Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.326
Cevap
23
Favori
150.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer megane4deki motorsa o motorda yağ eksiltme ve LPG sonrası subab erime problemi vardı. O paraya hafif ticarilere de bakilabilirdi ama hayırlı olsun. Satış sonrası desteği en yüksek firma bu yüzden mutlaka yetkili servise bakıma gidip garantiyi bozdurmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel tercih hayirli olsun. Benzinlisinde tork ne kadar bilmiyorum ancak dizel olsa tadindan yenmezdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Evet ben karıştırmışım, logdy mpv sınıfındaymış. Dokker ile karıştırmışım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Evet megane4 deki motor dediler. Yalnız aracın ilk montajında motorunda da müdaheleler olduğu yazıyor zaten sitede. Araca Extra garanti uzatmayı düşünebilirim o zaman. 3 yıl garantiye ilave 1 yıl daha uzatmaya 990 tl demişlerdi. Olmadı Pazartesi uzatayım.

Ben motoru hiç araştırmadım yağ eksiltme sorunu var mı bilmiyordum. Subap içinde iyileştirme yapılmıştır muhakkak,

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. Araç otomatik mi? Lpgli otomatik seçeneği var mi

• https://www.euroncap.com/tr/results/peugeot/301/7886

yani yazdıklarınızla tam dogru olmamakla beraber daha iyi bir ortalamasi var duster a kıyasla.

• 2011 model fabrikasyon LPG li Dacia yi 8 yıldır kullanıyoruz. Bu zamana kadar periyodik bakimlarin haricinde Allah'a şükür yetkili servise gitmedik. Makul devir aralıklarında kullanılırsa sorun yaşanmaz diye düşünüyorum. Sistem landirenzo olmasına rağmen yazılımı sadece yetkili serviste var onu belirteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrari091

https://www.euroncap.com/tr/results/peugeot/301/7886

yani yazdıklarınızla tam dogru olmamakla beraber daha iyi bir ortalamasi var duster a kıyasla.
    Duster testi ile 301 zamanındaki testin kriterleri farklı. Perde hava yastıklarını sunmayan elysee-301 ikilisinin alacağı direkt 1 veya 0 yıldız, punto gibi aşağı yukarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 19 Ekim 2019; 20:22:16 >
  • meddah58 kullanıcısına yanıt
    Sağolun teşekkürler, araç manuel 5 vitesli. Otomatik seçeneği bu motorda bulunmuyor maalesef

• autoshow A kullanıcısına yanıt
    İçimizi rahatlattı yorumunuz, bende bu motor acaba yağ yakacak mı diye düşünüyorken iyi geldi. Aracın koltuğuna oturmadan aldık diyelim. İnşallah bir sıkıntısı olmaz da uzun süreler kullanırız

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    Bende megane 4 1.6 lpg var yağ eksiltme kesinlikle yok, öyle kronik bir durum da yok merak etmeyin, gönül rahstlığıyla binin, hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: meddah58

Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. Araç otomatik mi? Lpgli otomatik seçeneği var mi
    Duster da 2019 itibariyle Otomatik vites araç üretimi kaldırıldı maalesef.....

Ve böylece de OTOMATİK vites Duster almak isteyen birisi için yanılmıyorsam TEK seçenek olarak 2018 model ve sadece 1.5 dizel olarak kaldı....(Benzinli Duster da otomatik vites zaten hiç uretilmedi..) Yanılmıyorsam lütfen düzeltin....

