mu? 4x2 mi 4x4 mü, benzinli mi dizel mi yoksa LPG ile mi? 85 BG olan mı 105 BG olan mı. Yakıt tüketimi fabrika verilerine ne kadar yakın?

Bendeki 110 BG'lik Dizel Duster 4x4 şu sıralar auto modda 100km/6-7,5lt yakıyor. 85bg'lik olanlar 1 lt daha az yakıyor. Gezenbilir sitesinde Duster ile ilgili çokça bilgi mevcut.
  • O zaman en ideali benim için 4x2 85 bg dizel ve full olan. Hem altı yüksek, hem iç hacmi geniş, hem yakıtı ekonomik, hem de yeterli performansı olacak. İnşallah bunda karar kılacağım gibi. Bi ara içini filan ccanlı görmem ve hatta sürüp test etmek lazım.
  • quote:

O zaman en ideali benim için 4x2 85 bg dizel ve full olan. Hem altı yüksek, hem iç hacmi geniş, hem yakıtı ekonomik, hem de yeterli performansı olacak. İnşallah bunda karar kılacağım gibi. Bi ara içini filan ccanlı görmem ve hatta sürüp test etmek lazım.

İçini görün ama fazla beklentileriniz yüksek olmasın iç dizayn malzeme kalitesi ve işçilik kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

O zaman en ideali benim için 4x2 85 bg dizel ve full olan. Hem altı yüksek, hem iç hacmi geniş, hem yakıtı ekonomik, hem de yeterli performansı olacak. İnşallah bunda karar kılacağım gibi. Bi ara içini filan ccanlı görmem ve hatta sürüp test etmek lazım.

İçini görün ama fazla beklentileriniz yüksek olmasın iç dizayn malzeme kalitesi ve işçilik kötü.

kalitenin kötü olduğunu nerden çıkardın?

bu konuda gelip gelip markaya saldırdığın yetmedi mi? malzeme kalitesinin kötü olduğunu nerden biliyorsun? milletin aklını neden karıştırıyorsun? senelerce duster kullandın da oradan mı biliyorsun? malzemenin kimyasal ve fiziksel analizini yaptın da oradan mı biliyorsun? dizayn kötü olabilir hatta işçilik de kötü olabilir. "kötü" de görecelidir. ama malzeme kalitesinin kötü olduğunu söylemen düpedüz iftiradır!!
    ,kafana göre atıp tutma artık yeter

• Atmıyorum tutmuyorum arkadaş bilsin alırken sandero logandaki aynı malzeme kullanılmış sert plastik kalitesi düşük bunu tartışmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 3 Ocak 2011; 12:04:17 >
  • sanırım arkadaşın demek istediği böyle bir araca biraz daha özenilebilinirdi bol plastik bir arabayı ucuz gösterir ama buda halolmıycak bir şey değil verirsiniz döşemeciye cebinizdeki paranız orantısında isterseniz göğsü süet isterseniz alacantra isterseniz deri kaplama yaparlar basarsanız parayı komple bütün her yerini deri kaplama yaptırabilirsiniz aracın bunlar paraya bakar basarsınız parayı gösterge tarafını hakiki ahşap kaplama yaparsınız her şey paraya bakar bunu dacia kendi yapsa arabanın etiket fiyatına etki yapar onlar böyle veriyor parası olan bu arabayı parça malzeme kalitesi açısından cherooke kıvamına kadar getirebilir parayı basarsınız arabaya motor ses izalazyonu kapılara rüzgar sesini azaltan özel ses izalasyonu yaptırabilirsiniz parayı basarsanız üstündeki lastikleri çıkartıp birinci kalite yol performansını ve yol sesini yolun sarsınıtısını içeri vermeyen birinci kalite michellin lastikler takabilirsiniz paranız varsa orjinal kolonlarını çıkartıp birinci kalite aynı kolonlardan takabilirsiniz misal jbl bose gene paranız varsa üstündeki teybi çıkartıp multi medya özelliği olan yukarki resimlerdede koydum bir fuar için dustera navili teyp koymuşlar sizde aynı teypden takabilirsiniz o teypin birebir jvc olanları var navi bluetooth divx dvd oynatma mp3 çalma v.b her şey var.. bunları dacia yaparsa 40 bin tl lik araç 50 bin tl ye satması gerekir alıcı yaparsa keyfe keder yapar ama araba cheroke ml x5 malzeme kalitesine yükselir.. sadece malzeme kalitesi için yazdım.. zaten bu tip bir iaracın 4x4 en dolusunu alıp bu dediklerimide yapan biri herhalde 10 sene biner rahat rahat keyifle.

