Şimdi Ara

D-smart Teknik Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
802
Cevap
17
Favori
105.663
Tıklama
Giriş
    24 Mesaj
    Arkadaşlar d-smart conax modül Technisat Digit CI marka receiver da çalışırmı acaba?
    Merhaba bizde Dsmart Goldmaster DTV 35000HD cihaz mevcut. 2-3 aydir cihazda sinema kanallarında dublaj ve Türkçe altyazı gelmekte sürekli. Her seferinde kumandadan sarı butondan altyazıyı kapatmak gerekiyor. Ancak ertesi gün yine aynı problem oluyor. Buna kalıcı çözüm ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tech-Mania
    Acer Predator 17 G5-793G-78QB | iPhone X 256gb Space Gray | Ps4 | Ps Vita | Sony Fdr-X1000 - Fdr-X3000R 4k Action cam | Canon G7X | Sony a7ii (iLCE M2) 28-70mm kit - Sony 85mm f1.8 - Sony 16-35mm f4
  • Binbaşı
    1462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sncr06

Arkadaşlar d-smart conax modül Technisat Digit CI marka receiver da çalışırmı acaba?

Bilgim yok fakat D-smart modülleri CI özelliklidir. Teknik olarak çalışması gerekir diye düşünüyorum. Bunu bi d-smart bayisine danışabilirsiniz.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Merhaba bizde Dsmart Goldmaster DTV 35000HD cihaz mevcut. 2-3 aydir cihazda sinema kanallarında dublaj ve Türkçe altyazı gelmekte sürekli. Her seferinde kumandadan sarı butondan altyazıyı kapatmak gerekiyor. Ancak ertesi gün yine aynı problem oluyor. Buna kalıcı çözüm ne önerirsiniz?

Selam,

Menü > Ayarlar > Kişisel Ayarlar(Kullanıcı Ayarları) > Altbant veya Altyazı seçeneği "Açık" gözükür. Bunu "Kapalı" konuma getirmeniz yeterli olacaktır.
    quote:

Orijinalden alıntı: bc_

quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Selam,

Menü > Ayarlar > Kişisel Ayarlar(Kullanıcı Ayarları) > Altbant veya Altyazı seçeneği "Açık" gözükür. Bunu "Kapalı" konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

Teşekkür ederim düzeldi problemim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Tech-Mania
    Acer Predator 17 G5-793G-78QB | iPhone X 256gb Space Gray | Ps4 | Ps Vita | Sony Fdr-X1000 - Fdr-X3000R 4k Action cam | Canon G7X | Sony a7ii (iLCE M2) 28-70mm kit - Sony 85mm f1.8 - Sony 16-35mm f4
  • Yarbay
    2452 Mesaj
    HD Plus cihazı olup da kayıt için hard diski almamış olan arkadaşlar bir programı ayırtma yaparken "ayırtma başarısız" hatası alıyordu. Bu güncelleme ile bu problem düzelmiş sanırım. Ben artık ayırtma yapabiliyorum. Bilginiz olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saylam06 -- 26 Aralık 2013; 19:03:36 >
    |
    |

PS4+25
    GALATASARAY
  • Onbaşı
    37 Mesaj
    merhaba,

sitede şöyle bir açıklama var, birşey yapmamız gerekiyor mu ?

D-Smart Modül Kullanan Üyelerimizin Dikkatine;

Değerli üyemiz yapılan teknik güncellemeler sebebiyle 25 Aralık tarihi itibari ile uydu parametrelerini değiştirmeniz gerekmektedir. Frekans, polarizasyon,sembol oranı ve HD uydu alıcınız için HD taşıyıcı parametrelerini güncelleyip kanal taraması yapmanız yeterlidir.

Yeni taşıyıcı
    12633 MHz Yatay Polarizasyon 21666 Kilosembol FEC: 3/4 DVB-S2 QPSK

Orijinalden alıntı: allyshn

merhaba,

Değerli üyemiz yapılan teknik güncellemeler sebebiyle 25 Aralık tarihi itibari ile uydu parametrelerini değiştirmeniz gerekmektedir. Frekans, polarizasyon,sembol oranı ve HD uydu alıcınız için HD taşıyıcı parametrelerini güncelleyip kanal taraması yapmanız yeterlidir.

Yeni taşıyıcı

Bazı kanalların uydu üzerinde frekans ve fec oranlarında değişiklik olacaktır. Modül kullanıyorsanız televizyonunuzdan kanal taraması kısmına gelip frekans 12633 olarak ayarlamanız diğer seçeneklerde polarizasyon yatay sembol oranı 21666 ve fec oranı 3/4 olacak şekilde taratmanız isteniyor.
    |
    |

• Yarbay
    13700 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: allyshn

merhaba,

Yeni taşıyıcı

ya söylenen frekansı manuel girip kaydedin yada kanal güncelleden güncelleyin yeterli
    |
    |
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ
  • Çavuş
    83 Mesaj
    mrb bende suuny dsmart sd var bunun kartını bu cihaza taksam okurmu kanallar çıkarmı bir sorun olurmu acaba NEXT YE-15000 HD Dsmart Receiver

Orijinalden alıntı: oktaykaranfil1981

mrb bende suuny dsmart sd var bunun kartını bu cihaza taksam okurmu kanallar çıkarmı bir sorun olurmu acaba NEXT YE-15000 HD Dsmart Receiver

Her cihazın kendisine özel bir kartı vardır. Bu yüzden bir cihazdaki kartı diğer cihaza takamazsınız. Kart bloke olur veya yayın vermez.
    quote:

Orijinalden alıntı: bc_

quote:

Orijinalden alıntı: oktaykaranfil1981

Her cihazın kendisine özel bir kartı vardır. Bu yüzden bir cihazdaki kartı diğer cihaza takamazsınız. Kart bloke olur veya yayın vermez.

mrb ben giriş paketi modül kullanıcısıyım.

