Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.327
Cevap
23
Favori
151.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Carsever

Arkadaşlar LPG filtrelerinin hangi bakım aralıklarında degistirilecegi ile ilgili bir tereddüt vardı.
    Her servis farklı söylüyor ama bu farklılık şundan kaynaklanıyor;
    Dacia tarafından gaz filtrelerinin 40binde değişimi periyodu verilmiş ancak bu periyodun ülke,iklim ve kullanım koşullarına göre guncellenebilecegi belirtilmis.
    Bu durumda MAİS 20bin kmde bir değişim uygulayabilir.
    Ama yine de net bilgiyi yetkili servisten almak gerekli.
    Bununla ilgili kesin bilgiye sahip olanlar yazarsa herkes bilgi sahibi olur.
    Resimdeki büyük filtre 20bin, küçük filtre ise 40bin katlarında değişecek gibi...

Hocam merhaba, ben bu konuyu Renault genel müdürlük ve onlar vasıtası ile fabrika ile irtibat kurarak netleştirdim. Standart filtre 20 binde bir, diğer filtre 60 binde bir değişecekmiş. Kesin bilgidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 038poyraz kullanıcısına yanıt
    hocam araca çamurluklara pütür sprey yapmıştınız memnun musunuz nerede yaptırdınız bilgi verir misiniz? aracın yakıt deposunun boruları arka tekerin arkasında görünce açıkcası huzursuz oldum kötü görüntüden hem kurtulmak hemde korumak için düşünüyorum.ayrıca aracın tampon ve üst demirleri boyatmak istiyorum boyattıktan sonra boya sağlıklı oluyor mu çizilince soyuluyor mu?yardımcı olursanız sevinirim
  • ooTTToo O kullanıcısına yanıt
    Pütür sprey mükemmel şekilde koruma sağlıyor, iyiki hemen yaptırdım diyorum. Boya koruma yaptırdığım yerde yaptırmıştım, oto boyası satan yerlerde hazır halde bulunan tüp şeklinde spreyli pütürler mevcut. Onlardan tercih ettim memnun kalsın. Üst demirleri ve tamponları da aldıktan hemen sonra boyattım, yetkili servis yaptı bu işlemi. Ondan da açıkçası çok memnunum, araca çok yakıştı ve görünümü ciddi değiştirdi. Bir kavlama yada kalkma sorunu olmadı hiç.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok teşekkür ederim üstad

• Arkadaşlar, 29 Mayıs itibariyle Yaylaya kar yağdı.
    Yer Ankara, eskiden Nisan sonu falan kar yağardı ama simdiye kadar neredeyse Haziran ayında ilk kez gördüm.
    Hayır olsun.

Dacia Duster eco g kullananlar klübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 29 Mayıs 2020; 9:25:4 >
  • hocam merhaba. Babama duster almaya karar verdik.2019 1.3tce (4x2) prestige malum sitede 10bin km veya 5bin km araçların fiyatları 130bin tl bandında.
    1.6 ego yerine 1.3 tce düşünüyorum. 1.3'ler daha güçlü motor gibi duruyor ve 6 vites olduğu için yakıt tasarrufu da sağlanabilir. 2 motor arasında pek bir bilgim yok bu yüzden size danışmak istedim.
    2019 model sıfıra yakın 1.6 eco alsam beni üzer mi hem gidişte hem de yakıt olarak. 1.6 eco'lar da aynı paralarda.
    Yoksa tercihimi 2019 1.3 tce 'den mi kullanmalıyım ?
    2020 sıfır fiyatları baya yüksek gibi şu anlık.
    Siz bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaqan571

