Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (155. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bozuk yollarda onden lak luk ses geliyor bu neden olur acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 sıfır duster ı 73 bine almak ne kadar mantıklıdır arkadaşlar, o fiyata düşük(10-40k) km tiguan sportage yada kuga alabilecekken yinede duster alınır mı?

• EmreShn kullanıcısına yanıt
    Öncelikle araç alma sebebiniz ne alacağınız araçtan beklentiniz nedir bunu belirlemek lazım. Eğer aile olarak kullanacağınız bir araç bakıyorsanız bence duster arka planda kalmalı o paraya ikinci el başka araçlar bakarım

• Türkayemre kullanıcısına yanıt
    aslında belirli bi sebep yok sadece konforlu güzel görünen bi SUV almak istiyoruz. 70-75 bin kısıtlı bi bütçemiz olduğundan önce sıfır bulabileceğimiz duster'a baktık ama baktıktan sonra tamamen fikrimiz değişti, 2017 sıfır duster yerine, ikinci el 2012-13 tiguan, 2014-15 sportage arasında kaldık
  • EmreShn kullanıcısına yanıt
    Bence doğru karar vermişsiniz. İş kullanımları dışında şahsi kullanımlar için Dacia kesinlikle alınacak bir araç değil.
  • Merhaba arkadaşlar

duster laureate 4x4 - 1.5 dci 110 bg araç sahibiyim, mart 2017 de trafiğe çıktım. naçizane izlenimlerimi paylaşacağım.

Elektrik şantiye şefiyim, şantiye yollarında sorunsuz kullanabileceğim, gerektiğinde şehirler arasında rahatsızlık vermeyecek kadar konfor sağlayacak bir araç için pekte uzun olmayan araştırma süresi neticesinde duster ı tercih ettim.

Araç kesinlikle beklentilerimi karşıladı. yok malzeme kalitesi yok kapılar pata küte, o aynalar el frenin altında nasıl ayarlanacak, ön panel kumandası en ilkel modellerden alınmış, koltuk yüksekliği 2 kademe :S gibi sızlanmalar yapmayacağım tabi ki de çünkü bunları bilerek aracı satın aldım. Araçta kişisel olarak en rahatsız olduğum şey yağmur yağdıktan sonra araca inip binerken yan çamurluktan paçama bulaşan çamurdur :) .

Aracın bence eksileri

- otoyolda hız artınca ciddi bir gürültü olması (rüzgar, teker ve motor)
    - 1., 2., 3. ve 4 viteslerde şehir içinde oynayıp durma durumu (hatta çoğu zaman 1 i unutmak mantıklı bile oluyor)
    - araçla 8 bin km yol yaptım 38 kr/km den şehir içinde 30 kr, şehirler arasında 26 kuruşa kadar yakıt tüketimine indim daha aşağıya iner mi zaman geçtikçe artar mı orasını göreceğiz. ama bu noktada şehirler arası 22 kuruş şehiriçi max 28 kuruş ta kalacağını tahmin ediyordum olmadı.

Aracın bence artıları

- şantiyede herkesin 10 la 20 ile gittiği yerde ben 70 le fln gidiyorum
    - paletli araçların (excavator) gittiği arazide altını bi kere bile sürtmeden girip çıkabiliyorum.
    - devasa bir bagaj alanına sahip
    - yağmurdan sonra bir kaç sefer tarlanın içine girmek durumunda kaldım, şimdi burada kalkıp tam bir off road aracı demeyeceğim ancak senelik vergisi bin lira ort yakıt tüketimi 28 krş olan binek bir araçla kepçenin zor çıktığı yolda biraz ( esp hiç sönmedi :D ) sağa sola kayarak çıkabiliyorsam daha ne olsun...
    - bluetooth, yokuş kalkış desteği, usb, 24 volt, esp, hız limitleyici, hız sabitleyici
    - çorum kliması takmışlar :) soğukta daha hiç 2. kademeye almadım çoğu zaman sadece sıcağa çevirmem bile yeterli oldu.

aklıma takılan sorular

- aracı epeyce tozlu yolda kullanıyorum peridyodik bakımı hariç tavsiyeleriniz nedir
    - eco mod pek eco gelmedi bana vites geçişlerinde motor gücünü sınırlamasından başka bir şey farketmedim ???
    - ön camdan arka cama kadar rüzgarlık taktırsam süratlenince oluşan gürültünün bir kısmından kurtulabilir miyim
    - aracı look paketi ile aldım haricen herhangi bir ek donanım eklemedim, tekerler continental tavsiyeleriniz nedir 4 lü off road far, bagaj sırtına rüzgarlık tekerlere çamurluk düşünüyorum??

