Şimdi Ara

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.339
Cevap
53
Favori
727.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

Dacia Duster Kullanıcıları ve Sevenleri Grubu

Fatoş bu resimler : ))
    Arka tekerleğin açısı ön tekerlek gibi : ))

resimdeki araba gerçekdir dusterın yarışlarda yarışan versiyonu ama bu resim fatoş olabilir.. ama araç gerçekdir..
  • Yorum Yok

• Evet araç gerçek. Resimde ise hafif bir oynama var sanırım. O da reklamcılık sektörünün gerçekleri
  • dusterın gidipde 4x2 sinide almak akıl işi değil paraya yazık .. 29 binden başlayan fiyatlarla 4x2 bomboş versiyonunu satıyorlar ben arazi aracı alıcam dağa taşa giricem altımdaki araba otomobil gibi 4x2 olucak ne anladım o işden.. girdiğim yerden çıkamam 4x2 arazi aracı mı olurmuş.. milletde bilmeden ucuz diye 4x2 sini alıyor sonradan dank edince satılığa çıkarıyorlar çünkü 4x2 arazi aracının ikinci elide olmaz çünkü o araçdan arazi aracı olmaz kim neden alsın.. sıfır alan görüntüye kanıp alır belki ama satarken o adamında elinde kalır..

4x4 üne lafım yok heleki cimrilik yapılmayıp kesinlikle 400 tl fazla verip esp+asr o araca takılmalı arazi aracında şartmı şart unsurlar 40 bin tl verilipde 400 tl den kaçmışsa alan şahıs zaten o aracın 200 tl lik standart bakımındanda o şahıs kaçar.. bilhassa laurette modeli esp+asr paketli versiyonu tam bir landrover kıvamında araç donanımı ile sürüş keyfi ile ....

bana göre laurette paketten aşağısıda alınmaz 1.6 benzinli yada 1.5dci o artık ekonomik gücüne göre insanın değişir.. tercihim dci dan yana olurdu zaten adamlar bir avuç lütuf edip donanım veriyorlar pek çok araçda standart bile sayılmıycak artık şeyleri adamlar donanım diye sunuyor bunlarıda almayıp boş paket araç almakda mantıklı değil zaten alan o aldığı dolu aracın satarkende faydasını görür elinden hızlı çıkar kimse gidipde ikinci elde boş araç almak istemez tercihi dolu araçdan yana olur..

dusterı arazidede test ettim çekiş sistemi aynen nissan 4x4 versiyonuyla aynı 4x2 seçeneği olmasıda çok güzel asfaltta 4x2 offroad zorlu koşullarda 4x4 seçim sana kalmış.. zaten o yüzden diyorum 4x4 ünde bu seçim varken 4x2 almanın bir mantığıda yok 4x4 düde 4x2 olarak kullanabiliyorsunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

dusterın gidipde 4x2 sinide almak akıl işi değil paraya yazık .. 29 binden başlayan fiyatlarla 4x2 bomboş versiyonunu satıyorlar ben arazi aracı alıcam dağa taşa giricem altımdaki araba otomobil gibi 4x2 olucak ne anladım o işden.. girdiğim yerden çıkamam 4x2 arazi aracı mı olurmuş.. milletde bilmeden ucuz diye 4x2 sini alıyor sonradan dank edince satılığa çıkarıyorlar...

Akıl işi değil ne demek?

Ben eşimle birlikte haftasonu yaylalara çıkıp, göl kenarında balık tutup, köy yollarında gitmek için 4X2 alacağım!
    Binek bir araba ile gidince her yerde altını sürtüyor.
    Ben hiçbir zaman beline kadar çamura girip, çöl kumlarında %70 eğimli arazilere çıkmayacağım ki 4x4 alayım?
    Benim param 4x2'ye yetiyor. Param 4x4'üne yetse de ben 4x2 alırım.

Sen kimsin de 4x2 alanlar için Akıl işi değil diyorsun?

• Arkadaşlar kızmayın birbirinize 4x2 Duster arazi aracı olmamış olsa bile normal bir binek otomobilin gidemediği her yere rahatlıkla gidebilir. Birçok arkadaşımdan biliyorum, arabasının altını değecek diye birçok yere gitmekten çekiniyorlar. 4x2 Duster'ı şu anda piyasadaki Ticari araçların yerine önemli bir alternatif olarak düşünüyorum. Ne de olsa ruhsatta hususi bir araç olarak gözüküyor, her sene de muayene derdi olmuyor. Ayrıca ticari mantıkla kullanılabilecek kadar da büyük bir bagaj hacmi var.
    4x2 altı yüksek, büyük hacimli bir otomobil normal bir binek otomobile kıyasla daha heybetli ve de ufak tefek kazalardan küçük sıyrıklarla kurtulma şansı daha yüksek bir araçtır. Normal bir otomobille bir kamyona çarpmak var, altına girmek veya 4x2 bir araçla altına girmek var. 4x2 gereksiz bir araç olsaydı her ay Nissan Qashqai 1000 küsür adet 4x2 satmazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umiterkan -- 12 Kasım 2010; 17:55:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Karadeniz Otoyolu

quote:

dusterın gidipde 4x2 sinide almak akıl işi değil paraya yazık .. 29 binden başlayan fiyatlarla 4x2 bomboş versiyonunu satıyorlar ben arazi aracı alıcam dağa taşa giricem altımdaki araba otomobil gibi 4x2 olucak ne anladım o işden.. girdiğim yerden çıkamam 4x2 arazi aracı mı olurmuş.. milletde bilmeden ucuz diye 4x2 sini alıyor sonradan dank edince satılığa çıkarıyorlar...

