Şimdi Ara

Dacia Duster gaza basıyorum hızlanmıyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
9.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • turbo patlamış olsa zaten 1000 deviri geçmez. dizelde yakıtla ilgili bir sensör vardı. kötü mazot yüzünden o bozulunca araç safemode pozisyonua geçiyor. arıza lambası da yandıysa muhtemelen o. hemen bilgisayara bağlattırıp, hangi arıza kodlarını gösterdiğini tespit edin.
  • dinamit_ kullanıcısına yanıt
    hız sabitleyicide de yapıyorsa ve hep aynı devire geldiğinde yapıyorsa turbodan olabilir laga düşüyordur
    yada ecudan olabilir dacia ya gidip bilgisayara bağlatmakta fayda var ne arıza varsa söylerler.
  • Sağlam bir yetkili servise götürün ve özellikle teknik ekibe durumu anlatın arabanızın garantisi devam ediyorsa bütün bakımları yapılmışsa bir baksınlar ileride daha büyük sorunlar açılabilir.

Yakıt alırken tanıdığınız yerlerden yakıt alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 19 Ekim 2017; 5:16:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dinamit_

ECO açık kullanıyorum hep. geçen hafta kapatıp denedim yine yapıyor.

Anladım hocam. Buna rağmen yapıyorsa yetkili bir servise gidin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanhh

Her tip motorun kullanılması gereken devir aralığı yani motorun en verimli tork ürettiği aralık farklıdır, devir 3500-4000 e yaklaşınca vites artırarak kullanmayı dener misiniz büyük ihtimalle sorun yaşamayacaksınız.

Arabayı yeni mi aldınız ?

aracım 2015 model ve ben yaklaşık bir senedir kullanıyorum. 3500-4000 dizel motor için çok fazla değilmi? düz yolda motor 2500 devire geldiğinde vites yükseltmem gerektiğini gösteriyor zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

hız sabitleyicide de yapıyorsa ve hep aynı devire geldiğinde yapıyorsa turbodan olabilir laga düşüyordur
    yada ecudan olabilir dacia ya gidip bilgisayara bağlatmakta fayda var ne arıza varsa söylerler.

4 kere servise gittim bu konu ile alakalı olarak. her seferinde de bilgisayara bağlıyorlar ve tüm parametrelerin normal olduğunu söylüyorlar.
  • dinamit_ kullanıcısına yanıt
    araç nerede istanbulda mı
  • Gaz pedalı potansiyometresinde problem olabilir. Görünen o ki araç gaz pedalını algılayamıyor gibi.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.