Şimdi Ara

Dacia Duster 1.0 TCe 100 bg. alındı. (alan arkadaşları bekliyoruz.) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
8
Favori
98.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.0 turbo varken 1.6 ya lpg olsa bile dönüp bakmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul37

Otomatik yok diye biliyorum.
    O fiyatlar, Nisan'da güncellendi. Gerçi çok değişmedi.
    1.0tce kampanyalı 115.500tl olarak gözüküyor.
    Eco g de kampanya gözükmüyor ancak forumda 126ya alan arkadaş var. Sanırım ekstra navigasyon var.
    Cevap için teşekkürler.
    1.5 eco-g lpg dönüşümlü araçmış LPG li araç düşünmediğim icin.
    1.0 tce alacagiz sanırım.

Iyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli Duster 1.0cı arkadaşlar, epeydir konuda paylaşım olmamış. Araçlarınızın güncel kullanım durumları nasıl seyrediyor. Yakıt verileri, varsa arıza vb sorunları gibi olumlu/ olumsuz yönlerini forum sayfamızda paylaşalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne zamanlara geldik. 1 litre su bile içsen susuzluk geçmez. Neyse... Hayırlı olsun.

• DUSTER 1.0 in fabrikasyon çıkışlı 1.0 tce LPG li olanın TR satış tarihî hakkında hâlâ her hangi bir bilgi yok mu??

• Aracı martta çekinerek almıştım şimdi 3200km kadar oldu yakıt ortalamam pek değişmedi normal karma kullanımda(sakin)100kmde ortalama 6,3 ile başladık 6,0 la devam ediyorum.
    İzlenimlerim; araç günlük gereksinimleri-beklentileri karşılıyor,sürat isterseniz onu da yapıyor ama nasıl yokuşta yüklenince yakıt artıyorsa burada da öyle,sonuçta motor hacmi küçük olunca yakıt devreye giriyor.Genel olarak aile aracı olarak yeterli, macera aramıyor ve zor beğenen biri değilseniz yeterli.
  • Arkadaşlar aracım imzam da ki 1.0 TCe 2019 Model 3000 Km de. Şöyle bir durum yaşadım, bir bilgisi olan var mı diye soracaktım??? İzmirdeyim malum hava çok sıcak, klima açık bir şekil de otobandan 18 km geldim, hiç bir sorun yok, daha sonra aracı kapattım yarım saat sonra tekrar aynı yolu dönmek için hareket ettim, yol düz, aracı kesinlikle sıkıştırmadan kullanırım, ECO Mod ve Stop&Start daima kapalı tekrar otobana girdim, 90-100 Km hızla giderken klimanın soğuk hava vermediğini fark ettim, klima ışığı yanıyordu, 6-7 Dakika boyunca klima devre dışı kaldı, ben de kapattım, daha sonra ışıklarda durduğum da klimayı tekrar açtım ve klima normal bir şekilde çalışmaya devam etti. Sebebi ne olabilir, servise götüreyim mi??? Bir daha aynı arızayı yapıp yapmayacağını mı takip edeyim???
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Bu tür şeyler ihmale gelmez bence servis ile görüş bidaha olmasini bekleme erken müdahale iyidir bahane ariyabilirler

Aynı durum benim araçtada var. 1.0 tce

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Bu tür şeyler ihmale gelmez bence servis ile görüş bidaha olmasini bekleme erken müdahale iyidir bahane ariyabilirler
    Önümüzde ki hafta servise götüreceğim Hocam, haklısınız.
    Aracı servise götürdünüz mü. Durum nedir acaba. Bilgilendirirseniz sevinirim.

• Benzer klima sorunu 1.0 Tce Clio'da da yaşandığını duymuştum. Tam olarak aynı sorun mu bilmiyorum. Kendiliğinden devreden çıkıyormuş sanırım.
  • Bu klima sorunu ekonomik renaultlarda kronik galiba. Arkadaşımın 1,5 symbol de uzun yolda kliması buzlama yapmış ve soğuk hava üflememişti. Yarım saat moladan sonra anca kendine gelmişti.
  • Eğer klima buzlanma yapiyorsa, klima komprasorunde parmak şeklinde bir sübap var ondandir, servis tamir etmiyeceğine göre, kompresörü değiştirir. Klima belli bir sicakliğa gelince durmasi lazim ama durmuyor, bu sebeple donmaya sebep oluyor ve sistem kabine havayi iletemiyor, biraz bekleyince buzlanma eriyor ve hava geçişi mumkun oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Aracı servise götürdünüz mü. Durum nedir acaba. Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Hocam servis randevusu aldım maalesef götüremedim acil iş nedeniyle. Yalnız şöyle bir durum var 2 gündür aynı şartlarda aynı güzergahta aracı deniyorum, hatta yokuşta limitlerini zorlayarak deniyorum aynı arızayı yapmadı şimdi her şey gayet normal, klima İzmir sıcağında süper çalışıyor valla şaşkınım.
    benim logan 8 yıl oldu hala buz gibi soğutuyor. şanslıyım heralde hala orjinal gazı bile bitmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Anladım. Çok teşekkür ederim. Olmazsa servise bir gideyim. Gaza yüklenince klima devreden çıkıyor. Sonra tekrar çalışmaya başlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Anladım. Çok teşekkür ederim. Olmazsa servise bir gideyim. Gaza yüklenince klima devreden çıkıyor. Sonra tekrar çalışmaya başlıyor
    Hocam gaza yüklenince klima kompresörünün devreden çıkması normal, çünkü araç fazla devir çevirmek için kompresörü geçici olarak devreden çıkartır, yeni nesil araçlar böyledir, normal olmayan tekrar devreye girmemesi. Benim araç bunu bir kere yaptı, hem de yokuş olmayan düz yolda ve yüksek devir istemeyen bir hızda yaptı, şimdi yapmıyor, servise gitsem bir şey yok diyeceklerine adım gibi eminim.
  • Arkadaşlar herkese selamlar

Bir Dacia duster almak üzereyim
    ÖTV muafiyetim var , dolayısı ile 5 yıl binmek zorundayım

1.0 Tce ve 1.6 lpgLi motor arasında kaldım

Mtv dende muafım , vergi avantajı konu dışı

Yılda 5-6 bin şehir içi 5-6 bin şehirdışı toplam 10-15 bin km yaparım

1.0 motorlu versiyon 87000 1.6 lpg 92000 tl

Hangisini tercih etmeliyim?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sy1979

Arkadaşlar herkese selamlar

Bir Dacia duster almak üzereyim
    ÖTV muafiyetim var , dolayısı ile 5 yıl binmek zorundayım

1.0 Tce ve 1.6 lpgLi motor arasında kaldım

Mtv dende muafım , vergi avantajı konu dışı

Yılda 5-6 bin şehir içi 5-6 bin şehirdışı toplam 10-15 bin km yaparım

1.0 motorlu versiyon 87000 1.6 lpg 92000 tl

Hangisini tercih etmeliyim?

Teşekkürler
    Yıllık vergi de vermeyecekseniz 1.6 LPGli
    Ama her ikisi de memnun eder sizi.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.