Akıl işi değil ne demek?

Ben eşimle birlikte haftasonu yaylalara çıkıp, göl kenarında balık tutup, köy yollarında gitmek için 4X2 alacağım!
    Binek bir araba ile gidince her yerde altını sürtüyor.
    Ben hiçbir zaman beline kadar çamura girip, çöl kumlarında %70 eğimli arazilere çıkmayacağım ki 4x4 alayım?
    Benim param 4x2'ye yetiyor. Param 4x4'üne yetse de ben 4x2 alırım.

Sen kimsin de 4x2 alanlar için Akıl işi değil diyorsun?

Akıl işi değil = mantıklı değil

hakaret etmedik küfür etmedik böyle celallenmeyin madem okuduğunuzu anlamıyorsunuz susmak bazen en büyük efendilikdir.. senkimsin falan diyaloglarına giripde seviyeyinizi burda her keze göstermenize gerek yok ben saygıyı hiç bozmadım sizi bizi aşmadım sizde aşmayın ... burası köy kahvesi değil..

Ayrıca niye üstünüze alındınız ben şahsınıza size en ufak bir yazı yazmadım ortaya genel bir şey yazdım mantıklı bulmassanız bana bunu mantıklı tatlı bir dille medeni insanlar gibi analatabilirsiniz... bende haklısın arkadaşım bak o açıdan düşünmemişdim derdim olur biter...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 9 Kasım 2010; 14:00:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umiterkan

Arkadaşlar kızmayın birbirinize 4x2 Duster arazi aracı olmamış olsa bile normal bir binek otomobilin gidemediği her yere rahatlıkla gidebilir. Birçok arkadaşımdan biliyorum, arabasının altını değecek diye birçok yere gitmekten çekiniyorlar. 4x2 Duster'ı şu anda piyasadaki Ticari araçların yerine önemli bir alternatif olarak düşünüyorum. Ne de olsa ruhsatta hususi bir araç olarak gözüküyor, her sene de muayene derdi olmuyor. Ayrıca ticari mantıkla kullanılabilecek kadar da büyük bir bagaj hacmi var.
    4x2 altı yüksek, büyük hacimli bir otomobil normal bir binek otomobile kıyasla daha heybetli ve de ufak tefek kazalardan küçük sıyrıklarla kurtulma şansı daha yüksek bir araçtır. Normal bir otomobille bir kamyona çarpmak var, altına girmek veya 4x2 bir araçla altına girmek var. 4x2 gereksiz bir araç olmasaydı her ay Nissan Qashqai 3000 küsür adet 4x2 satmazdı.

bak arkadaşım şöyle anlat canımı ye bende haklısın diyim

üsluba bakarmısın sen kimsin falan filan dayı dayı tavırlar bıyık altından tehdit eder gibi iki kelimeyi bir araya getirmekden izah etmekden aciz direkman olayı seviyeyi dibe çekicek sen kimsin falan biraz daha bende üslubu aşağı çeksem küfüre dayatıcak ayıp bak arkadaş ne güzel izah etmiş..

bu araçları bu tip insanların sürdüğünü bilmek bile almamak için bir neden benim için...

birde şu var madem 4x2 alınıcak yani duster tarzı arazi aracı yerine zaten bu işi gören artı tourer araçlar var yerden epey yüksek ne tam binek ne tam arazi aracı iki arada bir derede yada mpv denen ne tam arazi ne tam binek araç tarzı araçlar var onlar alınabilinir arazi aracı arazi aracıdır 4x4 dür bana göre buda benim fikrim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 9 Kasım 2010; 14:35:03 >

• Yazılardan genelde duygular anlaşılmadığı için bazen ortam gerginleşebiliyor. Neyse boşverin arkadaşlar bir araç için birbirinizi kırmaya hiç gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umiterkan

Yazılardan genelde duygular anlaşılmadığı için bazen ortam gerginleşebiliyor. Neyse boşverin arkadaşlar bir araç için birbirinizi kırmaya hiç gerek yok.

aynen arkadaşım bende birisi kırılsın yada sinirlensin diye yazarmıyım hiç öyle bir şey.. fikrimizi beyan ediyoruz onuda beyan edemessek bu forumların bu fikir ortamlarının ne amacı kalırki..
  • KARŞILAŞTIRMA

Dacia Duster vs. Nissan Qashqai

Yeni arabam.com e-dergisi Kasım 2010 sayısı

Dergiyi İndir:http://www.arabam.com/BannerRedirect.aspx?banneralan=146_3
  • @umiterkan
    Link için çok teşekkürler! Tam da şu günlerde bu iki aracı karşılaştırmaya çalışıyordum. İnceleme yazısı faydalı olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deutscher -- 14 Kasım 2010; 3:23:22 >
  • quote:

...bende birisi kırılsın yada sinirlensin diye yazarmıyım hiç öyle bir şey..