• quote:

Atmıyorum tutmuyorum arkadaş bilsin alırken sandero logandaki aynı malzeme kullanılmış sert plastik kalitesi düşük bunu tartışmaya gerek yok

kalitesinin düşük olduğu bilgisinin kaynağını öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

sanırım arkadaşın demek istediği böyle bir araca biraz daha özenilebilinirdi bol plastik bir arabayı ucuz gösterir ama buda halolmıycak bir şey değil verirsiniz döşemeciye cebinizdeki paranız orantısında isterseniz göğsü süet isterseniz alacantra isterseniz deri kaplama yaparlar basarsanız parayı komple bütün her yerini deri kaplama yaptırabilirsiniz aracın bunlar paraya bakar basarsınız parayı gösterge tarafını hakiki ahşap kaplama yaparsınız her şey paraya bakar bunu dacia kendi yapsa arabanın etiket fiyatına etki yapar onlar böyle veriyor parası olan bu arabayı parça malzeme kalitesi açısından cherooke kıvamına kadar getirebilir parayı basarsınız arabaya motor ses izalazyonu kapılara rüzgar sesini azaltan özel ses izalasyonu yaptırabilirsiniz parayı basarsanız üstündeki lastikleri çıkartıp birinci kalite yol performansını ve yol sesini yolun sarsınıtısını içeri vermeyen birinci kalite michellin lastikler takabilirsiniz paranız varsa orjinal kolonlarını çıkartıp birinci kalite aynı kolonlardan takabilirsiniz misal jbl bose gene paranız varsa üstündeki teybi çıkartıp multi medya özelliği olan yukarki resimlerdede koydum bir fuar için dustera navili teyp koymuşlar sizde aynı teypden takabilirsiniz o teypin birebir jvc olanları var navi bluetooth divx dvd oynatma mp3 çalma v.b her şey var.. bunları dacia yaparsa 40 bin tl lik araç 50 bin tl ye satması gerekir alıcı yaparsa keyfe keder yapar ama araba cheroke ml x5 malzeme kalitesine yükselir.. sadece malzeme kalitesi için yazdım.. zaten bu tip bir iaracın 4x4 en dolusunu alıp bu dediklerimide yapan biri herhalde 10 sene biner rahat rahat keyifle.

benim söylemek istediğimde bu kaliteyi düşük tutucakki ucuz olacak
    dolayısıoyla dusterin malzeme kalitesini savunmaya gerek yok değilmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 3 Ocak 2011; 14:12:37 >

• quote:

quote:

sanırım arkadaşın demek istediği böyle bir araca biraz daha özenilebilinirdi bol plastik bir arabayı ucuz gösterir ama buda halolmıycak bir şey değil verirsiniz döşemeciye cebinizdeki paranız orantısında isterseniz göğsü süet isterseniz alacantra isterseniz deri kaplama yaparlar basarsanız parayı komple bütün her yerini deri kaplama yaptırabilirsiniz aracın bunlar paraya bakar basarsınız parayı gösterge tarafını hakiki ahşap kaplama yaparsınız her şey paraya bakar bunu dacia kendi yapsa arabanın etiket fiyatına etki yapar onlar böyle veriyor parası olan bu arabayı parça malzeme kalitesi açısından cherooke kıvamına kadar getirebilir parayı basarsınız arabaya motor ses izalazyonu kapılara rüzgar sesini azaltan özel ses izalasyonu yaptırabilirsiniz parayı basarsanız üstündeki lastikleri çıkartıp birinci kalite yol performansını ve yol sesini yolun sarsınıtısını içeri vermeyen birinci kalite michellin lastikler takabilirsiniz paranız varsa orjinal kolonlarını çıkartıp birinci kalite aynı kolonlardan takabilirsiniz misal jbl bose gene paranız varsa üstündeki teybi çıkartıp multi medya özelliği olan yukarki resimlerdede koydum bir fuar için dustera navili teyp koymuşlar sizde aynı teypden takabilirsiniz o teypin birebir jvc olanları var navi bluetooth divx dvd oynatma mp3 çalma v.b her şey var.. bunları dacia yaparsa 40 bin tl lik araç 50 bin tl ye satması gerekir alıcı yaparsa keyfe keder yapar ama araba cheroke ml x5 malzeme kalitesine yükselir.. sadece malzeme kalitesi için yazdım.. zaten bu tip bir iaracın 4x4 en dolusunu alıp bu dediklerimide yapan biri herhalde 10 sene biner rahat rahat keyifle.

malzeme kaliteli diye milleti kandırıp o kadar paranın çöpe gittiği markalardan değil çok şükür.......