aracı almayı düşünüyorsanız 80 bin lira dustera verilir mi eleştirilerine hazır olmanız gerek onun yerine ikinci el şunu alsaydın bunu alsaydın gibi bilmişliklerle de uğraşacaksınız. Dusteri ben tanımlarsam:
    Herkesin sağını solunu çarparmıyım dediği yerlerde gerek kaldırıma tırmanıp, gerektiğinde orta refüje girip altertanif sağlayan, köy yoluna girdiğinizde acımayacağınız tam bir off road olmayan bu konuda mütevazı duruşu ile heveslerinizi boşa çıkarmayacak 4X4 zevki yaşayabileceğiniz, ihtiyaç halinde uzun yolda canınızı hiç sıkmayacak elverişli bagaj hacmine sahip bir araç derim.

naçizane tavsiye

aracınıza titizlenen bir tipseniz aman sağı solu çamur olmasın felan diye su gördüğünüzde yavaşlıyorsanız benim arazide işim olmaz diyorsanız 4X4 e hiç bir zaman ihtiyacınız olmayacaktır o yüzden 4X2 otomatik vitesli bir tercih tam size göre olabilir.

• mstf_maz M kullanıcısına yanıt
    Özellikle 4x4 lock modunda aracın sürekli kaydığı yerlerde ESPyi devereden çıkarmak tavsiye ediliyordu.
    Araştırmalarıma göre yakıtın çok düşeceğini zannetmiyorum.
    Hava filtresini değiştirmek için 20.000 dolmasını beklemeyin. 10-15.000 de değiştirebilirsiniz daha iyi olur.
    Kaportayı seken taşlardan korumak için paçalık taktırmayı tavsiye ediyorlar.
    Rüzgarlıkları yeni taktırdım seste pek bir değişiklik olmadı gibi.
    Karter vb.. parçalar için koruma kitleri satılıyor. (bakınız: Duster Off Road Türkiye facebook grubu)
  • Dostlar selam köydeki ev için 4x4 duster veya 2002-2008 arası eski kasa x5 düşünüyorum muhtemelen 200bin km altında bulamam x5 alırsam. X5 te çok arıza yaşarmıyım ve yedek parçalar çok pahalı mıdır ?

konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum sevgiler saygılar.

• Arkadaşlar sol ön çamurlukta hafif çukurluk var, sürtme vs oldu.

Neyse orijinal sol ön çamurluğu uygun olarak nereden ne kadar bulabiliriz?

Orijinal olmayan 250 TL, internette 500 lira civarı orijinal. Bana daha uygunu lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araca yaptığım bazı ilaveler. Carsever arkadaşın konusundan devam.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=127980143
  • BF Goodrich Urban Terrain lastiklerime kışın tam not vermiştim.Ancak kışın bu kadar iyi olan bir lastiğin yaz performansını çok merak ediyordum.

Yazın gerek sıcak asfalt, gerekse bozuk arazi yollarında lastiğin tam olarak A/T lastik istemeyen Duster kullanıcıları için çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Özellikle üzerlerinde fabrikasyon Conti olanlar hemen o lastikleri elden çıkarıp bir takım BFG Urban Terrain alsınlar.

Keyifli sürüşler.

http://www.bfgoodrich.com.tr/tr/LASTIKLER/4X4-LASTIKLERI/BFGoodrich-Urban-Terrain-T-A

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 6 Ağustos 2017; 12:52:7 >

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Benim kışlıklarım var ve bir sezon kullanılmış durumları gayet iyi.
    Mevcut lastikler orjinal CC LX fakat sertleşmiş durumda. Bu yaz idare etsin diyorum.

Genellikle on road kullanıyorum. Yeni lastik alacağım. Fakat yazlık mı yoksa farklı hava koşullarını düşünerek M+S lastik alsam mı karar veremedim. (off road kullanmadığımdan TA almayacağım.)
    Yazlık yazın iyi tutuyor, yakıt sarfiyatı daha iyi.
    M+S ise yağmur, çamur da iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 19 Nisan 2019; 17:31:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Benim kışlıklarım var ve bir sezon kullanılmış durumları gayet iyi. (Hankook Laufen Ifit.)
    Mevcut lastikler orjinal CC LX fakat sertleşmiş durumda. Bu yaz idare etsin diyorum.

Genellikle on road kullanıyorum. Yeni lastik alacağım. Fakat yazlık mı yoksa farklı hava koşullarını düşünerek M+S lastik alsam mı karar veremedim. (off road kullanmadığımdan TA almayacağım.)
    Yazlık yazın iyi tutuyor, yakıt sarfiyatı daha iyi.
    M+S ise yağmur, çamur da iyi.

BFG Urban Terrain alın.

En azinda karda kışta guvenle binersiniz.

