Şimdi Ara

D sürücüsünü açamıyorum. Dosya sistemi RAW olmuş:(( (çözüldü) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
7
Favori
172.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melyyh

quote:

Orijinalden alıntı: çilekeş03

ARKADAŞLAR BENİM 8 GB FLASH BELLEĞİM DOSYA SİSTEMİ RAW OLDU ÇOK UĞRAŞTIM AMA BİÇİMLENDİREMEDİM BU FLASH BELLEĞİ NASIL KURATARABİLİRİM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM KOLAY GELSİN.

R-studio kullan arkadaşım. yukarda da belirttim. r-studio , raw dosya sistemini okuyabiliyor ve içindekileri direkt olarak kurtarmanıza olanak tanıyor....

Raw olmuş DVD'yi görmüyor raw desteklediğine dair bir özellikte yazmıyor açıklamasında
  • Raw a dönüşen hdd bölümünü kurtarma
    Bilgisayarımın c sinde xp d sinde vista olan bilgisayarımın c bölümü raw şeklini aldı ve ulaşılamaz oldu. Açılışta boot menüsü gelmiyor direk olarak Vista başlıyordu. İnternetten araştırdım fakat çözüm bulamadım sonra kendim uğraşmaya başladım çok şükür bilgilerimi kaybetmeden kurtardım nasıl mı?

Ben de partition magic 8.0 tr vardı onu kullandım. Öncelikle kendi hdd mi söküp başka bir bilgisayara yedek olarak taktım. O bilgisayar da xp olan bölümü raw olarak gördü. PM 8.0 tr ile raw olan bölümü fat32 formatına dönüştürmeyi denedim oldu. Fat32 ntfs bölümlerini görmeyeceği için pm 8.0 ile bölümü tekrar ntfs e dönüştürdüm başarılı oldu. Hdd mi bilgisayarıma taktım bu sefer direk xp den açılış yaptı. EasyBCD 1.7.2 programını indirdim ve vista nın boot bölümünü tekrar kurdum . Şu anda xp ve vistayı tıkır tıkır kullanıyorum bilgilerimi de kaybetmedim. Arkadaşlara belki faydası olur diye yazdım selamlar.

• arkadaşlar benim dvd sürücümde var böyle bir sorun. başka bilgisayarda CDFS olarak görünüp açılan dvdleri okumuyor ve benim bilgisayarımda bu RAW olarak görünüyor. buna bir çözüm öneriniz olabilir mi acaba?
  • 2 TB Taşınabilir harddiskimin dosya sistemi RAW olmuştu uzun aramalarım sonucunda %100 KESİN Çözümü buldum ve bunu paylaşmayı kendime bir borç bildim

Arkadaşlar programın adı Active@ File Recovery 7.5.1 http://www.multiupload.com/B2XQ1YTF2X buradan indirebilirsiniz içinde crack mevcuttur.

Programın yeni sürümü Active@ File Recovery v.8.0.1 http://www.multiupload.com/FBUAGR8JS1 buradan indirebilirsiniz içinde crack mevcuttur.

Nasıl kurtarılır

1) Quick scan seçeneği var hızlı tarar ve Raw olan diskinizin görebilirsiniz artık sadece kopyalamak kalır
    2) Süper scan seçeneği ise derinlemesine tarar benim önerdiğim seçenek budur

Verileri sorunsuz kurtarmaktadır arkadaşlar neredeyse 1 haftadır araştırıyorum
    1) Linux live CD lerin hepsini indirip denedim böyle sorunu çözenlerde var ama ben hddyi göremedim linuxda
    2) Win+r>cmd>chkdsk /r Sürücü: Bunuda denedim Raw dosyası dedi
    3) Easy recovery gibi bir sürü program denedim resimler bir yere filmler bir yere falan isimlerini değiştirerek gösterdiler ve sağlıklı bir kurtarmada olmuyordu açıkçası

Bu yolu kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum anlamayan yapamayan olursa resimli anlatırım...