• quote:

Orijinalden alıntı: *XhsyPhoiDeus*

quote:

Atmıyorum tutmuyorum arkadaş bilsin alırken sandero logandaki aynı malzeme kullanılmış sert plastik kalitesi düşük bunu tartışmaya gerek yok

Kaynak benim,o begenmediğiniz Hyundai'nin malzeme kalitesi 10gömlek daha üstün

• quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gülseniz de gülmesinde bu bi gerçek gidin bi i sersi aracın içine oturun da ondan sonra konuşalım yoksa yine gümletecek yöneticiler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gülseniz de gülmesinde bu bi gerçek gidin bi i sersi aracın içine oturun da ondan sonra konuşalım yoksa yine gümletecek yöneticiler

bir oturuşta malzeme kalitesini anlayabilecek yetenekte insan az çıkar bu devirde...
    4 gün de az değil dimi

• quote:

quote:

quote:

malzeme kaliteli diye milleti kandırıp o kadar paranın çöpe gittiği markalardan değil çok şükür.......

bence olaya çok göreceli bakıyorsunuz konuşduğumuz araç binek araç olsa dediklerinize katılırım ama bu araç arazi aracı ve konuşduğumuz iç malzemelerde iyileştirilme yapılabilinir bunalar o kadar önemli değil önemli olan motor kalitesidirki benim bu araçda favorim 1.5 dci reanutlunun kendini ispat etmiş kaliteli motorudur.. gerisi önemsiz ucuz olması aracı kalitesiz yapmaz bana göre motoru kötü olursa benim için bir araba kalitesizdir aracın bütün kalbi beyni her şeyi motoru ve yürüyenidir.. aracın motor renault yürüyen nissan daha ne olsunki.. o dediğiniz iç donanım göğüs koltuklar v.b bunlar değiştirelebilinir iyileştirme yapılabilinir bunlar alıcıya bakar dacia yapmamışsa tabiki fiyat oranında yapmamışdır.. dacia yıda savunucak değilim ama duster gerçekden konumuna fiyatına göre iyi bi araç o fiyata bir parça nissan bir parça renault satın alıyorsunuz..

range yada land alsanız x5 alsanız q5 alsanız ne alırsanız alın 60 bin eurodan başlar çıkarda çıkar üstüne pahalı bakım masrafları yüksek motor hacmi yüksek vergileride cabası.. duster alın gidin içini komple deri döşeme yapın birinci kalite 1500tl tutar hatta deri yapmışken koltukları ısıtmalı yapın 2 bin tl tutar.. ön göğsü alacantra kaplatın birinci kalite yada süet oda bin tl tutar dashboardu komple ceviz kaplama yapın kapı plastiklerinide oda tutsun tusun 500 tl tutar hadi ön koltuklarıda sparco yapın iki tanesi bin tl tutar.. yani aracın içini komple birinci kalite yapmanız taş çatlasın fazla fazla 4 bin 4500 tl ye patlar.. gidin motor ve ses izalasyonu yaptırın bin tl de o tutsun 6bin tl ye birinci kalite aracınız olur gene 50 bin euro 100 bin euro vermeye değmez.. bu araçlara oranla sadece vergiden bakım masraflarından yapıcağınız karla bile yapdığınız masrafı kısa vadede amorti edersiniz..

• Herkes kendi aracından memnun sorun yok
  • quote:

Herkes kendi aracından memnun sorun yok

biz daha az maliyetle bu araçlara sahip olduğumuz için daha memnunuz
    artık sırf gülmek için cevap yazıyorum kapışmak için değil
  • quote:

quote:

Herkes kendi aracından memnun sorun yok

biz daha az maliyetle bu araçlara sahip olduğumuz için daha memnunuz
    artık sırf gülmek için cevap yazıyorum kapışmak için değil

Benimde niyetim yok kapışmaya dersimi aldım ben adminden
    Bende 27e aldım valla ötv den

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.