hocam merhaba. Babama duster almaya karar verdik.2019 1.3tce (4x2) prestige malum sitede 10bin km veya 5bin km araçların fiyatları 130bin tl bandında.
    1.6 ego yerine 1.3 tce düşünüyorum. 1.3'ler daha güçlü motor gibi duruyor ve 6 vites olduğu için yakıt tasarrufu da sağlanabilir. 2 motor arasında pek bir bilgim yok bu yüzden size danışmak istedim.
    2019 model sıfıra yakın 1.6 eco alsam beni üzer mi hem gidişte hem de yakıt olarak. 1.6 eco'lar da aynı paralarda.
    Yoksa tercihimi 2019 1.3 tce 'den mi kullanmalıyım ?
    2020 sıfır fiyatları baya yüksek gibi şu anlık.
    Siz bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz.
    Hocam, öncelikle performans sizin için herşeyin ötesindeyse 1.3 TCE alın. Ama tüketim olarak şehiriçi ve dışı çok düşük değerler hayal etmeyin. Ama bu motora da LPG uygulanabiliyor, ama tasarruf oranı %40larin altinda kalıyor direk enjeksiyonlu olduğu için.

Diğer yandan 1.6 ECO-G, uzun ömürlü dayanıklı bir uniteyle LPGnin fabrikasyon birleşimini sunuyor ve normal bir sürüş vaadediyor. 2020 yılından itibaren satilan her 10 Dusterin 7si ECO-G modeli.

Ayrıca ilerleyen aylarda 1.0 Turbo ECO-G 'nin de satışa sunulacağını düşünüyorum. Aslında o versiyon bence tam size göre.

Kararınız ne olursa olsun, şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Öncellikle teşekkür ediyorum her şeyin hayırlısı olsun .
    Benim düşündüğüm 130hp 1.3 tce modeliydi,1.6 eco da 115 beygir aralarında kayda değer bir performans farkı var mı? . Çok performanslı olsun diye bir kaygım yok fakat 1.6 eco'lar 5 vites olduğu için beni düşündürüyor. Lpg olduğu için aklımı da çelmiyor değil :)
    Zaten aynı vergi dilimindeler 1.0 tce modeli vergi diliminde güzel ama pek istemiyorum açıkçası.
    2019 1.6 eco ile 2020 eco arasında fark var mıdır?
  • quote:

Öncellikle teşekkür ediyorum her şeyin hayırlısı olsun .
    Benim düşündüğüm 130hp 1.3 tce modeliydi,1.6 eco da 115 beygir aralarında kayda değer bir performans farkı var mı? . Çok performanslı olsun diye bir kaygım yok fakat 1.6 eco'lar 5 vites olduğu için beni düşündürüyor. Lpg olduğu için aklımı da çelmiyor değil :)
    Zaten aynı vergi dilimindeler 1.0 tce modeli vergi diliminde güzel ama pek istemiyorum açıkçası.
    2019 1.6 eco ile 2020 eco arasında fark var mıdır?
    1.6 ECO-G, 2019 ve 2020 model yılında aynı, bir fark yok.
    1.3 TCE ile 1.6 ECO-G arasında performans olarak DAĞLAR kadar fark var desem yalan olmaz.
    Sonuçta birisi 150 Nm civarı torka sahip, diğeri 250 Nm tork sunuyor. Beygir gücündeko farktan ziyade, işi torktaki fark bitiriyor.

Yakıt konusunda kafama bir şey takıldı hocam.
    Varsayalım 1.6 eco ile 10-11lt lpg ile 100km gittiğimiz yolda yine aynı yolu 1.6 eco ile 7.5lt benzin ile gidebiliriz değil mi ?
    1.3 tce ile 6 vites olduğu için de 6.5-7lt ile gidebilmek mümkün diye düşünüyorum. Kıyaslama olarak doğru mu sizce ?
  • quote:

Yakıt konusunda kafama bir şey takıldı hocam.
    Varsayalım 1.6 eco ile 10-11lt lpg ile 100km gittiğimiz yolda yine aynı yolu 1.6 eco ile 7.5lt benzin ile gidebiliriz değil mi ?
    1.3 tce ile 6 vites olduğu için de 6.5-7lt ile gidebilmek mümkün diye düşünüyorum. Kıyaslama olarak doğru mu sizce ?
    Uzun yolda ECO-G'nin 7,5-8 lt LPG yaktığı kosullarda 1.3 TCE 5.5 litre benzin yakar.