HERKEZE KOLAY GELSİN İNŞALLAH VERİLERİNİZİ KURTARIRSINIZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scap1 -- 16 Nisan 2011; 17:39:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scap1

2 TB Taşınabilir harddiskimin dosya sistemi RAW olmuştu uzun aramalarım sonucunda %100 KESİN Çözümü buldum ve bunu paylaşmayı kendime bir borç bildim

Arkadaşlar programın adı Active@ File Recovery 7.5.1 http://www.multiupload.com/B2XQ1YTF2X buradan indirebilirsiniz içinde crack mevcuttur.

Programın yeni sürümü Active@ File Recovery v.8.0.1 http://www.multiupload.com/FBUAGR8JS1 buradan indirebilirsiniz içinde crack mevcuttur.

Nasıl kurtarılır

1) Quick scan seçeneği var hızlı tarar ve Raw olan diskinizin görebilirsiniz artık sadece kopyalamak kalır

1) Linux live CD lerin hepsini indirip denedim böyle sorunu çözenlerde var ama ben hddyi göremedim linuxda
    3) Easy recovery gibi bir sürü program denedim resimler bir yere filmler bir yere falan isimlerini değiştirerek gösterdiler ve sağlıklı bir kurtarmada olmuyordu açıkçası

Bu yolu kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum anlamayan yapamayan olursa resimli anlatırım...

Çok sağolasin kardeş. sorunsuz kurtardım verileri sayende. format atacaktim neredeyse.

• quote:

2 TB Taşınabilir harddiskimin dosya sistemi RAW olmuştu uzun aramalarım sonucunda %100 KESİN Çözümü buldum ve bunu paylaşmayı kendime bir borç bildim

Nasıl kurtarılır

slm üstad. aynen dediğin gibi proğramı kurdum tarattım 1 güne yakın devam etti. sonra (excellend) yazdı. onun üstünde Sağ tuş yaptıktan sonra Recovry YAZMIYOR. nasıl devam edeceğim?

resminde gördüğün gibi. recovery yok :(

D sürücüsünü açamıyorum. Dosya sistemi RAW olmuş:(( (çözüldü)

• hocam sağ tıkladığında recovery seçeneği yoktur ben adım adım anlatayım

1) kurtarmak istediğin sürücüyü seç ve yukarıda süperscan a tıkla 1 dk beklesin yeter 1gb falan tarar o kadar yeterlidir fazlasını taratsan bile bi farkı yok
    2)sol tarafa taradığı sürücüyü [Very Good] yazar onun içine gir ve kurtarmak istediğin klasöre tıkla ve yukarıda recoverye tıkla farklı bi sürücüye kaydet bu kadar

bu program raw olmuş sürücüleri hatta hızlı biçimlendirdiğin üzerine format attığın sürücüleri bile buluyor fakat hızlı biçimlenmemişse pek dosya bulamıyor
  • Orijinalden alıntı: selyum07

Nasıl kurtarılır

slm üstad. aynen dediğin gibi proğramı kurdum tarattım 1 güne yakın devam etti. sonra (excellend) yazdı. onun üstünde Sağ tuş yaptıktan sonra Recovry YAZMIYOR. nasıl devam edeceğim?

resminde gördüğün gibi. recovery yok :(

selyum07 hocam sağ tıkladığında recovery seçeneği yoktur ben adım adım anlatayım

1) kurtarmak istediğin sürücüyü seç ve yukarıda süperscan a tıkla 1 dk beklesin yeter 1gb falan tarar o kadar yeterlidir fazlasını taratsan bile bi farkı yok
    2)sol tarafa taradığı sürücüyü [Very Good] yazar onun içine gir ve kurtarmak istediğin klasöre tıkla ve yukarıda recoverye tıkla farklı bi sürücüye kaydet bu kadar

bu program raw olmuş sürücüleri hatta hızlı biçimlendirdiğin üzerine format attığın sürücüleri bile buluyor fakat hızlı biçimlenmemişse pek dosya bulamıyor

• söylenenlerin hepsini yaptım çözüm yok lınux live cd den tutun her yolu denedim olmuyor arkadaş 1 gb 1 dk sürüyor demiş ama bir yanlışlık var heralde 500 gb lık hardiski süper scan yaptırıyorum 10 dk oldu daha 1 mb olmadı
  • Arkadaşlar active file recovery veya active kill file recovery kesin %100 çözüm bende Allah'a şükür verilerimin hepsini öyle kurtardım.
  • neden denemiyorsunuz Yesterdata data recovery software, yazılım o kadar kötü değil.
    Yanlışlıkla Silinen Dosyaları, yanlışlıkla biçimlendirilmiş HDD, U disk / bellek kartı Recovery, yanlışlıkla Geri Dönüşüm Kutusu'nu Boşalt, Kayıp / Hasarlı HDD bölmeleri ve Universal Restore - Yesterdata Veri Kurtarma 6 veri kurtarma veri kaybı durum orgnised edilir modülleri içerir. Artık veri kaybı durum seçin ve bir deneyin.

