Şimdi Ara

Dacia Duster'ı nasıl bilirsiniz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
87.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • firma satışlarda coşmuş gidiyor millet hala beş para etmez diyor. Dünyalar satıyor bu araç siz beğenseniz de beğenmeseniz de, takmayın o kadar kafaya...

ncap 3 yıldız = teneke. Valla iyiymiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

firma satışlarda coşmuş gidiyor millet hala beş para etmez diyor. Dünyalar satıyor bu araç siz beğenseniz de beğenmeseniz de, takmayın o kadar kafaya...

ncap 3 yıldız = teneke. Valla iyiymiş...

iyi ve kötü yönlerini sayayım.
    + dizelmotor +ilk alım maliyeti +suv görünümü+yedek parça bulunabilirilik ve ucuzluğu+servis yaygınlığı+ 4x4 seçeneği

- işçilik-konfor -malzeme kalitesi -20 yıl çönceki teknoloji ve materyaller-güvenlik .

grand vitaranın 1.6 dizel 5 kapılısı yada lada niva dizelin 5 kapılısı olsa bu aracı tercih eden olacağını sanmam.

ama iyi motor ucuz kullanım maliyeti ile gayet tercih edilebilir araç.renault sınıftaki boşlukları doldurmada becerikli.qq alamaynlara yada pahalı gelenlere güzel alternatif.

ben alırmıyım asla almam.

• motor ve dış tasarım iyi ama içi berbat bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

+ dizelmotor +ilk alım maliyeti +suv görünümü+yedek parça bulunabilirilik ve ucuzluğu+servis yaygınlığı+ 4x4 seçeneği

- işçilik-konfor -malzeme kalitesi -20 yıl çönceki teknoloji ve materyaller-güvenlik .

grand vitaranın 1.6 dizel 5 kapılısı yada lada niva dizelin 5 kapılısı olsa bu aracı tercih eden olacağını sanmam.

ama iyi motor ucuz kullanım maliyeti ile gayet tercih edilebilir araç.renault sınıftaki boşlukları doldurmada becerikli.qq alamaynlara yada pahalı gelenlere güzel alternatif.

Sizin yazdığınız gibi yazıp eleştirilse ne güzel. Ama bazı yorumlar hakikaten sırf yazmış olmak için.

özellikle lada nivanın 5 kapılı dizeli olsa dusterın pek şansı olmaz. Suzuki ülkemiz için pek başarılı bir firma değil. Vitara ve swift önde gelen araçları. Ama yanlış bilmiyorsam Türkiye pazarından çekilmeyi düşünüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0130

30 35bin tl ye 0km suv formatlı altı yüksek araç arıyorsanız ideal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

Sizin yazdığınız gibi yazıp eleştirilse ne güzel. Ama bazı yorumlar hakikaten sırf yazmış olmak için.

özellikle lada nivanın 5 kapılı dizeli olsa dusterın pek şansı olmaz. Suzuki ülkemiz için pek başarılı bir firma değil. Vitara ve swift önde gelen araçları. Ama yanlış bilmiyorsam Türkiye pazarından çekilmeyi düşünüyorlar.

vitaralar in dizeli vardi lakin türkiyeye getirmediler .zaten onun için bu firmalar büyüyemiyor .1.5 ddis motor gene reno motoru.keza nivanın hadi dizeli olmasada 5 kapılısı var onuda getirmiyorlar.

mesela 1.9 ddis dedikleri motor renault motoru .1.5 dci grand vitaraya koysalar fiyat da 50 bin olsa satılmazmı .her yönüyle çok iyi bir araç. lakin 2.0

grand vitaraya 1.9 dci değilde 1.5 dci koysalardı şuan türkiyede en çok satılan küçük suv olurdu.ha çekermiydi çekmezdi tabi. ama türkiyede kullanıcıların %50 si nin önceliği ekonomidir .sanki sorentolar tusconlar çekiyorduda satış rekorları kırdılar

suzuki yi anlamak güç 2.0 motor vardi 2.4 e çıkardılar millet habire daha ufak hacime yöneliyor bunlar motor büyütüyor.

• murat2408 ve ugur_yavuz sanırım yanlış anladınız.. benim amacım duster'ı kötülemek değil halihazırda kullanıyorum.. bizim şirkette 3 tane var rakip firmada da 4 tane var görüşler ve yaşanan sıkıntılar aynı.

