Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (149. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lastik basıncı yüksek olabilir. Tüm lastikler soğuk iken 29 PSI olmalı.

Nadiren de olsa yeni araçlarda taşıma sırasında araca zarar gelmesin diye takılan amortisör takozları sökülmemiş olabliyor.
    Emin olmak için kontrol ettirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoxxx

Arkadaslar bir sorum var tumseklerden gecerken önden boyle sürtme sesine benzer bir ses geliyor neden geliyor olabilir amartisor takozundan boyle ses gelirmi?

Dusteelaeda kronik olarak on amortisörlerde acma vurması dedigimiz (amortisor boyu yetmeme) kutleme sesi gelir, tumsekleri hızlı gecerken.
    Yani amortisot acilip kapabirken ziplamayi sonumlemeye boyu yetmediginden karosere vuruntu yapar.
    Onemsizdir.
    Ama sizin bahsettiginiz ses nasil???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Arkadaslar bir sorum var tumseklerden gecerken önden boyle sürtme sesine benzer bir ses geliyor neden geliyor olabilir amartisor takozundan boyle ses gelirmi?

Dusteelaeda kronik olarak on amortisörlerde acma vurması dedigimiz (amortisor boyu yetmeme) kutleme sesi gelir, tumsekleri hızlı gecerken.
    Yani amortisot acilip kapabirken ziplamayi sonumlemeye boyu yetmediginden karosere vuruntu yapar.
    Onemsizdir.
    Ama sizin bahsettiginiz ses nasil???

Aynı olay sandero stepwaydada var ..hızlı geçince amortisör tam açılınca ' küt' sesi geliyor .

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Hocam vurma sesi degil tumsekten gecerken yavas gecincede hizli gecincede sesi tarif edemiyorum ama surtunme sesi gibi bi ses tamirciye gosterdim salincak demiri yapar dedi amartisorden gelirmi diyorum acip bakmamiz lazim diyor? Amortisor takozu bozuksa nasil bir ses cikar acaba? Bosuna parca degismek istemiyorum boyle bi durumla karsilasan arkadas falan varsa diye bu forumda yazdım cevaplayan dostlara cok tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apoxxx -- 2 Ocak 2017; 20:18:43 >
  • quote:

Hocam vurma sesi degil tumsekten gecerken yavas gecincede hizli gecincede sesi tarif edemiyorum ama surtunme sesi gibi bi ses tamirciye gosterdim salincak demiri yapar dedi amartisorden gelirmi diyorum acip bakmamiz lazim diyor? Amortisor takozu bozuksa nasil bir ses cikar acaba? Bosuna parca degismek istemiyorum boyle bi durumla karsilasan arkadas falan varsa diye bu forumda yazdım cevaplayan dostlara cok tesekkur ederim

Surtme sesiype tumsekten gecme arasinsa iliski kuramadim.
    Peki hızlanip yavaslayinca ya da baska zamanlarda da duyabiliyormusunuz sesi?

• Yok hocam baska zamanda yok sadece tumsekte duyuyorum nasil desem gacirdama tarzi birsey surtme gibi on sagdan geliyor diye dusunuyorum

• Merhaba arkadaşlar ;

ikinci el duster almayı düşünüyoruz ancak 2 araç arasında kaldık.

ilk araç 2012 model 30 binde 4x4 110 beygir laureate modeli.fiyatı 54 bin lira

ikinci araç ise 2014 model 50 binde 4x2 110 beygir laureate modeli.fiyatı 54.500 lira

şimdi bu iki araçtan sizce hangisi tercih edilir.

gördüğüm kadarıyla 2013den sonra iç ve dış tasarımda ufak değişiklikler var bunların dışında değişiklik var mı ?

aslında gönlümüz 4x4den yana yazın yayla,dağ gezeriz keyifli olur.ancak sizinde fikrinizi almak istedim.eski kasayla yeni kasa arasında hem performans hem konfor farkı var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih8134

Merhaba arkadaşlar ;

ikinci araç ise 2014 model 50 binde 4x2 110 beygir laureate modeli.fiyatı 54.500 lira

gördüğüm kadarıyla 2013den sonra iç ve dış tasarımda ufak değişiklikler var bunların dışında değişiklik var mı ?

aslında gönlümüz 4x4den yana yazın yayla,dağ gezeriz keyifli olur.ancak sizinde fikrinizi almak istedim.eski kasayla yeni kasa arasında hem performans hem konfor farkı var mı ?