3 gün önce animal planet hd ve discovery hd showcase kanalları yayınları gitti.

benim giriş paketini alma sebebim bu belgesel kanallarıydı.

internet sitesinden kanal listesine baktığımda daha önce yazan hd showcase ve animal planet hd kanallarının olmadığını gördüm.

bu kanalların yayınlarının neden sonlandığı konusunda bir bilginiz var mı acaba?

teşekkürler
    |
    |

• Binbaşı
    1028 Mesaj
    Arkadaşlar ben de 3 gündür müşteri hizmetleriyle uğraşıyorum. Discovery Showcase HD, Animal Planet HD ve Discovery Turbo HD gitti. Saatlerce telefonda konuştuk sorunu çözemedi beceriksizler meğer frekanslar değişmiş. Fakat yeni frekansları 12633H21666 girdiğimde sinyal alamıyorum. Bazı yerlerde taratıpta bulamamanız normal şu an için sinyalin olmadığı zamanlar oluyor demişler. Sizlerde durum nasıl acaba?

Orijinalden alıntı: Schumii

Arkadaşlar ben de 3 gündür müşteri hizmetleriyle uğraşıyorum. Discovery Showcase HD, Animal Planet HD ve Discovery Turbo HD gitti. Saatlerce telefonda konuştuk sorunu çözemedi beceriksizler meğer frekanslar değişmiş. Fakat yeni frekansları 12633H21666 girdiğimde sinyal alamıyorum. Bazı yerlerde taratıpta bulamamanız normal şu an için sinyalin olmadığı zamanlar oluyor demişler. Sizlerde durum nasıl acaba?

aynı sorum bendede var,bugün kanallara baktığımda sinyal sorunu var 3 kanalıda seyredemiyorum,taahhütüm bittiğinde ayrılacağım lanet dsmarttan.

Dostum başka alternatifi yokki. Yok derken Digiturk ve Teledünya var. Evdeki diğer odada Teledünya var ayda 12.5TL ödüyoruz hiç bir işe yaramaz. Digiturk desen dünya parası. Yine f/p olarak en uygunu Dsmart oluyor. Bekleyelim bakalım belki bir gelişme olur.
    |
    |
    umutcuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dostum başka alternatifi yokki. Yok derken Digiturk ve Teledünya var. Evdeki diğer odada Teledünya var ayda 12.5TL ödüyoruz hiç bir işe yaramaz. Digiturk desen dünya parası. Yine f/p olarak en uygunu Dsmart oluyor. Bekleyelim bakalım belki bir gelişme olur.

hiç kullanmadığım tivibu aboneliği var ,onu bir deneyelim bakalım, bıktım dsmarttan
    |
    |

o frekans biraz sorunlu.iyi bir frekans değil
    be sorunsuz izliyebiliyorum ama .sinyal seviyesi düşük.kötü havalarda ne olur bilmiyorum.
    12634 yazarak deneyin birde.

olmaz dsmarta baskı yapalım adam gibi bir frekansa taşısınlar kanallar.
    discovery kanalları en çok izlenilen kanallar.sırf bu kanallar için üyelik aldım bende
    |
    |
    Bahsedilenler: Schumii , umutcuk , kyoshocu

Orijinalden alıntı: e_capkan

o frekans biraz sorunlu.iyi bir frekans değil
    be sorunsuz izliyebiliyorum ama .sinyal seviyesi düşük.kötü havalarda ne olur bilmiyorum.
    12634 yazarak deneyin birde.

olmaz dsmarta baskı yapalım adam gibi bir frekansa taşısınlar kanallar.
    discovery kanalları en çok izlenilen kanallar.sırf bu kanallar için üyelik aldım bende

ben bu yeni frekansı tarattım. çıktı yayın
    animal planet hd ve discovery showcase geldi.
    |
    |

Aynen öyle benim de alma sebebim sırf bu kanallar. Sinyal kalitem çok iyi değil normal değerlerde, kötü havalarda git geller oluyor. Fakat kanalları taşıdıkları yeni değerlerin sinyallari çok zayıf. Ben hala kanalları bulabilmiş değilim maalesef.
    |
    |
    e_capkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sinyali zayıf biraz frekansın lnb eski yada çanak ayarsızsa çıkmayabiliyor. ben alt linkteki lnb yi alıp kurtuldum. eski lnbde gece bazı kanallar giderdi ama bu lnb de sinyal kaybı olmuyor

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/inverto-black-ultra-0-2db-single-lnb-98141061#product-information

EKLEME: YENİ FREKANSIN HD YAYINLARI SD DEN FARKSIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 29 Aralık 2013; 3:12:55 >
    |
    |
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.6 GHZ/NOCTUA NHU12SE/ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO//Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 970 PRO 512 M.2 SSD/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
son dakika
SEO
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.