O zaman sorun yok, tamam. Çünkü tamamen tercih meselesi. 4x2 ve 4x4 aynı para bile olsa ben 4x2 alırım; teorikte ki yakıt, teorikte ki ağırlık, olası bir arıza durumunda maliyet, vs. 4x2 daha çok ilgimi çekiyor benim...

Neyse amaç gerginlik değilmiş, sorun yok
  • dusterin en fullunu aldım 1500 km de frenlerinin tutmasındaki problem , aşırı konforsuz ve vuruntulu gidişi yüzünden satmaya karar verdim sattığımda 7500 kmdeydi 1 ayda bu km ye ulaştı.doğal olarak hiçkimseye bu aracı tavsiye etmem.renault dediler aldık ancak kesinlikle aracta dizayn hataları var ve kesinlikle renault kalitesi bu araçta yok..arka frenlerin kampana olması da ayrı bir saçmalık.42000 tl ver aldığın araba at arabasından bile konforsuz olsun ..bu araç yüzünden bel ve boyun ağrısı çekmeye değmez.sağlık herseyden önemli..
  • dışardan arbaya benziyor ancak...

• ...

• ilginç bu araç 2011 in en iyi araçlarından biri olmayı nasıl başardıki o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 12 Aralık 2010; 23:16:02 >

• valla bende aracı 2 hafta önce aldım. şuana kadar hiç bir problem yok. beklediğimden daha kaliteli geldi benim gözümde. itişi filan bi harika olmuş. yalniz benimde aklıma takılan sürekli bir 4 çarpı 4 ünün olmaması. başka bi problem yok gibi. orta sınıfın audi sidir benim gözümde bu araç.
  • 2011 Avrupada yılın otomobillerinden biri seçilen Duster, AUTOBEST 2011'de de birinci oldu. Bazıları laf yapar bazıları da Duster'ı alır hayatın tadına varır. İş bu kadar basit.

Kaynak:http://www.cnnturk.com/2010/yasam/otomobil/12/14/dacia.duster.autobest.2011.secildi/599434.0/index.html
  • Ne kadar Duster'a çamur atarsanız atın gelip o çamur size yapışacak arkadaşlar.

Piyasaya yeni çıkmış ve kısa sürede birçok başarı yakalamış bir aracı başarız olarak nitelemek çoz acizce bir davranış.

Sizi objektif olmaya davet ediyorum. Art niyeti bırakalım.

Avrupada yılın otomobillerinden biri olarak seçilen AutoBest 2011 ödülünü alan, bir çok yarışta birincilik ya da ikincilik ödülü alan,

kendini kanıtlamış 1.5 dCi 110bg'lik motor ve Nissan dört çeker sistemiyle üstün performans ortaya koyan,

Güvenlik donanımları olarak ABS, ESP, ASR, 2 hava yastığı, 2 de yan hava yastığı vs. gibi bir aracı;

çıkıp da 30.000TL'lik bomboş 4x2 benzinli bir araçla dillere dolamak çok saçmalık.

Çıkarın at gözlüklerini de etrafınıza bir bakın. Ağustos 2010 sonu itibariyle dünyada 64 000’den fazla Türkiye’de ise 1179 adetten fazla Duster satıldı. Kendi sınıfında araç satışlarında ilk 5'te olan bir araç için boş tartışmaları bir kenara bırakın.

Piyasada tanınan iyi bilinen kendi sınıfında birçok araç var ki satışlarda yerde sürünüyorlar.

Bütün önyargıların, aracın başarısındaki çekememezlikten veya herkesin kendi aracının iyi olduğunu düşünmesinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Aracın ön kokpit sadeliğini ve sert plastikten oluşunu kalite ölçüsü olarak kullanmayı artık bırakın. Bakın Almanlar bile Dacia memnuniyetinden o kadar memnunlar ki Mercedesten sonra BMW ve Dacia ikinciliği paylaşmaktadırlar.

Almanya'da J.D. Power and Associates ve AUTO TEST tarafından 1000 puan üzerinden yapılan bu ankette Mercedes 838 Puan aldı, BMW ve Dacia ise 836 puan aldı.

Mercedes-Benz
    838

BMW
    836

Dacia
    836

Mazda
    831

Nissan
    831

Audi
    827

Suzuki
    826

Volvo
    826

Alın size kaynak:http://businesscenter.jdpower.com/news/pressrelease.aspx?ID=2010085

Ne kadar önyargılı olursanız olun bir gün bunları kabullendiğiniz zaman, yüzünüzdeki hayret duygusunu görmeyi çok merak ediyorum doğrusu

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.