Şimdi Ara

D700 vs 5D M2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, İlk defa dslr makine alacağım. Ağırlıklı portre çekimi düşünüyorum. Başlangıç olarak 5-6 Bin liraya kadar çıkabiliyorum. Bu iki makineyi karşılaştırırsak hangisini önerirsiniz. Veya farklı bir FF makine de olur.

En önemlisi lens konusunda bir zoom lens birde sabit lens almak istiyorum. Zoom lenslerde diyaframı düşük titreşim önleyici ve L tipi sensörler çok pahalı olduğundan şuan alamam.

Nasıl bir tercih yapmam lazım sizce.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Nikon d800, Sony a7r
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Nikon d800, Sony a7r
    Hocam 6 bin liram var bu paraya lensde lazim dedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğiniz gibi olay lenste bitiyor. Piyasalarına bakıp öyle karar verebilirsiniz ancak. İstediğiniz lensleri uygun fiyata hangisindeyse ona bakın.

A7m2 + 85mm 1.8 var şuan bende memnunum.

Bütçenize uygun olarak A7m2+kit lens+ 50mm 1.8 tavsiye edebilirim. İleride duruma göre ya kit lensi ya d portre lensi yükseltirsiiz

• quote:

Orijinalden alıntı: multimatom

Dediğiniz gibi olay lenste bitiyor. Piyasalarına bakıp öyle karar verebilirsiniz ancak. İstediğiniz lensleri uygun fiyata hangisindeyse ona bakın.

A7m2 + 85mm 1.8 var şuan bende memnunum.

Bütçenize uygun olarak A7m2+kit lens+ 50mm 1.8 tavsiye edebilirim. İleride duruma göre ya kit lensi ya d portre lensi yükseltirsiiz
    Hocam ilgin icin tesekkurler makine ve lens konusunda ne alacagim konusunda netlestim fakat simdide nereden alacagim o sikinti.

Her halukarda ikinci el almak istiyorum ama farketmeden anakarti sorunlu olan makine alsam anakart degisimi 2 bin liraymis.

Hayyamdaki dukkanlardan alsammi en azindan muhattap olur olu piksel, odaklama, sorunlu perde, calismayan tuslar, bozuk usb bunlar hep sonradan cikabilecek arizalar o an detayli bakamiyorsun ve dukkan sattiktan sonra malinin arkasinda dururmu hic bilmiyorum lenslerdeki katakulle zaten ayri kitap olur

• İyi bir lens almadıktan sonra FF makina almanın pek bir mantığı yok bence, O bütçe ile Canon 80D veya Nikon D7200 gibi bir model alını iyi bir tak gez lens ile daha iyi sonuçlar alırsın bence, O bütçe ile A6000 + 18-105 F4(Sabit diyaframlı) ve 50mm F1.8 alınabilir aynı şekilde önceki yazdığım modellerle'de benzer kombinasyonlar yapılabilir.
  • M2 aldim lens olarakda simdilik canon 50mm 1.4
    Kenarda 3bin liram daha var cihazi cozdukten sonra 24-105 L serisi alirim. Simdilik memnunum .

• quote:

Orijinalden alıntı: hakuk

M2 aldim lens olarakda simdilik canon 50mm 1.4
    Kenarda 3bin liram daha var cihazi cozdukten sonra 24-105 L serisi alirim. Simdilik memnunum .
    Güzel seçim yapmışsınız , m2 almanın tek dezavantajı temizinin piyasada az ve zor bulunması . Onun dışında çözünürlik anlamında da imaj anlamında da hala tatmin edici bi gövde .
  • CavaLieR-G kullanıcısına yanıt
    Evet 1 aydir aktif kullaniyorum lens olarak 50mm alacaktim vazgectim @80mm 1.8 aldim. Portre mesafesi cok iyi.

Totelde 3.200 tl tuttu body aldigim adam sagolsun flash da verdi. Ben pek anlamam cihazdan onun icin bir dukkana ekspert ettirdim.

Ozellikle dusuk isikta bekledigimden iyi cekimler yapiyor

Rawsiz bir kac oynanmamis jpeg

D700 vs 5D M2

D700 vs 5D M2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakuk -- 10 Ekim 2019; 22:36:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakuk

Evet 1 aydir aktif kullaniyorum lens olarak 50mm alacaktim vazgectim @80mm 1.8 aldim. Portre mesafesi cok iyi.

Totelde 3.200 tl tuttu body aldigim adam sagolsun flash da verdi. Ben pek anlamam cihazdan onun icin bir dukkana ekspert ettirdim.

Ozellikle dusuk isikta bekledigimden iyi cekimler yapiyor

Rawsiz bir kac oynanmamis jpeg

50 biraz geniş kalıyor , 85 daha ideal bir açı full frame için . Güzel kareler

• bu d700 e cok guvenme iso perfonmansi d7100 de yok karanlik cekiyor

• hakuk kullanıcısına yanıt
    body ve lens tercihiniz isabetli olmuş, portre çekimlerinde tercihinizi prime lenslerden yana kullanırsanız daha iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.