Hocam ben 5 yili aksin süredir Duster 4x2 kullanicisiyim.

Hep keşke 4 ceker alsaymisim dedim.

2014 makyajli kasa olmasi elbet önemli ama inanın arazi merakiniz varsa 2012 olsun 4ceker olsun derim.

2012 olan aracta ESP ve yan havyastigi paketi varsa ciddi ciddi dusunun derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Merhaba arkadaşlar ;

Hocam ben 5 yili aksin süredir Duster 4x2 kullanicisiyim.

Hep keşke 4 ceker alsaymisim dedim.

2014 makyajli kasa olmasi elbet önemli ama inanın arazi merakiniz varsa 2012 olsun 4ceker olsun derim.

2012 olan aracta ESP ve yan havyastigi paketi varsa ciddi ciddi dusunun derim

anladım bu esp ile yan hava yastığı paketi varmı soracağım.

duster araştırmaya başladığımdan beri çok şey öğrendim.2014 e kadar 6 vitesliler hep 110 beygir ama 2014den sonrası 90 lıklarda 6 vites.bu araç ararken baya yanılttı.hatta 2014 bir araca 6 vites 110 dur diye sormadık kapora dahi verdik daha sonra tramer sorgulamak için ruhsat fotosu istedik bi baktık ki 90 beygirmiş :) sitede ilanlarada 110 diye yazıyolar. araç sahibi bile arabasının kaç beygir olduğunu bilmiyormuş meğersem :)

• Makyajlı daha sessiz.Yalıtım iyileştirmesi vs var.Bence yenisi tercih edilir.

Yeni çıkacak Duster a keşke şu anki Kangoonun direksiyon ve yürür aksamını koysalar ,duster 2-3 sınıf atlar.Tek yapacakları kangoo şasisinin üzerine yeni kasayı koymak.

Direksiyon ,fren ,şanzıman ,iç kalite düzelir.Duster 2016 4x4 kullandım ,düşündüğümüz araçtı ama üzüldüm.Duster hala Clio 2 malzemelerinde kalmış direksiyonu düzeltmeleri gerek ,arka kampana fren yerine disk olsa daha iyi olur.Far sinyal silecek kolları ,gerçi EDC olanı makyajlı direksiyon ile gelecekmiş ,ama altyapısının da değişmesi gerek.
  • Mart ayında gelecek olan yeni makyajlı EDC Dusterların 4x4 olanlarında EDC olmayacak olması çok can sıkıcı.
  • Arkadaslar tekrar merhaba

2014 duster laureate 4x2 arac ile araniza katildim.

Araca kis lastigi bakiyorum.internette birisi linkini verdigim lastigi uyguna satiyor.lastik hafif ticari lastigi olarak geciyor.farki yuk ve hiz endeksi.yuk endeksi fabrika cikisi duster lastiklerindekinden fazla ancak hiz endeksi daha dusuk ama onemli degil ben kisin yuksek hiz zaten yapmam.

Sorum şu ; yuk endeksi yuksek lastigin yanaklari daha sert oluyor diye biliyorum yani bu lastik daha konforsuz olmasi disinda kullanilmasinda sakinca olur mu?

https://www.lassa.com.tr/lastik/245937-wintus-2-kis-21565r16-109107r

Tesekkurler

• quote:

Arkadaslar tekrar merhaba

2014 duster laureate 4x2 arac ile araniza katildim.

Araca kis lastigi bakiyorum.internette birisi linkini verdigim lastigi uyguna satiyor.lastik hafif ticari lastigi olarak geciyor.farki yuk ve hiz endeksi.yuk endeksi fabrika cikisi duster lastiklerindekinden fazla ancak hiz endeksi daha dusuk ama onemli degil ben kisin yuksek hiz zaten yapmam.

