Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.326
Cevap
23
Favori
151.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen öyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: predator93

1.0 tce 100bg 160nm tork. ş.içi en az 8lt en fazla 9lt civarı tüketir. LPG uyumlu motor. seneye fabrikasyon lpgli 1.0 tce eco-g gelecektir. 1.6 16v motordan daha canlıdır tork alt devirlerde geliyor. vites oranları da güzel uzun yolda motor kafa şişirmez 5.vites 2500 devirde 110kmh ile gidiyor. çok dik tırmanışlarda 4.vites 3000 devirde 100kmh saate ulaşıyor.

Alıntıları Göster
    Duster 1.6 SCE motor devir/hız bilgileri

5. Vites

2000 d/d 81 km/h
    2500 d/d 101 km/h
    3000 d/d 121 km/h
    3500 d/d 141 km/h
    4000 d/d 161 km/h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 12 Kasım 2019; 22:19:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Carsever kullanıcısına yanıt
    038poyraz kullanıcısına yanıt
    clio 1.0 tce testlerinden görüdüğüm kadarıyla yazdım aynı devirde 1.0 tce 10 kmh daha uzun 5.vitesi bazı 6 vitesli araclardan bile iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsmyturn

Fabrikadan LPG'li diye bir olay yok artık öğrenin, servisten LPG'li var oda dışarının 4 katına mal olur.
    Hayırlı olsun
    Fabrikasyon lpgli qraclarin ilk muayenesin 3 yildir.
    Serviste lpg takilan araclar ise hemen muayene edilir ve siz 2 yil sonra muayeneye goturursunuz.

Öğrenin!

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

Kendinden lpg',li araclara lpg sistemi fabrikada mi takiliyor yoksa burdaki servis mi takiyor? Subap erimesi olayi yine oluyor heralde
    Fabrikasyon LPGli araca servis sonradan LPG takmaz.
    Fabrikasyon LPGli araclarin ilk muayenesi 3 yil sonradir.
    Servis LPG takarsa arac hemen muayene edilir ve aracin muayenesi 2 yil sonraya geriler.
    Ayrica fabrikasyon LPGli araclarin egzos subaplari lpgye uygun materyallerden uretilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Fabrikasyon lpgli qraclarin ilk muayenesin 3 yildir.
    Serviste lpg takilan araclar ise hemen muayene edilir ve siz 2 yil sonra muayeneye goturursunuz.

Öğrenin!

Alıntıları Göster
    Cansever pardon carviser öğrendik sağol

• Benim aldığım araç 2021 Eylül gibi muayene diyor. Yani 3 yıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Fabrikasyon LPGli araca servis sonradan LPG takmaz.
    Fabrikasyon LPGli araclarin ilk muayenesi 3 yil sonradir.
    Servis LPG takarsa arac hemen muayene edilir ve aracin muayenesi 2 yil sonraya geriler.
    Ayrica fabrikasyon LPGli araclarin egzos subaplari lpgye uygun materyallerden uretilir.

Alıntıları Göster
    son cümleni ispatlayacak bir kaynak verebilir misin? merak ettim bu bilgiyi kim söyledi?
  • iquique kullanıcısına yanıt
    2015'te Civic'i sıfır aldım, fabrikada lpg uyumlu üretilip bayilerin Brc taktirdigi model. Zannederim sonraki yıllarda tamamen fabrikada montajlı geldi, emin değilim. Muayene surem 2 seneydi o zaman. Sıfır araçtaki gibi 3 sene değildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: false6

2015'te Civic'i sıfır aldım, fabrikada lpg uyumlu üretilip bayilerin Brc taktirdigi model. Zannederim sonraki yıllarda tamamen fabrikada montajlı geldi, emin değilim. Muayene surem 2 seneydi o zaman. Sıfır araçtaki gibi 3 sene değildi.
    bu bir şeyi ispatlamaz ki. bana kaynak lazım. resmi bir bilgi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

son cümleni ispatlayacak bir kaynak verebilir misin? merak ettim bu bilgiyi kim söyledi?