Uzun yolda ECO-G'nin 9,9,5 litre LPG yaktığı kosullarda 1.3 TCE 6.5-7lt benzin yakar.

Sehiricinde Duster ECO-Gnin 10-11 lt LPG yaktigi yerde 1.3 TCE 8-10 lt benzin yakar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam.
    karabük civarlarında kullanacağım aracı o yüzden pek trafik kullanımı olmaz. Şehir içinde hızım çok düşük olmaz bunun içinde 1.6 eco'dan vazgeçtim. Sanırım kararımı verdim 1.3 alacğım. Fakat şu anda bayilerde 4x2 yok ve gelirse de prestijlere 150 civarı istiyorlar. Önümüzdeki günlerde araba gelecekmiş. Bir indirim yaparlarsa düşündüğüm fiyatlara düşerse almayı planlıyorum. Olmazsa 2.el sitelerinde 2019 düşük kilometreli araçlara yönelirim.
  • Dacia Duster eco g kullananlar klübü Haziran Dacıa DUSTER bayi satış fiyatları .
  • Dacia Duster eco g kullananlar klübü Mayıs ayı ülkemizde satılan SUV satış rakamları .
    Duster satış rakamlarındaki istikrar bize seçtiğimiz aracı tercih eden başka kişilerde olduğunun rakamsal yansıması .
    2018 Modelden sonra yeni Duster tabir edilen aracın Renault + Nissan ortaklığı ile ivmelenmesi rakamlarada yansımıştır.
    Duster hem sıfır araba pazarında hemde 2. elde iyi yerlere gelmiştir.

• merhaba hocam. ben de aileye katılmaya aday biri olarak siz eko-g kullanıcılarının görüşlerini almak istiyorum.
    * bayiden aldığım fiyat comford model için 138000 tl. %0 faiz ile 15000 kredi.
    ikinci el fiyatları şu an 130bin ve üzerinde.. boş bir sıfır araç almak mı, 130-135bin arası aksesuarlı ikinci el almak mı karar veremedim. aksesuarlar (dodikler, basamak, cam filmi, ön bar, jant vs) çok mu tutar? (servis fiyatlarını bulamadım)
    * bayiden alım işlemi yapaken özellikle dikkat etmem bir ayrıntı var mı? (daha önce sıfır araç almadım)
    * bayiden aldığım aracın temmuz vergisini de ayrıca ödeyecek miyim yoksa ödenmiş olarak mı satış işlemi yapılır?
    teşekkürler
  • 1.0 100 hp ECO-G motor Stewpway ve MCVde satışa sunulmuş, yakında Dusterda da göreceğiz herhalde

• 1.6 eco g aracım 11.000 km ye geldi. Geçtiğimiz hafta şöför koltuğundaki boşluktan dolayı servise gösterdim aracı. Garantiden koltuk kızağı ve iskeleti komple değişecek. Ön kapıların fitillere verdiği zarar da tespit edildi, garanti dahilinde gövde fitilleri de değiştirilecek. Parçaların termini söz konusu. Beklemedeyim, sonrasında randevu verilip yeni parçalar araca takılacak.

• çltlbk kullanıcısına yanıt
    Ben sıfırı tercih ederdim.Aksesuar diye dodik, basamak,koruma demirlerini gereksiz buluyorum.Oyuncak gibi duruyor.Temmuz vergisini bayinin ödemesi gerekiyor.(Satın aldığınız dönemin vergisini bayi öder.).Aksesuar yerine garantiyi uzatabilirsiniz.

• Kardeşlerimde isteyince 2 araç için Cuma günü ABC Reno bayisine sipariş verdim,bayram öncesi büyük ihtimal teslim metalik renk 137.500 liradan aşağı düşen yok.Kapora ödedim zamlar yansımayacakmış.Şubat ayında 112 bine almıştım.5 ayda 25 bin lira zam olmuş. Her ay 5 bin lira üstüne koymuş.
    Geri görüş ve radyosu hariç memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babakaptan -- 19 Temmuz 2020; 23:31:10 >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.