Sorum şu ; yuk endeksi yuksek lastigin yanaklari daha sert oluyor diye biliyorum yani bu lastik daha konforsuz olmasi disinda kullanilmasinda sakinca olur mu?

https://www.lassa.com.tr/lastik/245937-wintus-2-kis-21565r16-109107r

Tesekkurler

Asla almayın.

Zaten mevcut lastiklerin 98 indeksli olması bile Dustera fazla geliyor. O neden fabruka hava basıncınk 29 pai olark belirlemis. Yani lastik tabanı yere basabilsin diye.

Sakın ola yük grubu lastik almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 9 Ocak 2017; 8:55:23 >

• fatih8134 kullanıcısına yanıt
    Lassa Competus Winter 2 gibi SUV kış lastiklerinden alablirsiniz.
    https://www.lassa.com.tr/lastik/216950-competus-winter-2-kis-21565r16-98v
    Ticari lastikler ağır yükler taşıyıp uzun ömür isteyenler için uygun.
    Araç hafif kalacağı içi belki yol tutuş da binek kış lastiklerine göre az olabilir.
  • showstopper41 S kullanıcısına yanıt
    Carsever kullanıcısına yanıt
    önerileriniz için teşekkürler,goodyear ultragrip suv kış lastiği aldım ( 215/65/16 98T ).

birde bu lastiklere kaç hava basıncı basmak gerekir normalde 29 psi,kış lastiğine fazla mı basılır az mı ?
  • fatih8134 kullanıcısına yanıt
    Yaz-kış fark etmez. Lastik basınçları lastikler soğukken 29 PSI olmalı. Ben sabahleyin benzin istayonuna gidip 29 yapıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi showstopper41 -- 13 Ocak 2017; 16:4:41 >
  • Lastik konusu açılmışken sorayım arkadaşlar; lastik ebatları Nissan qashqai ile aynı bijon ölçüleri de (5×114.3) ama bilezik çapı (73.1) diye de bir ölçü var bu aynı mıdır ve ya deneyen,bilgisi olan var mı?

Kısacası Nissan qashqai jantlarını Duster da kullanabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aL-Pi

Bu aracta zaten konfor aramamak gerekiyor arayan hata eder. Ucuz 4x4 dag bayir araci. Keske yol sesini bu kadar iceri almasaydi, heryerinden sesler gelmeseydi[ vede yol tutusu biraz daha iyi olsaydism=s17.gif] kendini insan motorsiklet kullaniyor gibi hissediyor.. (bu arada 2016 4x4 Duster icin konusuyorum)

yol tutuşu motorsiklet kadar kötü demişler. öncen çekişlilerde arka süspansiyonlar bağımsız değil onlar kötü olabilir.bendeki 2016 4x4 gayet iyi.
  • Alphace A kullanıcısına yanıt
    merhaba 90 binde 4x4 alıyorsanız ve eski versiyon.. bunu ancak 40 bin civarı yada altında alırsanız olur. yoksa bence yeni versiyon 2014 ve sonrası almaya bakın.arada 5 bin bile olursa bence alınır. çoğu 4x4 öyle yada böyle dağ bayıra gitmiş olur. gitsin.ama kullanıcı önemli. aracı bir dacia servisinde baktırmak en iyisidir. ve sol kapıda boya var şurda rütüş var olayından ziyade şanzımanı ve motoru ne durumda bu daha önemli. ki duster insana kötü bir masraf çıkarmayan bir araçtır. 4 çekeri iyi ve özellikle yeni versiyonu öyle dedikleri kadar sesli de değil. hayırlısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybyxx -- 17 Ocak 2017; 22:3:2 >
  • bybyxx B kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi 2014 kasa 4x4 Laureate bakıyorum. Temizini bulamadım. Genellikle galericiler ilan bırakıyor, onlarda ya km ile oynuyorlar veya 60.000 tl civarında fiyat çekiyorlar. Örneğin bir hafta önce 56.000 km olan araç satılmayınca 76.000 km oluyor
    Benzinli araçta yüksek km sorun değil ama dizelde 100.000 civarı düşündürüyor.
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.