• Ben Kastamonudayım. Bazen -15 -20 görüyoruz. Burada diğer lastikler kış lastiği kadar yol tutuşu sergilemediğinden pek tutulmaz. Hatta buzda kışlıkların bile su koyverdiğini gördüm. Yani kışlıkları her halükarda kullanacağım.
    Alacağım lastik ağırlıklı olarak ilkbahar yaz sonbahar araçta olacak.

Aklımda iki model var:
    BF Goodrich Sizin tavsiye ettiğiniz.

Nokian Line SUV YAZ Lastiği
    http://www.hepsiburada.com/nokian-215-65-r16-102h-xl-line-suv-yaz-lastigi-uretim-yili-23-2017-p-OTKMT428986

• quote:

Orijinalden alıntı: Alphace

Ben Kastamonudayım. Bazen -15 -20 görüyoruz. Burada diğer lastikler kış lastiği kadar yol tutuşu sergilemediğinden pek tutulmaz. Hatta buzda kışlıkların bile su koyverdiğini gördüm. Yani kışlıkları her halükarda kullanacağım.
    Alacağım lastik ağırlıklı olarak ilkbahar yaz sonbahar araçta olacak.

Aklımda iki model var:
    BF Goodrich Sizin tavsiye ettiğiniz.

Nokian Line SUV YAZ Lastiği
    http://www.hepsiburada.com/nokian-215-65-r16-102h-xl-line-suv-yaz-lastigi-uretim-yili-23-2017-p-OTKMT428986

O zaman Nokian Line SUV alın.

Benim lastik kış sertifikalı cünku.

• Ebu Computer kullanıcısına yanıt
    1. hava sürtünme katsayısı, özellikle şehir dışı kullanımda yuksek hızda önem kazanır. Qashqai 0.32 iken Duster 0.42. etki eden kuvvet bunların karesiyle orantilidir, çok ciddi fark vardır. biri yüksek otomobil diğeri arazi aracı olarak düşünülmus. on tamponlarinn çıkıntı ve yerden yüksekliğine baksaniz yeter.

2. motor yazilim farkı, maksimum tork değerleri farklidir dikkat ederseniz

3. vites kutusu oranları da farklıdir tahminim ama ona bakmadım.

4. lastik farkı da etkiler. aynı marka aynı ebatta bile ekonomi amaçlı ultra düşük yuvarlanma dirençli lastikler var tüketimi dusuren. %7 ye kadar fark yaratabilirsiniz iddia eden üreticiler var. karşılığında yol tutuş, frenleme, arazi performansi düşüyor genelde, ayri

• Duster aldin mi dere tepe kullanicaksin. Ben anlamiyorum koy yoluna dahi girmeyenleri.

Kimse kusuruma bakmasin.

• Hasret62 H kullanıcısına yanıt
    benim de eskiden dizel binek bir aracım vardı, yoldan çıkamaz dağda bayırda karda çamurda kumda taşlık zeminde gezemezdim ;)
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    aracımı 2. el, 11 bin km'de aldım. 2016 4wd 1.5 dci 110 laureate. orjinal continental lastikleri haricinde eski sahibi bir set Lassa Snoways Era da almış ve yarı yarıya onları kullanmış onları da teslim etti. iki set de yeni gibi. temmuzdan beri 7 bin km CC LX'ler ile kullandım ve yol tutuş, fren, viraj hakimiyeti gibi konularda bana son derece tatminkar geldi bu lastikler. bahsettiğiniz kadar fark olduğunu düşünmüyorum. en azından bunu ortaya koyan bir karşılaştırmalı test var mı? eski aracımda da yazlık ve kışlık birer set continental kullanıyordum ve onlardan da yıllarca çok memnun kalmıştım. mevcut lastiklerle yavaştan offroad tecrübesi edinmeye başlayıp bunları eskitince, T/A KO2 almayı düşünüyorum. sizce mantıklı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbak

aracımı 2. el, 11 bin km'de aldım. 2016 4wd 1.5 dci 110 laureate. orjinal continental lastikleri haricinde eski sahibi bir set Lassa Snoways Era da almış ve yarı yarıya onları kullanmış onları da teslim etti. iki set de yeni gibi. temmuzdan beri 7 bin km CC LX'ler ile kullandım ve yol tutuş, fren, viraj hakimiyeti gibi konularda bana son derece tatminkar geldi bu lastikler. bahsettiğiniz kadar fark olduğunu düşünmüyorum. en azından bunu ortaya koyan bir karşılaştırmalı test var mı? eski aracımda da yazlık ve kışlık birer set continental kullanıyordum ve onlardan da yıllarca çok memnun kalmıştım. mevcut lastiklerle yavaştan offroad tecrübesi edinmeye başlayıp bunları eskitince, T/A KO2 almayı düşünüyorum. sizce mantıklı değil mi?

KO2 degilde, Yokohoma GO15 alabilirsiniz.

Ses seviyeso 70 db, binek arac laatigi gibi. KO2ler hem ağır hem de sesli.

• 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.