Şimdi Ara

Da Vinci's Demons (2013-2015) | BİTTİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
2.492
Cevap
42
Favori
79.463
Tıklama
Giriş
    7617 Mesaj
    Hem tarihi, hem bilimsel, hem fantastik. Daha ne istiyorsunuz arkadaş?
    |
    |
    |
    |
    |

bir de sahnesi de iyiydi
    |
    |
    berbat ötesi bize yapılan hakaretler...

Türklere küfür hakaret her şey vardı.saçmalığın daniskosu resmen.

intel Haswell 4670k | Asrock Extreme 4 z87 | 7870 Xt [Tahiti] | Corsair Vengeance Ddr3 2x4 1600 Mhz | Corsair Cx 750 [Moduler] | Corsair Air 540 Case | Corsair 128 Gb Gs Ssd | Corsair H100i [Pull~Push] | Asus Vn247h 1920x1080p Full Hd Monitör | qCk Fnatic edition Mouse Pad | SteelSeries Kinzu v2 Pro | Logitech G105 Gaming Keyboard | Thermaltake Shock Gaming HeadSet
  • Yarbay
    8172 Mesaj
    Dizinin kaç sezon süreceği belli mi? Ona göre başlayacağım
    |
    |
    Neyse ben dayanamıyorum indirmeye başlayayım
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ç.

Hocam bi sakin olup papaya ve papalık kurumuna, hristiyanlara yapılan eleştrileri de görseniz? Nedir bu bizim milletteki kompleks arkadaş.
    Beğenmiyorsanız karalamadan izlemeyi bırakbilirsiniz.
    |
    |
    bu mesajda yazılanların hiçbiri doğru değildir. mesaj içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.
  • Yarbay
    4088 Mesaj
    quote:

Hacı sen çok yanlış gelmişsin....

Sanki tarihte herkes Türk aşığıydı.....

Türklerden nefret eden birinin böyle konuşması kadar doğal birşey yok.

Türklerden nefret eden den kast ettiğim Voyvoda oluyor....

Birde papa oğlancı gösterilirken sesiniz çıkmıyor Türklere küfür edildiğinde hemen saydırıyorsunuz nede olsa oda bir din adamı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Vlad Tepeş'in Türklerle ilgili iyi bir şey söylemesini bekleyemeyiz zaten.

Orijinalden alıntı: Kelâg

quote:

Vlad Tepeş'in Türklerle ilgili iyi bir şey söylemesini bekleyemeyiz zaten.

Nası bekleyemeyiz. Vlad Tepeş ile Fatih kankardeşlerdir. Aynı karavanaya kaşık sallamışlardır. İnanmıyorsan bak...

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23330004.asp

Gerçek tarih bu işte.. Hep atalarımızı kötülüyorlar.. Hep bizi yanlış tanıtıyorlar.. Sanki Vlad Tepeş'i ve kardeşini babaları Osmanlı himayesine barış güvencesi olarak verdi, onlar Osmanlı himayesinde Türk nefreti ile büyüdü. Sanki sonradan Voyvoda olarak atandığı ana vatanında isyan çıkartıp Türkleri katletti, kazıklara oturttu, kafalarına civi çaktırttı. Sanki daha sonra bu isyandan ötürü öldürülüp kellesi İstanbul'a gönderilip padişahın ayaklarının önüne atıldı.

Gerçek tarihi nasıl da çarpıtıyor bu diziler anlamış değilim.
    |
    |

''Umuyorum ki beni hatırlarsınız. Eniştenizi yakından tanıdığım gibi kız kardeşinizi de iyi tanırdım ve en az sizin kadar ben de onların yasını tutmaktayım. Ancak söylenildiği gibi ölmüş değilim, tıpkı sizin yiğeniniz gibi. Hayatta kalmasını sağlamak için onu gizlemiştik lakin gizlenme dönemimiz sona erdi. Ejder, hakkı olan taht ve babası ile annesinin intikamı için Westeros'a geri döndü. Kardeşinizin hatrına yüzümüzü size döndük. Bizi yalnız bırakmayın..''
    Sör Uzun Duncan ile Egg'in Westeros'taki maceralarını okumak istiyorsan TIKLA.