Kasım gibi 1.3 yeni motor seçeneği ile yeni Duster geliyor... Fiyatı ne olur göreceğiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Sağolun teşekkürler, araç manuel 5 vitesli. Otomatik seçeneği bu motorda bulunmuyor maalesef
    Hayırlı olsun aracınız kazasız belasız sürüşler dilerim...
    6 VİTES olsaydı tadından yenmezdi 😃 Bu arada kredi kullanmak için sıfır faiz fırsatı varmıdır, bilginiz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yayamaschocuk -- 20 Ekim 2019; 1:36:27 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    perde hava yastıkları en dolu paketlerinde standart (testlerdeki araçlar gibi) diğer paketler hakkinda yorumlayacaksaniz 0-1 yildiz değil de 2-3 yıldız alabilir ( a kolonunun bir nebze saglam kalmasından tespit edebiliriz yani yasam kabinini o kadar da dandik yapmadılar ancak guvenlik teknolojisi hakkında 0 yıldız alabilir [ sadece iki hava yastığı koymasi gibi])

• Hayırlı olsun
  • 20 gün önce aynı aracın Confort paketi için 94k prestige paketi için 103 k fiyat alındı..finansman seçenekleri ise 35. 000 tl için 15 ay, 40.000 tl için 12 ay sıfır faiz li kredi veriyorlar. Tabii kredili seçeneklerde 3.000 tl fark koyuyorlar bakmayın sıfır faiz dediklerine.

Prestige paketi için vergi levhası beyan ettiğinizde bu rakam çıkıyor. Şahıs, firma vsvs

Araç paketleri ise biraz saçma olmuş şöyleki ;
    Confort paketinde arka camlar Manuel, far sensörü var, torpido ışığı yok sis farı var.
    Prestige Confort paket farkı ise, alaşım jant, arka camlar otomatik, bagaj da çakmak girişi, koltuk kumaş farkı, gibi aradaki fiyat farkını etmeyecek şeyler eklemişler. Ama sırf arka camlar Manuel diye Confort paketi almadım.

1500 km kadar kullmama fırsatım oldu. Malum rodaj dönemi cok zorlamadan kullandım. Bu süre zarfında ki tecrübelerim ise, düşük viteslerde performans fena değil ama 4-5 vites te araba kağnı gibi gidiyor. Birde 1.6 136 bg cerato dan sonra iyice öyle geliyor :)
    Yakıt tüketimi ise ;arabada Stepne yuvasında lpg tankı var üstü kapatılmış kaynaklı halde. Lpg dolum yuvası yakıt kapağının orda, yakıt alırken lpg pompasına yanaşıncs pompacılar hep az daha gel az daha gel abi diyor ( duster lar genelde dizel olduğu için.) yok lpg li diyorum o zaman da arabanın altına eğilip dolum kapağı arıyorlar. :)
    30 lt civarı yakıt kapasitesi var, 10 lt/km civarı yakıt tüketimi var. Tabii rodaj dönemi olduğu için zamanla biraz daha düşecektir. Sonuç olarak comfort paketi 94 k ya alınabilecek yegane araçlardan biri.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasmus61 -- 20 Ekim 2019; 7:40:14 >

• Kardeş, duster ın 0-100 ü gerçekten 16,6 sn. mi? Bakımlı bir şahinin 0-100de sizi geçebilecek olması rahatsız edici değil mi? (şahin 13-14sn)

• hakanbaran kullanıcısına yanıt
    Şahinle kapışmak veyahut sürat yapmak gibi gibi bir derdimiz olduğunu düşünüyorsan yanlış geldin kardeş.

• 0-100 ü 10 sn olan yeni corolla alıp. 105 bin civarı veriyor bayiler. Dışarda en kaliteli prins kit bile taktırsanız 5000 tlyi geçmezdi. 100 tl takipçiye veriyorsunuz ruhat muayene hepsini hallediyor. Kalite farkını geçtim performans gerçekten önemli.
    Tüplü olarak alınabilecek en mantıklı araç corolla
    Dusterın tek artısı arazi kabiliyeti ancak siz şehiriçi kullanacakmışsınız. İptal etme şansınız varsa bayi ile görüşün derim.

• rasmus61 kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi prestige paketi 115 e almış. Siz 103bine. 20günde 12 bin fark olmamalı. Bayiler arası dengesizlik var demekki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 20 Ekim 2019; 9:10:21 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.