Şimdi Ara

Da Vinci's Demons (2013-2015) | BİTTİ (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.489
Cevap
39
Favori
83.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.bölümü izledim bugün beğendim devam edeceğim

bir de sahnesi de iyiydi
  • berbat ötesi bize yapılan hakaretler...

Türklere küfür hakaret her şey vardı.saçmalığın daniskosu resmen.
  • Dizinin kaç sezon süreceği belli mi? Ona göre başlayacağım
  • Neyse ben dayanamıyorum indirmeye başlayayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

berbat ötesi bize yapılan hakaretler...

Hocam bi sakin olup papaya ve papalık kurumuna, hristiyanlara yapılan eleştrileri de görseniz? Nedir bu bizim milletteki kompleks arkadaş.
    Beğenmiyorsanız karalamadan izlemeyi bırakbilirsiniz.
  • quote:

Hacı sen çok yanlış gelmişsin....

Sanki tarihte herkes Türk aşığıydı.....

Türklerden nefret eden birinin böyle konuşması kadar doğal birşey yok.

Türklerden nefret eden den kast ettiğim Voyvoda oluyor....

Birde papa oğlancı gösterilirken sesiniz çıkmıyor Türklere küfür edildiğinde hemen saydırıyorsunuz nede olsa oda bir din adamı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Vlad Tepeş'in Türklerle ilgili iyi bir şey söylemesini bekleyemeyiz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kelâg

quote:

Vlad Tepeş'in Türklerle ilgili iyi bir şey söylemesini bekleyemeyiz zaten.

Nası bekleyemeyiz. Vlad Tepeş ile Fatih kankardeşlerdir. Aynı karavanaya kaşık sallamışlardır. İnanmıyorsan bak...

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23330004.asp

Gerçek tarih bu işte.. Hep atalarımızı kötülüyorlar.. Hep bizi yanlış tanıtıyorlar.. Sanki Vlad Tepeş'i ve kardeşini babaları Osmanlı himayesine barış güvencesi olarak verdi, onlar Osmanlı himayesinde Türk nefreti ile büyüdü. Sanki sonradan Voyvoda olarak atandığı ana vatanında isyan çıkartıp Türkleri katletti, kazıklara oturttu, kafalarına civi çaktırttı. Sanki daha sonra bu isyandan ötürü öldürülüp kellesi İstanbul'a gönderilip padişahın ayaklarının önüne atıldı.

Gerçek tarihi nasıl da çarpıtıyor bu diziler anlamış değilim.

• Hacı onu biz de biliyoruz...Bilmeyen varsa sağda solda biraz araştırsın...

Zaten bu dizi uyarlama diyor yani %50 si gerçekse %50 si sallamasyon...

Niye ciddiye alıyorsunuz ki bunları...
  • son bölümde giydirdiler bize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmaca57 -- 21 Mayıs 2013; 14:23:39 >
  • @BD911

Tabi tabi işinize gelince sallamasyon. Adamlar gerçek tarihi bilmeden, çarpıtarak dizi yapıyor. Biz aynısını Kurtlar Vadisinde, Muhteşem Yüzyıl da yapsak ne tepkiler gelirdi Allah bilir..

• Muhteşem Yüzyıl ilk zamanlarında nasıl tepki alıyorudu?

Heryer de görüyordum ben köşe başı imza toplayanlarla doluydu...

Dediğim gibi uyarlama bir dizi, ciddiye alınacak bir tarafı yok... Ayrıca bilmem kaç milyar insanın inandığı bir dinin lideri oğlancı olarak gösteriliyor buna sesiniz çıkmıyorda türklere bir küfür ediliyor diye bu kadar yaygara koparılıyor...

Neyse uzamasın konu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Tariz(İğneleme) nedir?

Ben anladım hocam merak etme.