• Yarbay
    4088 Mesaj

Hacı onu biz de biliyoruz...Bilmeyen varsa sağda solda biraz araştırsın...

Zaten bu dizi uyarlama diyor yani %50 si gerçekse %50 si sallamasyon...

Niye ciddiye alıyorsunuz ki bunları...
    |
    |
    Bahsedilenler: Cypon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atmaca57 -- 21 Mayıs 2013; 14:23:39 >
    |
    |

@BD911

Tabi tabi işinize gelince sallamasyon. Adamlar gerçek tarihi bilmeden, çarpıtarak dizi yapıyor. Biz aynısını Kurtlar Vadisinde, Muhteşem Yüzyıl da yapsak ne tepkiler gelirdi Allah bilir..
    |
    |
    Bahsedilenler: BD911

''Umuyorum ki beni hatırlarsınız. Eniştenizi yakından tanıdığım gibi kız kardeşinizi de iyi tanırdım ve en az sizin kadar ben de onların yasını tutmaktayım. Ancak söylenildiği gibi ölmüş değilim, tıpkı sizin yiğeniniz gibi. Hayatta kalmasını sağlamak için onu gizlemiştik lakin gizlenme dönemimiz sona erdi. Ejder, hakkı olan taht ve babası ile annesinin intikamı için Westeros'a geri döndü. Kardeşinizin hatrına yüzümüzü size döndük. Bizi yalnız bırakmayın..''
  • Yarbay
    4088 Mesaj

Muhteşem Yüzyıl ilk zamanlarında nasıl tepki alıyorudu?

Heryer de görüyordum ben köşe başı imza toplayanlarla doluydu...

Dediğim gibi uyarlama bir dizi, ciddiye alınacak bir tarafı yok... Ayrıca bilmem kaç milyar insanın inandığı bir dinin lideri oğlancı olarak gösteriliyor buna sesiniz çıkmıyorda türklere bir küfür ediliyor diye bu kadar yaygara koparılıyor...

Neyse uzamasın konu...
    |
    |
    Bahsedilenler: Cypon

• Yarbay
    7617 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Tariz(İğneleme) nedir?

Ben anladım hocam merak etme.
    |
    |

• Yarbay
    2315 Mesaj
    siz burada e tabi edecek onlar işkence yaptı vesaire diyorsunuzda.ben izlerken yediremedim o küfürleri sürekli mi edilir Türklere bir küfür nasıl yüzsüzce yazılmış bir senaryodur.ayriyeten oğlancı sahnelerde kusacakmış gibi oluyorum.bu arada söyleyemeden geçemiyeceğim papanın yeğeni (kötü olan ) dizi de ki en iyi karakter bu bölüm de çok az çıktı sahneye...
    |
    |

intel Haswell 4670k | Asrock Extreme 4 z87 | 7870 Xt [Tahiti] | Corsair Vengeance Ddr3 2x4 1600 Mhz | Corsair Cx 750 [Moduler] | Corsair Air 540 Case | Corsair 128 Gb Gs Ssd | Corsair H100i [Pull~Push] | Asus Vn247h 1920x1080p Full Hd Monitör | qCk Fnatic edition Mouse Pad | SteelSeries Kinzu v2 Pro | Logitech G105 Gaming Keyboard | Thermaltake Shock Gaming HeadSet
  • Yarbay
    3013 Mesaj
    Konuda kavga çıkmış 6.bölüm mükemmeldi. Türklere giydirdiler miydirdiler ama olsun sürekli Ottoman Empire'ı duymak iyiydi
    |
    |
    |
    |
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.