100.000 TL LİK SUV aracı kim araziye sokuyor. hiç kimse hepsi şehirde asfaltta..

benim anlatmak istediğim şayet şehirde kullanacaksan duster alma onun yerine clio III al polo al vs vs daha konforlu.

yok ben dağ tepe tarla gezecem diyorsan ve fiyatıda uygun olsun diyorsan duster alacaksın aynen bizim şirketin yaptığı gibi. arazide önceki yazımda da dediğim gibi alt yüksekliği ile yaklaşma uzaklaşma açısı harika...

iş için alırım ama gezmek için asla...
  • Duster bana göre parasını haketmiyor. Herkes bu fiyata suv demiş ama bu araç crossoverdur ve SUV değildir. Altyapısı loganla aynıdır. Ön süspansiyonu loganın elden geçirilmişi, sadece 4 çekerinin arka süspansiyonu nissandan alınmadır. İç hacmi ve çoğu parçası sandero ve loganla aynıdır. Aracın çamurlukları şiş ve iz ginişliği fazla olduğundan daha büyük görünüyor sadece. Bana göre bunu almaktansa 90 PS stepway daha mantıklı. 4 çeker almadıktan sonra bir anlamı yok. Zaten hepsi 10 senelik renaultlardan bile çürük ügvensiz araçlar. Ekonomik diye alınacaksa ekonomik olanı alınmalı. Veteriner, avcı vs. iseniz 4 çeker için pek seçenek yok diye alınabilir ama binek olarak almak çok saçma. Allah korusun hem yüksek, hem güvensiz. Savrulma riski daha fazla olan ve güvensiz bir araç almak artık çok mantıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unforgiv3n

1.5 Dci 110 hp diye biliyorum qasqai ile aynı motoru kullanıyor.

qg reno nun motorunu kullanıyo
    ayrıca 3 markada ortak
    bide aynı araba dacia duster reno duster ve nissan duster olarak satılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçtan beklentinize bağlı tabi eniştem kullanıyor araç o memnun, yakıt tüketimi düşük sade bir araç elbetteki fiyat düşük olduğu için malzeme kalitesi düşük olacaktır aracın iç tasarımı yenilense benim tahminim satışları ikiye katlar, suv görünümü insanı cezbediyor tabi gidip incelemek gerekli içine sinerse sorun yok.
  • bizde var, 1 senyi gecti. simdilik no problem.karadeniz köylerinde banamisin demiyor, motor gücü yeterli( 90 hp )
    yakit ( bilgisayara göre ) 6 civari.

duster malikhanesine bekleriz

http://forum.donanimhaber.com/m_36325942/mpage_1/f_/key_//tm.htm#36325942

Dacia Duster'ı nasıl bilirsiniz ?

• arkadaşlar bence paraya göre mal bunun başka açıklaması yokk bu paraya bence başarılılar.bence araçları eleştirirken yada kıyaslarken işin maddi boyutunu unutmamalıyız.
    kim istemez ki Q7 x6 hummer
  • İç tasarımı biraz daha iyi olmalıydı bence o zaman gerçekten alınır. ha şimdi binilmezmi binilir tabiki.
    birazcık para harcanarak hayranlıkta uyandırabilir :)

• Dizel olmasının haricinde hiç bir özelliği olmayan bir araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcan1994

İç tasarımı biraz daha iyi olmalıydı bence o zaman gerçekten alınır. ha şimdi binilmezmi binilir tabiki.
    birazcık para harcanarak hayranlıkta uyandırabilir :)

daha çirkin olmuş böyle zaten çirkindi

• bu araca bindim... en alınası 4x4 boş versiyonu... vede siyah olcak... tamponlar cunku boyasız geliyor...

aracın bariz bir çekilde belli yerlerinde malzeme yok... ben dogal karsıladım cunku araç oldukca ucuz... mesela en ufak arka lastikte davlumbaz yok...

geçiyorum içine... araç dar ... clionun içi kadar bile içi yok... tabi yeni clio... eskisi ile aynıdır...

vw kullananlar bu araca aşık olur... neden derseniz kapıların kapanması vw den bile daha iyi... hele yeni sandero muhteşem kapanıyordu...

bu arada ön kaputta amortisör vardı buda bana enterasan geldi... biz hala amele gibi çubuk takıyoruz...

eklemek isterim renault motorlarından farklı gördüm 90 ile 110 arasındada intercooler ve turbo ebat farkı var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0130

Selamlar herkese

Dacia'yı biliyoruz az çok ama bu Duster gözüme bi farklı geldi nasıl bir arabadır bu ?

1.5 dci diyor yakıt tüketimi nasıldır?

Kasasına göre motor biraz küçük değil mi ?

Fiyatına göre nasıl ?

Teşekkürler

Şöyle bir videosunu buldum yararlı olabilir

http://www.ototest.tv/videos/dacia-duster-1-5-dci-4x2-test-surus-izlenim-video-inceleme-ototest-tv

• -lastiklerin üstünde davlumbaz yok
    -klima bile yok, parayla eklettiriliyor

iyi yanı bu fiyata SUV
  • Bence gayet güzel tasarlanmış tam bir aile aracı tipi kötü diyenlere şaşırıyorum özellikleri az olsada tam bir yakıt cimrisi bence

• İç tasarımı berbat diyebilirim rahatlıkla
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.