Şimdi Ara

Dacia Duster eco g kullananlar klübü (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.327
Cevap
23
Favori
151.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duster ECO-G'leri taşıyan tır devrilmis Edirnede.
    Bu ayki teslimatlar gecikir.
    https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/edirnede-sifir-kilometre-cipleri-tasiyan-tir-devrildi,2GH3Nwr3_UOxRHK6ovkXWQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 14 Aralık 2019; 15:39:47 >
  • Arkadaşlar araçlarınızın son durumları nasıl?
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Boyalı sıfır araçlara dikkat
  • Hayırlı olsun
  • livan08 kullanıcısına yanıt
    Benim araç 1900 km oldu, şehiriçi kullanımda hiç yorucu değil, yüksek oturuş pozisyonu iyi. Araçta hold fonksiyonunun olması çok iyi, rampa yerlerde geri kaçırma olayı yok.
    Birde aracı vitese aldığınızda devri 150-200 devir kadar arttırıyor, böylece aracın devirsiz kalarak boğulmamasına destek oluyor,
  • Genel olarak edindiğim intiba, “ yaa dacia değil mi, neyini anlatacaksın “vs oluyor. Sonrasına aracı gerek uzaktan inceleyen, gerek yakından inceleyenler acayip ilgi duyuyorlar. Fiyatına göre alınacak başka böyle bir suv yok. Çok mantıklı bir araç, benim yaptığım birkaç eklenti ile de araç daha albenili ve çekici gönüyor, haliyle araç çevremde sevilmeye başladı
  • Babam 40 senedir manuel araba kullanır. En son 2 sene önce otomatik golfü verdim. Sonra golfe alışınca volvo yu istedi. Golf satıp otomatik Corolla yı aldım baktım yine corollayı da sürüyor. Geçen volvoya müşteri geldi baba dedim sana duster alalım nasıl iyi mi dedim. Kendisi hep hafif ticari kullanırdı yüksek diye . Otomatik mi dedi. Yok dedim. Almam o zaman dedi. Peki dedim büktüm boynumu
  • Az önce sms geldi buhari oto'dan. son 9 lpg li duster 94.900 TL'ye üstelik 0 faiz seçeneğiyle. İlgililere duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autoshow -- 24 Aralık 2019; 16:10:45 >
  • Bende 1.6 eco-g comfort aldım.yılbasından sonra teslim alacağım.kullanan arkadaşlar yakıt sarfiyatınız ortalamaları hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: livan08

Bende 1.6 eco-g comfort aldım.yılbasından sonra teslim alacağım.kullanan arkadaşlar yakıt sarfiyatınız ortalamaları hakkında bilgi verebilir misiniz?
    İlk 1000 km uzun yolda 100 km mesafede 8.5 lt LPG tuketiyor.Sehirici 11-12 lt

İlk 1000 kmden sonra uzun yol 7.5-8 civarı, sehirici de 10 lt bandina oturuyor.

LPG fiyatlari ilden ile, firmadan firmaya hatta ayni firmanin istasyonlari arasinda bile farklilik gosteriyor.

LPGyi ortalama 3.50den alabilirseniz ortalama 30 kurus yakiti var.
    Ben iş yerinde kullanılan aracın deposunu genelde 300 km gibi menzilden sonra doldurtuyorum. Genelde de 29,5-30 litre LPG alıyor.
    Ancak aracın soğuk marştan sonra yaklaşık 1-1,5 km si benzinle gidiliyor.
    LPG gerçekten büyük tasarruf sağlıyor
  • Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Ben iş yerinde kullanılan aracın deposunu genelde 300 km gibi menzilden sonra doldurtuyorum. Genelde de 29,5-30 litre LPG alıyor.
    Ancak aracın soğuk marştan sonra yaklaşık 1-1,5 km si benzinle gidiliyor.
    LPG gerçekten büyük tasarruf sağlıyor
    Benim hâlâ mantigimin almadigi şey; 25 derece soğutma sivisi sicakliginda LPGye geciyor olmasi. Bunu nasil sagladilar?
    Disarida takilan LPGde bu sicaklik 40 dereceye ayarlaniyor ve özellikle soguk kis gunlerinde arac LPGye cok gec geciyor.
    Ama ECO-Gde 25 derecede geciyor ve ne titreme ne bisey, nasil oluyor bu?
    Durumdan anlaşılacağı üzere, Eco G motorlarda dedikleri LPG modifikasyonlarından birisi de bu olsa gerek. İlk marş ile beraber araç çalışır çalışmaz soğutma sıvısı sistemi de belli sıcaklığa kadar devidaim yapmaz. Ama blok içerisindeki sıvı ısınır haliyle.
    Bence termostat öncesinden soğutma sistemi bağlantısı LPG beynine verilmiş olabilir. Haliyle motor suyu sıcaklığı 40 derece görmeden LPG devrede olabilir. Ama bunun olduğuna dair ben bir bağlantı şekli göremedim.
    Hatta dediğiniz gibi aracın LPG sistemini enjektörlerinin görünmesinin dışında, bir LPG komponenti de göremedim. Çok iyi muhafaza edilmiş gerçekten.
    Birde landirenzonun kendi servisleri bile bu araca bakamıyor. Tamam yazılım kısmını, haritalandırılmasını anlarım da, donanım olarak da mı bakmıyorlar acaba.

Kim ne derse desin araç enfes. Burun kıvıranların çoğu marka imajından yapıyor.
    Ben 2018 BMW g30 kullanan birisi olarak bu araçtan süper keyif alıyorum.

• Hatta konusu var otomobil genel de, birileri son kasa Honda civic in kaynak çapaklarını işçilik kalitesizliğini konuşuyor.
    Bizim duster larda bile böyle bir durum söz konusu değil.
  • Eco g araçta benzinde kullanırken ,anlık ve diğer tüketim bilgileri çikmiyor.Bu durum normal midir?
  • quote:

Eco g araçta benzinde kullanırken ,anlık ve diğer tüketim bilgileri çikmiyor.Bu durum normal midir?
    Evet default olarak kapali geliyor.
    Actirabilirsiniz ama bu kezde LPGde kullanirken menzil sapitir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 4 Ocak 2020; 22:36:26 >
  • Teşekkürler.ASR tuşu aktif ediliyor mu acaba?
  • quote:

Teşekkürler.ASR tuşu aktif ediliyor mu acaba?
    Sistemden ASRyi butondan ac/kapa komutu (ASR ESC Button Configuration/Not present/ present ) verilebiliyor ama aracta konsolda cekili hat ve buton olmadigi icin o komut bir işe yaramiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 4 Ocak 2020; 23:19:36 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.