• arkadasım çok tesekkur ederım paylaşımın için sayende 2tb verimin hepsini kurtarabildim !
    Birde sorum olucak seagate 2tb hdd var bende garanti kapsamındamı bu raw değişimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirgumussoy

arkadasım çok tesekkur ederım paylaşımın için sayende 2tb verimin hepsini kurtarabildim !
    Birde sorum olucak seagate 2tb hdd var bende garanti kapsamındamı bu raw değişimi ?

Eğer hdd raw a dönüşüyor ise bu harddisk te bir arıza belirtisidir.
    Muhtemelen tekrar edebilir . Aynı şeyi yaşadım seagate 1TB garanti den yararlanamadım.
  • quote:

Arkadaşlar. R-Studio kullanın. kesin çözüm. RAW a dönüşmüş disklerde , scan disk yaparak kayıp dosyaları bulmakla vakit kaybetmezsiniz. R-studio raw formatını okuyabiliyor ve raw olmuş disklerinizdeki dosyaları direkt olarak , veri kaybı yaşamadan sağlıklı diskinize kopyalayabilirsiniz...

WD 1TB HDD bilmediğim bir sebepten RAW formatına dönüştü ve tık tık sesler çıkararak diski okuyamıyordu. Yıllardır çektiğim bütün resimler bu diskte idi.
    Önerdiğiniz program sayesinde "open drive" komutunu kullanarak hiç veri kaybı olmadan hepsini kopyaladım. Çok büyük bir aile arşivinin kaybını önlememe vesile oldunuz, çok teşekkür ederim.
    Allah Razı Olsun, iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah18

quote:

Arkadaşlar. R-Studio kullanın. kesin çözüm. RAW a dönüşmüş disklerde , scan disk yaparak kayıp dosyaları bulmakla vakit kaybetmezsiniz. R-studio raw formatını okuyabiliyor ve raw olmuş disklerinizdeki dosyaları direkt olarak , veri kaybı yaşamadan sağlıklı diskinize kopyalayabilirsiniz...

WD 1TB HDD bilmediğim bir sebepten RAW formatına dönüştü ve tık tık sesler çıkararak diski okuyamıyordu. Yıllardır çektiğim bütün resimler bu diskte idi.
    Önerdiğiniz program sayesinde "open drive" komutunu kullanarak hiç veri kaybı olmadan hepsini kopyaladım. Çok büyük bir aile arşivinin kaybını önlememe vesile oldunuz, çok teşekkür ederim.

Rica ederim, amin.

• quote:

Orijinalden alıntı: meliksah18

quote:

vay be helal olsun walla...

cok guzel bi iyilik.. ve cozum yontemi...

• arkadaşlar kendi kendine raw olan taşınabilir diskimin içindeki verileri mini tool power data recovery programı ile kurtarddım diskin içini görüntüleyip başka bir diske kopyaladım benim için büyük sıkıntıydı sorunumu çözdüm
  • biçimlendir gitsin eğer içindeki dosyaeları sakalmaka istiyosan sana yardımcı olabilirim
  • Arkadaşlar aynı sorum bende de oldu. Şu program bu program derken nasıl uğraştım anlatamam (ki o önerilen programlar ücretli bilginize). Tesadüfen arkadaşımın windows 8 yüklü bilgisayarına onda gösterme amaçlı taktım ve direk içindeki gördü. Ondan sonra windows restart istedi. Restart sonrasında bütün dosyalar zarar görmeden geri geldi. Belki faydası olur die anlattım. Allah kolaylık versin.
  • verdiğim bu adresten de faydalanıp bilgilerinizi kurtarabilirsiniz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.