• siz burada e tabi edecek onlar işkence yaptı vesaire diyorsunuzda.ben izlerken yediremedim o küfürleri sürekli mi edilir Türklere bir küfür nasıl yüzsüzce yazılmış bir senaryodur.ayriyeten oğlancı sahnelerde kusacakmış gibi oluyorum.bu arada söyleyemeden geçemiyeceğim papanın yeğeni (kötü olan ) dizi de ki en iyi karakter bu bölüm de çok az çıktı sahneye...
  • Konuda kavga çıkmış 6.bölüm mükemmeldi. Türklere giydirdiler miydirdiler ama olsun sürekli Ottoman Empire'ı duymak iyiydi
  • dizi nasıl beyler izlemey değer mi.. haberturk ün sayfasında gördüm.tanrının lanetlerinden biride türklermiş...bu dizide gecen bir muhabbet.bir bakim dedim diziye..izleyenlerden yorum alalım.
  • Tabi ki Türklere laf edilmesi kötü ama dizide Türkler, barbar veya kötü insan olarak tanıtılmıyor ki. Voyvoda'nın düşünceleri onlar. Adam Türklerden nefret ederken, aslında onlar çok iyi insanlar ama ben öylesine işkence ediyorum diyemez ki
    Zaten iyi tarafın kilit adamı Türk, ölen elçi Türk elçisi eğer dizinin amacı Türkleri kötülemek olsaydı Türk karakterini katmazlardı diye düşünüyorum. O yüzden bu bölümdeki Türklere söylenen lafları pek ciddiye almamak lazım senaryo gereği söylenmesi gereken laflardı onlar.

• İzle dostum bence kaçmaz bu dizi.
  • Yahu koskoca Hun İmparatoru Attila ''Tanrının Kırbacı'' olarak biliniyor tarihte. Bu ismi verenler de Avrupalılar. Adamlar Türkler için, ''Bizim işlediğimiz günahlardan ötürü Tanrının gönderdiği bir ceza'' diyorlar. Adam elbette diyecek Tanrının lanetinden biri diye. Lanetlenenler kendileri çünkü.

Türk insanı cidden ilginç. Sen bugün bir Ermeniler ve Türklerin Osmanlıdaki son dönem ilişkilerini anlatan bir dizi çeksen, Ermenilere lanet eden insanlar koymaz mısın? Yoksa aslında çok iyi insanlar da işte aramızda bir anlaşmazlık çıktı mı dedirttirsin?

Vlad daha küçük yaşta kardeşi ile birlikte Edirne'ye yapılan barışın garantisi, rehinesi olarak veriliyor. Edirne'de eğitim görüyor. İşkence görmüş mü tam bir bilgi yok ama daha küçük yaşta ailesinden kopup, bambaşka bir coğrafyaya ve kültüre gelmesi elbette onun içinde nefret duygusu uyandırmış olabilir.

Sonrasında ise ana vatanının Osmanlı tarafından kontrolü için voyvoda olarak atanıyor. Birkaç sene sonra, Hırvatistan'dan özellikle destek aldıktan sonra ayaklanıyor. İsyanını bastırmaya da Osmanlı tarafından kendi kardeşi gönderiliyor. Kafadan kontak olduğunu dizide de gördük zaten. Karşısında sarığını çıkarmayanların sarıklarını kafalarına çivileyeni kazığa oturtan, hayvanlara parçalatan, vebalı insanlara hediye süsü verip İstanbul'a gönderen, yoksullara yemek verip sonra onları yemek verdiği evin içinde diri diri yakan psikopatın teki bu adam.

Dizide söylenen kötü birşey yok Türkler hakkında. Sadece o dönemki ve Vlad'ın düşünceleri dile getiriliyor. Örneğin Türk dizisi olan Muhteşem Yüzyıl'da yabancılara ''kafir'' deniyor. Kafir bir hakaret sözcüğü normalde. Ama o dönemde Osmanlı'nın yabancıları öyle adlandırması gayet normal bir durum.

Dizinin ana kahramanının akıl hocası Türk, yanındaki en güvendiği kişiler arasında bir Tatar var, Biz hala bizi kötülüyorlar diyoruz.

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.