Alıntıları Göster
    Dacia Duster eco g kullananlar klübü

1.madde

• iquique kullanıcısına yanıt
    LPG uyumlu motorlar fabrikaya bitmiş halde gönderilmiyor, motor ve lpg için değiştirilecek parçalar ayrı olarak gönderiliyor. Motor fabrikada ayrı bir hatta lpg için bu parçalarla modifiye ediliyor ve üretim hattına veriliyor. Bu hyundai, dacia, honda hepsi için bu şekilde. LPG takılması ana üretim hattında gerçekleştirilmiyor zaten araç daha önce modifiye edilmiş motorla üretim hattından benzinli bir araç gibi çıkıyor, fabrikadaki lpg montaj hattına geliyor ve hazır gelen lpg kiti montajı yapılıyor herhangi bir lpg işi yapan yerde yapıldığı gibi. Dışarıda lpg taktırmak ile fabrika çıkışı lpgdeki fark motora yapılan ilk modifikasyon süreci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

Alıntıları Göster
    Yarın ilk işin bir Renault yetkili servisine gidiyorsun ve ben sana bir ECO-G Duster'ın bir de 1.6 SCE Duster'ın şase nosunu veriyorum. Sen her iki aracın da egzos subaplarının parxa kodlarını talep ediyorsun.
    Ve bu ayni iki motorun egzos subaplarinin farkli oldugunu görüyorsun.

Dediğiniz gibi sanırım. Eco g motorda devir aynı

• 038poyraz kullanıcısına yanıt

Bence vites aralıkları gayet de ideal

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Dediğiniz gibi sanırım. Eco g motorda devir aynı
    Devir hız degismez. Cunku orantisal olarak ayarlanir. Yani vites dislisi, lastik capi, motor devri ile dogrudan iliskilidir.

• Aşağı yukarı 3500 km oldu. Arac için şunu söyleyeyim.
    1-2-3. Viteslerde gayet diri 4ve 5.viteslerde ise ölü diyebiliriz.
    Arada benzinle kullanıyorum, lpg yi nerde ucuz ordan alırım mantığındayım. Şimdiye kadar birtek class marka lpg de biraz bocaladı.
    Lpg ye geçiş mesafesi gayet kısa tabii hava sıcaklığı baş etmen.
    Dış görünüş gayet havalı, yakışıklı içeride bazı eksiklikler, detaylar can sıkıyor.
    Confort ve prestige paket arasında bana göre fiyat farkını etmeyecek farklar var. (Confort pakette arka camlar Manuel :))
    Bayiiler kotaları doldurduğu için tok Satıcı konumuna geçti. Geçen hafta bir yakınım için fiyat sorayım dedim. 94 k ya devamlı arayan bayiler şimdi 99k nakit fiyatı olur diye cavap veriyor. Prestige paket mais te kalmadı sadece bayilerin stoğunda olabilir dediler. Her bayiiyi arayıp sormanız lazım gibi bir cevap verdiler.

Kısacası durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasmus61

Aşağı yukarı 3500 km oldu. Arac için şunu söyleyeyim.
    1-2-3. Viteslerde gayet diri 4ve 5.viteslerde ise ölü diyebiliriz.
    Arada benzinle kullanıyorum, lpg yi nerde ucuz ordan alırım mantığındayım. Şimdiye kadar birtek class marka lpg de biraz bocaladı.
    Lpg ye geçiş mesafesi gayet kısa tabii hava sıcaklığı baş etmen.
    Dış görünüş gayet havalı, yakışıklı içeride bazı eksiklikler, detaylar can sıkıyor.
    Confort ve prestige paket arasında bana göre fiyat farkını etmeyecek farklar var. (Confort pakette arka camlar Manuel :))
    Bayiiler kotaları doldurduğu için tok Satıcı konumuna geçti. Geçen hafta bir yakınım için fiyat sorayım dedim. 94 k ya devamlı arayan bayiler şimdi 99k nakit fiyatı olur diye cavap veriyor. Prestige paket mais te kalmadı sadece bayilerin stoğunda olabilir dediler. Her bayiiyi arayıp sormanız lazım gibi bir cevap verdiler.

Kısacası durum bu.
    Benim de duydugum, Eco Glere hatiri sayilir bir talep olustugu icin EcoG kampanyasi yerine artik Mais , 4x4 Dusterlar icin bir kampanya baslatacakmis.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.